PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενέργειες Καθυστέρησης



Proo
13-03-08, 13:40
Αγαπητοί φίλοι και συνπάσχοντες,

θα ήθελα αν θέλετε να μου πείτε - προτείνεται τι πρέπει να κάνω για την καθυστέρηση που έχω υποστεί από την Tellas για την ενεργοποίηση του ADSL (Share llu) που έχω αιτηθεί από της 26/11/2007. Σε όλα τα τηλ. από τότε ισχυρίζονται πως δεν έχει ολοκληρωθεί η κατασκευή από τον ΟΤΕ και ότι αυτοί δεν φταίνε σε τίποτε.

Επιειδή σκέφτομαι να αρχίσω τις καταγγελίες μπορείτε να μου στείλετε τις φόρμες και την σειρά που τα στέλνω.

Ευχαριστώ όλους του ταλαιπωριμένους

harry79
13-03-08, 17:29
φίλε μου μπορείς να μπεις στο site της EETT www.eett.gr και εκεί υπάρχει η φόρμα. Κατέγραψε αναλυτικά και με κάθε λεπτομέρεια την ιστορία. Αυστηρό ύφος αλλά και με προσοχή στο λεξιλόγιο κτλ. Αυτό είναι ένα πρώτο βήμα. Να κρατάς και αρχείο κάθε φορά που μιλάς με Tellas (ημερομηνία και όνομα). Εμένα τουλάχιστον με έχει βοηθήσει αυτό γιατί τους κολλούσα στον τοίχο.

Proo
13-03-08, 17:39
Σαν πρώτο βήμα έχω στείλει μια επιστολή στην Tellas για να μου απαντήσουν επίσημα και μετά θα δούμε από πλευράς καταγγελιών & ΕΕΤΤ. Μετά από διάφορα τηλ. μου συνέστησαν να πρώτα να στείλω μια επιστολή και μετά θα ακολουθήσουν άλλα κόλπα.

Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή την συμπεριφορά προς τους ήδη πελάτες της και αυτό δείχνει το πως αντιμετωπίζει τα προβλήματα των πελατών της. Να φανταστείται ότι μέχρι χτες με έπερνα τηλ. για να βάλω Zisto και δεν γνώριζαν ότι περιμένω ενεργοποίηση της γραμμής από 26/11/07.

Αλλά εγώ υπομονή έχω και τα πράγματα θα πάρουν άλλο δρόμο τελικά, απλά ήθελα τις δικές σας συμβουλές και οδηγίες για να μην ψάχνω στα τυφλά και χάνω χρόνο.

Αυτά προς το παρόν και έπεται συνέχεια. Δεν πειράζει για την λίγη συμμετοχή στο θέμα μου δεν πτοούμαι!!! :down:

hel
16-03-08, 13:14
Μιλάμε για έλλειψη ζευγών χαλκού;

@ ADSLgr.com All rights reserved.