PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλό upload που οφείλεται ???



teorungr
13-03-08, 12:06
Καλησπέρα έχω δηλώσει βλάβη για χαμηλό upload στον οτε ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?
έχω δοκιμάσει πάντως 3 διαφορετικά pc και 3 διαφορετικά ρουτερ και συνεχίζει να υπάρχει!!
Ευχαριστώ

Carpe_Diem_Rj
13-03-08, 12:11
Και εγω το ιδιο προβλημα εχω.....
Σε ποια περιοχη βρισκεσαι?

teorungr
13-03-08, 12:15
Λάρισα είμαι και έχω το πρόβλημα από μέσα ιανουαρίου ... 4-5kb upload

Jazzer
13-03-08, 12:20
Αφού δήλωσες βλάβη, λογικά θα ελεγχθεί η γραμμή σου (απερχόμενο, κλπ.) στο καφάο, οπότε θα υπάρξει και λύση στο πρόβλημα.

teorungr
13-03-08, 14:05
Ελέγθηκε και μου είπαν οι τεχνικοί οτι όντως εχει πρόβλημα upstream μου άλλαξαν και πόρτα στο ντισλαμ και ακόμη τα ιδια !!!!:(:( αυτοί δώσανε βέβαια οτι διορθώθηκε και ξαναδήλωσα βλάβη σήμερα ....δεν ξέρω ποσο καιρο θα πάρει ακομη και γι αυτο ρωτάω εσας μήπως βρω καμιά λυση απο δω

........Auto merged post: teorungr added 90 Minutes and 59 Seconds later........

Κανένας αλλος παιδιά που να αντιμετώπησε το ίδιο πρόβλημα?

xolloth
13-03-08, 14:17
κατι παρομοιο αντιμετωπιζω και εγω εδω και λιγο καιρο.
ενω εικονικα μου δειχνει 1021 upload στο ρουτερ ,στην πραγματικοτητα ειναι λιγο πανω απο το μισο,μεταξυ 700-750.
κατι γινεται με το upload γενικωs απο την φορθνετ.
και εγω το εχω δοκιμασει με τα 3 ρουτερ που εχω με ιδιο αποτελεσμα.

pnikolo
13-03-08, 14:22
κατι παρομοιο αντιμετωπιζω και εγω εδω και λιγο καιρο.
ενω εικονικα μου δειχνει 1021 upload στο ρουτερ ,στην πραγματικοτητα ειναι λιγο πανω απο το μισο,μεταξυ 700-750.
κατι γινεται με το upload γενικωs απο την φορθνετ.
και εγω το εχω δοκιμασει με τα 3 ρουτερ που εχω με ιδιο αποτελεσμα.

Πως δοκιμαζεις τη ταχυτητα του upload σου?

teorungr
13-03-08, 14:40
Βασικά έχω πρόβλημα στο να ανοίγω τις σελίδες ...ανοίγουν πάρα πολύ αργά
Το εχω μετρήσει με... α)ανέβασμα αρχείων σε μαιλ β) ανέβασμα αρχείων στο rapidshare γ) μέσω μετρήσεων σε free adsl speed δ)upload σε τορρεντ
Και σε εφάρμογες που χρειάζονται να στέλνω ήχο (καλα για εικόνα δεν μιλάμε) οπως συνεδρίες μεσω centra (πρόγραμμα on line μαθημάτων) με πετάει εξω

........Auto merged post: teorungr added 7 Minutes and 15 Seconds later........

Αρχικό μήνυμα από xolloth Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι παρομοιο αντιμετωπιζω και εγω εδω και λιγο καιρο.
ενω εικονικα μου δειχνει 1021 upload στο ρουτερ ,στην πραγματικοτητα ειναι λιγο πανω απο το μισο,μεταξυ 700-750.
κατι γινεται με το upload γενικωs απο την φορθνετ.
και εγω το εχω δοκιμασει με τα 3 ρουτερ που εχω με ιδιο αποτελεσμα.

Τι 750 :):):):)εγω δεν έχω ουτε 50

pnikolo
13-03-08, 14:41
Βασικά έχω πρόβλημα στο να ανοίγω τις σελίδες ...ανοίγουν πάρα πολύ αργά
Το εχω μετρήσει με... α)ανέβασμα αρχείων σε μαιλ β) ανέβασμα αρχείων στο rapidshare γ) μέσω μετρήσεων σε free adsl speed δ)upload σε τορρεντ
Και σε εφάρμογες που χρειάζονται να στέλνω ήχο (καλα για εικόνα δεν μιλάμε) οπως συνεδρίες μεσω centra (πρόγραμμα on line μαθημάτων) με πετάει εξω

Το σωστο ειναι να δοκιμασεις με ενα προγραμμα fille transfer και να ανεβασεις ενα αρχειο στον ftp server του isp σου. Αυτη θα ειναι και η πραγματικη ταχυτητα upload σου :oneup:

teorungr
13-03-08, 14:56
Σε ευχαριστω πολυ ....αυτο πως θα το κάνω ακριβώς

xolloth
13-03-08, 15:35
Πως δοκιμαζεις τη ταχυτητα του upload σου?
εχω δικο μου λινκ στο mediafire,αλλα ανεβαζω και rapid και στελνω με fileflyer.

@ ADSLgr.com All rights reserved.