PDA

Επιστροφή στο Forum : Σε δυό χρονάκια...



cpapas
27-09-02, 14:04
Συνεχίζω να μαθαίνω νέα από διάφορες πηγές. Σήμερα μίλησα με τοπ μάνατζερ της FORTHNET για διασύνδεση της εταιρείας μου με DSL. Ο ανθρωπος - δούλευε και στην INTRACONNECT - μου εξήγησε ότι μόλις ξεπεράστηκε το νομικό κώλυμμα που υπήρχε και αφορούσε την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών σε ΤΟΠΙΚΟ βρόχο και οι ΠΡΩΤΟΙ που θα δώσουν DSL θα είναι ο ΟΤΕ και η FORTHNET!! Μάλιστα προσδιόρισε το χρονικό διάστημα στο 2005, μετά την Ολυμπιάδα, όπως άλλωστε σας είχα γράψει σε άλλο post. Τα πράγματα δηλαδή είναι στάσιμα μέχρι τότε. Για την Intraconnect μου είπε ότι όντως δίνει DSL σε αφόρτιστες γραμμές (?) πράγμα που δεν είναι αξιόπιστο και ταχύτερο. Η μόνη αξιόπιστη λύση μόνιμης σύνδεσης αυτή τη στιγμή είναι οι HELLASPAC του ΟΤΕ και η δορυφορική σύνδεση που δίνει η FORTHNET αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές για home users.

Crosstalk
27-09-02, 14:59
Opote paides..........
an thelete edw kai twra.....mia einai i lysi :arrow: :arrow: ABROAD 8)

27-09-02, 15:06
Opote paides..........
an thelete edw kai twra.....mia einai i lysi :arrow: :arrow: ABROAD 8)

Mi pas toso makria :wink:

Pame Vivodi Island ?

NeK
27-09-02, 15:25
Συνεχίζω να μαθαίνω νέα από διάφορες πηγές. Σήμερα μίλησα με τοπ μάνατζερ της FORTHNET για διασύνδεση της εταιρείας μου με DSL. Ο ανθρωπος - δούλευε και στην INTRACONNECT - μου εξήγησε ότι μόλις ξεπεράστηκε το νομικό κώλυμμα που υπήρχε και αφορούσε την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών σε ΤΟΠΙΚΟ βρόχο και οι ΠΡΩΤΟΙ που θα δώσουν DSL θα είναι ο ΟΤΕ και η FORTHNET!! Μάλιστα προσδιόρισε το χρονικό διάστημα στο 2005, μετά την Ολυμπιάδα, όπως άλλωστε σας είχα γράψει σε άλλο post. Τα πράγματα δηλαδή είναι στάσιμα μέχρι τότε. Για την Intraconnect μου είπε ότι όντως δίνει DSL σε αφόρτιστες γραμμές (?) πράγμα που δεν είναι αξιόπιστο και ταχύτερο. Η μόνη αξιόπιστη λύση μόνιμης σύνδεσης αυτή τη στιγμή είναι οι HELLASPAC του ΟΤΕ και η δορυφορική σύνδεση που δίνει η FORTHNET αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές για home users.

Cpapa mou fenete o top manager ths forthnet mallon kamia sxesh me to antikeimeno den exei... Astous na lene kapoia stigmh tha tous ponesei kai 8a trexoun alla sigoura den 8a ftanoun.

Kai pes tou i logiki tou ligo xanei giati DSL prwth exei dwsei h intraconnect, pos einai dynaton na dosei "protos" o ote kai h forthnet?

Tespa exoun xasei ton mpousoula mou fainetai...

A kai kati allo cpapas edw milame gia idiwtikes syndeseis kai oxi monimes misthomenes lyseis.


Filika.

panos
27-09-02, 15:29
Συνεχίζω να μαθαίνω νέα από διάφορες πηγές. Σήμερα μίλησα με τοπ μάνατζερ της FORTHNET για διασύνδεση της εταιρείας μου με DSL. Ο ανθρωπος - δούλευε και στην INTRACONNECT - μου εξήγησε ότι μόλις ξεπεράστηκε το νομικό κώλυμμα που υπήρχε και αφορούσε την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών σε ΤΟΠΙΚΟ βρόχο και οι ΠΡΩΤΟΙ που θα δώσουν DSL θα είναι ο ΟΤΕ και η FORTHNET!! Μάλιστα προσδιόρισε το χρονικό διάστημα στο 2005, μετά την Ολυμπιάδα, όπως άλλωστε σας είχα γράψει σε άλλο post. Τα πράγματα δηλαδή είναι στάσιμα μέχρι τότε. Για την Intraconnect μου είπε ότι όντως δίνει DSL σε αφόρτιστες γραμμές (?) πράγμα που δεν είναι αξιόπιστο και ταχύτερο. Η μόνη αξιόπιστη λύση μόνιμης σύνδεσης αυτή τη στιγμή είναι οι HELLASPAC του ΟΤΕ και η δορυφορική σύνδεση που δίνει η FORTHNET αλλά οι τιμές είναι απαγορευτικές για home users.


An den paineseis to spiti sou na se pesei na se plakwsei.:P
Siga mhn einai prwth h forthnet.
Exw milisei me toso kosmo ekei mesa kaneis den 3erei tipota
Kalws h kakws h Ic einai an oxi h prwth apo tis prwtes pou vazei adsl.
kai as einai kai 1 syndesh ton mhna!!!!!
Den katalava auto me tis afortistes, pws 8a dwseis adsl me fortismenes ???

NeK
27-09-02, 15:36
Panos h texnologia A-DSL pezei pano se fortismenes grammes giayto to eipe.

To 8ema einai omws oti ayto DEN einai kalo! anti8etos einai KAKO.

H texnologia xDSL stirizetai se A-FORTISTES grammes kai ir8e h A-DSL kai kanei kapoion symbibasmo sthn taxythta gia na mporesei na pezei pano apo fortismenh grammh.

Aytos to e8ese san na einai kako pou zhtaei afortisth grammh, giati sou lei h ADSL pezei se oles tis yparxouses grammes, alla to 8ema einai oti gia thn ADSL 8es kai FORTISMENH grammh pou shmainei oti 8a prepei na exeis mia syndesh me ton OTE opwsdhpote kai na plhrvneis to pagio.

Egw pantws den blepw kanena pleonekthma me ton tropo tou OTE.


Anti8etos me mia pragmatikh SDSL opws einai tis IC einai kalyterh.

Filika.

panos
27-09-02, 15:43
File Empire

Auto eipa kai egw pws ginetai na to dwsei se afortistes.
Oso gia thn SDSL polu 8a h8ela na eixa mia tetoia apo mia aDSL
Efoson exw konta mou kentro :P ( maximun distance 9000ft.)

NeK
27-09-02, 15:46
Patience my friend patience.

Pou 8a paei!

Giauto na organo8oyme ligo!

BTW. kala to forum to kaname chat hehehhe!!!

ogenikos
27-09-02, 16:21
Βασικά γεγονός είναι ότι ο πΟΤΕ έχει δηλώσει ότι δεν θα πουλάει αυτός dsl, τουλάχιστον στην αρχή, αλλά θα το δώσει σε άλλες εταιρείες, για να φάνε και αυτές ψωμί, γι'αυτό να μην κοιτάτε τον ΟΤΕ τι θα κάνει αλλά τις μικρότερες εταιρείες Ι.C, VIVODI κλπ.
Ο ΟΤΕ είχε την υποχρέωση να ετοιμάσει γραμμές και κέντρα (όπως αναφέρθηκε και σε άλλα topics αυτού του forum) να μπορούν να δεχτούν broadband ώστε να μπορούν να δουλέψουν οι άλλες εταιρείες, το οποίο φαίνεται ότι το έκανε εν μέρει, γιατί ήδη άρχισαν να δίνονται συνδέσεις.
Γι'αυτό μην περιμένετε απο ΟΤΕ DSL νωρίς αλλά απο τις διάφορες εταιρείες που οι περισσότερες απο αυτές δεν έχουν καλά καλά ένα χρόνο στο κουρμπέτι και υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, χωρίς τεχνογνωσία, προσωπικό κλπ (αν και τα περισσότερα πράγματα, έτσι γίνονται στην Ελλάδα...ΑΡΠΑ ΚΟΛΑ
Η κοινοτική οδηγία λέει ότι οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών πρέπει να προσφέρουν κινητη, σταθερή και internet μαζί, και όλες οι εταιρειούλες προσπαθούν να ανταπεξέλθουν αλλά το INTERNET το έχουν χεσμένο γιατί τα φράγκα είναι στην τηλεφωνία η οποία και παίζει κατευθείαν απο την ίδρυση των εταιρειών. Οπότε και δικαιολογήται η όλη καθυστέρηση που μαας έχει σπάσει τα νεύρα.
Νομίζω;

kalm
27-09-02, 17:13
Δεν θέλω να σας απογοτεύσω αλλά και εγώ πιστεύω οτι θα αργήσουμε να δούμε DSL. Όσο οι εταιρείες έχουν (οικονομικό) συμφέρον να μην το προωθούν γιατί να το κάνουν. Ο πΟΤΕ για παράδειγμα έχει τις ISDN, τις μισθωμένες κλπ. Η Forthnet από την άλλη έχει το LMDS για το οποίο έχει πληρώσει λεφτά για την άδεια. Ξέρετε πόσο ΧΡΕΩΝΕΙ για 256 Κbps???? Πρέπει να γίνει απόσβεση της επένδυσης. Δεν πρόκεται να βγάλουν μόνοι τους τα μάτια τους. Αλλά και η IC έχει συμφέρον από το αργό άνοιγμα της αγοράς. Για φανταστείτε ξαφνικά να πρέπει να εξυπηρετήσει 1500 ταυτοχρόνως. Μιλάμε για υποδομή, προσλήψεις δηλαδή ΧΡΗΜΑΤΑ. Πρακτικά τι απουσιάζει από το όλο σκηνικό; Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ.
Αφού όλοι κάνουν την δουλειά τους και το χρήμα ρέει, γιατί να τρέξουν; Αν δεν υπάρξει ουσιαστικό «αντίπαλο δέος», κανείς δεν ταράζει τα νερά. Όπως έχω ξαναγράψει, το μόνο που βλέπω ικανό, είναι η ΔΕΗ-WIND αν και δεν ξέρω τα δικά τους χρονοδιαγράμματα. Πάντως αν όλοι αργήσουν βλέπω να τους προλαβαίνουν οι εταιρείες κινητής με το 3G…..

Andy
27-09-02, 18:20
Συνεχίζω να μαθαίνω νέα από διάφορες πηγές. Σήμερα μίλησα με τοπ μάνατζερ της FORTHNET για διασύνδεση της εταιρείας μου με DSL. Ο ανθρωπος - δούλευε και στην INTRACONNECT - μου εξήγησε ότι μόλις ξεπεράστηκε το νομικό κώλυμμα που υπήρχε και αφορούσε την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών σε ΤΟΠΙΚΟ βρόχο και οι ΠΡΩΤΟΙ που θα δώσουν DSL θα είναι ο ΟΤΕ και η FORTHNET!! Μάλιστα προσδιόρισε το χρονικό διάστημα στο 2005, μετά την Ολυμπιάδα, όπως άλλωστε σας είχα γράψει σε άλλο post. Τα πράγματα δηλαδή είναι στάσιμα μέχρι τότε.
Lipon ok file an se halai min to pinis ke defteron an den ehis epafi me to perivalon opos o xaderfos sou pou apo oti katalava den ehi kamia shesi me tilepikinonies. Lipon to diafimistiko tis otenet idi ehi vgi ke tha arhisi na provalete mesa sta hristougena ala i diathesi kata 99 tis ekato tha gini apo teli oktovriou.Thanks

cpapas
27-09-02, 19:22
Φίλε andy,
νεράκι πίνω. Οσο για ...ξάδερφο μόνος σου το συμπεραίνεις. Στο σπίτι έχω συνδρομή ΟΤΕΝΕΤ ISDN και πάμε μια χαρά (όσο πάει το Ιντερνετ στην Ελλάδα). Αν έχεις δει και άλλο post μου, έχω μιλήσει και με ΟΤΕ και μου είπαν και αυτοί για μετά την Ολυμπιάδα! Αν ενδιαφέρεται κάποιος να του δώσω ρε παιδιά ονόματα και τηλέφωνα να μιλήσει. Μπας και βγάλουμε άκρη. Πάντως andy να σε πληροφορήσω και εσένα πως από 31 Μαίου έχω ΣΥΜΒΑΣΗ με την Intraconnect (PLANET1) και πριν μια βδομάδα την ΚΑΤΗΓΓΕΙΛΑ αφού πρόκειται περί κοροϊδίας. Οσο για τις διαφημίσεις του ΟΤΕ καλά κάνεις και μας πληροφορείς. Μακάρι να είναι έτσι αλλά σε εμένα άλλα μου είπαν. Και μίλησα μαζί τους σαν εταιρεία και όχι σαν ιδιώτης. Τέλος για τη FORTHNET έχω τη χείριστη άποψη γιατί έχω δοκιμάσει τις υπηρεσίες τους σε δύο δουλειές μου. Απλά ο τύπος που μίλησα μου έδειξε ότι ξέρει πολλά, ειδικά πάνω σε θέματα υποδομής δικτύων.

Andy
27-09-02, 19:26
Lipon file sou apanto apo merous mou i gineka mou ine ipefthini poliseon stin forthnet.Thanks

cpapas
27-09-02, 19:50
andy σου έστειλα pm.
Το θέμα απότι έχω καταλάβει ξεκινά και τελειώνει στις ορέξεις του ΟΤΕ. Μιας και έχει στα χέρια του το μονοπώλιο της καλωδιακής υποδομής της χώρας ορίζει και τις κινήσεις στην αγορά.

27-09-02, 20:18
[quote]Lipon to diafimistiko tis otenet idi ehi vgi ke tha arhisi na provalete mesa sta hristougena ala i diathesi kata 99 tis ekato tha gini apo teli oktovriou.Thanks

Epitelous na kai kapoios me idies plriofories :wink:

Astous re file na lene. :roll:

Den einai makria oute o Oktovrios, oute kai ta Xristougenna. :D

NeK
27-09-02, 23:54
Supernet kai Andy ta parakatw apeythinontai kai gia tous dyo sas (me kali enoia fysika!!)

Loipon makari na bgw pseytis kai na exoume emporikh diathesimotita apo kapoion megalo forea apo ton oktombrio estw kai noembrio!


Alla pesmou se parakalw pws 8a arxisei dwsei adsl sto kosmaki apo thn stigmh pou o kyrios promitheytis tou ejoplismou einai h Intracom (kokkalhs) kai exoun fobera problhmata me to hardware tous dhladh einai akoma sto stadio anaptyxhs.

An pragmatika 8elete na ma8ete ton logo giati to ADSL apo ton OTE argise kai synexizei na argei einai enas kai monadikos oso kai an sas paraxenepsei.

O kyrios promhtheytis tou ejoplismou einai h Intracom (edo prokalo opoiondhpote na me diapseysei!!!) otan omws to ADSL diktyo tou OTE stirizotan se mhxanhmata apo Alcatel, Siemens kai Ericson h Intracom eipe ston filo tis ton OTE "OPPPPAAA STOP pou pas!" giati ayti den 8a tou poulouse tipota...


Opote apo tote pou kai kala arxise h emporikh drasthriothta isws kai pio nwris, h intracom sxediazei pyretodws kai kataskeyazei ta dika ths ADSL Modems kai DSLAMS gia na ta poulisei panakriba ston OTE.

To thema einai oti den einai eykolo ayto na ginei apo to mhden!

Gia na kataskeyaseis ena DSLAM kai modemakia dikia sou texnologias thelei polla @@ gia na to kaneis kai sigoura h filh mas h Intracom ws ALAZWNAS pou einai theorise oti tha to kanei mesa se 3-4 mhnes.

Am de! Fysika kai synanthse problhmata me ton diko tis ypo anaptixin ejoplismo, kai etsi eipe as ftiaxoume toulaxiston ta modemakia me Alacatel texnologia mpas kai kerdisoume xrono!

Pou akribws etsi ekane kai tha to deite sthn poreia, otan ta piasete sta xeria sas, oti einai ena Alcatel adsl modem me thn stampa ths Intracom epanw.

Me ta DSLAM omws exoun to fobero problhma opws p.x. ta DSLAM Over ISDN einai kai ta pio problhmatika... allote den pezoun katholou allote SERNONTAI allote kolane k.a. olo problhmata dhladh kai dwstou h intracom ftiaximo kai dostou kai alla problhmata klp. (ase pou ta dinei kai panakriba gyro sta 5-6 myria h kathe feta gia 20 grammes kai polles eipa!)

An den lysoun ayta loipon, den nomizw oti 8a doume adsl syntoma mesw ote.

Ayta.

panos
27-09-02, 23:56
Paides mhn 3exname kati.
Kai prin apo sxedon 2 xronia o pOTE ekane pilotiko gia satellite internet kai akoma pilotiko exei parameinei :P

Kalos h kakos oloi exoume tis gnwrimies mas, to 8ema omws einai kata poso a3iologoume tis plhrofories pou mas dinoune.
o gnwstos mas sto pOTE 8a leei oti pOTE 8a vgei prwtos,
sthn forthnet to idio kai paei legontas( oi etairies pou anefera tyxaia paradeigmata).

Oso file mou gia to diafhmistiko den mou leei tipota.
Kata poso 8a antapokri8ei h agora 8elei na dei kai polu swsta kanei.
Exeis dei kamia diafhmhsh ths intraconnect ???

waste
28-09-02, 09:45
το εγραψα και σε αλλο thread , το γεγονος οτι ο οτε θα ανακοινωσει διαφορα μεγαλα και δραματικα μεσα στον Οκτωβρη Νοεμβρη ειναι επιβεβαιωμένο επίσημα απο τον ίδιο τον Αντωνακόπουλο.

κατα πάσα πιθανότητα θα περιλαμβάνουν αλλαγές στις χρεώσεις και DLS και αλλα τέτοια. Τώρα εαν θα θέλουν και κανα-δυο μήνες να το υποστηρίξουν στην πραγματικότητα απο την ημέρα της εξαγγελίας, δεν ξέρω , το ζήτημα είναι ότι όλα αυτά περί δυο χρονάκια και βλέπουμε είναι ονειρώξεις των ISPs που εβγαζαν το ευκολο χρήμα απτο τις Dial Up


καλό σ/κ σε όλους σας παιδια

antegeia
28-09-02, 13:51
ΕΓΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΣΑ ΜΕ VIVODI ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΗΟΜΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΟDEM.ME TIMH 45 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 132ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜODEM.

panos
28-09-02, 14:27
ΕΓΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΣΑ ΜΕ VIVODI ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΤΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΗΟΜΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΜΟDEM.ME TIMH 45 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 132ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜODEM.


45 € Gia ti bandwith 3ereis ???
To modem ti marka einai ?

Polla rwtaw e ?? :)

Anonymous
28-09-02, 15:23
Μαθετε τωρα για την διαθεσιμοτητα Dsl υπηρεσιων στο σπιτι σας


Οι υπηρεσίες του Dsl Home Connect διατίθενται πιλοτικά. Στον νομό Αττικής οι περιοχές που εξυπηρετούνται είναι το Μαρούσι, οι Αμπελόκηποι και ο Πειραιάς. Εδώ μπορείτε εύκολα να πληροφορηθείτε για την διαθεσιμότητα του Dsl Home Connect στην περιοχή που μένετε. Οι τηλεφωνικοί αριθμοί που εξυπηρετούνται βρίσκονται στον παρακάτω πίνακα. Όλες οι υπόλοιπες περιοχές της Αττικής θα εξυπηρετηθούν σταδιακά. Οι ημερομηνίες κάλυψης θα ανακοινωθούν.


Αμπελόκηποι
Μαρούσι
Πειραιάς

770XXXX
6180XXX
411XXXX

771XXXX
6178XXX
412XXXX

775XXXX
6179XXX
413XXXX

777XXXX
619(5000~9999)
417XXXX

778XXXX
6103XXX
422XXXX

779XXXX
610(4280~9999)
4100XXX

748XXXX
6194XXXX
4101XXX

747(0-6)XXX
6190XXX
4102XXX

7479XXX
6192XXX
4103XXX

6193XXX
4190XXX

802XXXX
427(4000-4127)

805XXXX

806XXXX

612XXXX

6140XXX

6141XXX

6142XXX

6143XXX

6144XXX

6146XXX

6147XXX

6148XXX

6149XXX



Σημείωση:
Δεκτές θα γίνουν μόνο οι αιτήσεις για αριθμούς που ανήκουν στον παραπάνω πίνακα. Η παράδοση της υπηρεσίας πραγματοποιείται σε διάστημα περίπου 35-45 εργάσιμων ημερών.


PARAMYTHIA THS XALIMAS..............................

Dimitris
06-10-02, 15:08
Persi eixe ginei mia ekdhlosh sto polytexneio (EMP) apo thn DAP kai eixan kalesei kai kapoion ekprosopo tou OTE. Mas eixan moirasei malista ki ena diafhmistiko fylladio tou OTE pou elege mesa gia tis ADSL syndeseis. Tha psaxo na to vro kai an to vro (ginetai ligos xamos sto domatio mou :P ) tha sas po perissoteres plhrofories.

Crosstalk
06-10-02, 16:00
Ti na mas peis re Dimitri?
Oti kai na leei psemata thanai......klasika psemata tou OTE!
ELLINARES OTETZEDES!
OUST!!!!!!!

Dimitris
06-10-02, 19:22
http://www.adsl.com.cy/
Einai dynaton na exoun toso kairo adsl oi kyprioi kai na mhn exoume emeis ? :cry: kai malista me 640Kbps! eno edo gia na valeis ta 256 prepei na exeis mparmpa sthn koronh :P

Dimitris
06-10-02, 19:25
GlobalExpress Plus (£30.00)

A 24-hour a day high speed connection to the Internet
Download speeds of up to 640 Kbps and upload speeds of up to 128 Kbps with superior performance during peak hours
No phone call charges
First month FREE (a £30.00 value)
Five (5) e-mail addresses
One (1) dialup account for up to 10 hours Internet access per month while away from home
7 MB of personal Web space
Professional technical support
Instructions in either Greek or English
Optional Ethernet cards

Auto einai to paketo gia tous home users. Mexri kai dialup syndesh doro dinei! kai 5 email addresses! Sto telos tha mas perasei mexri kai h Alvania!!! @#$@#@%

kalm
06-10-02, 20:49
Μόνο; Είναι σίγουρο πως θα είμαστε η τελευταία (αν δεν είμαστε ήδη) χώρα της Ευρωπαϊκής ένωσης που θα δωθεί DSL.

Crosstalk
07-10-02, 14:14
Re,
stin kipro peftei xrima kai einai kai poli ligoteroi apo emas!
Exalou einai kai mikroteri se ektasi xwra kai min xehname to simantikotero :arrow: :arrow: Nootropia:Aggliki kai oxi ELLINIKI!

@ ADSLgr.com All rights reserved.