PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιπλέον POP3 e-mail accounts σε aDSL flat-rate λογαριασμό -> Γίνεται και πώς;



WAntilles
29-06-05, 17:14
Κάποτε πριν από μήνες είχε πάρει το μάτι μου στις σελίδες της FORTHnet τη δυνατότητα να έχει κάποιος (που έχει ήδη μία aDSL flat-rate συνδρομή) επιπλέον POP3 e-mail accounts δίνοντας €24 ανά έτος και ανά e-mail account.

Τώρα που χρειάζομαι κάτι τέτοιο, ψάχνω στις σελίδες της FORTHnet και δεν το βρίσκω.

Ξέρεις κανείς τί απέγινε η εν λόγω υπηρεσία; Καταργήθηκε;

Cafeeine
29-06-05, 17:20
Δεν ξέρω αν σε βολεύει, ή αν τα θες επαγγελματικά, αλλά μπορείς να
χρησιμοποιήσεις gmail και μέσω POP3
(Για τη forthnet δε ξέρω κάτι)

euri
29-06-05, 17:34
Κάποτε πριν από μήνες είχε πάρει το μάτι μου στις σελίδες της FORTHnet τη δυνατότητα να έχει κάποιος (που έχει ήδη μία aDSL flat-rate συνδρομή) επιπλέον POP3 e-mail accounts δίνοντας €24 ανά έτος και ανά e-mail account.

Τώρα που χρειάζομαι κάτι τέτοιο, ψάχνω στις σελίδες της FORTHnet και δεν το βρίσκω.

Ξέρεις κανείς τί απέγινε η εν λόγω υπηρεσία; Καταργήθηκε;Ούτε εγώ μπορώ να το βρω στο σάητε...και έχω την εντύπωση ότι το είχα δει παλιότερα όπως λες και εσύ (εκτός κι αν η δύναμη της αυθυποβολής είναι πολύ μεγάλη...)

Εναλλακτικά πάντως και με αντίστοιχο κόστος μπορείς να δεις για προγράμματα mail hosting σε φορείς του εξωτερικού. Πχ με $20 το χρόνο 5 mailboxes/1 GB storage (αρκεί να έχεις δικό σου domain).

mrsaccess
29-06-05, 18:07
Και εγώ θα σου πρότεινα αυτό που λέει ο euri.

Τα domain σε .com .org και τα σχετικά έχουν περίπου 20$ για δύο χρόνια!

Και είναι πολύ professional να έχεις email στο δικό σου domain!

JohnGR
29-06-05, 19:44
http://www.forthnet.gr/templates/redirect.aspx?c=10006705 ?

euri
29-06-05, 20:22
2,50 ευρώ ανά μήνα ανά mailbox --> 30 ευρώ + ΦΠΑ --> 35,70 ευρώ για 50 ΜΒ

Δύκολη η σύγκριση με τα πακέτα του εξωτερικού...

Βέβαια ο WAntilles αναφέρθηκε σε κάποιο promotion παρεούλα με aDSL πακέτο.


Τα domain σε .com .org και τα σχετικά έχουν περίπου 20$ για δύο χρόνια!Και αν τα κατοχυρώσεις για μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα (πχ 10 χρόνια) μπορεί να έχεις παραπάνω έκπτωση.

sdikr
29-06-05, 20:57
Μήπως το μπερδευεις με την Οτενετ που δίνεις 3 email με την 384;

WAntilles
29-06-05, 21:20
http://www.forthnet.gr/templates/redirect.aspx?c=10006705 ?

Το είχα δει αυτό. Αλλά προϋποθέτει να έχω και δικό μου domain κάτι το οποίο δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν.

pk33
30-06-05, 16:51
ειναι το emailplus. Θα το δεις στην αίτηση, ότι μπορεις να βάλεις επιπλέον λογαριασμό για email

@ ADSLgr.com All rights reserved.