PDA

Επιστροφή στο Forum : Pirelli και Netfaster ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΣΗΜΑ



cosmo_vicius
13-03-08, 01:25
Γεια σε ολους! Χρειαζομαι επειγοντως βοήθεια!
Ειμαι συνδρομιτής της ον 1 χρονο τώρα με τα γνωστα και μη προβλήματα. Εδω και μια βδομάδα τωρα έχω στα χερια μου ενα netfaster απο την hol (αυτο που δινει στο double play)
Κατ αρχην ειναι εντελως ιδια εξωτερικα με το pirelli πλην μιας πορτας που εχει παραπανω για την τηλεφωνία (δεν μας ενδιαφερει εμας) και το χρωμα του ειναι μπλε. Κατα τα αλλα δεν εχουν καμια αλλη διαφορα!
Τα περιεργα ξεκινησαν οταν το καρφωσα στη γραμμη της ον. Ενω ειχα περασει username και password του φιλου που ηταν στην hol συνδεθηκε κανονικοτατα στην ον με τα δικα μοθ στοιχεια και τη ταχυτητα!!!!
Το δε sagem κλασικα παιζει onrec & oncinema βγαζει πληροφοριες για τα καναλια και δειχνει οτι τα παιζει κανονικα αλλα δεν εχεις ουτε ηχο ουτε εικονα!!
Πρωτον πειτε μου αν γινετε να κατεβασουμε το firmware απο το netfaster και πως ωστε να το στειλω σε οποιον καταλαβαινει για να το κοιταξει (ξεχασα να πω οτι στο web interface τα δυο router ειναι ταυτοσημα πλην βεβαιως των κλειδωμενων της ον)
Και δευτερον αν καποιος ξερει η φανταζεται τι ρυθμισεις πρεπει να γινουν σε επιπεδο pvc για να παιξει σωστα το tvbox!
Ευχαριστω εκ των πρωταιρων

nikoslykos
13-03-08, 09:08
υπαρχει ηδη θεμα γιαυτο που λες..ναι το pirelli μοιαζει με το netfaster ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ...

nnn
14-03-08, 00:06
Συνεχίστε στο υπάρχον θέμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.