PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με browsing/DSLAM Καματερό



exetlos
12-03-08, 00:57
Παιδιά γεια. ανήκω στο dslam καματερού και μένω Αγίους Αναργύρους. από χθές παρατήρησα κάτι το οποίο δεν μπορώ να το εξηγήσω και που αφορά το browsing & το ping...καταρχάς να σας ενημερώσω οτι έχω το sagem 1500 modem router, με σύνδεση ethernet me to pc και WIFI σύνδεση με το Nokia N81. O browser είναι Firefox για το PC και Opera v8.65 για το Nokia.
τα στατιστικά της γραμμής μου είναι:

Trained Mode G.992.5 (ADSL2+)


Stream Type Actual Data Rate

Up Stream 1021 (Kbps.)

Down Stream 13340 (Kbps.)


Operation Data Upstream Downstream

Noise Margin 6 dB 6 dB

Attenuation 28 dB 29 dB

Το θέμα: Το browsing με εξαίρεση κάποιες σελίδες είναι άθλιο. δεν ανοίγει καμιά σχεδόν σελίδα και αυτές που ανοίγουν, ανοίγουν με μεγάλο ping. Όσον αφορά το download, όταν καταφέρνω να ανοίξω μια σελίδα, δεν παρατηρείται διαφοροποίηση σε σχέση με το παρελθόν. Αυτά για τον υπολογιστή γιατί από το κινητό το browsing είναι αρκούντως ικανοποιητικό και χωρίς καθυστερήσεις. Τι μπορεί να συμβαίνει ρε παιδιά? Μήπως η ΔΕΗ μου άλλαξε τα φώτα τελικά, αφού εδώ στους Αγίους μας έχουν πεθάνει στις διακοπές? Σκέφτηκα μήπως φταίει το καλώδιο ethernet, μήπως φταίει τιο router, μήπως, μήπως...καμιά ιδέα? κανείς με το ίδιο πρόβλημα στο dslam Kαματερού?

slaughter
12-03-08, 16:19
μήπως φταίει το pc σου? κάνε ενα check για ιούς κ spyware/malware. έχεις κάνει τίποτα ρυθμίσεις στην ethernet σύνδεσή σου ?έχεις βάλει κάποιον proxy? or internet anonymizer?

@ ADSLgr.com All rights reserved.