PDA

Επιστροφή στο Forum : Λάθος ταχύτητα συγχρονισμού με διάφορα routers



fatman1969
19-03-08, 04:29
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ 1 ΜΟΔΕΜ FRITZ BOX ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗ VODAFONE ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΜΟΔΕΜ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ CD ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟ ΥΛΙΚΟ.ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ?ΕΧΩ FULL 24 ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΣΤ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3.ΜΕΓΙΣΤΟ DOWNLOAD ΑΡΧΕΙΟΥ 1mbs.ΣΥΓΓΝΩΜΑ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

........Auto merged post: fatman1969 added 5 Minutes and 1 Seconds later........

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ

ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟ

lsavvaid
19-03-08, 05:22
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.ΕΧΩ 1 ΜΟΔΕΜ FRITZ BOX ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗ VODAFONE ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΜΟΔΕΜ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ CD ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟ ΥΛΙΚΟ.ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ?ΕΧΩ FULL 24 ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΣΤ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3.ΜΕΓΙΣΤΟ DOWNLOAD ΑΡΧΕΙΟΥ 1mbs.ΣΥΓΓΝΩΜΑ ΑΝ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

........Auto merged post: fatman1969 added 5 Minutes and 1 Seconds later........

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ

ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟ

Πρώτα απ΄ όλα μην γράφεις κεφαλαία γιατί είναι πολύ κουραστικό για τον άλλο. Από ότι λες αυτό που δεν φταίει μάλλον είναι το ρουτερ σου μιας και είναι το πιο σπάνιο το πρόβλημα να είναι εκεί. Όσο αφορά τα διάφορα τεστ είναι πλήρως αναξιόπιστα. Και εμένα στα 3 με βγάζει αλλά συγχρονίζω στα 20. Για να κατεβάζεις και γρήγορα θα πρέπει να βάλεις έναν download manager διαφορετικά δεν πρόκειται να δεις μεγάλες ταχύτητες και μην ξεχνάς ότι κανείς server δεν δίνει απεριόριστο Bandwithd . Προσπαθεί να εξυπηρετήσει όσους ποιο πολλούς γίνεται για αυτό και με 300Κ να κατεβάζεις είναι κάποιες φορές απολύτως φυσιολογικό. Τώρα καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την ΤΥ και να πεις το πρόβλημα σου εφόσον εσύ από την μεριά σου έχεις συνδέσει σωστά το ρούτερ.

fatman1969
19-03-08, 19:04
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά πες μου πως μπορεις να συγχρονίσεις στα 20 η σε καποια αλλη τιμή?πήρα πάλι σήμερα τηλ.και αφου κάναμε κάποιες ρυθμίσεις μου είπε ο υπάλληλος ότι η ταχύτητα ήταν κλειδωμένη στα 8 και την ξεκλείδωσε.Κατά ώρας δεν μου έχει αποσυνδεθεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.