PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET=ΜΠΛΕΞΑΜΕ!!!!!!!!!



Σελίδες : [1] 2

ethnikarasss
14-03-08, 10:49
27/12/07 αγορα απο πλαισιο dsl in a box
4/1/08 αποστολη αιτησης η οποια δεν εφτασε ποτε.(20 τηλεφωνηματα)
5/2/08 αποστολη δευτερης αιτησης με συστημενο.
13/2/08 καταχωρηση αιτησης (μετα απο 20 τηλεφωνηματα !!!)
8/3/08 μετα απο 15 τηλεφωνηματα απο 13/2 εωσ και 7/3 και διαβεβαιωσεις οτι η διαδικασικυλαει ομαλα βρεθηκε οτι ο οτε κατασκευαζει την γραμμη .
11/3/08 ο οτε μου λεει οτι δεν γινετε καμμια εργασια στην γραμμη .
12/3/08 καταγγελια και διακοπη συνδεσης στην fortnet.
Ερωτηματα:
1. θελω να παρω τα λεφτα μου πισω ,εχει κανεις παρομοια περιπτωση να μου πει πως να το πιεσω σωστα;
2.θελω να κανω αιτηση στην netone.H forthnet μου λεει οτι θελει 10 εργασιμες για την διακοπη της αιτησης .ποτε μπορω να κανω την αιτηση στην netone ωστε να μην υπαρχει μπερδεμα;
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Το ηξερα οτι θα τραβαγα ταλαιπωρια μεχρι να συνδεθω αλλα δεν δεχομαι να μην ξερει κανεις που ειναι ενα συστημενο απο τις 5/2-13/2 ,να μην μπορει κανεις να παρει ενα τηλ και να ζητησει ενα αφμ (το οποιο δεν χρειαζετε) να μην με ενημερωνει κανεις για την κατασκευη της γραμμης μου μετα απο 1 μηνα και στο τελος να κατανταω γραφικος για να παρω τα ωραια μου λεφτακια πισω..ουστ ρεεεεεεεεεεεεεε

xolloth
14-03-08, 10:52
ειναι να μην μπλεξειs,υπομονη.

partali7
14-03-08, 10:59
Για μενα το μεγαλο λαθος ηταν οτι αφησες αρχικα ενα μηνα να περασει ενω εβλεπες οτι η αιτηση δεν εφτανε σε αυτους...Ειδες οτι περασαν 5-6 μερες και δεν πηγε??? Και σου λενε κιολας οτι δεν την εχουν παραλαβει??? Ξανα! Καινουρια αιτηση,μεχρι να την παρουν!

ethnikarasss
14-03-08, 11:03
Για μενα το μεγαλο λαθος ηταν οτι αφησες αρχικα ενα μηνα να περασει ενω εβλεπες οτι η αιτηση δεν εφτανε σε αυτους...Ειδες οτι περασαν 5-6 μερες και δεν πηγε??? Και σου λενε κιολας οτι δεν την εχουν παραλαβει??? Ξανα! Καινουρια αιτηση,μεχρι να την παρουν!

Ειδα και αυτη την ρημαδα που πηγε ......αμα φτασει αντε μετα να την ακυρωσεις .

partali7
14-03-08, 11:08
Ειδα και αυτη την ρημαδα που πηγε ......αμα φτασει αντε μετα να την ακυρωσεις .

Α,καλα..Η ακυρωση ειναι αλλο μανικι!!! Ημουν κι εγω το καλοκαιρι σε φαση ακυρωσης γιατι ηταν να μετακομισω..Εστειλα την ακυρωση και μετα ειχα παρει ποσα τηλεφωνα γιατι δεν την βρησκανε.Τελικα αφου τα καταφεραν και την βρηκαν και με ακυρωσαν,παρ'ολα αυτα συνεχισαν να μου στελνουν λογαριασμους στο παλιο σπιτι(πατρικο),οι οποιοι λογαριασμοι βεβαια φαγανε τρελη γειωση!!! Το καλο της υποθεσης ειναι οτι γλυτωσα και το 70αρι της διακοπης γιατι ο λογος διακοπης ηταν μετακομιση,και τοτε δεν κανανε μεταφορες γραμμων ακομα;);)

theopan
14-03-08, 11:11
1. θελω να παρω τα λεφτα μου πισω ,εχει κανεις παρομοια περιπτωση να μου πει πως να το πιεσω σωστα;
2.θελω να κανω αιτηση στην netone.H forthnet μου λεει οτι θελει 10 εργασιμες για την διακοπη της αιτησης .ποτε μπορω να κανω την αιτηση στην netone ωστε να μην υπαρχει μπερδεμα;
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:


Πήγαινε στο Πλαίσιο να ρωτήσεις τι πρέπει να κάνεις. Εκεί θα κάνεις την επιστροφή γιατί εκεί κόπηκε το παραστατικό. Τώρα πως θα γίνει και αν θα γίνει είναι άλλη ιστορία.
Τις 10 εργάσιμες γιατί τις θέλουν; Για να διακόψουν ...το τίποτα;;;:rofl:
Αφού αν είναι αλήθεια αυτό που λέει ο ΟΤΕ τίποτα δεν έγινε ακόμα!
Θα σου συνιστούσα φόρμα διακοπής στη forthnet, αμέσως αίτηση στη Netone, και αν σου πουν από τη Netone 1-2 φορές ότι απορρίπτονται οι αιτήσεις λόγω αίτησης σε εκκρεμότητα σε άλλο πάροχο (που σημαίνει ότι η φορθνετ πρόλαβε και έριξε αίτηση στον ΟΤΕ), ζητάς από τη Netone σύνδεση σε ανενεργό μέχρι να ξεμπλέξει το θέμα της αποδέσμευσής σου αό τη φορθνετ οπότε και τότε αν θες παίρνεις το νούμερο σου και με φορητότητα το πας στη Netone (ετοιμάσου για μεγάλη περιπέτεια αν συμβαίνει το τελευταίο!)

ethnikarasss
14-03-08, 11:39
Με πηραν τωρα τηλ απο forthνet θα στειλουν φαξ στο πλαισιο για την επιστροφη χρηματων τισ επομενεσ μερεσ.
Για αιτηση σε αλλο παροχο μου ειπαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα μπορω να κανω κ σημερα.Μ αρεσει με δουλευουν ακομα!!!

Lagman
14-03-08, 12:19
αν έκανες αίτηση για οτε σε 2 εργάσιμες θα ήσουν ενεργοποιημένος...

theopan
14-03-08, 14:14
Με πηραν τωρα τηλ απο forthνet θα στειλουν φαξ στο πλαισιο για την επιστροφη χρηματων τισ επομενεσ μερεσ.
Για αιτηση σε αλλο παροχο μου ειπαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα μπορω να κανω κ σημερα.Μ αρεσει με δουλευουν ακομα!!!

Ναι αμέ! Φυσικά και μπορείς να κάνεις αλλού αίτηση! Δε σε εμποδίζει κανείς! Και αν περάσει γράψε μου! :-P
Σε δουλεύουν όπως όλους μας φίλε μου. Μην αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν μόνα τους. Θέλει κυνήγι. Παρακολούθα το θέμα από κοντά.



αν έκανες αίτηση για οτε σε 2 εργάσιμες θα ήσουν ενεργοποιημένος...

Μπα ούτε εκεί θα τα κατάφερνε. Έχει γεμίσει το forum τον τελευταίο καιρό από περιπτώσεις που ούτε ο ΟΤΕ μπόρεσε να κάνει τίποτα σε τέτοια κατάσταση. Μπορεί και να τον αποδεσμεύσουν σύντομα βέβαια τον άνθρωπο οπότε αυτή η συζήτηση δε θα έχει νόημα.

andreasp
14-03-08, 18:20
Η δικιά μου συμβουλή , είναι να ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ακύρωση στην αίτηση της Forthnet.
Την μάμησες!!!

xolloth
14-03-08, 19:59
ναι γιατι που θα βρειs καλυτερα;
οσοι ειναι στον ΟΤΕ αρχισαν και αυτοι τα παραπονα για προβληματα.

ethnikarasss
14-03-08, 21:50
Αμα την μαμησω θα κοψω την γραμμη απ τον οτε κ θα
παω να τουσ περασω το μποξακι απ την τζαμαρια.

theopan
14-03-08, 22:03
Αμα την μαμησω θα κοψω την γραμμη απ τον οτε κ θα
παω να τουσ περασω το μποξακι απ την τζαμαρια.

Τα ίδια έλεγα κι εγώ. Μην το ρισκάρεις. Σε άλλο section μου είπαν ότι ΟΥΤΕ τον ΟΤΕ μπορείς να κόψεις όσο εκκρεμεί αίτηση από πάροχο! Μην κόψεις την αίτηση σου το λέω άκρως φιλικά (και ας μη σε ξέρω) και με διάθεση να σε σώσω από περιπέτειες. Δεν έπρεπε να έχεις ασχοληθεί από την αρχή με τη forthnet όπως έχει καταντήσει (το λέω και το πιστεύω ακράδαντα πλέον αυτό). Κανονικά ειδικά αυτή η "εταιρία" δε θα έπρεπε να έχει κανένα νέο πελάτη τους τελευταίους μήνες με αυτά που κάνει.
Κάνε υπομονή και κάποια στιγμή θα σε ενεργοποιήσουν, και μετά κάνεις ό,τι θέλεις.

apati
14-03-08, 22:59
Αναρωτιέμαι τελικά αν αξίζει να πληρώσει κάποιος για ένα έτος 20*12 = 240 ευρώ παραπάνω επιλέγοντας ΟΤΕ ή να προτιμήσει την Forthnet, με τα όποια μειονεκτήματα + πλεονεκτήματα?? είναι τόσο μεγάλη η ποιοτική διαφορά-αξιοπιστία του ΟΤΕ που να αξίζει την διαφορά?? αν μάλιστα λάβουμε υπόψη οτι κάποια στιγμή θα καταφέρει ο ΟΤΕ να προσφέρει ανταγωνιστικότερη προσφορα γιατί να δεσμευτώ για τουλάχιστον 6 μήνες και να μην πάω στην πιο οικονομική λύση της 4νετ? με αυτό το ποστ όμως προβληματίστικα πάνω που ήμουν έτοιμος να πάω προς 4νετ.

andreasp
15-03-08, 00:57
Τα ίδια έλεγα κι εγώ. Μην το ρισκάρεις. Σε άλλο section μου είπαν ότι ΟΥΤΕ τον ΟΤΕ μπορείς να κόψεις όσο εκκρεμεί αίτηση από πάροχο! Μην κόψεις την αίτηση σου το λέω άκρως φιλικά (και ας μη σε ξέρω) και με διάθεση να σε σώσω από περιπέτειες. Δεν έπρεπε να έχεις ασχοληθεί από την αρχή με τη forthnet όπως έχει καταντήσει (το λέω και το πιστεύω ακράδαντα πλέον αυτό). Κανονικά ειδικά αυτή η "εταιρία" δε θα έπρεπε να έχει κανένα νέο πελάτη τους τελευταίους μήνες με αυτά που κάνει.
Κάνε υπομονή και κάποια στιγμή θα σε ενεργοποιήσουν, και μετά κάνεις ό,τι θέλεις.

Τα έλεγα! Δεν τα έλεγα???
Μετά απο τόσους μήνες, μου έφτιαξαν το τηλέφωνο του γραφείου!
Μαζί με το δίκο μου όμως , έφτιαξαν γενικότερο πρόβλημα που υπήρχε , σε κάποια τηλέφωνα της Forthnet.
Την ίδια μέρα που έφτιαξαν το δικό μου, φτιάχτηκε και πρόβλημα φίλης με teledome που δεν μπορούσε να καλέσει σε Forthnet.

ethnikarasss
15-03-08, 02:19
προσωπικα δεν με απασχολεί αν μπλεξω ,ήδη εχω μπλέξει επειδή επέλεξα ένα κερδοφόρο καφενείο.αλλά δεν είμαι διατεθειμένος σε καμμία περίπτωση να
συμμετέχω στην κοροϊδία τους.όλοι οι επαγγελματίες που προσφέρουν υπηρεσίες έχουν κάποιον να τους περιορίζει ειδικά στα χρονικα περιθώρια.
ουστ ρεεεε.

LiveTVRadio
15-03-08, 10:13
Για μενα το μεγαλο λαθος ηταν οτι αφησες αρχικα ενα μηνα να περασει ενω εβλεπες οτι η αιτηση δεν εφτανε σε αυτους...Ειδες οτι περασαν 5-6 μερες και δεν πηγε??? Και σου λενε κιολας οτι δεν την εχουν παραλαβει??? Ξανα! Καινουρια αιτηση,μεχρι να την παρουν!

Να κανει την αιτηση σε forthnet-shop, θα την παραλαβουν σιγουρα.

hel
15-03-08, 23:36
27/12/07 αγορα απο πλαισιο dsl in a box
4/1/08 αποστολη αιτησης η οποια δεν εφτασε ποτε.(20 τηλεφωνηματα)
5/2/08 αποστολη δευτερης αιτησης με συστημενο.
13/2/08 καταχωρηση αιτησης (μετα απο 20 τηλεφωνηματα !!!)
8/3/08 μετα απο 15 τηλεφωνηματα απο 13/2 εωσ και 7/3 και διαβεβαιωσεις οτι η διαδικασικυλαει ομαλα βρεθηκε οτι ο οτε κατασκευαζει την γραμμη .
11/3/08 ο οτε μου λεει οτι δεν γινετε καμμια εργασια στην γραμμη .
12/3/08 καταγγελια και διακοπη συνδεσης στην fortnet.
Ερωτηματα:
1. θελω να παρω τα λεφτα μου πισω ,εχει κανεις παρομοια περιπτωση να μου πει πως να το πιεσω σωστα;
2.θελω να κανω αιτηση στην netone.H forthnet μου λεει οτι θελει 10 εργασιμες για την διακοπη της αιτησης .ποτε μπορω να κανω την αιτηση στην netone ωστε να μην υπαρχει μπερδεμα;
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Το ηξερα οτι θα τραβαγα ταλαιπωρια μεχρι να συνδεθω αλλα δεν δεχομαι να μην ξερει κανεις που ειναι ενα συστημενο απο τις 5/2-13/2 ,να μην μπορει κανεις να παρει ενα τηλ και να ζητησει ενα αφμ (το οποιο δεν χρειαζετε) να μην με ενημερωνει κανεις για την κατασκευη της γραμμης μου μετα απο 1 μηνα και στο τελος να κατανταω γραφικος για να παρω τα ωραια μου λεφτακια πισω..ουστ ρεεεεεεεεεεεεεε

Ο wizard στο site της forthnet τι σου λέει;
Περιοχή;

ethnikarasss
16-03-08, 16:31
Ο wizard στο site της forthnet τι σου λέει;
Περιοχή;
Αν εννοεις αυτο διοτι ειμαι γκα-γκα.
18/02/2008 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

13/02/2008 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

13/02/2008 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

13/02/2008 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

τηλ κεντρο τερψιθεας. πειραια.210-418

theopan
16-03-08, 21:14
Αν εννοεις αυτο διοτι ειμαι γκα-γκα.
18/02/2008 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

13/02/2008 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

13/02/2008 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

13/02/2008 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

τηλ κεντρο τερψιθεας. πειραια.210-418

18/02/2008 Πίνοντας τον καφέ του ο τεχνικός βλέπει την αίτηση στο WCRM και τραβάει το καλώδιο από το καρούλι.
20/02/2008 Πρεσάρει το πρώτο βύσμα στη μια άκρη
23/02/2008 Ψάχνει να βρεί τον κόφτη για να κόψει το καλώδιο.
25/02/2008 Πρεσάρεται το βύσμα στην άλλη άκρη του καλωδίου
29/02/2008 Διαπιστώνει ότι το καλώδιο είναι κοντό και το πετάει.
02/03/2008 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
02/03/2008 Αποστολή αίτησης στον ΟΤΕ
03/03/2008 Φτού και από την αρχή...
Η κατάσταση έχει περάσει εδώ και καιρό τα όρια του απαράδεκτου. Στην προσπάθειά τους να δείξουν στον κόσμο ότι γίνονται "βήματα", έκαναν γελοία ακόμα και την "πληροφόρηση" από το wizard τους...

ethnikarasss
16-03-08, 21:34
από την ημέρα που πάει η αίτηση στον ότε πόσο καιρό πρέπει να κάνει η εταιρία για ενεργοποίση;και μετά μου λέτε να μην έκανα την διακοπή.και διακοπή και συνεχή τηλεφωνήματα μέχρι την πλήρη
διακοπή και επιστροφή των χρημάτων μου!όχι θα κάτσω να εχω νταβατζη το καφενείο.ουστ ρεεεεεε .

notios7
16-03-08, 21:42
εχουμε πολλα να δουμε ακομα.τωρα που θελουν να κανουν αποσβεση οι εμιρηδες.......

ethnikarasss
18-03-08, 12:16
Kαι ναι μιλαμε για απιστευτο μπουρδ..λο !!!!!!!!
Χτες με ενεργοποιησανε .
Αλλα η διακοπη τρεχει.
εχασα 3 μηνες αλλα θα εχω ιντερνετ 2-3-4-5 μερες απο το μπουρδ...λο τους.
ρε ουσττττττττττττττττττττττττττττττττττττττττ.

hel
18-03-08, 13:37
Kαι ναι μιλαμε για απιστευτο μπουρδ..λο !!!!!!!!
Χτες με ενεργοποιησανε .
Αλλα η διακοπη τρεχει.
εχασα 3 μηνες αλλα θα εχω ιντερνετ 2-3-4-5 μερες απο το μπουρδ...λο τους.
ρε ουσττττττττττττττττττττττττττττττττττττττττ.

Αν ήσουν πιο σαφής.
Ποια διακοπή τρέχει;

ethnikarasss
18-03-08, 21:02
Εχω κανει αιτηση διακοπης-καταγγελια γιατι στις 8-3 μου ειπαν οτι κατασκευαζει ο οτε την γραμμη ενω μεχρι τοτε μου λεγανε οτι ολα πανε καλα.:evil:
Το ωραιοτερο ειναι οτι δεν γινετε διακοπη της διακοπης:rofl::rofl::rofl:

........Auto merged post: ethnikarasss added 1 Minutes and 35 Seconds later........


Αν ήσουν πιο σαφής.
Ποια διακοπή τρέχει;

27/12/07 αγορα απο πλαισιο dsl in a box
4/1/08 αποστολη αιτησης η οποια δεν εφτασε ποτε.(20 τηλεφωνηματα)
5/2/08 αποστολη δευτερης αιτησης με συστημενο.
13/2/08 καταχωρηση αιτησης (μετα απο 20 τηλεφωνηματα !!!)
8/3/08 μετα απο 15 τηλεφωνηματα απο 13/2 εωσ και 7/3 και διαβεβαιωσεις οτι η διαδικασικυλαει ομαλα βρεθηκε οτι ο οτε κατασκευαζει την γραμμη .
11/3/08 ο οτε μου λεει οτι δεν γινετε καμμια εργασια στην γραμμη .
12/3/08 καταγγελια και διακοπη συνδεσης στην fortnet.

theopan
18-03-08, 22:15
27/12/07 αγορα απο πλαισιο dsl in a box
4/1/08 αποστολη αιτησης η οποια δεν εφτασε ποτε.(20 τηλεφωνηματα)
5/2/08 αποστολη δευτερης αιτησης με συστημενο.
13/2/08 καταχωρηση αιτησης (μετα απο 20 τηλεφωνηματα !!!)
8/3/08 μετα απο 15 τηλεφωνηματα απο 13/2 εωσ και 7/3 και διαβεβαιωσεις οτι η διαδικασικυλαει ομαλα βρεθηκε οτι ο οτε κατασκευαζει την γραμμη .
11/3/08 ο οτε μου λεει οτι δεν γινετε καμμια εργασια στην γραμμη .
12/3/08 καταγγελια και διακοπη συνδεσης στην fortnet.

Και το θεώρησες αλληλοσυγκρουόμενο το "όλα κυλάνε ομαλά" με το "ο ΟΤΕ κατασκευάζει τη γραμμή"; Δεν είναι. Το ένα συνεπάγεται το άλλο.
Δεν έπρεπε να βιαστείς και να ζητήσεις διακοπή της διαδικασίας. Φυσιολογική τη βλέπω την όλη πορεία σου για τα δεδομένα της forthnet. Τώρα με αυτή τη διακοπή που έκανες (δεδομένου ότι πρόλαβαν και σε ενεργοποίησαν), πιθανότατα έχεις μπλέξει σε μεγάλες περιπέτειες όπως ήδη σε είχαμε προειδοποιήσει...
Δεν είναι το θέμα αν θά έχεις 2-3-4-5 μέρες internet από αυτούς ή παραπάνω, όσο το τυπικό του θέματος (πόσο καιρό θα φαίνεται δεσμευμένη η γραμμή σου σε αυτούς με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κουνήσεις για αλλού).

ethnikarasss
19-03-08, 00:17
φυσιολογικό είναι να έχεις δώσει 70 ευρώ από της 27/12 για ενεργοποίηση 18/3;εμένα με ενδιαφέρει πλέον να γίνει η ακύρωση να μην υπάρχουν πουθενά 'να πάρω τα 70 πίσω κ μετά ξέρω τι θα κάνω.δεν είμαι σε θέση να κάνω δωρεές ούτε ψυχικά'πληρώνω για να εχω απαιτήσεις!

theopan
19-03-08, 00:56
φυσιολογικό είναι να έχεις δώσει 70 ευρώ από της 27/12 για ενεργοποίηση 18/3;εμένα με ενδιαφέρει πλέον να γίνει η ακύρωση να μην υπάρχουν πουθενά 'να πάρω τα 70 πίσω κ μετά ξέρω τι θα κάνω.δεν είμαι σε θέση να κάνω δωρεές ούτε ψυχικά'πληρώνω για να εχω απαιτήσεις!

Για τη forthnet φυσιολογικό είναι. Βλέπεις τι γίνεται αν διαβάσεις μερικά θέματα.
Όσο για το τι θέλεις να γίνει από εδώ και πέρα στο εύχομαι. Αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα όπως σου είπα. Κι εγώ ήθελα να ξεμπερδεύω, όμως παρά την ακύρωση μου κλείνω σε λίγο 4 μήνες και δεν τα έχω καταφέρει. Η γραμμή μου στον ΟΤΕ παραμένει δεσμευμένη από τη forthnet (εμένα δεν με έχει ενεργοποιήσει καν όπως εσένα) και απλά δε μπορώ να πάω πουθενά. 4 μήνες από την ακύρωση.

notios7
19-03-08, 01:00
και γιατι δεν κανετε αιτηση νεας γραμμης στον οτε?

hel
19-03-08, 02:23
Για τη forthnet φυσιολογικό είναι. Βλέπεις τι γίνεται αν διαβάσεις μερικά θέματα.
Όσο για το τι θέλεις να γίνει από εδώ και πέρα στο εύχομαι. Αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα όπως σου είπα. Κι εγώ ήθελα να ξεμπερδεύω, όμως παρά την ακύρωση μου κλείνω σε λίγο 4 μήνες και δεν τα έχω καταφέρει. Η γραμμή μου στον ΟΤΕ παραμένει δεσμευμένη από τη forthnet (εμένα δεν με έχει ενεργοποιήσει καν όπως εσένα) και απλά δε μπορώ να πάω πουθενά. 4 μήνες από την ακύρωση.

Τι εννοείς παραμένει δεσμευμένη; Δεν σε αφήνουν να ενεργοποιηθείς αλλού;
Αυτό δεν νομίζω ότι είναι σύνηθες.

andreasp
19-03-08, 09:25
Τι εννοείς παραμένει δεσμευμένη; Δεν σε αφήνουν να ενεργοποιηθείς αλλού;
Αυτό δεν νομίζω ότι είναι σύνηθες.

Πολύ συνηθισμένο τον τελευταίο καιρό.
Η Forthnet, δεν προχωράει καμία ακύρωση!
8 μήνες έχουν περάσει, για γραμμή που ΔΕΝ θα έπρεπε να είχε περάσει σε 2play, και ακόμα στέλνουν λογαριασμούς!

ethnikarasss
19-03-08, 10:11
Εμενα η περιπτωση μου ειναι για boxaki.Ειναι προπληρωμενο, και εχω απαιτησει τα λεφτα μου πισω.Νομιζω οτι θα κανουν την διακοπη για αυτο τον λογο και μονο.Εχω κρατησει στοιχεια υπαλληλων ημερομηνιες και ωρες εποικινωνιας,αντιγραφο απο μειλ,αντιγραφο αιτησης διακοπης,του κερατα δηλαδη!
Εχω και την αβαντα οτι ειμαι ενεργοποιημενος οποτε μια η αλλη αυτοι χανουν τωρα.Πως θα κοψει την συνδεση αν δεν κανει διακοπη;Με ποια αιτιολογια;Για την ιστορια μυνημα για την ενεργοποιηση δεν μου ηρθε εγω ειδα την ενεργοποιηση στο wizard και πηρα τηλ.Η κοπελα κολλησε οταν μου ειπε για ενεργοποιηση και ειπα εχω κανει διακοπη.Και κολλησε περισοτερο οταν ζητησα στην ψυχρα τους κωδικους,δεν ηξερε τι να πει(σαν να συνομοτησαμε ενα πραγμα).ρε τι γινετε

theopan
19-03-08, 10:50
και γιατι δεν κανετε αιτηση νεας γραμμης στον οτε?

Γιατί δε μας ενδιαφέρει η γραμμή (εχουμε πλέον από τη Netone) αλλά το νούμερο. Το έχω δηλωμένο στην εφορία, το έχω στις σφραγίδες μου, το έχω στις κάρτες μου, το ξέρουν άνθρωποι εδώ και 15 χρόνια! Δε θα πετάξω το νούμερό μου για τη forthnet!


Τι εννοείς παραμένει δεσμευμένη; Δεν σε αφήνουν να ενεργοποιηθείς αλλού;
Αυτό δεν νομίζω ότι είναι σύνηθες.

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω βρε hel (όχι ότι έχω την απαίτηση να τα θυμάσαι βέβαια).
Μπορεί να μην είναι σύνηθες, αλλά σε εμένα συμβαίνει! 7 απορρίψεις έχει φάει η HOL και άλλες 3 η Netone για αίτηση πάνω στη γραμμή του ΟΤΕ παρά το ότι έχω κάνει διακοπή της forthnet.
Όλες με το ίδιο αιτιολογικό: Αίτηση σε εκκρεμότητα από άλλο πάροχο.
Δε μπορεί να είναι και οι 2 άχρηστοι, να είναι συνεννοημένοι να μου λένε την ίδια δικαιολογία και να τα έχει κάνει όλα όπως έπρεπε η Forthnet. Εξάλλου η Netone τουλάχιστον μου ενεργοποίησε ανενεργό βρόχο σε 8 Ε.Η. οπότε έχω πειστεί πλέον για την ικανότητα της. Παρ'ολα αυτά όταν αρχικά είχα αιτηθεί μεταφορά της μπλοκαρισμένης γραμμής που λέω, σήκωσατ τα χέρια ψηλά και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν τίποτα αν δε λυθεί το πρόβλημα της δέσμευσης.


Εμενα η περιπτωση μου ειναι για boxaki.Ειναι προπληρωμενο, και εχω απαιτησει τα λεφτα μου πισω.Νομιζω οτι θα κανουν την διακοπη για αυτο τον λογο και μονο.Εχω κρατησει στοιχεια υπαλληλων ημερομηνιες και ωρες εποικινωνιας,αντιγραφο απο μειλ,αντιγραφο αιτησης διακοπης,του κερατα δηλαδη!
Εχω και την αβαντα οτι ειμαι ενεργοποιημενος οποτε μια η αλλη αυτοι χανουν τωρα.Πως θα κοψει την συνδεση αν δεν κανει διακοπη;Με ποια αιτιολογια;Για την ιστορια μυνημα για την ενεργοποιηση δεν μου ηρθε εγω ειδα την ενεργοποιηση στο wizard και πηρα τηλ.Η κοπελα κολλησε οταν μου ειπε για ενεργοποιηση και ειπα εχω κανει διακοπη.Και κολλησε περισοτερο οταν ζητησα στην ψυχρα τους κωδικους,δεν ηξερε τι να πει(σαν να συνομοτησαμε ενα πραγμα).ρε τι γινετε

Η εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι, ή εσύ δε γνωρίζεις πως λειτουργεί το σύστημα. Σε υπάρχουσα γραμμή ΟΤΕ δεν έκανες την αίτηση του adsl in a box για shared LLU (μόνο ίντερνετ);
Εάν ναι, τότε ξέχνα τη δυνατότητα να βάλεις σύντομα άλλο πάροχο πάνω σε αυτή τη γραμμή του ΟΤΕ! Σε κάθε νέα αίτηση παρόχου στον ΟΤΕ για μεταφορά του τηλεφωνικού αριθμού σου, ή και μόνο για shared LLU, ο ΟΤΕ θα απορρίπτει αυτήν γιατί θα βλέπει στο σύστημά του δεσμευμένο το νούμερό σου από τη forthnet.

ethnikarasss
19-03-08, 21:09
ερώτηση τώρα γιατί μου φαίνετε ότι υπάρχει θέμα.Ο παροχος στέλνει την δίκη μου αίτηση στον ότε για να έχει πρόσβαση στην γραμμή μου για οτιδήποτε επιλέξω σωστά;
Την αίτηση μου για διακοπή ο παροχος δεν την στέλνει στον ότε;απλά διακοπή κάνει στις υπηρεσίες του προς εμένα και τι;κρατάει νταηλίκι την γραμμή από τον ότε και εμένα χωρίς να παρέχει υπηρεσίες;
εμένα μου είπαν η αίτηση διακοπής κάνει 10 εργάσιμες γιατί πάει στον ότε το αίτημα οπότε πως

........Auto merged post: ethnikarasss added 13 Minutes and 37 Seconds later........

οπότε πως γίνετε ο ότε αν πάει άλλη αίτηση δεν ξέρει ότι έχει σταματήσει η forthnet να παρέχει υπηρεσίες;λογικα δεν τα λέω η είμαι εκτός;
επιμένω γιατί μου είπαν ότι η διακοπή έχει σταλεί ηλεκτρονικά στον ότε και δεν γίνετε ακύρωση της αίτησης ακύρωσης.αφού με ενεργοποίησαν ζήτησα να μην την λάβουν υπόψη κ είπαν γ το λόγο παραπάνω δεν γίνετε.τώρα ο θεός και η ψυχή τους τι γίνετε.

theopan
19-03-08, 22:13
οπότε πως γίνετε ο ότε αν πάει άλλη αίτηση δεν ξέρει ότι έχει σταματήσει η forthnet να παρέχει υπηρεσίες;λογικα δεν τα λέω η είμαι εκτός;
επιμένω γιατί μου είπαν ότι η διακοπή έχει σταλεί ηλεκτρονικά στον ότε και δεν γίνετε ακύρωση της αίτησης ακύρωσης.αφού με ενεργοποίησαν ζήτησα να μην την λάβουν υπόψη κ είπαν γ το λόγο παραπάνω δεν γίνετε.τώρα ο θεός και η ψυχή τους τι γίνετε.

Ίσως τα πράγματα για σένα είναι πιό εύκολα γιατί ενεργοποιήθηκες πρώτα. Εννοείται ότι θα ενημερωθεί ο ΟΤΕ εφόσον τεχνικοί του είναι αυτοί που τραβάνε τα καλώδια και σε κόβουν.
Υπάρχει όμως τεράστια γραφειοκρατία και δεν είναι τόσο απλό το θέμα. Αρνούνται να αποδεχτούν το προφανές σε πολλές περιπτώσεις. Θα σου πώ μόνο ένα πράγμα από προσωπική εμπειρία: στα μισά συστήματα του ΟΤΕ φαίνεται ακόμα δεσμευμένη η δική μου γραμμή από τη Vivodi η οποία ήταν ο παλιός μου πάροχος, και στα άλλα μισά σε εξέλιξη ακόμα η αίτηση της forthnet (το πρώτο πρόβλημα, έχει τα αίτιά του στο δεύτερο γιατί είχα ζητήσει μετάβαση μέσω των διατάξεων του ruo). Γενικά κυνήγα το όσο μπορείς (και φυσικά μην κάνεις το λάθος να μπλέξεις με κανένα "πανηγυρτζή" πάροχο στη φάση που είσαι γιατί δε θα κάνεις δουλειά). Καλή τύχη.

Και επειδή έπεσα πάνω του δες και αυτό: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=181364
Αφορά άλλο πάροχο, αλλά μάλλον τα πράγματα είναι ίδια για όλους...

hel
20-03-08, 00:37
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω βρε hel (όχι ότι έχω την απαίτηση να τα θυμάσαι βέβαια).
Μπορεί να μην είναι σύνηθες, αλλά σε εμένα συμβαίνει! 7 απορρίψεις έχει φάει η HOL και άλλες 3 η Netone για αίτηση πάνω στη γραμμή του ΟΤΕ παρά το ότι έχω κάνει διακοπή της forthnet.
Όλες με το ίδιο αιτιολογικό: Αίτηση σε εκκρεμότητα από άλλο πάροχο.
Δε μπορεί να είναι και οι 2 άχρηστοι, να είναι συνεννοημένοι να μου λένε την ίδια δικαιολογία και να τα έχει κάνει όλα όπως έπρεπε η Forthnet. Εξάλλου η Netone τουλάχιστον μου ενεργοποίησε ανενεργό βρόχο σε 8 Ε.Η. οπότε έχω πειστεί πλέον για την ικανότητα της. Παρ'ολα αυτά όταν αρχικά είχα αιτηθεί μεταφορά της μπλοκαρισμένης γραμμής που λέω, σήκωσατ τα χέρια ψηλά και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν τίποτα αν δε λυθεί το πρόβλημα της δέσμευσης.


Δεν είδες φως μέσω του φίλου που έχει πρόσβαση στο wcrm?

theopan
20-03-08, 02:43
Δεν είδες φως μέσω του φίλου που έχει πρόσβαση στο wcrm?

Κάποιος editor που μου είχε πει ότι θα "με φτιάξει"; Ασφαλώς όχι. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση μετά το Pm με τα στοιχεία μου, που του έστειλα. Ούτε και το περιμένα φυσικά.
Έχω κάνει 4-5 καταγγελίες, έχω βάλει άλλους 2 παρόχους και δεν έβγαλαν άκρη. Έχω μιλήσει ο ίδιος και με το Εγχωρίων Παρόχων του ΟΤΕ όλο αυτόν τον καιρό. Αυτές τις μέρες τους πιέζει ο Συνήγορος Καταναλωτή προφανώς (για αυτό και με κάλεσαν και μου είπαν ότι το ψάχνουν).
Δε με απασχολεί πλέον. Βαρέθηκα. Θα τους επισκεφθεί ο επιμελητής με την αγωγή σε λίγες μέρες, και εκεί θα το λύσουν θέλοντας και μη, με το άγριο αφού δεν καταλαβαίνουν με το καλό.

ethnikarasss
20-03-08, 15:33
ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΠΛΕΞΑΜΕ.
ο φιλος theopan κατι ξερει και μιλαει.
Λοιπον οι εξελιξεις εχουν ως εξης.
1.ΧΤΕς Με πηραν την απο το τμημα πωλησεων να παω στο πλαισιο και να παρω τα λεφτα μου πισω.
Πολυ ωραια θα πειτε τουλαχιστον σε αυτο λειτουργησαν σχετικα συντομα.
ΛΑΘΟΣ ΚΥΡΙΟΙ.Σημερα Πηρα τηλ στο πλαισιο δεν εχει παει ακομα το μαιλ απ την forthnet.
Πηρα τηλ την forthnet μιλαω με ενα τυπακι μου λεει μαζι με την αιτηση διακοπης στειλατε και την αποδειξη αγορας;Εκει εδωσα τα ρεστα μου του αραδιαζω ονοματα ημερομηνιες και ωρες εποικοινωνιας που δεν μου ζητησε κανεις αποδειξη αγορας.Μαλιστα εξεπλαγην οταν του ειπα οτι με πηραν τηλ απο το τμημα πωλησεων να μου πουν οτι θα τα παρω πισω τα χρηματα . ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ.(κατι θα ηξερε)
Περασα και απο το πλαισιο μετα απο 3-4 ωρες τιποτα.
2.εποικινωνια με 134 λοιπον φαινετε οτι υπαρχει αιτηση διακοπης ,φαινετε οτι δεν μου παρεχει ο παροχος τιποτα ,αλλα η ευθυνη για την ολοκληρωση της ακυρωσης ανηκει στον παροχο. ο οτε δεν μπορει να κανει τιποτα.Βεβαια ο παροχος ςιναι υποχρεωμενος να την ολοκληρωσει αλλα το ποτε δεν υπαρχει πουθενα.Μονος τροπος η καταγγελια σε ετεε κτλ γνωστα.:down:
3.Πηγα στο forthnet shop στην καλλιθεα εκανα αιτηση για γραπτη βεβαιωση διακοπης η οποια κανει να βγει 20 μερες:down:
Μεσα ηταν γυρω στα 10 ατομα .4 για ιστοριες με προβληματα σαν και μενα με λογαριασμους διπλες χρεωσεις σε πιστωτικες και οι υπολοιποι για αιτησεις.Περιττο να πω οτι αποτρεψα 2 ατομα να κανουν αιτηση.Δυστυχως ο κοσμος δεν ξερει τι να κανει με τους παροχους ολοι κανουν αιτησεις γνωριζοντας οτι θα μπλεξουν εχει γινει κανονας.
4.επομενη κινηση η καταγγελια της εταιριας στους αρμοδιους .τα λεφτα δεν θα τα παρω πισω αν δεν ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ.
"ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΒΡΟΧΟ ΜΟΥ:rtfm::rtfm::rtfm:"

RedAdder
20-03-08, 23:02
"ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΒΡΟΧΟ ΜΟΥ"

Ότι καλύτερο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό... :oneup:

Εμένα θα ελευθερωθεί μετά απο ακριβώς 2 μήνες ταλαιπωρίας.
Η καταγγελία είναι ο μόνος τρόπος για να βγάλεις άκρη.

theopan
21-03-08, 00:28
Ότι καλύτερο έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό... :oneup:

Εμένα θα ελευθερωθεί μετά απο ακριβώς 2 μήνες ταλαιπωρίας.
Η καταγγελία είναι ο μόνος τρόπος για να βγάλεις άκρη.

Θα ελευθερωθεί; Επειδή σου το υποσχέθηκαν;
Αν σου πω ότι αυτό το "θα ελευθερωθεί" το έχω ακούσει ίσα με 6-7 φορές σε πάνω από 3 μήνες, από διαφορετικά στόματα θα πανικοβληθείς;

ethnikarasss
21-03-08, 01:20
εμένα μ αρέσει ο τρόπος λειτουργείας του συστήματος. λέω ότι παρεχώ-κερδίζω-κάνω ότι γουστάρω-και πληρώνω και κανα πρόστιμο για να δικαιολογήσω την ύπαρξη μου.
η ασυδοσία δεν έχει τέρμα δυστυχώς.
καλά μας κάνουν γιατί τους ανεχόμαστε.εγώ θα κάνω την καταγγελία μου θα την προωθήσω όσο μπορώ πιο πολύ γιατί μου την έχει δώσει η κοροϊδία γενικότερα.

........Auto merged post: ethnikarasss added 9 Minutes and 54 Seconds later........

η μπάλα φυσικά θα πάρει και το πλαίσιο που εμπορεύετε αναξιόπστα προϊόντα FORTHNET .η αιτιολογία της forthnet. για την επιστροφή των χρημάτων μου από το πλαίσιο σε μένα είναι η καθυστέρηση παροχής υπηρεσιών. σήμερα είχαν 3 επιστροφές χρημάτων στο κατάστημα πειραιά.γιατί εξακολουθούν να έχουν αναξιόπιστα προϊόντα στα ράφια τους;

RedAdder
21-03-08, 01:27
Θα ελευθερωθεί; Επειδή σου το υποσχέθηκαν;
Αν σου πω ότι αυτό το "θα ελευθερωθεί" το έχω ακούσει ίσα με 6-7 φορές σε πάνω από 3 μήνες, από διαφορετικά στόματα θα πανικοβληθείς;

απο την στιγμή που είδα ότι κολλάει η αίτηση επιστροφής στον ΟΤΕ
α) απαίτησα να με ενημερώσει γραπτά η forthnet ότι απο τις 26/2 είμαι ελεύθερος
β) πριν μία εβδομάδα έστειλα fax στο ΟΤΕ και ρωτούσα να μάθω τον λόγο που καθυστερεί έναν μήνα να με συνδέσει στο δίκτυό του, ύστερα απο προτροπή της ΕΕΤΤ σε σχετικό μου ερώτημα.
γ) σήμερα με πήραν τηλ απο τον ΟΤΕ σχετικά με το ερώτημα μου και θα μου στείλουν επιστολή που θα αναγράφη ότι στις 28/3 θα μπω στο δικτυό τους.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι πρέπει να κάνει κάποιος κινήσεις με έγγραφες καταγγελίες είτε είναι εναλλακτικός είτε έιναι ο ΟΤΕ.:down:

σημ. με πήραν τηλ απο την forthnet για να ρωτήσουν πως θέλω να μου πιστωθεί ένα ποσό των 12 ευρώ που απαιτούσα να μου επιστραφεί.:twisted:
Ηθέλαν να πάω απο τα γραφεία τους τρομάρα τους. :respekt:
Επιταγή για τόσο μικρό ποσό δεν στέλνουν. Να δώ πότε θα πιστόσουν το ποσό στον λογαρισμό μου. :cool:Φυσικά για να γίνει αυτό έπρεπε να πάνε κανά δύο καταγγελίες στην ΕΕΤΤ.

andreasp
21-03-08, 07:24
σημ. με πήραν τηλ απο την forthnet για να ρωτήσουν πως θέλω να μου πιστωθεί ένα ποσό των 12 ευρώ που απαιτούσα να μου επιστραφεί.:twisted:
Ηθέλαν να πάω απο τα γραφεία τους τρομάρα τους. :respekt:
Επιταγή για τόσο μικρό ποσό δεν στέλνουν. Να δώ πότε θα πιστόσουν το ποσό στον λογαρισμό μου. :cool:Φυσικά για να γίνει αυτό έπρεπε να πάνε κανά δύο καταγγελίες στην ΕΕΤΤ.

Αρε κακομοίρη τι μπούρδες σου λένε και τους πιστεύεις!
Ποτέ δεν θα πάρεις λεφτά απο την Forthnet! Αδυνατεί το λογιστήριο τους να βγάλει , είτε επιταγή, είτε μετρητά , είτε το οτιδήποτε. Για να σε ξεφορτωθουν στα λένε αυτά.
Θυμήσου το!
Και μη μου πει κανείς, οτι αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία, για να γλυτώσεις 5-10-15ευρώ τον μήνα!

RedAdder
21-03-08, 16:53
Αρε κακομοίρη τι μπούρδες σου λένε και τους πιστεύεις!
Ποτέ δεν θα πάρεις λεφτά απο την Forthnet! Αδυνατεί το λογιστήριο τους να βγάλει , είτε επιταγή, είτε μετρητά , είτε το οτιδήποτε. Για να σε ξεφορτωθουν στα λένε αυτά.
Θυμήσου το!
Και μη μου πει κανείς, οτι αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία, για να γλυτώσεις 5-10-15ευρώ τον μήνα!

Το "κακομοίρη" το προσπερνώ...:nono:
τώρα για τα υπόλοιπα: σίγουρα δεν αξίζει η ταλαιπωρία για ένα τόσο μικρό ποσό αλλά:
α) σημασία έχει ότι επιτέλους επικοινώνισαν μαζί μου ύστερα απο καταγγελία για να ρυθμίσουν το οικονομικό (12,5 ευρώ).
β) το ζήτημα δεν είναι οικονομικής αλλά ηθικής τάξεως.

Τώρα για πες μας γιατί το λογιστήριο τους ΑΔΥΝΑΤΕΙ να βγάλει, επιταγή/μετρητά ή οτιδήποτε για ένα μικρό ποσό;

Σίγουρα έχει "δίκιο", αλλά που το βασίζεις Ανδρέα;

Μερικοί ξερόλες καταντούν γραφικοί, συχνά/πυκνά.:whistle:

theopan
21-03-08, 21:25
Το "κακομοίρη" το προσπερνώ...:nono:
τώρα για τα υπόλοιπα: σίγουρα δεν αξίζει η ταλαιπωρία για ένα τόσο μικρό ποσό αλλά:
α) σημασία έχει ότι επιτέλους επικοινώνισαν μαζί μου ύστερα απο καταγγελία για να ρυθμίσουν το οικονομικό (12,5 ευρώ).
β) το ζήτημα δεν είναι οικονομικής αλλά ηθικής τάξεως.

Τώρα για πες μας γιατί το λογιστήριο τους ΑΔΥΝΑΤΕΙ να βγάλει, επιταγή/μετρητά ή οτιδήποτε για ένα μικρό ποσό;

Σίγουρα έχει "δίκιο", αλλά που το βασίζεις Ανδρέα;

Μερικοί ξερόλες καταντούν γραφικοί, συχνά/πυκνά.:whistle:

Το "κακομοίρης" δεν είναι βρισιά. Μάλλον "ευκολόπιστος", "υπερβολικά καλοπροέραιτος" ή "αφελής" στη χειρότερη σημαίνει. Είναι ιδιωματισμός.
Σχετικά με τα άλλα, δεν είναι θέμα να είμαστε "ξερόλες" ή οτιδήποτε παρόμοιο. Αυτές είναι οι εμπειρίες μας και τις καταθέτουμε προς γνώσιν και των υπολοίπων. Μας λες σου είπε η forthnet ότι θα σου επιστρέψει τα 12 ευρώ. ΘΑ. Μια αόριστη "υπόσχεση". Σου λέω εγώ ότι επειδή ήμουν κι εγώ της "ηθικής τάξης", είχα κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ για τη Vivodi επειδή όταν άλλαξε τιμολόγια με χρέωσε τον προσεχή μήνα ...7ευρώ παραπάνω. Περιττό να σου πω ότι με έγραψαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι όπως άλλωστε ήταν φυσικό (είναι φυσικό με τα δεδομένα που έχω πλέον σήμερα). Απάντηση δεν πήρα ποτέ από τον 11/2006.
Ο andreasp έχει εξηγησει ότι ταλαιπωρείται από το καλοκαίρι με μια επιστροφή χρημάτων η οποία είναι δεδομένο ότι πρέπει να γίνει όπως έχει ήδη εξηγήσει σε άλλα θέματα.
Εγώ έχω εμπειρία από τη forthnet η οποία μου λέει ότι παρά τις όποιες υποσχέσεις (όχι μόνο της forthnet αλλά και του αρμόδιο τμήματος του ΟΤΕ) δεν κατάφερα έως σήμερα να λύσω το πρόβλημα της δέσμευσης της γραμμής μου
Καταγγελίες έχουμε κάνει όλοι μας, προς πολλούς φορείς. Και οι καταγγελίες εννοείται ότι γίνονται γραπτά. Δεν ανακάλυψες την Αμερική.
Σε αντίθεση με εσένα λοιπόν που καλοπροέραιτα θέλεις να πιστεύεις ότι λύθηκε το πρόβλημά σου , εμείς έχουμε ίσως δει την κατάληξη (παρά τις υποσχέσεις που είχαν δοθεί και σε εμάς), και το αποτέλεσμα είναι μηδέν.

RedAdder
22-03-08, 00:03
Σε αντίθεση με εσένα λοιπόν που καλοπροέραιτα θέλεις να πιστεύεις ότι λύθηκε το πρόβλημά σου , εμείς έχουμε ίσως δει την κατάληξη (παρά τις υποσχέσεις που είχαν δοθεί και σε εμάς), και το αποτέλεσμα είναι μηδέν.

@theopan
Το πιθανότερο είναι ότι το αποτέλεσμα και με μένα θα είναι μηδέν.

Γ’αυτό και έγραψα:


Να δώ πότε θα πιστόσουν το ποσό στον λογαρισμό μου.

Να προσθέσω ακόμα και ένα ΕΑΝ θα πιστώσουν το πόσο.

Μόλις τώρα είδα την νέα διαφήμιση της Forthnet με σλόγκαν:
ME THN FORTHNET ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.:respekt::worthy:
100,000 οικογένειες...
δεν μου αρέσει να γενικεύω, γ'αυτό και λέω ότι σε αυτό το νούμερο υπάρχει μία οικογένεια που έχει τις σχηματίσει την χειρότερη των εντυπώσεων για την forthnet._

ethnikarasss
22-03-08, 00:25
χτες πηγα στην καλλιθέα στο μαγαζάκι τους.εκεί να δείτε τι οικογένειες πάνε κ έρχονται να βρουν το δίκιο τους'και δεν μιλάμε μόνο για καθυστερήσεις σε ενεργοποίηση.χίλια δύο μπερδέματα.
Ο ΘΕΌΣ ΝΑ ΣΕ ΦΥΛΆΕΙ ΑΠ Τ ΆΔΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΌ ΚΑΚΟ ΠΑΡΟΧΟ.
καλά που εχω και το gprs απ την wind και την παλευω.

ethnikarasss
23-03-08, 19:52
11 ΜΕΡΕΣ ΣΚΛΑΒΙΑ ,3 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗ!70 ΕΥΡΩ ΧΑΜΕΝΑ!
"ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΒΡΟΧΟ ΜΟΥ!!!!!!!:rtfm::rtfm:"

theopan
26-03-08, 15:15
Τι σας έλεγα; Σήμερα τηλέφωνο από τη forthnet να με ενημερώσουν (αυτό και αν είναι θράσος 4 μήνες μετά!) ότι η σύνδεσή μου ΟΤΕ αποδεσμεύτηκε επιτέλους από δαύτους με αίτηση που έγινε στον ΟΤΕ 4-3-2008! Και η εύλογη ερώτηση που της έθεσα ήταν: "Τι να πιστέψω τώρα; Ότι την είχατε στείλει στις 23-11-2007 όπως με διαβεβαιώνατε; Ότι τώρα κάνατε επιτέλους σωστή δουλειά; Ότι δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα επιτέλους στη φορητότητα που θέλω να κάνω;"
Έτσι και ξανακολλήσει η υπόθεση την άλλη εβδομάδα που θα κάνω αίτηση φορητότητας στη netone, μα το Θεο θα ετοιμάσω την αγωγή και θα κατέβω μαζί με τον δικαστικό επιμελητή με στυλιάρι ανα χείρας στην Καλλιθέα και ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ! Αρκετά με τους ξεφτίλες!

hel
26-03-08, 17:31
Εσύ τους έκανες γραπτώς αίτημα για διακοπή στις 23-11 και σου απάντησαν γραπτώς πάλι ότι έχει γίνει δεκτό;

@ ADSLgr.com All rights reserved.