PDA

Επιστροφή στο Forum : DEMO για ADSL από Tellas...λύνει όλες τις απορίες (δείτε το)



ermis333
18-09-03, 15:23
http://www.tellas.gr/img/site/adsldemo/default.htm#

Έχει πολύ γέλιο και λύνει όλες τις απορίες σχετικά με την υπηρεσία ADSL της Tellas, κάνει λίγη ώρα να κατέβει αλλά λέει.


Επίσης ο Σεπτέμβριος είναι ΔΩΡΕΑΝ για όποιον θέλει να τσεκάρει της ταχύτητες της Tellas.

hippie
18-09-03, 15:33
8) sexy and cool το μηρμυγκακι... 8)

xenbast_
18-09-03, 15:36
χαχα! προσέξατε το εξής;;

- Δεν είναι όμως ακριβό;
- Είναι το φθηνότερο στην Ελλάδα.

παίζουν με τις λέξεις τα τυπάκια :evil: :evil:

maria
18-09-03, 15:51
lololol!Εμενα μου αρεσε που το αριστερο μυρμηγκι ειχε σκυλοβαρεθει τη ζωη του να περιμενει!!!!Μονο που δεν κοιμηθηκε!!!

GP
18-09-03, 15:54
Ma koimithike! Polu catchy h mousikoula pantws...

TiO
18-09-03, 17:24
auto 1:1 modem re paidia giati to grafoune?

WinMik
18-09-03, 17:54
ennooun oti se kathe stigmi tha yparxei gia kathe xristi ena diathesimo modem wste na sindeesai panta me ti prwti! de pisteyw na elpizes se ratio 1:1 ? xaxa edw greece :twisted:

NeK
18-09-03, 19:39
http://www.tellas.gr/img/site/adsldemo/default.htm#

Έχει πολύ γέλιο και λύνει όλες τις απορίες σχετικά με την υπηρεσία ADSL της Tellas, κάνει λίγη ώρα να κατέβει αλλά λέει.


Επίσης ο Σεπτέμβριος είναι ΔΩΡΕΑΝ για όποιον θέλει να τσεκάρει της ταχύτητες της Tellas.

Προσοχή όμως γιατί μόλις μήλησα στο 13800 και για το "δωρεάν δοκιμαστικό" θα δεσμευτείτε να πληρώσετε τουλάχιστον 1 μήνα.

ΥΓ. Και μου κρατήσανε το νούμερο τηλεφώνου μου και με ενημερώσανε ότι καταγράφθηκε η συνομιλία μας.

Γιατί αισθάνομαι λίγο προσβεβλημένος ύστερα από αυτό;

bond
18-09-03, 20:04
Σε κάποιο σημείο στο chat, λεεί ο τύπος βάλτε ADSL office. Και όταν τον ρωτάει ο άλλος ποια είναι η διαφορά, λέει ότι είναι αόριστης διάρκειας, χωρίς ανανέωση, χωρίς κόστος εγγραφής και χωρίς υποχρέωση για ελάχιστο χρόνο παραμονής και κάτι άλλα. Το απλό πακέτο έχει δηλαδή ελάχιστο χρόνο παραμονής; Και τι σήμαινει αυτό;

TiO
18-09-03, 20:16
ennooun oti se kathe stigmi tha yparxei gia kathe xristi ena diathesimo modem wste na sindeesai panta me ti prwti! de pisteyw na elpizes se ratio 1:1 ? xaxa edw greece


egw xerw poly kala oti den ennooun 1:1 se bandwidth, alla auto to dia0esimo modem den exei kamia logikh me thn texnologia ADSL... ADSL shmainei 1 modem gia ka0e xrhsth.. oute 0,5 oute 0,2;-) Always On remember? Ayth h koutoponhria einai aney prohgoumenou... se ligo 0a mas poun oti parexoun kai soulvaki me tzatziki... thn idia sxesh exei ki auto me to ADSL oso to 1:1 modem ratio

maria
18-09-03, 20:33
Ma koimithike!

:D :mrgreen: :D :lol: :lol: :lol:
Σοβαρα μιλας?δεν εκατσα να το δω ολο γιατι θα κοιμομουνα εγω,ειχα και δουλεια εκεινη την ωρα.

TiO
18-09-03, 20:37
ΥΓ. Και μου κρατήσανε το νούμερο τηλεφώνου μου και με ενημερώσανε ότι καταγράφθηκε η συνομιλία μας.


auto einai paranomo.... eidika gia to oti katagrafhke h synomilia 0a eprepe na se enhmerwsoun prin thn xekinhsete oxi meta...

organus
18-09-03, 20:54
ennooun oti se kathe stigmi tha yparxei gia kathe xristi ena diathesimo modem wste na sindeesai panta me ti prwti! de pisteyw na elpizes se ratio 1:1 ? xaxa edw greece


egw xerw poly kala oti den ennooun 1:1 se bandwidth, alla auto to dia0esimo modem den exei kamia logikh me thn texnologia ADSL... ADSL shmainei 1 modem gia ka0e xrhsth.. oute 0,5 oute 0,2;-) Always On remember? Ayth h koutoponhria einai aney prohgoumenou... se ligo 0a mas poun oti parexoun kai soulvaki me tzatziki... thn idia sxesh exei ki auto me to ADSL oso to 1:1 modem ratio

sostos...alla to tzatziki den einai standar se salonika lol?

orion
19-09-03, 01:43
.....
ADSL shmainei 1 modem gia ka0e xrhsth.. oute 0,5 oute 0,2;-) Always On remember? .....
re TiO afou ta ksereis ta pramata

18.000 einai oi portes meta papala ara filane ton kolo tous gia na min tous tin leme.. efoson o OTE de tous eksasfalizei aperioristes portes den mporoun kai autoi na to eksasfalisoun..
cu

TiO
19-09-03, 11:04
to an mporoun na exasfalisoun portes sto DSLAM einai epishs asxeto me to modem ratio pou isxyei mono se DIALUP katastaseis...

hippie
19-09-03, 11:04
Ma koimithike!...
:D :mrgreen: :D :lol: :lol: :lol:
Σοβαρα μιλας?δεν εκατσα να το δω ολο γιατι θα κοιμομουνα εγω,ειχα και δουλεια εκεινη την ωρα.


τι ειδους συνδεση εχεις :?: μηπως ISDN οπως στο σποτακι :?:

ΥΓ>το πρωτο μυρμηγκακι με ISDN και χαλια συνδεση εχει και παει για υπνο απο τις 10 μμ...μπα δεν γινονται αυτα τα πραγματα...:wink:

frap
19-09-03, 11:08
18.000 einai oi portes meta papala ara filane ton kolo tous gia na min tous tin leme.. efoson o OTE de tous eksasfalizei aperioristes portes den mporoun kai autoi na to eksasfalisoun..


Τι να μην τους πούνε... αν τελειώσουν οι 18000 πόρτες και δεν βάλει άλλες ο ΟΤΕ, τότε δεν δίνει και άλλες aDSL συνδέσεις...

Την πόρτα στο DSLAM την έχεις πάντα αποκλειστικά.

-Κ.

SfH
19-09-03, 11:23
antrix to legane to myrmhgaki ? pali kala pou den to legane kai antrax :P
Btw, 1:1 user to modem ratio?

"Geia sas, de borw na syndethw" "Sygnwmh, ola ta modem mas einai se leitourgia, perimenete to epomeno black out apo apo th deh kai xanadokimaste" :P

Anyway, sarcasm aside, prepei na omologhsw oti htan arketa kalo :)

maria
19-09-03, 15:38
τι ειδους συνδεση εχεις μηπως ISDN οπως στο σποτακι


δε ξερω γιατι μπαινω απο τη δουλεια και παιρνω γραμμη απο το server.Μαλλον μισθωμενη πρεπει να ειναι αλλα μπαινουμε πολλοι.

Το ξαναειδα ολο αυτη τη φορα και πεθανα στο γελιο!!Ο αλλος την εκανε με τη μυρμηγκουλα!!!

The_StarGazer
22-09-03, 09:31
ΥΓ. Και μου κρατήσανε το νούμερο τηλεφώνου μου και με ενημερώσανε ότι καταγράφθηκε η συνομιλία μας.

Γιατί αισθάνομαι λίγο προσβεβλημένος ύστερα από αυτό;


Προσβεβλημένος?? Εγω γιατί πιστευω οτι αυτο ειναι ψιλοπαρανομο ??? Μηπως θα επρεπε να σε ρωτησουν ή τουλαχιστον να σου πουν οτι καταγράφεται η συνομιλία πριν καν αυτη αρχισει ??? :evil: :evil: :evil:
Μηπως χρειαζονταν ενα ΚΑΛΟ χ#$im0 ????

NeK
22-09-03, 09:58
ΥΓ. Και μου κρατήσανε το νούμερο τηλεφώνου μου και με ενημερώσανε ότι καταγράφθηκε η συνομιλία μας.

Γιατί αισθάνομαι λίγο προσβεβλημένος ύστερα από αυτό;


Προσβεβλημένος?? Εγω γιατί πιστευω οτι αυτο ειναι ψιλοπαρανομο ??? Μηπως θα επρεπε να σε ρωτησουν ή τουλαχιστον να σου πουν οτι καταγράφεται η συνομιλία πριν καν αυτη αρχισει ??? :evil: :evil: :evil:
Μηπως χρειαζονταν ενα ΚΑΛΟ χ#$im0 ????

Δεν ξέρω φίλε μου Stargazer αλλά ελπίζω να βρουν κάτι το συγκλονιστικό σε αυτήν μας την συνομιλία, μην πάει χαμένη και η ταινία και ο κόπος τους. :lol: :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.