PDA

Επιστροφή στο Forum : θεμα με σπλιτερς και φιλτρα help



karafletos6
11-03-08, 22:06
ρε παιδια στο δωματιο που εχω τον υπολογιστη εχω μονο το μοντεμ δεν εχω τηλεφωνικη συσκευη τι κανω το συνδεω κατευθειαν στη πριζα η βαζω σπλιτερ.η μονη τηλεφωνικη συσκευη ειναι στο διπλα δωματιο εκει βαζω φιλτρο?

tsorbi
11-03-08, 22:14
Το modem κατευθείαν στη τηλεφωνική μπρίζα. Μονο η τηλεφωνική συσκευή χρειάζετε φίλτρο.

karafletos6
11-03-08, 22:22
πρεπει να πω οτι εχω pstn γραμμη .εχω ακουσει οτι αν εχεις ενα περισιο σπλιτερ και δεν εχεις φιλτρο μπορεις να βαλεις το τηλεφωνο στο σπλιτερ αφηνοντας την αλλη εξοδο για μοντεμ ελευθερη οτι κανει την ιδια δουλεια με το φιλτρο ισχυει?

karafletos6
11-03-08, 23:27
παιδια εχω pstn γραμμη και στο δωματιο μου που εχω το pc εχω το μοντεμ αλλα δεν εχω τηλεφωνικη συσκευη βαζω το μοντεμ κατευθειαν στη πριζα η βαζω φιλτρο.το μοντε μου ειναι το baudtec και στο site του oteshop στα μοντεμ στο baudtec γραφει συνδεση με φιλτρο.ηξερα οτι φιλτρα βαζεις στις τηλεφωνικες συσκευες οχι στο μοντεμ

pnikolo
12-03-08, 01:23
πρεπει να πω οτι εχω pstn γραμμη .εχω ακουσει οτι αν εχεις ενα περισιο σπλιτερ και δεν εχεις φιλτρο μπορεις να βαλεις το τηλεφωνο στο σπλιτερ αφηνοντας την αλλη εξοδο για μοντεμ ελευθερη οτι κανει την ιδια δουλεια με το φιλτρο ισχυει?

Το απλο σπλιτερ χωριζει τη μια γραμμη σε δυο. Αρα το τφ θελει παλι φιλτρο.
Υπαρχει ομως και σπλιτερ/φιλτρο που απο τη μια πλευρα εχει εξοδο για το modem/router και απο την αλλη εξοδο για τηλεφωνο (εχει εσωτερικο φιλτρο). Σε αυτη τη περιπτωση δε χρειαζεται κι αλλο φιλτρο. :oneup:

vaggoulas
12-03-08, 01:34
πρεπει να πω οτι εχω pstn γραμμη .εχω ακουσει οτι αν εχεις ενα περισιο σπλιτερ και δεν εχεις φιλτρο μπορεις να βαλεις το τηλεφωνο στο σπλιτερ αφηνοντας την αλλη εξοδο για μοντεμ ελευθερη οτι κανει την ιδια δουλεια με το φιλτρο ισχυει?
Άσε την θύρα modem κενή και θα είσαι ok.

pnikolo
12-03-08, 01:39
παιδια εχω pstn γραμμη και στο δωματιο μου που εχω το pc εχω το μοντεμ αλλα δεν εχω τηλεφωνικη συσκευη βαζω το μοντεμ κατευθειαν στη πριζα η βαζω φιλτρο.το μοντε μου ειναι το baudtec και στο site του oteshop στα μοντεμ στο baudtec γραφει συνδεση με φιλτρο.ηξερα οτι φιλτρα βαζεις στις τηλεφωνικες συσκευες οχι στο μοντεμ

Ρωτας σε αλλο νημα και σου απαντησα εκει. Δεν χρειαζεται να ρωτας σε πολλα νηματα και μαλιστα να ανοιγεις νεο ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.