PDA

Επιστροφή στο Forum : Ένα μπράβο στην ΝΕΤΟΝΕ



Σελίδες : [1] 2

Zep
14-03-08, 16:27
Τα νούμερα καταρχήν δίπλα μιλούν απο μόνα τους. Η ποιότητα στην τηλεφωνία άριστη , αλλά να με πάρουν και 2 φορές τηλέφωνο για να δούν εάν έγινε η σύνδεση...ε αυτό δεν το περίμενα...Να πώ δημόσια λοιπόν ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ καθώς η ενεργοποίηση έγινε πολύ γρήγορα λόγω του ότι στο σπίτι μου υπάρχει άνθρωπος με ανάγκη τηλεφωνικής επικοινωνίας με γιατρούς και νοσοκομεία λόγω κινητικών προβλημάτων και μόνο στην αναφορά μου σε αυτό , οι άνθρωποι της εταιρείας έδειξαν άψογο επαγγελματισμό , ανθρωπιά και γρήγορη εξυπηρέτηση.Το αίτημα ήταν εξαρχής περίπλοκο καθώς περιλάμβανε φορητότητες απο Vivodi και ΟΤΕ.Οι μέν πρώτοι με άφησαν χωρίς τηλ. απο 18 Δεκ !!!@! αφού αποδείχτηκε οτι δεν μπορούσαν να διαβάσουν Ελληνικά σε ένα φάξ που ζητούσε ακύρωση του αιτηθέντος προγράμματος και όχι διακοπή και οι άλλοι πάσχιζαν μην χάσουν πελάτη 30 ετών, δλδ έχω δώσει σύνταξη τουλάχιστον σε 2 υπαλλήλους του ΟΤΕ απο μια απλή PSTN.....Κλείνοντας , θα ευχαριστήσω ξανά τους ανθρώπους που διαβάζοντάς το θα καταλάβουν σε ποιούς απευθύνεται το μήνυμα.

StavrosL
14-03-08, 19:27
Πολλά μπράβο στην ΝΕΤΟΝΕ !!!!!!!!!!!!!!

Archer77
15-03-08, 12:49
Στο θέμα των τηλεφώνων είμαι και εγώ 100% ικανοποιημένος. Όσες φορές είχα στείλει mail για όχι άμεσα προς επίλυση προβλήματα, όχι μόνο μου απάντησαν στα mail μέσα σε μισή ώρα,με πήραν τηλ. και στο κινητό να βεβαιωθούν ότι όλα είναι οκ

:respekt::respekt::respekt:

sv1dvz
15-03-08, 13:22
Και απο εμένα ένα μπράβο για την ρύθμιση του margin απο το mynetone

sportis
15-03-08, 13:23
Και απο εμένα ένα μπράβο για την ρύθμιση του margin απο το mynetone

:oneup::oneup::superman:

polv
16-03-08, 01:45
Και απο εμένα ένα μπράβο για την ρύθμιση του margin απο το mynetone

Μακράν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ μέχρι στιγμής Εταιρία του χώρου.:respekt::yahoo:

Astale
16-03-08, 03:46
Απολυτο respect για την καθαροτητα του λογου της. + τις 9 προτασεις που της εχω κανει η τελευταια εσπασε τα ρεκορ αφου μεσα σε 2 εβδομαδες ενεργοποιηθηκε! + το Margin

andreasermones
16-03-08, 03:49
καλοοοοοο μπραβο τους....αυτο δειχνει κατι που λειπει στο χωρο....σεβασμο στον πελατη και οχι μονο να τον βλεπουν σαν πορτοφολι.....

andreasp
18-03-08, 09:17
σεβασμο στον πελατη και οχι μονο να τον βλεπουν σαν πορτοφολι.....

Σαν πορτοφόλι μας βλέπουν και αυτοί.
Απλά φαίνεται να έχουν πιάσει το νόημα, του πως μπορείς να έχεις πίστους πελάτες, που θα σε συνδροφεύσουν σε μία μακρά και σταθερα ανοδική πορεία.
Παίζει σημαντικό ρόλο φυσικά, ότι μπήκε αργά στο παιχνίδι. Δεν ξέρω, πώς αλλιώς θα μπορούσε να έπαιρνε μερίδιο της αγοράς.

stergios_ath
18-03-08, 10:23
1 ευχαριστημένος πελάτης μπορεί να φέρει άλλον 1. Αντίθετα, 1 δυσαρεστημένος πελάτης μπορεί να επηρεάσει 100!!!!!


Μπράβο σε όλους μας!!!!

mcn
18-03-08, 12:33
+1 και από μένα.... :respekt:

........Auto merged post: mcn added 0 Minutes and 58 Seconds later........


1 ευχαριστημένος πελάτης μπορεί να φέρει άλλον 1. Αντίθετα, 1 δυσαρεστημένος πελάτης μπορεί να επηρεάσει 100!!!!!


Μπράβο σε όλους μας!!!!

Σωστά.... :oneup:

DVader
18-03-08, 12:50
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Dimitris73
18-03-08, 12:56
Τι σχέση έχει το pirelli με την ΝΕΤΟΝΕ; :rolleyes:

3lbereth
18-03-08, 13:01
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!

:what: Και γιατί έκανες τόσο κόπο να ποστάρεις εδώ ?!?
Anyway, νομίζω οτι μπορούμε να αντέξουμε χωρίς εσένα. :)

PS. H NetOne δεν δίνει ζαντολάστιχα...:p

vagskarm
18-03-08, 13:21
Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!

Νομίζω εδώ συμφωνούμε όλοι οι συνδρομητές της NetOne.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

makiro3
18-03-08, 14:12
Νομίζω εδώ συμφωνούμε όλοι οι συνδρομητές της NetOne.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:rofl::rofl:

Andreas_99
18-03-08, 14:41
..απ την άλλη υπάρχουν και κάποιοι που περιμένουν να ενεργοποιηθούν απ τον Δεκέμβρη :evil:

theopan
18-03-08, 15:36
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Κάτσε στα 2Mbps του ΟΤΕ τότε, πλήρωνε αυτά που πληρώνεις, για να μπορείς να παίζεις ελεύθερα ...με το ξεκλείδωτο ρουτεράκι σου! Ε ρε με τι κάθεται και ασχολείται ο κόσμος...

vOOz
18-03-08, 15:43
Εγω προτιμω να το εχω κλειδωμενο (σιγα το κλειδωμα πια) και να με βοηθανε 24'7, παρα να ειναι ξεκλειδωτο και να λενε οτι φταιω εγω επειδη ειναι αχρηστοι (ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ ΤΕΛΛΑΣ)

rdaniel
18-03-08, 15:55
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Μήπως να μάθαινες απλά πράγματα, όπως 1 + 1 = 2 κλπ .... :cool:

Η NetOne δεν δίνει Pirelli, η On Telecoms δίνει .... :whistle:

atheos71
18-03-08, 16:04
Δεν άντεξα στον πειρασμό να ποστάρω (αν κι ο καιρός εγγύς που θα γίνω συνδρομητής της ΝetOne).
To pirelli δεν το χρησιμοποιώ ούτε εγώ πια ,που είμαι στην ΟΝ.Που το "ξέθαψε" ο φίλος ,πιο πάνω;

Dimitris73
18-03-08, 16:15
Ο φίλος από πάνω πέταξε μια χειροβομβίδα να έχουμε να λέμε και την έκανε... :sneer:

atheos71
18-03-08, 16:29
Και βέβαια σε καμμιά περίπτωση δε χαλάει τη θετική άποψη που διαχέεται για τη ΝετΟνε.

lewton
18-03-08, 17:19
Εγω προτιμω να το εχω κλειδωμενο (σιγα το κλειδωμα πια) και να με βοηθανε 24'7, παρα να ειναι ξεκλειδωτο και να λενε οτι φταιω εγω επειδη ειναι αχρηστοι (ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ ΤΕΛΛΑΣ)

Και OTEnet... ;)

magnan
18-03-08, 17:24
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!

διακρινουμε μια συγχιση φιλαρακι...;)
τα εχεις λιγο μπλεξει τα πραγματα...δεν πειραζει ομως! να σαι καλα :)

jim68
18-03-08, 17:40
Το φάγαται το παλληκάρι :rofl:

vOOz
18-03-08, 20:29
Ρε παιδια το on telecoms με το netone, μοιαζει λιγο, μηπως μπερδευτηκε ο αλλος? :Ρ

makiro3
18-03-08, 21:20
Ρε παιδια το on telecoms με το netone, μοιαζει λιγο, μηπως μπερδευτηκε ο αλλος? :Ρ

Ναι,έχουν και τα δυο τα οn


on telecoms , netone

:rofl::rofl::rofl:

sportis
18-03-08, 21:34
Πάντως κάθομαι και παρατηρώ το φόρουμ της on και ρε παιδιά ένα θετικό θέμα δεν έχω δει εμείς έχουμε και ένα ( μπράβο στην netone ) εκεί τίποτα

fanis77
18-03-08, 22:10
Καλή είναι η net one όσο αφόρα το τηλέφωνο τώρα για το internet δεν θα λεγα το ίδιο κλειδωμένο rooter και κλείδωμα στο download με Bandwidth (Up/Down) 1.023/20.044 κατεβάζω από ftp 800 έως 1350 μέγιστο

atheos71
18-03-08, 22:25
Πάντως κάθομαι και παρατηρώ το φόρουμ της on και ρε παιδιά ένα θετικό θέμα δεν έχω δει εμείς έχουμε και ένα ( μπράβο στην netone ) εκεί τίποτα

Kαλά ,πολύ φαντασία έχεις,που θέλεις κάτι θετικό ν'ακούσεις για την ΟΝ.:rofl::drunk:

theopan
18-03-08, 22:34
Καλή είναι η net one όσο αφόρα το τηλέφωνο τώρα για το internet δεν θα λεγα το ίδιο κλειδωμένο rooter και κλείδωμα στο download με Bandwidth (Up/Down) 1.023/20.044 κατεβάζω από ftp 800 έως 1350 μέγιστο

Χωρίς download manager εννοεις; Γιατί εγώ με manager τερματίζω στο συγχρονισμό μου σχεδόν -ένα "καπελάκι" μικρό έχω εντοπίσει μάλλον λόγω QoS για την τηλεφωνία- αν και συνδέθηκα μόλις χθες και το πρώτο 2ωρο μόνο είχα χαμηλές ταχύτητες.
Που να δεις στη forthnet τι σημαίνει downloading με ένα connection μόνο! Με καμία δύναμη δεν περνάς εκεί τα 400ΚΒ/sec (συνήθως 100-150KB/sec) δεν πάει να συγχρονίζεις και 20Mbps!

fanis77
18-03-08, 23:29
Που να δεις στη forthnet τι σημαίνει downloading με ένα connection μόνο! Με καμία δύναμη δεν περνάς εκεί τα 400ΚΒ/sec (συνήθως 100-150KB/sec) δεν πάει να συγχρονίζεις και 20Mbps!


Ναι χωρίς download manager. Επιλέγω εταιρία σύμφωνα με αυτά που προσφέρει και όχι την λιγότερο χειρότερη , πώς γίνεται να κατέβαζα με 1550 όταν ήμουν συγχρονισμένος στα 16 και μετά την αναβάθμιση πήγα στα 20 αλλά μειώθηκε το download στα 1300 δεν είναι λογικό

sportis
18-03-08, 23:38
Βαλε και εσυ ενα download manager θα δεις διαφορα!!!

makiro3
19-03-08, 00:46
Με internet download manager και έχω αυτά.

Ούτε καρδιογράφημα μωρού:)

pan.nl
19-03-08, 01:03
Δοκιμάστε και τον Orbit downloader (http://www.orbitdownloader.com/). Πολύ καλός και δωρεάν :oneup:

animpro
19-03-08, 03:19
Πάντως κάθομαι και παρατηρώ το φόρουμ της on και ρε παιδιά ένα θετικό θέμα δεν έχω δει εμείς έχουμε και ένα ( μπράβο στην netone ) εκεί τίποτα

Φίλε πικραμένος κι εγώ παρακολουθώ εσάς να χαίρεστε και ζηλεύω................

atheos71
19-03-08, 15:03
Φίλε πικραμένος κι εγώ παρακολουθώ εσάς να χαίρεστε και ζηλεύω................

Kι έχεις και τη μισή απόσταση από μένα ,απ' το DSLAM!

absolutegod
19-03-08, 16:48
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Μάλλον από τους πονεμένος του οτέ και εσυ ε?με τους κόφτες πως πάς? Αλλά ξέχασα ότι έχεις την υπερηχητική ταχύτητα των 2mbit..
pirrelli?:hmm: αλλού για αλλού είσαι!

atheos71
19-03-08, 17:01
Μάλλον από τους πονεμένος του οτέ και εσυ ε?με τους κόφτες πως πάς? Αλλά ξέχασα ότι έχεις την υπερηχητική ταχύτητα των 2mbit..
pirrelli?:hmm: αλλού για αλλού είσαι!

Eίπαμε,μάλλον μπέρδεψε τα routers με τους providers.(Τό 'πα και πιο πάνω ,ούτε εγώ πού 'μαι ακόμα ΟΝ δε χρησιμοποιώ το pirelli).

makiro3
19-03-08, 21:59
Πολλά μπράβο τους είπαμε, αλλά ας αυξήσουν και λίγο το bandwidth τους.

DSLaManiaC
19-03-08, 22:02
Ας κατεβάζω κι εγώ με 400 σε μερικές μέρες κ τι στον κόσμο (6μιση μήνες περιμένωωωωωωωω). :cool:

makiro3
19-03-08, 22:59
Ας κατεβάζω κι εγώ με 400 σε μερικές μέρες κ τι στον κόσμο (6μιση μήνες περιμένωωωωωωωω). :cool:

Καλά, θα σε δω σε λίγες μέρες που με το καλό θα συνδεθείς:p

atheos71
19-03-08, 23:14
Mην ανησυχείτε και τόσο με το downloading ,είναι θέμα ώρας,κίνησης,server ...

Tem
19-03-08, 23:39
Πολλά μπράβο τους είπαμε, αλλά ας αυξήσουν και λίγο το bandwidth τους.
σωστά. Ηδη η ΝΕΤΟΝΕ είναι η πρώτη επιλογή όσων φεύγουν απο την ΟΝ και όχι μόνο.
Επομένως η αύξηση του bandwidth πρέπει να είναι στις άμεσες προτεραιότητες της ΝΕΤΟΝΕ.

tzampaman
20-03-08, 11:31
Καλή είναι η net one όσο αφόρα το τηλέφωνο τώρα για το internet δεν θα λεγα το ίδιο κλειδωμένο rooter και κλείδωμα στο download με Bandwidth (Up/Down) 1.023/20.044 κατεβάζω από ftp 800 έως 1350 μέγιστο

Από τότε που συγχρόνισα 20.700 και κάτι.. έχω με internet download manager 2,1mb/s από rapidshare, ενώ με τον default manager του firefox γύρω στα 1,4mb/s. Δοκίμασε με idm θα δεις τεράστια διαφορά!

atheos71
20-03-08, 13:01
σωστά. Ηδη η ΝΕΤΟΝΕ είναι η πρώτη επιλογή όσων φεύγουν απο την ΟΝ και όχι μόνο.
Επομένως η αύξηση του bandwidth πρέπει να είναι στις άμεσες προτεραιότητες της ΝΕΤΟΝΕ.

Aς ελπίσουμε ότι θα το κάνει.Γιατί το "μεταναστευτικό" ρεύμα φαίνεται να είναι μεγάλο ...

dimpard
22-03-08, 00:45
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Τώρα μόλις το διάβασα και μου έφτιαξε την διάθεση!!
Και έβαλε και πολλά "ROFL"

Zep
22-03-08, 08:53
Ας μάθουν οι κύριοι πρώτα στην netone ότι το lan interface του pirrelli ανήκει στον πελάτη..και μετά ας δώσουμε μπράβο !!! Ευτυχώς που δεν είμαι πελάτης τους και δεν θα γίνω ποτέ !!!!!!

Ας μην είμαστε περιγελαστικοί φίλοι μου με τον άνθρωπο , έκανε ένα λάθος απο επιπολαιότητα ή βιασύνη , όπως θα έκανε λάθος εάν του δινόταν η ευκαιρία να σετάρει και τις πολύ ειδικές ρυθμίσεις που απο οτι είδα έχει κλειδώσει η εταιρεία στο ρούτερ. Κατα την γνώμη μου αυτά που χρειάζεται να είναι ξεκλείδωτα , είναι , δεν χρειάζεται κατι άλλο για έναν μέσο χρήστη. Εξάλλου, η εταιρεία ξεκαθαρίζει εξαρχής ποιές ρυθμίσεις είναι κλειδωμένες και ποιές όχι και ΅όσοι πιστοί προσέλθετε΅. Τώρα , μετα απο μια εβδομάδα χρήσης , εξακολουθώ να μένω πολύ ευχαριστημένος και το αναγγέλω ξανά. Βλέπω όμως φωνές διαμαρτυρίας, άλλες φορές αιτιολογημένα και άλλες αναίτια ,σε διάφορα πόστ που δείχνουν οτι η εταιρεία ίσως αρχίζει να δείχνει σημάδια ΅κόπωσης΅ και να βρεθεί στην δυσάρεστη θέση να μην μπορεί να εξυπηρετήσει τους πελάτες της , ένα έργο που το έχουμε ξαναδεί και σε άλλες εταιρείες. Ελπίζω να διαψευστώ και να προνοήσει έγκαιρα με ΅σωστό΅ προσωπικό να ενισχύσει τις γραμμές της εαν θέλει πραγματικά να βλέπει πόστ που να επικροτούν και όχι να κατακρίνουν.

rdaniel
22-03-08, 10:01
Ας μην είμαστε περιγελαστικοί φίλοι μου με τον άνθρωπο , έκανε ένα λάθος απο επιπολαιότητα ή βιασύνη

Αν ο DVader έβγαινε και έλεγε "οκ ρε παιδιά, ένα λάθος κάναμε", δεν θα είχε γίνει "περιγέλαστος" ... ;) Οπότε δεν είμαστε εμείς "περιγελαστικοί", που επισημαίνουμε το λάθος... Αλλά το να πετάξεις μια εξυπνάδα είναι εύκολο, το να παραδεχτείς ότι έκανες κι ένα λάθος φαίνεται δεν είναι το ίδιο εύκολο. Και αυτό ισχύει για όλους μας φυσικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.