PDA

Επιστροφή στο Forum : To club αυτών που έχουν φύγει απ' την On



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

clotho
14-03-08, 20:42
Είναι κάπως χιουμοριστικό.
Εδώ και μια βδομάδα είμαι NEtOne. Ούτε διακοπές, ούτε προβλήματα ούτε τίποτε. Υψηλές ταχύτητες, όλα μια χαρά. Απολαμβάνω το internet.
Ξαναμπήκα εδώ στη συζήτηση για On και νοιώθω να λείπω χρόνια. Σαν πριν από δεκαετίες να ήταν όλη εκείνη η σύγιχση για τις κοροϊδίες.

Αλλά τώρα, πάει πια. Ήταν ένα κακό όνειρο.

Εύχομαι καλή τύχη στην On και κυρίως στους υπαλλήλους της.

Για όλους τους εγκλωβισμένους εύχομαι καλά μυαλά.

apostolisp
14-03-08, 21:44
φ'ιλε μη λές πολλά λόγα γιατί θα έρθεισ και συ εδω που είμαι εγω.
Και γω έφυγα απο την ΟΝ να Πάω στη Νετονε για καλύτερα και βρέθηκα στα χειρότερα.
Θα δεις και συ τα χειρότερα απο την ΝΕΤΟΝΕ.
Εκκτος και αν είσαι δίπλα απο το dslam

jim68
14-03-08, 21:48
Μπά με 37dB χλωμό να είναι δίπλα σε dslam.
ok καλή τύχη :oneup:

atheos71
14-03-08, 22:09
Δε φεύγεις απ' την ΟΝ γιατί είσαι ... μακριά απ' το DSLAM.Φεύγεις γιατί δε μπορείς ν' ανεχθείς μια
κατάσταση που περιέχει εμπαιγμό,κοροιδία,ανευθυνότητα,ασχετοσύνη,μη θέληση,μη προσπά-
θεια ,έστω, για διόρθωση των κακώς κειμένων.

zErO_cOoL
15-03-08, 00:08
Έφυγα απο την ΟΝ πριν καν πάω...και ακόμα περιμένω να με πάρουν τηλ. για να πάω το modem πίσω και να πάρω τα λεφτα.. εδώ και 3 μήνες!
Δυστυχώς είμαι ένας από τους πολλούς απόλυτα δυσαρεστημένους :(
Πλέον πλήρωνω τα διπλάσια στον ΟΤΕ αλλά δεν έχω κανένα παράπονο πλην του οικονομικού.

incisiv
15-03-08, 01:37
Εφυγα και καταλαβα οτι ειμαι κοπανος.Στο γραφειο ειχα Ον,και εβαλα ISDN OTE και Conn-x 24MB.Ουτε το μισο της Ον δεν τρεχει η Otenet.Στα p2p με το ζορι να παει στα 500.Δινω περιπου 50 ευρω για παγεια χωρις τα τηλεφωνηματα.Η otenet σερνεται.Κριμα,αισθανομαι αρχικοπανος.

MadAGu
15-03-08, 04:11
τελικά είναι τελείως όπως "κάτσει" στον καθένα...

Tem
15-03-08, 10:31
Εφυγα και καταλαβα οτι ειμαι κοπανος.Στο γραφειο ειχα Ον,και εβαλα ISDN OTE και Conn-x 24MB.Ουτε το μισο της Ον δεν τρεχει η Otenet.Στα p2p με το ζορι να παει στα 500.Δινω περιπου 50 ευρω για παγεια χωρις τα τηλεφωνηματα.Η otenet σερνεται.Κριμα,αισθανομαι αρχικοπανος.
υπάρχει πάντα και ο δρόμος της επιστροφής ;)

amora
15-03-08, 10:43
Αυτό που θα ήταν ενδιαφέρον είναι το εάν κάποιος έκανε φορητότητα σε άλλο πάροχο και (με το ίδιο ζεύγος καλωδίων) λύθηκαν προβλήματα που είχε με την ΟΝ και κυρίως το πρόβλημα με το κόλλημα του ρουτερ.

clotho
15-03-08, 10:50
amora, εγώ είμαι τέτοια περίπτωση.

Lycos
15-03-08, 11:48
Εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα μέχρι να συνδεθώ, μετά όλα καλά. Ταχύτητα αρκετά καλή (ξεκίνησα από 8 πήγα στα 10 και μετά 12) και download 1,10 Mb/sec. Αισθάνομαι πάρα πολύ καλά σε σχέση με αυτά που πληρώνω και η γυναίκα μου βλέπει τις ταινίες που χάνει το βράδυ χωρίς γκρίνιες πιά :P

amora
15-03-08, 12:59
amora, εγώ είμαι τέτοια περίπτωση.

Πολύ ενδιαφέρον. Τρανή απόδειξη ότι φταίει αποκλειστικά η ΟΝ και όχι ο χαλκός, ο κασσίτερος, το μαντέμι κλπ...

sportis
15-03-08, 13:14
Και εγω παιδια μετα απο τοσο καιρο την εκανα με ελαφρα πηδηματακια τωρα ειμαι στην netone και εχω το κεφαλι μου ησυχο!!

amora
15-03-08, 13:24
Και εγω παιδια μετα απο τοσο καιρο την εκανα με ελαφρα πηδηματακια τωρα ειμαι στην netone και εχω το κεφαλι μου ησυχο!!

Από ό,τι βλέπω στα στατιστικά σου πάντως δεν έχεις και τον καλύτερο δυνατό συγχρονισμό σε σχέση με τη γραμμή σου. Σου έχουν εξηγήσει γιατί;

makiro3
15-03-08, 14:42
Και εγώ έφυγα.
Θεωρώ ότι είμαι καλύτερα εκεί, χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας;)
Στη ΝΕΤΟΝΕ η έλλειψη bandwidth είναι παραπάνω από προφανής.
Το τηλέφωνο άψογο και η εταιρεία δείχνει να θέλει να ικανοποιεί τους πελάτες της.
Δεν ξέρω αν τελικά τα καταφέρνει, αλλά μάλλον προσπαθεί.

atheos71
15-03-08, 15:05
Σε σύγκριση με την ΟΝ, είσαι καλύτερα κι αυτό έχει σημασία.
Και η ΟΝ έχει έλλειψη bandwidth.
"δείχνει να θέλει να ικανοποιεί τους πελάτες της.".
Ας πούμε ότι έστω δείχνει ,η ΟΝ ούτε αυτό δείχνει.

makiro3
15-03-08, 15:21
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου.

http://www.speedtest.net/result/246668359.png (http://www.speedtest.net)

sportis
15-03-08, 17:54
Από ό,τι βλέπω στα στατιστικά σου πάντως δεν έχεις και τον καλύτερο δυνατό συγχρονισμό σε σχέση με τη γραμμή σου. Σου έχουν εξηγήσει γιατί;

Μπορει να εχω 8700mb απο 10mb που ειχα στην οn αλλα εχω πολυ καλυτερο internet καλυτερο download και δεν εχω φυσiκα καθολου disconect.

atheos71
15-03-08, 17:57
Μπορει να εχω 8700mb απο 10mb που ειχα στην οn αλλα εχω πολυ καλυτερο internet καλυτερο download και δεν εχω φυσiκα καθολου disconect.

To τελευταίο είναι και το σημαντικότερο.

Avesael
15-03-08, 21:54
Εδώ και λίγες ημέρες έχω 2 συνδέσεις, Forthnet και On...
Αν και είχα πει θα έφευγα από On, παρέμεινα μέχρι να μου αποδείξει ότι μπορεί να με κρατήσει πλέον μιας και είμαι σε καθεστώς αορίστου χρόνου...
Έχω δίπλα τη Forthnet, βλέπω, δοκιμάζω, συγκρίνω και σε κανένα μήνα από τώρα θα μείνω με 1 πάροχο...

atheos71
15-03-08, 21:58
Mέχρι στιγμής ,αν και είναι λίγο πρόωρο,πώς τα βλέπεις τα πράγματα;

mouxritsas
16-03-08, 00:35
Εδώ και λίγες ημέρες έχω 2 συνδέσεις, Forthnet και On...
Αν και είχα πει θα έφευγα από On, παρέμεινα μέχρι να μου αποδείξει ότι μπορεί να με κρατήσει πλέον μιας και είμαι σε καθεστώς αορίστου χρόνου...
Έχω δίπλα τη Forthnet, βλέπω, δοκιμάζω, συγκρίνω και σε κανένα μήνα από τώρα θα μείνω με 1 πάροχο...

Οντως προς τα που αρχίζει να γέρνει η ζυγαριά;:hmm:Θα είναι άκρως ενδιαφέροντα τα συμπεράσματά σου μιας και εγώ αρχικά ήμουν μεταξύ των 2 παρόχων που ανέφερες και τελικά επέλεξα Οn λόγω Iptv(που παίζει δε παίζει:p) αλλά λέμε τώρα......

Cacofonix
16-03-08, 02:25
Να μαι κι εγώ...Παρεπιπτόντως στο my on ακόμα ενεργό με 'χουν. :rofl:

Avesael
16-03-08, 03:13
Mέχρι στιγμής ,αν και είναι λίγο πρόωρο,πώς τα βλέπεις τα πράγματα;

Αν και με νέα καλωδίωση, με Forthnet συγχρονίζω στα 14Mbps ένω με ΟΝ στα 16.
Τα snr/attenuation φαίνονται στο Profile μου δεξιά.
Αν εξαιρέσεις εχθές και προχθές, αν και με χαμηλότερο συγχρονισμό η Forth τα πήγαινε λίγο καλύτερα.
Από rapid premium με Forthnet στα 14100, είμαι καρφωμένα 1650kb/sec τη στιγμή που με ON στα 15996, είμαι καρφωμένος στα 1510kb/sec.
Γενικά μια καλύτερη συμπεριφορά και στα pings και στο downloading από τη Forthnet, εκτός όπως προείπα των τελευταίων 2 ημερών που μάλλον έπαιζαν στο dslam της Ν.Σμύρνης όλοι οι πάροχοι... :whistle:

Υ.Γ. Η TV και το OnRec με κρατά στην ΟΝ, αλλά πλέον είναι οριακά όλα...

Tem
16-03-08, 08:32
Αν και με νέα καλωδίωση, με Forthnet συγχρονίζω στα 14Mbps ένω με ΟΝ στα 16.
Τα snr/attenuation φαίνονται στο Profile μου δεξιά.
Αν εξαιρέσεις εχθές και προχθές, αν και με χαμηλότερο συγχρονισμό η Forth τα πήγαινε λίγο καλύτερα.
Από rapid premium με Forthnet στα 14100, είμαι καρφωμένα 1650kb/sec τη στιγμή που με ON στα 15996, είμαι καρφωμένος στα 1510kb/sec.
Γενικά μια καλύτερη συμπεριφορά και στα pings και στο downloading από τη Forthnet, εκτός όπως προείπα των τελευταίων 2 ημερών που μάλλον έπαιζαν στο dslam της Ν.Σμύρνης όλοι οι πάροχοι... :whistle:

Υ.Γ. Η TV και το OnRec με κρατά στην ΟΝ, αλλά πλέον είναι οριακά όλα...
Σε βλέπω να ακολουθείς το δρόμο του makiro3 και αρκετών άλλων.

atheos71
16-03-08, 15:36
Mε βλέπω κι εμένα σιγά-σιγά ... :whistle:

makiro3
16-03-08, 18:33
Σε βλέπω να ακολουθείς το δρόμο του makiro3 και αρκετών άλλων.

Ελπίζω να επέλεξα σωστά. Αυτό που βλέπω μέχρι τώρα είναι ότι είμαι πολύ καλύτερα.
Κρατάω μικρό καλάθι πάντως.

Σήμερα σταθερά είμαι εδώ.

atheos71
16-03-08, 18:35
Δε θυμάμαι νά 'χες φτάσει σε τέτοια επίπεδα transfer rate με την ΟΝ.:oneup:

makiro3
16-03-08, 18:37
Δε θυμάμαι νά 'χες φτάσει σε τέτοια επίπεδα transfer rate με την ΟΝ.:oneup:

Δείχνει καλά δείγματα γραφής :oneup:

Το SNR το έχω στο 6. Παίζει μεταξύ 5.5 και 6.5 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

panos_mlonas
16-03-08, 22:21
ρε παιδια πως μπορει να φυγει κανεισ απο την ον?εχω στειλειτο φαχ εδς και 35 μερες και στο myon οταν παταω το username με εχουν ακομα.
Ποτε θα φυγω απο το Myon??

cnp5
16-03-08, 22:26
ρε παιδια πως μπορει να φυγει κανεισ απο την ον?εχω στειλειτο φαχ εδς και 35 μερες και στο myon οταν παταω το username με εχουν ακομα.
Ποτε θα φυγω απο το Myon??
Το ότι είσαι στο MyOn δε σημαίνει ότι είσαι και πελάτης τους... λογαριασμούς συνεχίζεις να παίρνεις;

apostolisp
16-03-08, 22:36
ρε παιδια πως μπορει να φυγει κανεισ απο την ον?εχω στειλειτο φαχ εδς και 35 μερες και στο myon οταν παταω το username με εχουν ακομα.
Ποτε θα φυγω απο το Myon??
φίλε έχω φύγει απο την ΟΝ περίπου 1 μήνα και ακόμα έχω πρόσβαση στο my on
μην σε ανησυχεί αυτο
σιγα - σιγα δεν θα έχεις πρόσβαση.
κοίταξε μόνο μην σε χρεώνουν και σου στέλνουν λογαριασμούς

mortal_kombat
17-03-08, 01:05
Παιδια Καλησπερα...εφυγα πριν λιγες μερες,απο περασμενη παρασκευη οπως μπορειτε να δειτε ειμαι στην netone,ε λοιπον δεν ξερω εμενα μου εκατσε καλα...ουτε ενα disconnect ουτε τιποτα...καμμια σχεση!ως δια μαγειας αραγε?? το att επεσε στο 8(εκτος αν μετακομισε το dslam πιο κοντα μου..) :p και με την ρυθμιση του snr πλεον απο τους χρηστες εχω την ταχυτητα που μπορειτε να δειτε στο info μου...ΣΤΑΘΕΡΑ και με 4 μερες συνεχεια κατεβασματα κτλ...Α! και το τηλ. ΑΨΟΓΟ!!!

vampira
17-03-08, 01:39
και με την ρυθμιση του snr πλεον απο τους χρηστες

Τί εννοείς? μπορείς με κάποιο τρόπο να ανεβοκατεβάσεις το snr στην netone???

Cacofonix
17-03-08, 02:11
Τί εννοείς? μπορείς με κάποιο τρόπο να ανεβοκατεβάσεις το snr στην netone???
Από το mynetone

Tem
17-03-08, 08:32
Από το mynetone
πολύ καλό ακούγεται αυτό :oneup:.
Πιστεύω επίσης ότι το speedtouch παίζει σημαντικό ρόλο στην
πολύ καλή εικόνα της Netone.

amora
17-03-08, 11:37
Παιδια Καλησπερα...εφυγα πριν λιγες μερες,απο περασμενη παρασκευη οπως μπορειτε να δειτε ειμαι στην netone,ε λοιπον δεν ξερω εμενα μου εκατσε καλα...ουτε ενα disconnect ουτε τιποτα...καμμια σχεση!ως δια μαγειας αραγε?? το att επεσε στο 8(εκτος αν μετακομισε το dslam πιο κοντα μου..) :p και με την ρυθμιση του snr πλεον απο τους χρηστες εχω την ταχυτητα που μπορειτε να δειτε στο info μου...ΣΤΑΘΕΡΑ και με 4 μερες συνεχεια κατεβασματα κτλ...Α! και το τηλ. ΑΨΟΓΟ!!!

Καινούρια γραμμή ή φορητότητα;

atheos71
17-03-08, 11:51
Παιδια Καλησπερα...εφυγα πριν λιγες μερες,απο περασμενη παρασκευη οπως μπορειτε να δειτε ειμαι στην netone,ε λοιπον δεν ξερω εμενα μου εκατσε καλα...ουτε ενα disconnect ουτε τιποτα...καμμια σχεση!ως δια μαγειας αραγε?? το att επεσε στο 8(εκτος αν μετακομισε το dslam πιο κοντα μου..) :p και με την ρυθμιση του snr πλεον απο τους χρηστες εχω την ταχυτητα που μπορειτε να δειτε στο info μου...ΣΤΑΘΕΡΑ και με 4 μερες συνεχεια κατεβασματα κτλ...Α! και το τηλ. ΑΨΟΓΟ!!!

Σου παραδίδω κλειδιά πολυκατοικίας ,σύνδεση με ΟΝ(με τηλεόραση βεβαίως) και έρχομαι
προς εσένα.Παρακαλώ με pm. να κανονίσουμε τα της ανταλλαγής.:rofl::rofl::crazy:

mortal_kombat
17-03-08, 16:21
Παιδια καλησπερα :) sorry που δεν απαντησα εχτες αλλα εφυγα...λοιπον @ amora , φιλε μου με φορητοτητα απο την on...εδω ημουν και εγω και δεν μετανοιωσα ουτε λεπτο που εφυγα...@ vampira ναι μπορεις μεσω του mynetone που ειπε και ενας φιλος να ρυθμισεις το snr που ΘΕΛΕΙΣ και να ανεβαζεις ταχυτητα κατα βουληση,βεβαια η netone λεει πως αν το κατεβασεις κατω απο 12 και εχεις προβληματα τοτε δεν σου παρεχει τεχνικη υποστηριξη...αλλα ομως αν εχεις προβληματα απλα το ξαναπας στο 12 και τελειωνει η ιστορια...και τελος στον φιλο μου atheos71 φιλε μου...sorry δεν αλλαζω οχι λογω διαμερισματος αλλα λογω συνδεσης τωρα πια!!!χαχαχαχαχαχα να εισαι καλα παντως...

atheos71
17-03-08, 18:02
και τελος στον φιλο μου atheos71 φιλε μου...sorry δεν αλλαζω οχι λογω διαμερισματος αλλα λογω συνδεσης τωρα πια!!!χαχαχαχαχαχα να εισαι καλα παντως...

Kαλές υπηρεσίες νά 'χεις.:oneup:

Avesael
17-03-08, 21:01
Όλο και περισσότερο λοιπόν φαίνεται ότι ΟΥΤΕ ΚΑΛΩΔΙΩΣΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΦΙΛΤΡΑ, ΟΥΤΕ ΣΠΛΙΤΕΡΣ, ΟΥΤΕ Ο Ο.Τ.Ε. ΦΤΑΙΝΕ...
ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΤΑΙΧΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ!

ON TELECOMS

animpro
17-03-08, 21:07
Να αγιάσει το στόμα σου!!!!!!!!!!!!!!

intech
17-03-08, 21:25
Παιδια Καλησπερα...εφυγα πριν λιγες μερες,απο περασμενη παρασκευη οπως μπορειτε να δειτε ειμαι στην netone,ε λοιπον δεν ξερω εμενα μου εκατσε καλα...ουτε ενα disconnect ουτε τιποτα...καμμια σχεση!ως δια μαγειας αραγε?? το att επεσε στο 8(εκτος αν μετακομισε το dslam πιο κοντα μου..) :p και με την ρυθμιση του snr πλεον απο τους χρηστες εχω την ταχυτητα που μπορειτε να δειτε στο info μου...ΣΤΑΘΕΡΑ και με 4 μερες συνεχεια κατεβασματα κτλ...Α! και το τηλ. ΑΨΟΓΟ!!!

Εχεις κάνει εγγραφή με το πακέτο 2 μήνες δωρεαν;
Με φορητότητα (αρ. ΟΤΕ) η απο αριθμό ΟΝ; ( Δεν ξέρω αν γίνεται).
Απλά ρωτάω γιατι αν και ευχαριστημένος απο ΟΝ, θέλω να ξέρω τις υφιστάμενες επιλογές.
:p:crazy:

atheos71
17-03-08, 21:25
Kάτσε να περάσει ο εναπομείνας χρόνος συνδρομής ... και τα λέμε ΟΝ.

Tem
17-03-08, 23:20
Kάτσε να περάσει ο εναπομείνας χρόνος συνδρομής ... και τα λέμε ΟΝ.
έχεις ακόμα αρκετό χρόνο μέχρι να μπείς και εσύ στο club ?

makiro3
17-03-08, 23:57
Εχεις κάνει εγγραφή με το πακέτο 2 μήνες δωρεαν;
Με φορητότητα (αρ. ΟΤΕ) η απο αριθμό ΟΝ; ( Δεν ξέρω αν γίνεται).
Απλά ρωτάω γιατι αν και ευχαριστημένος απο ΟΝ, θέλω να ξέρω τις υφιστάμενες επιλογές.
:p:crazy:

Φίλε μου καλέ και συναγωνιστή intech, έλα από ΝΕΤΟΝΕ μεριά και τότε θα είσαι διπλά ευχαριστημένος. ;)

Tem
18-03-08, 00:06
Φίλε μου καλέ και συναγωνιστή intech, έλα από ΝΕΤΟΝΕ μεριά και τότε θα είσαι διπλά ευχαριστημένος. ;)
θα χάσει όμως την τηλεόραση. Αν και μάλλον δεν θα τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

intech
18-03-08, 00:13
Φίλε μου καλέ και συναγωνιστή intech, έλα από ΝΕΤΟΝΕ μεριά και τότε θα είσαι διπλά ευχαριστημένος. ;)

Αγαπητέ και καλέ φίλε makiro3, οπως βλέπεις το ψάχνω:rofl::p:oneup:

........Auto merged post: intech added 5 Minutes and 14 Seconds later........


θα χάσει όμως την τηλεόραση. Αν και μάλλον δεν θα τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Φίλτατε Tem, τα πιάτα δουλεύουν ακόμα...
Ομως για να λέμε και 'του στραβού το δίκιο' , ειμαι ακόμα πολύ ευχαριστημένος απο την Ον.
Απλά προσέχω για να έχω......
Η κατάσταση με τους ενναλακτικούς ειναι τοσο ρευστή οσο δεν φαντάζεσαι.:hmm:

BadCluster
18-03-08, 05:09
- 5 λεπτα disconnect
- ημέρες ολόκληρες χωρίς internet(και πολλές φορές ταυτόχρονα χωρίς τηλέφωνο)
- Κόλλημα(μόνιμο) ενώ ανοίγω σελίδες
- Αλλαγή 3 router
- Χωρίς τηλεόραση(απο την αρχή)
- Χωρίς τηλέφωνο το 40% του χρόνου σύνδεσης με on, μέσα στο χρόνο αυτό βάζω και τις κλήσεις στο χάoς, το disconnect της γραμμής, τους θορύβους κατά την ομιλία(είτε βουητό, είτε κάτι σαν πατημένα πλήκτρα, είτε διπλή φωνή)
- ΧΩΡΙΣ SUPPORT, μιας και δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ να με βοηθήσει και θα πρέπει να κάνω εγώ τη δουλειά τους και τον detective ώστε να βρώ ένα τηλ/email όπου θα βγει σε τεχνικό ώστε να μου απαντήσει απευθείας
- ΧΩΡΙΣ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ

bye bye on!

Θα πάω κάπου που τουλάχιστον θα έχω τηλέφωνο να δουλεύει και ένα support να με βοηθάει.
Με την ontelecoms καμιά φορά ήταν σαν είμαι στην δεκαετία του 80(αρχές) όπου τα τηλέφωνα δούλευαν που και που.

Avesael
18-03-08, 11:22
Τηλεόραση θα δώσει η Forthnet μέσα στο 2008, όπως και ο Ο.Τ.Ε. και τότε θα δείτε πως θα κλείσουν τα μπακάλικα τύπου Οφ Τελεκοφς...

@ ADSLgr.com All rights reserved.