PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατοχύρωση Domain...



nickolas2005
30-06-05, 16:28
Παιδιά θα ήθελα να κατοχυρώσω ένα domain. Yπάρχουν όμως στον ελληνικο χώρο από ότι είδα πάρα πολλές εταιρείες για τον σκοπό αυτό και δεν ξέρω πια να προτιμήσω. Οι τιμές έχουν μεγάλη διαφορά για αυτό προβληματίζομαι. Χαρακτηριστικά είδα τιμές για κατοχύρωση για 2 χρόνια από 20 ευρώ έως 50. Ποια εταιρεία να επιλέξω? Παίζει ρόλο? Δηλαδή μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα η κατοχύρωση ενός domain σε μία φτηνή εταιρεία?

wintech2003
30-06-05, 16:30
domains.gr
dnhost.gr

κατ εμε οι καλύτερες.

nickolas2005
30-06-05, 16:36
Thanks για την γρήγορη απάντηση αλλά όταν λες καλύτερες τι εννοείς? Δηλαδή μπορεί στη μέση της συνδρομής να με αφήσουν ξεκρέμαστο? Kαι κάτι άλλο : εγώ θέλω να κατοχυρώσω το domain με τη σκέψη να κάνω μία σελίδα για την επιχείρησή μου αργότερα. Το μόνο που χρειάζετε δεν είναι μία απλή κατοχύρωση? Κάτι για τους nameservers που αναφέρονται σε faq τέτοιων εταιρειών τι έιναι?

wintech2003
30-06-05, 16:41
Οχι ρε... :haha

Απλά πίσω απο την κατοχύρωση υπάρχει και το θέμα της διαχείρισης.

Και τα δυο παραπάνω σιτε εχουν καταπληκτικά control panels!

Πολύ ευχρηστα και πολύ αποδοτικά.

Αυτή ειναι η διαφορά.
Πάντως αν πρόκειται μόνο για ενα domain κάντο όπου να'ναι...

Εγώ εχω καμια 50αρια domains και γιαυτο με ενδιαφέρει τόσο η διαχείριση.

alefgr
01-07-05, 03:52
Καλά, η τιμή στην Ελλάδα δεν είναι στάνταρτ στα 20€ το χρόνο +ΦΠΑ;

Crosstalk
01-07-05, 09:18
Καλά, η τιμή στην Ελλάδα δεν είναι στάνταρτ στα 20€ το χρόνο +ΦΠΑ;

Η ΕΕΤΤ εχει ορισει οι καταχωρητες να κοστολογουν το πολυ νομιζω 44 Ευρώ για 2 χρονια!

Απο αυτα τα χρηματα τα 11,8 πανε στην ΕΕΤΤ!

alefgr
01-07-05, 19:16
Αν υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά τιμής, από 44 στα 11,8 που είναι το κόστος, τότε αξίζει κάποιος να το ψάχνει για το ποιός μεταπωλητής έχει την καλύτερη τιμή. Εξάλλου από όποιον και να το πάρεις το ίδιο είναι, την ίδια δουλεία κάνει...

uzer
20-01-06, 03:35
filoi mou epairna apo propersi ap tin dnhost k apo mia alli pou ekleise!! sta 25teliki eno oi pio polloi xekinisan sta 40e, alla pairno mazika gia pelates mou. meta k pou ta katevasan sigasiga k oi alloi, kati ginetai. ekana kana 2-3 dokimes ki allou den trellathika kiolas :o) an einai > gia kana2 domains, pare ap opou sou kapnisei frontise omos na mporeis na to controllareis eukola, kalytera se mikroteres k pio exeidikevmenes etairies i hol einai kali gia syndesi

uzer
:allcards

george K
25-10-09, 00:47
Το παπάκι.gr ? Δεν θεωρείται αξιόπιστος καταχωρητής domain ?:hmm:

Crosstalk
25-10-09, 11:56
Το παπάκι.gr ? Δεν θεωρείται αξιόπιστος καταχωρητής domain ?:hmm:

Super είναι! Και εγω εκει εχω τα 2 μου domains! :oneup:

Dr_Michael
31-10-09, 16:43
Κοίτα να είναι εταιρία με αρκετά χρόνια στο χώρο και πάρε το από την πιο φθηνή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.