PDA

Επιστροφή στο Forum : Battlefield 2 !!!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

ogenikos
22-06-05, 00:36
http://www.eagames.com/official/battlefield/battlefield2/us/home.jsp
Πολύ καλό.
Αν και ακόμη προσπαθώ να μάθω λίγο τις πίστες και τις ειδικότητες, λέει πολλά.
Και μιά και το έφερε ο λόγος, παίζει κανένας καλός sever (για το original game, όχι το demo)?
Το πολύ-πολύ pm me ;)

John_Nastos
22-06-05, 00:49
Το demo μου άρεσε αν και κάπως βαρύ. Αλλά αν χαμηλώσεις τα settings τρέχει και σε αργούς Η/Υ. Βέβαια ακόμα δεν έχω καταφέρει να κουμαντάρω τα αεροπλάνα/ελικόπτερα αλλά στο έδαφος τα καταφέρνω καλύτερα. Ίσως αγοράσω και την full έκδοση.

DiM
02-07-05, 19:32
Η clan στην οποια είμαι μέλος έχει σηκώσει BF2 Server για την FULL έκδοση :). Είναι και κατάλληλα "πατσαρισμενος" για τους μυημένους :) Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι η ip του server είναι 213.202.217.84:16567

Lionheart
02-07-05, 21:02
Η clan στην οποια είμαι μέλος έχει σηκώσει BF2 Server για την FULL έκδοση :). Είναι και κατάλληλα "πατσαρισμενος" για τους μυημένους :) Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι η ip του server είναι 213.202.217.84:16567
Για σου φήλε,στον server σας μπορει να μπει καποι χωρις αυθεντικο παιχνίδι?(cdkey μουφα δλδ)
Αν ναι ενδιαφέρομαι,αν όχι δεν πειράζει ..να σε καλα :D

DiM
02-07-05, 22:46
Βρε lionheart το γράφω βρε όσο πιο διακριτικά γίνετε για να μην μας βάλουν χέρι :) Ξαναδιάβασε προσεχτικά τι έγραψα :)

ArChEaN
02-07-05, 22:49
|
|
|
|
|
v

alexis2044
02-07-05, 23:20
Μολις μου το φερει ο "ταχυδρομος".... θα μπω και γω στον server σας. See u online!!!

mach
03-07-05, 00:01
Μολις μου το φερει ο "ταχυδρομος".... θα μπω και γω στον server σας. See u online!!!

Και εδώ τα ίδια ... μόνο που αυτός ο 'ταχυδρόμος' είναι λίγο αργός, θα έλεγα μάλιστα ότι είναι σκέτο 'μουλάρι'. :twisted:

alexis2044
03-07-05, 12:27
AAA oxι. ο δικος μου μιλαει πολυ... σκετος χειμαρρος.......

iron_gr
03-07-05, 13:54
Αν έχεις την κατάλληλη vga είναι κορυφή!
http://www.ggmania.com/full.php3?show=5742

(Κωλοπαίχνιδο, γιατί να μην υποστηρίζει GF4!)

alexis2044
03-07-05, 14:00
Δηλαδη εγω που εχω GF4 Ti4200 δεν θα μπορω να το παιξω?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iron_gr
03-07-05, 14:05
Δηλαδη εγω που εχω GF4 Ti4200 δεν θα μπορω να το παιξω?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑ! Κι εγώ τέτοια έχω!!! MSI GF4200Ti 64MB!

Απ' ότι λέει στο review, δεν παίζει το παιχνίδι!!!

cassidy
03-07-05, 15:27
Ναι παιδιά, όποιος δεν έχει directX 9 κάρτα δε μπορεί να το παίξει.
Κυκλοφορεί ένα ανεπίσημο πατσάκι και θα σας βοηθήσει να παίξετε κυρίως single player (γιατί στο multi θα πιάνεται για τζιντ). Tα πρώτα screenshots με το εν λόγω patch δεν είναι ενθαρρυντικά πάντως.

mach
03-07-05, 16:46
Ναι παιδιά, όποιος δεν έχει directX 9 κάρτα δε μπορεί να το παίξει.
Κυκλοφορεί ένα ανεπίσημο πατσάκι και θα σας βοηθήσει να παίξετε κυρίως single player (γιατί στο multi θα πιάνεται για τζιντ). Tα πρώτα screenshots με το εν λόγω patch δεν είναι ενθαρρυντικά πάντως.

Η πλάκα είναι ότι παίζει σε Radeon 8500 και όχι σε Ti4xxx κάρτες. Καλά, τόσο βλάκες είναι;
Κάτι πρέπει να παίζεται με τα shader models λογικά, μου φαίνεται ότι οι 8500 πήγαν λίγο παραπάνω από τις Ti (dx8.1 αντί για 8.0). Έχουν κοτσάρει και το "Nvidia, the way its meant to be played". Πραγματικά γελοία κατάσταση.

Nick3l
04-07-05, 01:58
Προς το παρον το παιχνιδι δεν υποστιριζει τις Τi καλη αγορα ειναι η 6600GT kai φτηνουλα, εγω πηρα την 6800GT.

To παιχνιδι ειναι σουπερ αξιζει να το αγορασετε.
www.bfworld.net gia news και free downloads (στημενο απο Ελληνες)
www.global-conflict.org το τουρνουα που θα παιζουμε οι ελληνες (πανικός)!

DiM
04-07-05, 10:52
Κάπου διάβασα ότι με ένα patchaki πεζει με g4ΤΙ κάρτες γραφικών αλλα μάπα τα γραφικά. Όπως λέει ο φίλος με μια 6600GT όπου κάνει καμια 180-200 euro παίζει μια χαρά το game. Εμενα μου το φέρε σήμερα το πλαίσιο για να ρίξω ατέλειωτες ώρες ευχαρίστησης σκοτώνοντας τρομοκράτες :):):):)
Aντε και όπου να ναι βγαίνει και το πρώτο patchaki που θα διόρθωση κάποια ουσιώδη προβλήματα.
Να μην ξεχάσω :) τα βραδια σας περιμένουμε όλους στον server μας να περάσουμε ευχάριστα σκοτώνοντας ο ένας τον άλλον :p :p :p

alexis2044
04-07-05, 11:30
Ναι παιδιά, όποιος δεν έχει directX 9 κάρτα δε μπορεί να το παίξει.
Κυκλοφορεί ένα ανεπίσημο πατσάκι και θα σας βοηθήσει να παίξετε κυρίως single player (γιατί στο multi θα πιάνεται για τζιντ). Tα πρώτα screenshots με το εν λόγω patch δεν είναι ενθαρρυντικά πάντως.

Η δικια μου τουλαχιστον υποστηριζει DirectX 9.0c.

Να δειτε:

http://www.imgsharing.com/uploads/1120465874DxGef4_1.jpg

http://www.imgsharing.com/uploads/1120465962DxGef4_2.jpg

cassidy
04-07-05, 11:36
Για την εξέλιξη του gf4 patch, κάντε bookmark αυτό το thread

http://forum.game-deception.com/showthread.php?t=7739

cassidy
04-07-05, 11:38
Αυτό λέει πως έχεις εγκαταστήσει το directX 9.0c
Δε λέει πως το υποστηρίζει η κάρτα σου κιόλας.

alexis2044
04-07-05, 11:42
Ε αμα δεν το υποστηριζε πως θα επαιζα NFS2 underground που θελει το 9.0c ????????????????? Και γενικα πως θα επαιζα παιχνιδια σε μια καρτα που δεν υποστηριζει το directx που εχω εγκατεστημενο??????????

cassidy
04-07-05, 11:53
Γιατί τα παιχνίδια αυτά έχουν προβλέψει τη χρήση της κάρτας σου και "κόβουν" χαρακτηριστικά κι εφέ του παιχνιδιού τα οποία δεν υποστηρίζονται από το hardware που έχεις.

Αν θες να δεις ακραίο παράδειγμα του παραπάνω, κοίτα πως τρέχει το Doom 3 σε μια κάρτα VOODOO2 (νομίζω ήταν δυο voodoo σε sli)

http://logout.sh.cvut.cz/~obluda/_/_doom/_gallery/

alexis2044
04-07-05, 11:59
Μα εγω παιζω παιχνιδια και πολυ καλα μαλιστα. Εχω παρατηρησει μαλιστα οτι η GForce μου παιζει παιχνιδια καλυτερα και απο τις Fx 5---- και πανω!!!! Στο Lotrok( lord of the rings : Return of the king ) μεγαλη διαφορα αναμεσα στην GF4 μου και στην FX5600 του φιλου μου......

Το μοντελο ειναι Visiontek Xtasy GeForce 4 Ti 4200 128 Mb ( overclocked πυρηνας στα 400Mhz και μνημη στα 501 Mhz)

mach
04-07-05, 12:00
Ε αμα δεν το υποστηριζε πως θα επαιζα NFS2 underground που θελει το 9.0c ????????????????? Και γενικα πως θα επαιζα παιχνιδια σε μια καρτα που δεν υποστηριζει το directx που εχω εγκατεστημενο??????????

Το BF2 ζητά συγκεκριμένα πράγματα από το DX9 τα οποία δεν υποστηρίζονται μέσω υλικού από την κάρτα σου. Το NFS2 αντικαθιστά ορισμένες ορισμένες 'προηγμένες' λειτουργίες του DX9 με αντίστοιχες που είναι υλοποιήσιμες από παλιότερες κάρτες και παλιότερες εκδόσεις του DirectX.
Η διαφορά στο οπτικό αποτέλεσμα είναι αμελητέα. Τώρα αν έχεις την απορία γιατί το BF2 δεν κάνει και αυτό αντικατάσταση λειτουργιών ή software emulation, join the club. Ούτε εγω ξέρω, υποψιάζομαι βαρεμάρα από τη πλευρά των προγραμματιστών ή εξαναγκασμό των ενδιαφερόμενων gamers για upgrade (ταμείο).

cassidy
04-07-05, 12:04
Ναι, γιατί σε ωμή δύναμη η σειρά geforce 4x00 (όχι οι MX έτσι;) υπερτερεί των αντίστοιχων fx.
Οι fx 5200, 5500, 5600 υποστηρίζουν directX 9, αλλά είναι τόσο αργές που τα κάνουν χειρότερα.

Γι'αυτό κι ο κόσμος τα έχει πάρει στο κρανίο, γιατί ενώ μπορούσε να παίζει ακόμα και half life 2 αξιοπρεπώς, έρχεται τώρα το bf2 που "τρέχει" σε μπουρούχες τύπου 5500 και δεν υποστηρίζει τις geforce 4.


Για τις διαφορές directX 7/8/9 περιληπτικά, δες εδώ
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041110/buyers_guide-03.html
http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041110/buyers_guide-04.html

alexis2044
04-07-05, 12:40
τι να σας πω ρε παιδια...... εγω παντως δεν το "παιρνω" για το τιποτα.... θα το δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα....!!!

iron_gr
04-07-05, 18:17
Παιδιά, πολύ το κουράσαμε το θέμα!!!

Minimum Specification Machine:
1.7 Ghz CPU
512 Megabytes of RAM
128 MB video card (must support 1.4 shaders)

"must support 1.4 shaders": είναι κάτι που οι GF4 ΔΕΝ το υποστηρίζουν!!!

Τα άλλα παιχνίδια που λες alexis2044, απλά δεν το είχαν σαν απαίτηση. GOT IT???? (όπως το είπαν οι mach, cassidy)


Probably my biggest complaint is the steep hardware requirements. You'll need a beefy video card: the minimum is a GeForce FX 5700 or a Radeon 8500. GeForce 4's are officially obsolete. And if you don't have a gig of RAM yet, you'll need to get on the stick. If you don't have a good amount of RAM and a decent video card, you'll really have to drop the detail to get the game to run smoothly.

redlemon.gr
04-07-05, 18:54
Βρε lionheart το γράφω βρε όσο πιο διακριτικά γίνετε για να μην μας βάλουν χέρι :) Ξαναδιάβασε προσεχτικά τι έγραψα :)

...αγαπητέ γάβρε.. αν θές ερχόμαστε μερικοί Αεκτζήδες να σας παίξουμε :D

alexis2044
04-07-05, 23:42
εεε λοιπον εγω πηρα το παιχνιδι και να σας πω κατι??????? παιζει!!!!!!!

δεν ξερω τι μπορει να φταει αλλα παιζει.

DiM
05-07-05, 03:03
...αγαπητέ γάβρε.. αν θές ερχόμαστε μερικοί Αεκτζήδες να σας παίξουμε :D

Έτσι για να χω ένα επιπλέον κίνητρο που σας σκοτώνω :) Ο server είναι public οποιος θέλει έρχεται να διασκέδαση μαζί μας :)

DjArte
05-07-05, 05:54
Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω ips από crackarismenous servers όπως αυτόν που ανέφερε ο dim?Παρεπιπτώντος μπήκα εχθές το βράδυ αλλά δεν βρήκα κανέναν μέσα στο συγκεκριμένο server(η αλήθεια βέβαια είναι ότι μπήκα λίγο αργά - κατα τις 3).Dim τι ώρες παίζεται συνήθως?

Ευχαριστώ...

Icebox
05-07-05, 13:43
καλα εμενα δεν μου παιζει!!!

apnea73
05-07-05, 16:37
Δοκιμάζεις να μπείς σε server οι οποίοι υποστηρίζουν και μη γνήσια αντίγραφα.. Οι πιο πολλοί μάλλον θα γράφουν και κάτι σαν πληροφορίες.

Lionheart
05-07-05, 16:42
Παιδια εγω όσες φορές εχω μπεί ειναι άδιος..βρικα 1-2 servers μεσα απο το ASE Ελληνικους παντα..το θέμα είναι οτι μετα απο 5-10 λεπτα crashaρει το game και σε εμένα και στον bro μου ενω στο singel player ειμαστε οκ..μαλλοον με το επερχόμενο patch θα το φτιαξουν :/..Dim αν θες πες μας τις ώρες που μπενετε βρε παιδι να ξέρουμε!

DiM
05-07-05, 19:06
Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω ips από crackarismenous servers όπως αυτόν που ανέφερε ο dim?Παρεπιπτώντος μπήκα εχθές το βράδυ αλλά δεν βρήκα κανέναν μέσα στο συγκεκριμένο server(η αλήθεια βέβαια είναι ότι μπήκα λίγο αργά - κατα τις 3).Dim τι ώρες παίζεται συνήθως?

Ευχαριστώ...

Συνήθως μετά τις 22:00 :)

Lionheart
05-07-05, 22:32
Alarm Alarm Need Backup Enemy Spoted
βρε παιδες μπουκαρετε να το καψουμε αντεε χωθείτε!!!

DiM
06-07-05, 09:03
Βρε δεν πετάξαμε το βραδυ παρέα? :) eh ok αρχές είναι 8 άτομα είχαμε μαζευτεί :)

bend
06-07-05, 12:16
Εσύ είσαι που μου είχες γ...... το ελικόπτερο? Στο τέλος είχαμε μείνει μόνο τρείς..Πολύ γέλιο. Ο Hellboy ποός είναι?

ysand
06-07-05, 12:48
παιδιά μόλις ενεργοποιηθώ θα μπουκάρω κ εγω με παρεα!

DiM
06-07-05, 22:31
Μπα το ελικόπτερο το χειρίζεται ο mantis ο οποιος είναι πολύ καλός. Ο Hellasboy είναι HEAT εξ γερμανίας ομογενής :)

DiM
07-07-05, 07:23
Battlefield 2 v1.01 Update (13.4MB)



========================================================================
Patch Information
========================================================================

- Patch v1.01
Fixed in issue that caused the Multiplayer Browser to become unresponsive.

Fixed an issue where some game controls were not available to be rebound within the Options menu.

Fixed an issue with increasing performance degradation on servers.

Fixed a problem with shader caching on client/host : after the first
map in a rotation, shaders would be loaded on the fly during gameplay.

Fixed a crash with rebinding LMB

Fixed a problem that caused environment mapping to not appear on
reflective surfaces.

Fixed a crash that happened when a client picks up a kit that doesn't
exist anymore.

Fixed a problem with AI when the game was paused for a long time: bots
would become unresponsive and also shoot more accurately.

LOD distances tweaked on certain objects.


http://www.eagames.com/official/battlefield/battlefield2/us/downloads.jsp


Εγώ να πω πως ο server δε θα αναβαθμιστεί έως ότου βγούν τα "ανάλογα patches" για client και για server :)

koukou
07-07-05, 09:49
δυστηχώς το patch έχει κάποιο πρόβλημα και δεν γίνεται εγκατάσταση σωστά!!!
βγάζει μήνυμα patching failed και αν πατήσεις οκ μετά σου βγάζει μήνυμα patch was succesfully installed!

κάτι δεν πάει καλά!!! :thumbdown

DiM
07-07-05, 10:09
Εγώ που έχω την αυθεντική έκδοση δουλεύει μια χαρά. Ναι μεν αργή λιγάκι να patcari ότι χρειάζεται όμως δουλεύει και λύνει αρκετά από τα κρασαρισματα και παγώματα που είχα.
Όσοι έχετε την "internet έκδοση" του game θα σας έλεγα εάν έχετε backup τα 2 αρχειακά που κάνατε copy ώστε να μην ζητάει το dvd να τα επαναφέρεται. Και μετά βαλτε το patch ίσος αυτό να φταίει.
Εάν δεν τα έχετε backup κανε uninstall το game κάντε install ξανά περάστε το offical patch τις EA και τέλος περάστε το ανάλογο σπαστήρι που θα βγει για την 1.01 έκδοση.

koukou
07-07-05, 11:22
μαλλον αυτο θα φταίει,θα το δοκιμάσω και θα σου πω!!! :thumbsup1


μετα απο δοκιμή(επανεγκατασταση) είδα οτι δεν γίνεται και πάλι η εγκατάσταση του patch!
ισως να φταίει οτι ειναι η εκδοση του internet!
παντως προσεξα οτι αν βαλω το patch στο φάκελο εγκατάστασης και πατήσω install μου ζητάει το cd για να ξεκινήσει η εγκατάσταση!

koukou
07-07-05, 16:13
αν καποιος ξερει τι αρχεια εγκαθιστά το patch ας τα ανεβάσει σε καποιον server για να μπορουμε να το παιξουμε και εμεις που το εχουμε αγοράσει απο το internet!

DiM
07-07-05, 17:00
Βάλε το spastiri που εξομοιώνει τον dvd και παίζει το game. Έτσι ναι μεν θα χεις τα original αρχεία αλλα θα βλέπει και το εικονικό dvd ότι και καλά υπάρχει και ξαναδοκίμασε.

bend
07-07-05, 17:47
Λοιπόν έβγαλα τα δύο αρχεία σπαστήρια και έβαλα τα αυθεντικά, φόρτωσα το μινι ιματζ στα deamon tools και πέρασα το patch και το παιχνίδι δουλεύει άψογα αλλά δεν με συνδέει στον ελληνικό server λόγο διαφορετικής έκδοσης. Ξέρει κανείς σε πόσες μέρες υπολογίζουν να του περάσουν το patch να παίζω με ελληνάρες.
PS. Χτες το βράδυ έπαιζα σε ένα γερμανικό server και μου σπάσανε τα αρ.... με τα VOIP και δεν καταλάβαινα και τι έλεγαν οι μ.....

Lionheart
07-07-05, 18:09
Καταρχάς κανένα update δεν περωιέται με το cracked exe οπότε καντε backup τα original files..
Το patch θα το περάσουν με το που βγεί θα ,λογικά σε μερικες ημέρες.
Αν έχετε gf4 και θέλετε να παίξετε bf2 κάντε μου pm για το link με το patch :D

[Insomniac]
07-07-05, 19:49
Πάντως παιδιά χθες κατά τις 11 το βράδυ που μπήκα δυο φορές, δεν ήταν κανείς. Ούτε σε αυτόν τον server, ούτε και σε άλλους 3 ελληνικούς που βρήκε το "All-seeing-eye". Μάλλον δεν ξεκίνησε ο ελληνικός "πυρετός" ακόμη. :D

Δεν πειράζει, ευκαιρία να μάθουμε και όσοι δεν το ξέρουμε το παιχνίδι, λίγο καλύτερα! :thumbsup1
Εγώ προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το Battlefield, αλλά λόγω προηγούμενης εμπειρίας με CS, δεν νομίζω να αργήσω να μπω στο κλίμα! Πάντως το παιχνίδι είναι το κάτι άλλο!
Άντε σιγά σιγά να μαζευόμαστε.

ΥΓ. Μήπως θα μπορούσα να έχω ένα pm με link για το m.image που αναφέρθηκε πιο πάνω; Ευχαριστώ.

koukou
07-07-05, 19:50
εμένα εξακολουθεί να μην εγκαθισταται το update με κανένα τρόπο και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!!!

μηπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς να κανω με τα daemon tools?
εχω δοκιμάσει ολα τα emulators(alcohol,daemon,antiblax) το παιχνίδι ξεκινάει με το mini image σε όλα αλλα το update δεν γίνεται εγκατάσταση!

γαμω την τρέλα μου δηλαδή!!!

εχω κάνει και απο 3 φορές επανεγκατάσταση! :evil: :evil: :evil:

Lionheart
10-07-05, 19:59
Αντε παιδια βγήκε και η 1.1 έκδοση για τους nocd servers απο εχτές ,
ακόμα δεν βλέπω όμως κανενα ελληνικο να την έχει ενσωματώσει :/
Η 1.1 πάντος φτιάχνει τα dc bug/crashes απο ότι διάβασα άντε να καούμε!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.