PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθεσιμότητα DSL στο κέντρο της Αθήνας



Syd
18-03-08, 01:49
Μένω στους Αμπελόκηπους και μετά από πολλές αναβολές αποφάσισα να βάλω CONNX talk στα 2 Mbps (οι λόγοι της απόφασης όχι πολλοί σοβαροί αλλά άσχετοι με το θέμα). Πήρα λοιπόν σήμερα περιχαρής τηλέφωνο να κάνω την αίτηση. Στο 134 γύρω στα Χριστούγεννα μου είχαν πει κάτι για εργασίες στην περιοχή και άλλα και με αποθάρρυναν. Τώρα όμως μου είπαν το απίστευτο: "Η γραμμή σου δε μπορεί να υποστηρίξει ούτε το 1Mbps!!!! Είναι η οπτική ίνα τετοια που δε γίνεται. Βέβαια στον έλεγχο διαθεσιμότητας βλέπω ότι ΟΛΕΣ οι εταιρίες ακόμα και ο ΟΤΕ υποστηρίζει σύνδεση ADSL...

Είναι και το εξής, από το laptop μου έχω δει πως υπάρχει κάποιος με CONNX και wi-fi router...

Έχει κανείς καμμιά ιδέα????

DSLaManiaC
18-03-08, 02:34
Ποιός στο είπε αυτό?
Είσαι σίγουρος οτι σου είπαν ακριβώς αυτό?

aragorn
18-03-08, 09:30
Περίεργο.
Εγώ έχω κανονικά 8άρα (στο γραφείο, περιοχή Χίλτον) over onu...

Torch21
18-03-08, 10:04
Τι? Ποια οπτική ίνα? Πάρε και βρίστους! :)
Βασικά μάλλον έπεσες σε άσχετο, η όντως υπάρχει οπτική ίνα και είναι και αδύναμη? Δε μπορώ να το φανταστώ!
Να πας στο οτεshop της περιοχής σου!

Άρης13
18-03-08, 12:41
Σε ασχετο θα εχεις πεσει, δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο

pnikolo
18-03-08, 13:42
Μένω στους Αμπελόκηπους και μετά από πολλές αναβολές αποφάσισα να βάλω CONNX talk στα 2 Mbps (οι λόγοι της απόφασης όχι πολλοί σοβαροί αλλά άσχετοι με το θέμα). Πήρα λοιπόν σήμερα περιχαρής τηλέφωνο να κάνω την αίτηση. Στο 134 γύρω στα Χριστούγεννα μου είχαν πει κάτι για εργασίες στην περιοχή και άλλα και με αποθάρρυναν. Τώρα όμως μου είπαν το απίστευτο: "Η γραμμή σου δε μπορεί να υποστηρίξει ούτε το 1Mbps!!!! Είναι η οπτική ίνα τετοια που δε γίνεται. Βέβαια στον έλεγχο διαθεσιμότητας βλέπω ότι ΟΛΕΣ οι εταιρίες ακόμα και ο ΟΤΕ υποστηρίζει σύνδεση ADSL...

Είναι και το εξής, από το laptop μου έχω δει πως υπάρχει κάποιος με CONNX και wi-fi router...

Έχει κανείς καμμιά ιδέα????

Ξαναπαρε, κρατα τη θεση η το ονομα του operator την ωρα και την ημερομηνια, και αν σου πουν τα ιδια ζητα να στα στειλουν γραφτα αυτα που σου λενε ;)
Μηπως ενοουσαν οτι εχει κοπει η ινα? :rofl:

giannhs1984
18-03-08, 13:46
ακου εκει αδυναμη οπτικη ινα:rofl: δηλαδη με απλα λογια ειναι σαν να σου λεει οτι εισαι 1.000.000.000.000 χλμ μακρυα απο το κεντρο που πεφτει η οπτικη φωτωνια γαρ/./

hel
18-03-08, 14:00
Μία ιδέα είναι να κοιτάξεις προς τη μεριά των εναλλακτικών για να δεις αν θα σου πουν κι εκεί τίποτα τέτοιο (που δεν νομίζω).
Η άλλη είναι να πας στα κεντρικά του ΟΤΕ και να τους πετάξεις ένα βιβλίο για dsl δίκτυα μπας και ξυπνήσουν με τις μπαρούφες που λένε.

Alex7
18-03-08, 17:39
το ακουσαμε και αυτο.. αδυναμη οπτικη ινα.:rofl:
αμα σου ξαναπουνε κατι τετοιο πες τους να την ταϊζουν καλυτερα για να δυναμωσει...

sdikr
18-03-08, 17:59
Λογικά η περιόχη σου είναι πάνω σε οπτική ινά και δεν υπάρχει minidslam εκεί,

Δυστυχώς καλά στα είπαν

@ ADSLgr.com All rights reserved.