PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ ISDN (Τηλέφωνο) - Forthnet ADSL



paul77gr
14-03-08, 13:55
Γειά σας, είχα πάρει την προσφορά Ιουνίου 2007 και τώρα που ήρθε το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet στην περιοχή μου ( Αίγιο ) ζήτησα να μεταφερθώ εκεί. Απο τις 12 Mαρτίου δεν ανάβει το λαμπάκι DSL στο Siemens CL-110-I στις 13 το μεσημέρι μου ήρθε SMS στο κινητό οτι ενεργοποιήθηκα στο ιδιόκτητο. Εως αυτή τη στιγμή δεν έχω DSL στο ρούτερ μου. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άν όπως το έιχα πρίν μου σβήσει το DSL θα ανάψει και θα είμαι στο ιδιόκτητο ή χρειάζεται να αλλάξω κάτι απο τι μεριά μου.

Ευχαριστώ.

sstamat
14-03-08, 14:06
Το ιδιόκτητο είναι PSTN. Δεν παίζει πλέον το Siemens CL-110-I.
Ζήτα από τη Forthnet να σου στείλουν άλλο router, για PSTN.
Σε εμένα τουλάχιστον, έτσι είπαν ότι θα κάνουν (αν ποτέ έρθει
το ιδιόκτητο στο Ηράκλειο...)

Πύρρος
14-03-08, 14:47
Γειά σας, είχα πάρει την προσφορά Ιουνίου 2007 και τώρα που ήρθε το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet στην περιοχή μου ( Αίγιο ) ζήτησα να μεταφερθώ εκεί. Απο τις 12 Mαρτίου δεν ανάβει το λαμπάκι DSL στο Siemens CL-110-I στις 13 το μεσημέρι μου ήρθε SMS στο κινητό οτι ενεργοποιήθηκα στο ιδιόκτητο. Εως αυτή τη στιγμή δεν έχω DSL στο ρούτερ μου. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άν όπως το έιχα πρίν μου σβήσει το DSL θα ανάψει και θα είμαι στο ιδιόκτητο ή χρειάζεται να αλλάξω κάτι απο τι μεριά μου.

Ευχαριστώ.


Το ιδιόκτητο είναι PSTN. Δεν παίζει πλέον το Siemens CL-110-I.
Ζήτα από τη Forthnet να σου στείλουν άλλο router, για PSTN.
Σε εμένα τουλάχιστον, έτσι είπαν ότι θα κάνουν (αν ποτέ έρθει
το ιδιόκτητο στο Ηράκλειο...)

Είχες ζητήσει Full LLU ή Shared;

Αν έχεις ζητήσει full (2play, 2play soho, και adsl economy), ισχύει αυτό που είπε ο sstamat. Αν έχεις ζητήσει shared (forthnet adsl στα 24), πάρε τηλ. και ρώτα τι γίνεται.

paul77gr
14-03-08, 15:18
Eίχα ζητήσει μεταφορά μόνο του ADSL στην Forthnet το κομμάτι του τηλεφώνου εξακολουθεί να είναι ISDN. Σε αυτήν την περίπτωση τί γίνεται με το router μου. Κάνει αυτό που έχω ή χρειάζομαι PSTN ?

Πύρρος
14-03-08, 15:20
Κάνει. Ρώτα τη forthnet τι γίνεται!


(εκτός αν κάνανε καμιά %Ρ#$%# στη forth και σε ενεργοποίησαν σε annex A αντί annex B --νομίζω έχουν υπάρξει περιστατικά)

paul77gr
14-03-08, 16:11
Αυτό μπορώ να το δώ απο την μεριά μου ; (Σε επεικινωνία με τη Forthnet μου είπαν οτι το δήλωσαν βλάβη)

hel
15-03-08, 23:47
Eίχα ζητήσει μεταφορά μόνο του ADSL στην Forthnet το κομμάτι του τηλεφώνου εξακολουθεί να είναι ISDN. Σε αυτήν την περίπτωση τί γίνεται με το router μου. Κάνει αυτό που έχω ή χρειάζομαι PSTN ?

Κανονικά θα είσαι με το ρουτερ σου σε shared με isdn.

@ ADSLgr.com All rights reserved.