PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL FRITZBOX



katerinasp78
12-03-08, 15:04
Να ρωτήσω κάτι μένω Νέα Μάκρη Αττικής , αγόρασα πρόσφατα ένα Laptop και θέλω να έχω το πιο οικονομικό ίντερνετ και δωρεάν αστικά , υπεραστικά και κινητά. Κάποιο παιδί μου είπε ότι το πιο οικονομικό που υπάρχει είναι να βάλω pstn ote, με connx και να αγοράσω το fritzbox 7050 και να κάνω εγγραφή στο voipdiscount για να έχω δωρεάν αστικά υπεραστικά και κινητά εντός ελλάδος. Ήθελα να ρωτήσω για να κάνω τηλέφωνα και στην ΑΦρική οικονομικά το θέλω. Και μάλιστα αυτό το παιδί το έχει δοκιμάσει και μου είπε ότι πληρώνει
Τα πάγια στο ΟΤΕ που είναι 40 ευρώ το δίμηνο περιλαμβάνει ΦΠΑ
τα πάγια του dsl 33 ευρώ το δίμηνο και το τετράμηνο περίπου 12,50 στην voipdiscount μέσω προπληρωμένης κάρτας . Έχετε να μου προτείνετε κάτι πιο οικονομικό ? Και τέλοσπαντων αν αποφασίσω να αγοράσω αυτό δίνεται οδηγίες ;)

Πύρρος
12-03-08, 16:12
Ο ΟΤΕ είναι περίπου €14/μήνα το πάγιο και €16,5/μήνα το internet (1/256). Σύνολο €30 περίπου ανα μήνα για γραμμή + internet.

Η forthnet με €25/μήνα σου δίνει γραμμή + internet (24/1)
H tellas με €23 σου δίνει γραμμή + internet (12/1)
H HOL με €22 σου δίνει πάλι γραμμή + internet (24/1) αλλά ίσως είναι πιο μπερδεμένη η συνδεσμολογία γιατί η ομιλία της είναι νομίζω μέσω voip (μπορεί να έχει αλλάξει, δες το σχετικό υποφόρουμ).

H netone κάνει €30 + €14,5 ΟΤΕ ή €38 μόνη της, οπότε βγαίνει ακριβή.
Για τους άλλους, δεν θυμάμαι απ'έξω.

edit: όλα αυτά αν έχουν κάλυψη στη Ν. Μ.

Δεύτερο edit: Δεν έχουν κάλυψη στη Ν. Μ. (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=59945&garpg=2#content_start) οπότε πας στον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.