PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταφορά και αλλαγή παροχου.



YouTubistas
16-03-08, 09:13
Καλημέρα.
Αύριο θα μου κόψουν την γραμμή απο τον ΟΤΕ βάση αιτήματός μου και θα μετακομίσω σε κατοικία που βρίσκεται εντός της πόλεως.(Απο Ραφήνα σε Ραφήνα δηλαδή)
Έχω forthnet INTERNET το απλό.768.
Δεν είμαι ευχαριστημένος και θέλω να αλλάξω.
Ερωτήματα τώρα.
Θα πρέπει να κάνω αίτημα διακοπής στην forthnet η να μην τους δώσω σημασία μιας και δεν θα με βρίσκουν λόγο μετακόμισης;
Και δεύτερον. Ποιόν παροχέα προτείνεται; Όταν πήγα για το αίτημα διακοπής στον ΟΤΕ μου είπαν να πάω σε αυτούς με 2άρα ταχύτητα.
Η χρήση που το θέλω είναι Ιντερνετ και λίγα τηλέφωνα αστικά και που και που κανα υπεραστικό.
Ευχαριστώ.:)

nnn
16-03-08, 12:43
Φυσικά και θα κάνεις αίτηση διακοπής στην Forthnet, για τα υπόλοιπα μια μικρή αναζήτηση στο forum θα σου δώσει απαντήσεις.

Καλώς ήρθες.

YouTubistas
16-03-08, 22:26
Φυσικά και θα κάνεις αίτηση διακοπής στην Forthnet, για τα υπόλοιπα μια μικρή αναζήτηση στο forum θα σου δώσει απαντήσεις.

Καλώς ήρθες.
Οταν λες φυσικά, υπο ποιό πρίσμα το λές; Για τα συμφέροντα της forth; Για την "και καλά" τιμιότητά που θα πρέπει να επιδείξω; Για το γεγονός πως θα με ακολουθήσει κάποια συνεχής χρέωση; Δεν θα μπορώ να αλλάξω παροχό;
Δεν κατάλαβα. Διευκρίνησέ το έστω και λίγο σε παρακαλώ.:)

nnn
16-03-08, 22:28
Τι να εξηγήσω, το φυσικά αναφέρεται στο
Θα πρέπει να κάνω αίτημα διακοπής στην forthnet η να μην τους δώσω σημασία μιας και δεν θα με βρίσκουν λόγο μετακόμισης;

YouTubistas
16-03-08, 23:15
Να το θέσω αλλιώς. Και εαν δεν κάνω αίτημα διακοπής τι θα συμβεί;

Πύρρος
17-03-08, 00:06
Το πιθανότερο είναι ότι θα συνεχίσουν να σε χρεώνουν. Σε κάποια φάση, το χρέος αυτό θα γίνει αρκετό για να σε ψάξουνε, θα σε βρούνε (φαντάζομαι ονοματεπώνυμο θα κρατήσεις το ίδιο, και πιθανώς ο τηλεφωνικός αριθμός δεν θα αλλάξει με την μετακόμιση) και θα τρέχεις με εταιρίες εισπράξεων.

Στείλε ένα φαξ και τελείωσες.

DSLaManiaC
17-03-08, 03:48
Οταν λες φυσικά, υπο ποιό πρίσμα το λές; Για τα συμφέροντα της forth; Για την "και καλά" τιμιότητά που θα πρέπει να επιδείξω; Για το γεγονός πως θα με ακολουθήσει κάποια συνεχής χρέωση; Δεν θα μπορώ να αλλάξω παροχό;
Δεν κατάλαβα. Διευκρίνησέ το έστω και λίγο σε παρακαλώ.:)

Φεύγεις απο κάπου που σου παρέχεται μια υπηρεσία. Την διακόπτεις.
Κοινή λογική.
Τι παραπάνω εξήγηση χρειάζεται?

@ ADSLgr.com All rights reserved.