PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα τηλεφωνική γραμμή (με αριθμοδότηση Tellas)



Z3RatuL
12-03-08, 11:32
Μετά από πολλούς μήνες που περίμενα να ενεργοποιηθεί το DoublePlay της HOL (διέκοψα την αίτηση και κόλησε το σύστημα του ΟΤΕ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απεμπλακώ) είπα να βάλω δεύτερη γραμμή καινούργιο τηλέφωνο μέσω tellas.

Ξέρω ότι η tellas είναι 211-77... αλλά γίνεται να βάλω στο μέλλον πάνω σ' αυτή τη γραμμή τον αριθμό 210-77.... που έχω τώρα αφού βέβαια κόψω το παλιό τηλέφωνο;

ermis333
12-03-08, 11:37
Όχι και το τηλέφωνο που θα σου δώσει η Tellas δεν θα είναι το ίδιο με απλά το 211, θα είναι εντελώς διαφορετικό.

psolord
12-03-08, 17:45
Όχι και το τηλέφωνο που θα σου δώσει η Tellas δεν θα είναι το ίδιο με απλά το 211, θα είναι εντελώς διαφορετικό.

Μήπως μπορεί να κάνει μια θερμή παράκληση στους αρμοδίους να του δώσουνε το τηλέφωνο που θέλει? Έτσι θα είναι πολύ ευκολο να ενημερώσει όλους τους γνωστούς του λέγοντας απλά "όπως ήταν το παλιό μόνο που αντί για 210 θα βάζεις 211" πχ:hmm:

ariadgr
12-03-08, 18:01
Μετά από πολλούς μήνες που περίμενα να ενεργοποιηθεί το DoublePlay της HOL (διέκοψα την αίτηση και κόλησε το σύστημα του ΟΤΕ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απεμπλακώ) είπα να βάλω δεύτερη γραμμή καινούργιο τηλέφωνο μέσω tellas.

Ξέρω ότι η tellas είναι 211-77... αλλά γίνεται να βάλω στο μέλλον πάνω σ' αυτή τη γραμμή τον αριθμό 210-77.... που έχω τώρα αφού βέβαια κόψω το παλιό τηλέφωνο;

Το μόνο που γίνεται είναι προτού κόψεις το παλιό τηλέφωνο (διότι αν το κόψεις, χάνεις το νούμερο), και αν καταφέρεις να συνενοηθείς με την Tellas, να καταθέσουν αίτημα φορητότητας για το παλιό σου νούμερο, και να στο αντιστοιχήσουν στη νέα γραμμή που ζήτησες.

Z3RatuL
12-03-08, 18:56
ariadgr αυτό σκεφτόμουν κι εγώ αλλά το θέμα είναι πως έχει κολήσει η αίτηση φορητότητας σ'αυτό το νούμερο από τη HOL που ήταν να ενεργοποιηθώ σε DoublePlay. Έχω ακυρώσει αλλά λόγω του κολήματος φοβάμαι πως αν πω στην Tellas φορητότητα θα έχουμε πάλι τα ίδια! Θα τους πάρω τηλ όμως να δω αν μπορώ να κάνω κάτι.

Carinth
13-03-08, 01:42
Περίμενα 3 μήνες να ενεργοποιηθώ στη HOL, από Παρασκευή σε Παρασκευή με πήγαιναν, τελικά παραδέχτηκαν ότι δεν μπορούσαν να με πάρουν στο δίκτυό τους για τεχνικούς λόγους (υποψιάζομαι επειδή η γραμμή μου ήταν ISDN) και μετά είχαν το θράσος να καθυστερήσουν την ενημέρωση για άλλον ένα μήνα. Τους απείλησα με αγωγή γιατί δεν μπορούσα ούτε ΟΤΕπιλογές να βάλω και τους έδωσα περιθώριο μια βδομάδα. Στη βδομάδα πάνω επιτέλους έπραξαν τα δέοντα. Μόνο με ΕΕΤΤ καταλαβαίνουν. Είναι θλιβερό.

apostol70
13-03-08, 12:35
Νομίζω ότι δεν μπορεί να πάρει το παλιό του νούμερο, δηλ 210-77xxxxx και να το κάνει 211-77xxxxx. Η ΕΕΤΤ έχει δώσει στην Tellas συγκεκριμένα εύρη αριθμών που αν θυμάμαι, ο Ερμής εδώ μπορεί να διορθώσει, είναι της μορφής 211-41xxxxx

iliask
13-03-08, 14:59
Eμένα πάντως είναι της μορφής 211-40χχχχχ.

AvonGirl
25-06-08, 13:07
Η αριθμοδοτηση της Τελλας ειναι 211-400....... κ 211-40.......
Δεν υπαρχει η δυνατοτητα να ζητησεις αλλαγη μονο στο προθεμα.
Προτεινω να κρατησεις το 211-400..... που θα σου δωσουν κ να ξεχασεις τον παλιο σου αριθμο.
Αν γινει καποια προσπαθεια για φορητοτητα του παλιου αριθμου του ΟΤΕ στην Τελλας, ειμαι σιγουρη οτι θα γινει μπερδεμα κ θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις. Εκει δουλευα, τα ξερω καλα αυτά.....!

@ ADSLgr.com All rights reserved.