PDA

Επιστροφή στο Forum : Στατιστικά και Wag54gs



iwpantel
18-03-08, 10:43
Καλημερα σε ολους.Μια μικρη ερωτησουλα-απορια.Εχω το WAG54GS annex a.

Ειναι δυνατον να μην δειχνει στατιστικα της γραμμης στο interface του router?
Δηλαδη ουτε attenuationm,ουτε noise margin,ουτε τπτ.Το μονο που δειχνει ειναι VCI και VPI,στα ποσα συγχρονιζει η γραμμη και 1,2 αλλα στοιχεια

Λιγο κουλο δεν ειναι?

Ευχαριστω......
Knoxville

iwpantel
19-03-08, 00:50
Ελπιζω να μην μου πει κανεις για το dmt.....γιατι με το καινουργιο firmware δεν ανοιγει το telnet....

iwpantel
20-03-08, 03:50
Κανεις δεν εχει το συγκεκριμενο μοντελο ρε παιδια?Ή καποιος τουλαχιστον να ξερει να μου πει γιατι δεν δειχνει τπτ?

Evangelos
21-03-08, 18:09
Πέρασέ του το προηγούμενο Firmware 1.01.01, και μετά βάλε και το DMT να κάνεις την δουλειά σου, και νάχεις και telnet.

iwpantel
21-03-08, 18:14
Πέρασέ του το προηγούμενο Firmware 1.01.01, και μετά βάλε και το DMT να κάνεις την δουλειά σου, και νάχεις και telnet.


Λες?Υποτιθεται οτι το εκανα upgrade μπας και'δω φως στο τουνελ.Αλλα απ'οτι φαινεται εχασα και αυτο.Πιστευα οτι κανοντας upgrade θα εδειχνε κατι αλλα τελικα τπτ:hmm::hmm:

iwpantel
26-03-08, 21:45
Καποιος που να εχει το ιδιο ρουτερι με μενα υπαρχει?:whistle:

runer76
29-03-08, 01:39
Καποιος που να εχει το ιδιο ρουτερι με μενα υπαρχει?:whistle:

Την ιδια απορια-προβλημμα εχω και εγω(ιδιο router linksys wag54gs annex b) και δεν ξερω πως να το λυσω.

iwpantel
29-03-08, 23:37
Την ιδια απορια-προβλημμα εχω και εγω(ιδιο router linksys wag54gs annex b) και δεν ξερω πως να το λυσω.


Ελα ντε?Ειναι δυνατον να μην δειχνει τπτ?:hmm:

Μ'εχει σπασει τα νευρα

billaros_
31-03-08, 00:28
Το έχω εγώ με 1.01.01 και DMT tool

Evangelos
31-03-08, 14:22
Η ερώτηση απαντήθηκε πιό πάνω.

Στο τελευταίο FW κόψανε το telnet, επομένως DMT γιόκ. Αν θέλετε φώς με τα στατιστικά βάλτε το προηγούμενο FW και το DMT.

iwpantel
31-03-08, 17:40
Η ερώτηση απαντήθηκε πιό πάνω.

Στο τελευταίο FW κόψανε το telnet, επομένως DMT γιόκ. Αν θέλετε φώς με τα στατιστικά βάλτε το προηγούμενο FW και το DMT.

Η ερωτηση απαντηθηκε εν μερει φιλε Evangele,και αυτο γιατι??Γιατι δεν βρηκαμε ακομη τον τροπο να βλεπουμε τα στατιστικα μας μεσω του gui του router και οχι μεσω καποιου tool

Οπερ και εγενετω!Απλα διερωτομαι οπως και οι υπολοιποι που εχουν στην κατοχη τους το συγκεκριμενο router γιατι να μην δειχνει τπτ στο interface του.Ενω σε αλλα μασινια οπως π.χ το WAG200G τα δειχνει μια χαρα.Καπου διαβασα οτι παιζουν καποιες κρυφες σελιδες,τις τεσταρα αλλα δεν παιζει καμια(σε μενα τουλαχιστον)!

Evangelos
01-04-08, 23:41
Η ερωτηση απαντηθηκε εν μερει φιλε Evangele,και αυτο γιατι??Γιατι δεν βρηκαμε ακομη τον τροπο να βλεπουμε τα στατιστικα μας μεσω του gui του router και οχι μεσω καποιου tool

Οπερ και εγενετω!Απλα διερωτομαι οπως και οι υπολοιποι που εχουν στην κατοχη τους το συγκεκριμενο router γιατι να μην δειχνει τπτ στο interface του.Ενω σε αλλα μασινια οπως π.χ το WAG200G τα δειχνει μια χαρα.Καπου διαβασα οτι παιζουν καποιες κρυφες σελιδες,τις τεσταρα αλλα δεν παιζει καμια(σε μενα τουλαχιστον)!

Στον wag54gs ΔΕΝ παίζει κρυφή σελίδα. Τρείς μήνες το 'ψαχνα. Μην περιμένεις λύση με στατιστικά πάνω στο δικό του User Interface. Το γιατί? Μόνο η Linsys θα στο πεί....

Και επειδή αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ, πήγαινε στο προηγούμενο fw (μην νομίζεις δεν χάνεις και τίποτα σε σχέση με το τελευταίο) να κάνεις την δουλειά σου τουλάχιστον με το DMT.

iwpantel
01-04-08, 23:47
Στον wag54gs ΔΕΝ παίζει κρυφή σελίδα. Τρείς μήνες το 'ψαχνα. Μην περιμένεις λύση με στατιστικά πάνω στο δικό του User Interface. Το γιατί? Μόνο η Linsys θα στο πεί....

Και επειδή αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ, πήγαινε στο προηγούμενο fw (μην νομίζεις δεν χάνεις και τίποτα σε σχέση με το τελευταίο) να κάνεις την δουλειά σου τουλάχιστον με το DMT.

Και αυτο θα κανω οπως φαινεται φιλε Evangele.Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες:oneup:

ashton
03-04-08, 01:43
όπως είπαν και παραπάνω, μόνο με το προηγούμενο firmware βλέπεις στατιστικά με telnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.