PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Φορθνετ shared σε Connx Talk



civil
18-03-08, 21:56
Τηλεφωνια ειμαι συνδρομιτής της Coloumbia Telecom (http://www.columbiatelecom.gr/home.php) και πληρωνω το παγιο ΟΤΕ.
Στο ιντερνετ εχω Forthnet adsl shared llu 24/1 (max8... :evil:)
Σκεφτομαι να παω σε ΟΤΕ Connx-Talk 4096/256 με απεριοριστες εθνικες κλησεις (εντος ΟΤΕ)
Πρεπει να δηλωσω διακοπη της συνδρομης στην Coloumbia και την Φορθνετ ή απλα κανω αιτηση στον ΟΤΕ?

EDIT
Η γραμμη μου ειναι pstn θα πληρώνω παραπανω απο οτι αν ηταν isdn?

ariadgr
19-03-08, 02:33
Καλείς το 134 και ζητάς το Conn-x talk που θέλεις, ενημερώνοντάς τους ότι υπάρχει σύνδεση Shared LLU + προεπιλογή στη γραμμή, ώστε να φροντίσουν για τη διακοπή και των δύο.

civil
19-03-08, 18:04
Σημερα πηγα στο OTEShop του Χολαργου κι εκανα αιτηση ConnX 8Mbit , υπαρχει site να βλεπω την πορεια της αιτησης?
Για το τηλεφωνο μου ειπαν καλυτερα να καταργησω πρωτα την προεπιλογη του εναλλακτικου φορεα και μετα να ζητησω το Talk απεριοριστα εθνικα-υπεραστικα.

ariadgr
19-03-08, 18:10
Σημερα πηγα στο OTEShop του Χολαργου κι εκανα αιτηση ConnX 8Mbit , υπαρχει site να βλεπω την πορεια της αιτησης?

Οχι μπορείς να ενημερωθείς από το 134.


Για το τηλεφωνο μου ειπαν καλυτερα να καταργησω πρωτα την προεπιλογη του εναλλακτικου φορεα και μετα να ζητησω το Talk απεριοριστα εθνικα-υπεραστικα.

Την προεπιλογή την καταργείς από το 134, μη μπλέξεις με τον πάροχο (εκτός και αν υπάρχει μηνιαίο πάγιο που πληρώνεις στον εναλλακτικό, οπότε μετά την κατάργηση της προεπιλογής θα τους ενημερώσεις για διακοπή της χρέωσης).

civil
19-03-08, 18:17
Eυχαριστώ ariadgr για την γρηγορη απαντηση!!!
:oneup:

civil
26-03-08, 18:11
Απο σημερα ειμαι ConnX με τα παρακάτω στοιχεια συνδεσης στον Χολαργό:
Καλά δεν ειναι?

papail
26-03-08, 18:23
Απο σημερα ειμαι ConnX με τα παρακάτω στοιχεια συνδεσης στον Χολαργό:
Καλά δεν ειναι?


Προσοχή με τον πάροχο.Αν πλήρωνε ςπάγιο για κλησεις , πρέπει να τον ειδοποιήσεις, αλλίως θα σου έρχεται χρέωση

pnikolo
26-03-08, 21:49
Απο σημερα ειμαι ConnX με τα παρακάτω στοιχεια συνδεσης στον Χολαργό:
Καλά δεν ειναι?

Εχεις λιγο παραπανω θορυβο αλλα αν δεν εχεις αποσυνδεσεις οκ :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.