PDA

Επιστροφή στο Forum : Επικοινωνία με HOL Απλά διαβάστε



npierr
11-03-08, 17:57
Καλά είναι τραγικοί από κάθε άποψη.....
Διαβάστε την στιχομυθία μας και βγάλτε μόνοι σας συμπεράσματα

:clap:


<b><Νεο μύνημα απάντηση στα προηγούμενα></b>
Καλησπέρα σας,

Μάλλον δεν μπαίνετε στην διαδικασία να διαβάσετε τι ακριβώς σας γράφουν οι συνδρομητές σας και για αυτό απαντάτε άσχετα πράγματα τα οποία προσβάλουν τουλάχιστον την νοημοσύνη μας.

Δεν είναι δυνατόν να μην διαβάσατε πως είδη έχω φίλτρα και πώς με την ίδια συνδεσμολογία ο fritz παίζει κανονικότατα και πως η αλλαγή έγινε μόνο για να διορθωθεί ο συναγερμός. Σας παραθέτω το μήνυμα μου και την απάντησή σας η οποία θα τοποθετηθεί και σε πολύ γνωστά site έτσι για ενημέρωση.

Δεν μπορώ να πιστέψω πώς με γράψατε στα παλαιά τον υποδημάτων σας για να μην πώς σε αυτά που λίγοι άντρες έχουν.

Δεν είναι δυνατόν να μου λέτε να βάλω φίλτρα όταν σας λέω πώς είδη έχω και δουλεύουν κανονικά με τον fritz.

Δύο πράγματα συμβαίνουν, ένα, πώς πραγματικά δεν τα διαβάζετε και απλά στέλνεται ένα mail μόνο και μόνο για να υπάρχει μια απάντηση και δεύτερο, μάλλον οι τεχνικοί σας είναι για τα μπάζα.

Είμαι Δ/ντής μηχανογράφησης σε πάρα πολύ μεγάλη εταιρεία, για να μην παρεξηγούμαστε, που σημαίνει πώς γνωρίζω πολύ καλά τι λέω και τι απαιτώ από την συνεργασία μας.

Παρακαλώ πολύ εάν υπάρχει τουλάχιστον ένας/μία εκεί που να τιμά την τέχνη του και τις γνώσεις του ας επικοινωνήσει μαζί μου


<b><Απάντηση HOL></b>
]Ημερομηνία/ώρα
07-Μαρ-2008, 21:10:48

Σχόλια Αξιότιμε κύριε/κυρία

Καλησπέρα σας.


Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την hellas online. Σας ενημερώνουμε ότι έχουμε λάβει το ηλεκτρονικό μήνυμα που έχετε στείλει προς την εταιρία μας, σας ενημερώνουμε ότι για να αποφύγετε τα παράσιτα της γραμμής σας είναι καλό να χρησιμοποιήσετε φίλτρα.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση.


Ευχαριστούμε για την κατανόηση και την εμπιστοσύνη που δείχνετε στις υπηρεσίες μας


Με εκτίμηση για την

Hellas On Line

Residential Technical Support


--------------------------------------------------------------------------------
HOL Πελάτης (06-Μαρ-2008, 20:52:20) ASSIGN TO CCC Agent

<b><Αρχικό Μύνημα></b>
Καλησπέρα σας

Μου στείλατε τον NetFaster για να αντικαταστήσω το fritz επειδή δεν δουλεύει ο συναγερμός. Όλα καλά τώρα με τον συναγερμό διότι ο NetFaster έχει dial tone και έτσι επικοινωνεί σωστά.

Αλλά εμφανίστηκε ένα άλλο ενοχλητικό ! πρόβλημα, που επισημαίνω δεν υπήρχε με το fritz . Εμφανίστηκε ένα συνεχόμενο ‘φύσημα’ σε όλα τα τηλέφωνα σε σημείο που δεν ακούς τον άλλο. Φίλτρα υπάρχουν όπως πρέπει αλλά σας ξαναλέω πώς δεν υπήρχε αυτό με το fritz . Αυτό σημαίνει πώς κάτι φταίει με τον router ή θέλει κάποια άλλη ρύθμιση. Πάντως συγχρονίζει όπως και ο άλλος στην ίδια ταχύτητα

Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου στο 6973........ ή προτείνετε μου κάποια λύση

Ευχαριστώ πολύ

jacobgr
11-03-08, 18:57
Χμ φυσιλογικότατη και μάλιστα προς το καλό θα έλεγα...
Πρέπει να αισθάνεσε και τυχαιρός που αυτός που το διαβασε ήξερε ότι ο θορυβος κόβεται με φίλτρα.
Θα μπορούσε να σου ειχε δώσει οδηγίες για το speed test... :rofl:

aa144
11-03-08, 20:50
Πάντως έχει αναφερθεί αυτό το θέμα με το θόρυβο, ειδικά σε ασύρματα τηλέφωνα και ακόμα περισσότερο αν είναι συνδεμένα όχι απευθείας στο ρούτερ ή μέσω αποκλειστικής καλωδίωσης, αλλά μέσω της γνωστής πατέντας, με χρήση του σπλίτερ και φίλτρων.

dikal
11-03-08, 21:14
Πρόσφατα άλλαξα το fritz με Netfaster διότι για κάποιους λόγους, άγνωστους προς το παρόν, το fritz σταμάτησε να συγχρονίζει. Το φύσημα τώρα το έχω κι εγώ, αλλά είναι αρκετά σιγανό θα έλεγα.
Επειδή με το fritz και με τη βοήθεια των φίλων εδώ είχαμε εντοπίσει ότι η γραμμή μου έχει έντονα παράσιτα κάποιες ώρες τις ημέρας, είμαι σε θέση να αναγνωρίζω πότε έχω παράσιτα και με το Netfaster, παρ' όλο που δεν διαθέτει το γράφημα που έχει το fritz. Σε χρονικά διαστήματα λοιπόν που έχω αυτά τα παράσιτα, το φύσημα γίνεται εντονότερο, και αγγίζει το όριο του ενοχλητικού. Το fritz στα διαστήματα αυτά δεν είχε φύσημα, όμως η ποιότητα του ήχου δεν ήταν καλή, ενώ είχε και αποσυνδέσεις. Γνωρίζοντας λοιπόν πού οφείλεται, δεν το ψάχνω περισσότερο γιατί νομίζω ότι δε γίνεται κανείς να το φτιάξει.

Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου ή αν μιλάμε για παρόμοια περίπτωση. Το φύσημα αυτό ακούγεται το ίδιο δυνατά όλες τις ώρες της ημέρας; Μια ιδέα θα ήταν να γίνει δοκιμή με ένα άλλο Netfaster, μήπως το συγκεκριμένο κομμάτι έχει πρόβλημα.

billgout
12-03-08, 13:15
Καλά, λες για τα φίλτρα (δίκιο έχεις και εσύ αλλα που να το βρείς....) ......εδώ τους έλεγα ότι δεν μπορώ να λάβω e-mail και επέμεναν να μου στείλουν e-mail με τις οδηγίες για το speedtest..... ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!

BTW το σημείο με τα υποδήματα, είναι όλα τα λεφτά :rofl:

vampira
12-03-08, 13:26
Καλημέρα και από μένα!

Το φύσημα το έχει και το τηλέφωνο που είναι πάνω στο ρουτερ?
Όπως λες έλυσες το πρόβλημα με τον συναγερμό, φίλτρο αυτός έχει?


Off topic:
Και κάτι που μου έκανε κάπως εντύπωση, και μην το πάρεις στραβά, αν μου έστελνες εμένα τέτοιο μήνυμα σε αυτόν τον τόνο, παρόλο που έχεις δίκιο, για μένα το χάνεις και το πιο πιθανό θα ήταν να μην δώσω καμία σημασία στο πρόβλημά σου.

jacobgr
12-03-08, 13:33
έχεις δικιο vampira αλλά πόση υπομονή μπορείς να έχεις... επειδή έχω ιδία πείρα απο τις απαντήσεις της ΤΥ της ΗΟΛ μάλλον πρέπει να είναι και αρκετά ηρεμος για να μειλήσει μόνο σ'αυτόν τον τόνο...

billgout
12-03-08, 14:30
Δυστηχώς οι βλακώδεις απαντήσεις και η ανύπαρκτη τεχνική υποστήριξη που δίνουν, αναγκάζουν και τον πιο ευγενή άνθρωπο να τους μιλάει απότομα. Πόσο μάλλον όταν εργάζεσαι σε παρεμφερές αντικέιμενο και σε δουλέυουν ψιλό γαζί...... Η λεκτική "έκρηξη" είναι το λιγότερο που μπορεί να προκύψει.

aa144
12-03-08, 14:47
Γείτονα, εμείς είμαστε σε βολικό μέρος, αφού είναι και το τρελάδικο κοντά...

billgout
12-03-08, 14:58
... Και ξέρω και τους περισσότερους Ιατρούς εκεί μέσα (λόγω επαγγέλματος), άρα θα μας βάλουν σε καλό δωμάτιο!

npierr
12-03-08, 15:08
Μην ανησυχείτε γιατί ξέρω πώς δεν μιλάω με σοβαρά πρόσωπα και για αυτό δεν με ενδιαφέρει ποια εάν θα απαντήσουν ή όχι .
Οι τεχνικοί που έχουν είναι κατά ονομασία τεχνικοί διότι είναι πρόσωπα που έχουν προσληφθεί μέσα στον πανικό της ανάγκης, και εκπαιδευτή με τα βασικά και μόνο τον αναγκών της HOL. Δυστυχώς όμως μέσα στα Ξερά καίγονται και τα Χλωρά και έτσι καίγονται και κάποια αξιόλογα παιδιά

Έχεις απόλυτο δίκιο με το
‘’ Off topic:
……………………, αν μου έστελνες εμένα τέτοιο μήνυμα σε αυτόν τον τόνο, παρόλο που έχεις δίκιο, για μένα το χάνεις και το πιο πιθανό θα ήταν να μην δώσω καμία σημασία στο πρόβλημά σου.

Και το επικροτώ και το επαυξάνω αλλά πλέον, απλά παίζω μαζί τους και αυτοί μαζί μου. Τις λύσεις ποιά τις βρίσκω μόνος μου (λόγω γνώσεων, γνωστών κλπ) και απλά τους διασύρω.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι θα πουν ή τι θα κάνουν μαζί μου και με τα προβλήματά μου. Έχω μιλήσει στο κινητό μέχρι και με τον προϊστάμενο της ΤΥ της HOL που ήταν πολύ εξυπηρετικός και αμέσως έλυσε κάποια προβλήματα που είχα, αλλά είχα ‘’βύσμα’’ και τον έβρισκα μέχρι που έφυγε και αυτός για άλλες παραλίες.

Έχω μπουχτίσει ποια με όλα αυτά και γενικά βαρέθηκα, άσε που έχω ποιο σοβαρά πράγματα να κάνω από το ασχολούμαι με το τηλέφωνό μου. Απλά ψάχνουμε να βρούμε μέσα στους τυφλούς τον μονόφθαλμο για να δούμε άσπρη μέρα.
Δεν υπάρχει κανένας εναλλακτικός που να μην έχει παρόμοια προβλήματα και τελικά όλα αυτά βγαίνουν σε καλό στον ΟΤΕ διότι συνδρομητές επιστρέφουν.
Ακόμη και εγώ που είμαι ο μακράν ο μεγαλύτερος πολέμιος του ΟΤΕ και των παροχών του (όντας στο επάγγελμα τούς βρίσκω καθημερινά μπροστά μου) βλέπω κάτι όνειρα με τον εαυτό μου να υπογράφω σύμβαση μαζί τους (εφιάλτες γαρ.)

‘’Το φύσημα το έχει και το τηλέφωνο που είναι πάνω στο router?
Όπως λες έλυσες το πρόβλημα με τον συναγερμό, φίλτρο αυτός έχει?’’

Τα φύσημα το έχω σε όλα τα τηλέφωνα και ποιο πολύ στο ενσύρματο που είναι με φίλτρο όπως και το ασύρματο. Έχω χωρίσει στα 2 το σπίτι από ένα κανάλι και έτσι δεν έχω μπερδέματα
Ο συναγερμός έχει φυσικά φίλτρο αλλά δουλεύει διότι ο NetFaster δίνει dial tone ενώ ο fritz όχι και έτσι επικοινωνεί. Και αυτό σας το λέω μετά από πολλλλλλλυ δουλειά.
Αυτά.
:closed:

........Auto merged post: npierr added 1 Minutes and 4 Seconds later........


... Και ξέρω και τους περισσότερους Ιατρούς εκεί μέσα (λόγω επαγγέλματος), άρα θα μας βάλουν σε καλό δωμάτιο!

ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥΥΥΥΥ......
Ταιριάζεις και με τα χάπια μου……..
:worthy:

........Auto merged post: npierr added 1 Minutes and 13 Seconds later........


... Και ξέρω και τους περισσότερους Ιατρούς εκεί μέσα (λόγω επαγγέλματος), άρα θα μας βάλουν σε καλό δωμάτιο!

Λάθος smilies στο παραπάνω sorry.... :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.