PDA

Επιστροφή στο Forum : Δακοπτεται η συνδεση internet που εχω, για να μεταβω στο ιδιοκτητο ή σε double play hol?



sosimple
16-03-08, 02:24
Για. Εχω συνδρομη 1 mb hol. Δεν ειχε ιδιοκτητο δικτυο, μεχρι στιγμης εδω που μενω (Γιαννενα).
Και εχω προπληρωσει τον ιανουαριο για αλους 12 μηνες. Απο 31/3 ,οπως γραφει η hol στο site της, αν δεν αλλαξει (παλι) κατι, θα υποστηριζει 24 mb στην περιοχη μου, οποτε και σκεφτομαι να μεταβω σε αυτο. Εχω τις παρακατω αποριες, αν ξερει κανεις να με ενημερωσει.
- Θα ηθελα να παω σε double play. τηλεφωνια και internet απο hol δηλαδη, αλλα με ανησυχουν οσα διαβαζω, για 1-1.5 μηνες χωρις τηλεφωνο, οποτε σκεφτομαι, αν μεταβω απλα μονο για internet στο ιδιοκτητο, δηλ. να παω στα 24 mb, θα εχω καποιο προβλημα? Λογικα δεν θα πηραχτει το τηλεφωνο μου ετσι ε? Υπαρχει περιπτωση να μηνω για καιρο χωρις internet κατα τη μεταβαση απο 1 σε 24 mb? Αν πανε ολα καλα με το internet και βαλω 24, θα μπορω στο μελλον να ζητησω να γινει double play ωστε να παει και η τηλεφωνια στη hol ,η θα εχω καποιο προβλημα, ή μεγαλη επιβαρυνση?
Ξερω ρωταω πολλα μαζεμενα, αλλα οποιος ξρει κατι απο αυτα ας απαντησει.
Thanks ,

apagal
16-03-08, 03:10
Θα μπορείς να αλλάζεις μεταξύ των πακέτων της HOL (από φθηνότερο σε ακριβότερο) όποτε θες χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση.Τώρα όσων αφορά τη περίπτωση της διακοπής των υπηρεσιών όταν θα ενεργοποιείσαι είναι καθαρά θέμα τύχης.Εγώ για παράδειγμα είχα διακοπή μόνο μιας ώρας.Ξέρω όμως και αρκετούς που έμειναν χωρίς τηλέφωνο και internet πολλές φορές για εβδομάδες ακόμα και μήνες!

hel
16-03-08, 12:42
Θα μπορείς να αλλάζεις μεταξύ των πακέτων της HOL (από φθηνότερο σε ακριβότερο) όποτε θες χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση.Τώρα όσων αφορά τη περίπτωση της διακοπής των υπηρεσιών όταν θα ενεργοποιείσαι είναι καθαρά θέμα τύχης.Εγώ για παράδειγμα είχα διακοπή μόνο μιας ώρας.Ξέρω όμως και αρκετούς που έμειναν χωρίς τηλέφωνο και internet πολλές φορές για εβδομάδες ακόμα και μήνες!

Πόσο χρόνο περίπου παίρνει η αναβάθμιση σε ιδιόκτητο full llu?

aa144
16-03-08, 12:43
Σε κάθε περίπτωση μετάβασης στο ιδιόκτητο μπορεί να μπλέξεις. Αν πας για οικονομικούς λόγους τότε το 2play συμφέρει πιο πολύ, αλλά να πάρεις αρχικά 6/1 για να δεις αν αντέχει η γραμμή σου παραπάνω, αλλιώς αν δεν είναι καλή τότε μπορεί να μπλέξεις πραγματικά πολύ.

Αν πας σε Shared LLU και γίνει καμιά στραβή, πάλι θα μπλέξεις και δεν θα έχεις internet. Βέβαια μπορεί να είσαι και τυχερός και να πάνε όλα σωστά.

Και βέβαια μπορείς να το αφήσεις ως έχει, αφού φαντάζομαι θα λειτουργεί καλά.

apagal
16-03-08, 13:25
Πόσο χρόνο περίπου παίρνει η αναβάθμιση σε ιδιόκτητο full llu?

Εμένα μου πήρε μόνο 20 εργάσιμες η ενεργοποίηση και όλα δούλευαν ρολόι.Βέβαια πρέπει να είμαι περίπτωση από ό,τι βλέπω στο forum!:whistle:

jacobgr
16-03-08, 20:48
Το καλύτερο μάλλον είναι να το αφήσεις να σε πάνε αυτόματα σε shared LLU (μονο internet απο το ιδιόκτητο) και να δείς πώς θα πάει. Και όταν δείς ότι το δίκτυο είναι σταθερό τότε κάνε και κινηση για 2πλαυ.
Εκτός αν δεν σε χαλάει να μένεις χωρίς τηλέφωνο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.