PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα στην εγκατάσταση του windows live messenger..help



aslanis123
17-03-08, 19:34
γειά σας παιδιά. Λοιπόν πάω να εγκαταστήσω το windows messeenger live και μου βγάζει οτι δεν μπορεί να εγκαταστήσει το πρόγραμμα... Ότι και αν έχω κανει μ βγάζει τα ίδια...τι μπορεί να φταίει ?? έχω βγάλει τοίχος προστασίας..

manosdoc
17-03-08, 20:05
Α. Έλεγξε να έχεις όλα τα updates αν είσαι σε Vista ή τουλάχιστον να μην γίνεται update εκείνη την ώρα από τα Vista.
B. Ξαναπροσπάθησε και περίμενε.

GZahos
18-03-08, 00:34
Μηπως ειχες καποια προηγουμενη εκδοση του live την οποια δεν απεγκατεστησες σωστα?

DSLaManiaC
18-03-08, 04:54
Δοκίμασε με τον msi installer (http://www.softpedia.com/get/Internet/Chat/Instant-Messaging/MSN-Messenger-8.shtml).

t4ur1n3
18-03-08, 11:19
γειά σας παιδιά. Λοιπόν πάω να εγκαταστήσω το windows messeenger live και μου βγάζει οτι δεν μπορεί να εγκαταστήσει το πρόγραμμα... Ότι και αν έχω κανει μ βγάζει τα ίδια...τι μπορεί να φταίει ?? έχω βγάλει τοίχος προστασίας..

Πες μας και μερικές πληροφορίες, όπως τι Windows του φοράς, είχες τον παλιό Messenger installed ?

antreas orthodoxou
18-03-08, 16:59
γεια σας παιδια..εχο κ γω το ιδιο προβλημα.. εχο αγορασει ενα linksys και δεν δουλευει το windows live messenger..το pc μου ειναι windows xp.. δεν μπορο καν να κατεβασο το windows live messenger..

mixalisap
20-03-08, 00:10
στην εγκατάσταση δοκίμασε δεξί κλικ και run us administrator

@ ADSLgr.com All rights reserved.