PDA

Επιστροφή στο Forum : Μου κόπηκε (κόλλησε) η σύνδεση...



gavrinas
30-06-05, 15:44
Επιστρέφοντας σήμερα στο σπίτι διαπίστωσα ότι δεν μπορούσα να συνδεθώ με τον ΙΕ με κανένα site και ούτε να λάβω μηνύματα. Κοιτώντας στο web interface του Jetspeed 520i (σύνδεση μέσω ethenet) για τη σύνδεσή μου, αυτό έγραφε "link up". Έβγαλα το 520 από την πρίζα, το ξαναέβαλα και συνδέθηκα κανονικά. Η συνδρομή μου είναι HOL 128/128.

Τί έφταιγε; Πώς μπορώ να το αποτρέψω στο μέλλον;

Φιλικά
gavrinas

YΓ Συγγνώμη εάν το ερώτημά μου έχει απαντηθεί κατά το παρελθόν, αλλά μετά από μία αναζήτηση στα γρήγορα δεν βρήκα άκρη...

fatouros
30-06-05, 15:57
Επιστρέφοντας σήμερα στο σπίτι διαπίστωσα ότι δεν μπορούσα να συνδεθώ με τον ΙΕ με κανένα site και ούτε να λάβω μηνύματα. Κοιτώντας στο web interface του Jetspeed 520i (σύνδεση μέσω ethenet) για τη σύνδεσή μου, αυτό έγραφε "link up". Έβγαλα το 520 από την πρίζα, το ξαναέβαλα και συνδέθηκα κανονικά. Η συνδρομή μου είναι HOL 128/128.

Τί έφταιγε; Πώς μπορώ να το αποτρέψω στο μέλλον;

Φιλικά
gavrinas

YΓ Συγγνώμη εάν το ερώτημά μου έχει απαντηθεί κατά το παρελθόν, αλλά μετά από μία αναζήτηση στα γρήγορα δεν βρήκα άκρη...

Τέτοια κολλήματα είχα και έχω κατά καιρούς τόσο με το Jetspeed 520 όσο και με το USR9105 με Forthnet. Το τι μπορεί να φταίει... από το modem/router, το DSLAM, ο ISP και ένας θεός ξέρει τι άλλο.

sonic
30-06-05, 16:02
Το πρόβλημα έχει παρατηρηθεί πολλές φορές, είναι πρόβλημα dslam.

@ ADSLgr.com All rights reserved.