PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x προβλημα συγχρονισμου



poedeer7
20-03-08, 01:51
Παιδια εχω προβλημα με τη συνδεση μου κ θελω τη βοηθεια σας.Εχω conn-x 8αρα αλλα το ρουτερ συγχρονιζει στα 4!(Πριν 2 μερες συγχρονιζε κανονικα στα 8).Επισης το download μου κοντευει να φτασει σε τιμες το upload,εχω δοκιμασει ολες τις μετρησεις μονο απο n-vidia μια φορα επιασε 700kb.mtorrent k rapidshare μεγιστο 100 με μτορρεντ 1.8 κ encryption.Τι να κανω?(1242 δε πιανω με τιποτα!)Τα στατιστικα μου ειναι,

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: G.dmt
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4352 kbps
Upstream Rate: 384 kbps
Downstream Margin: 1 db
Upstream Margin: 30 db
Downstream Line Attenuation: 33 db
Upstream Line Attenuation: 9 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 19 db

pnikolo
20-03-08, 01:54
Παιδια εχω προβλημα με τη συνδεση μου κ θελω τη βοηθεια σας.Εχω conn-x 8αρα αλλα το ρουτερ συγχρονιζει στα 4!(Πριν 2 μερες συγχρονιζε κανονικα στα 8).Επισης το download μου κοντευει να φτασει σε τιμες το upload,εχω δοκιμασει ολες τις μετρησεις μονο απο n-vidia μια φορα επιασε 700kb.mtorrent k rapidshare μεγιστο 100 με μτορρεντ 1.8 κ encryption.Τι να κανω?(1242 δε πιανω με τιποτα!)Τα στατιστικα μου ειναι,

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: G.dmt
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4352 kbps
Upstream Rate: 384 kbps
Downstream Margin: 1 db
Upstream Margin: 30 db
Downstream Line Attenuation: 33 db
Upstream Line Attenuation: 9 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 19 db

Εχεις τρομακτικο θορυβο, :down: η μαλλον μονο θορυβο εχεις και οχι σημα :p

poedeer7
20-03-08, 01:56
τι κανω γι'αυτο?παντως ποτε δεν ηταν στο 1!
τι μπορει να φταιει?

vaggoulas
20-03-08, 01:57
Παιδια εχω προβλημα με τη συνδεση μου κ θελω τη βοηθεια σας.Εχω conn-x 8αρα αλλα το ρουτερ συγχρονιζει στα 4!(Πριν 2 μερες συγχρονιζε κανονικα στα 8).Επισης το download μου κοντευει να φτασει σε τιμες το upload,εχω δοκιμασει ολες τις μετρησεις μονο απο n-vidia μια φορα επιασε 700kb.mtorrent k rapidshare μεγιστο 100 με μτορρεντ 1.8 κ encryption.Τι να κανω?(1242 δε πιανω με τιποτα!)Τα στατιστικα μου ειναι,

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: G.dmt
DSL Path Mode: Fast
Downstream Rate: 4352 kbps
Upstream Rate: 384 kbps
Downstream Margin: 1 db
Upstream Margin: 30 db
Downstream Line Attenuation: 33 db
Upstream Line Attenuation: 9 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 19 db
Γύρνα το modulation από G.DMT σε ADSL2+.Πάντως το 1db στο SNR με προβληματίζει.Αν η γραμμή είναι PSTN βγάλε όλα τα τηλέφωνα από την γραμμή και ξαναδοκίμασε γιατί ίσως να είναι και από κει.Αν έχεις ISDN βγάλε splitter και netmod.Αν συνεχίζει το down να είναι στα ~4Mbit πάρε στο 121 και ανέφερε το.Πάντως το upload είναι κανονικό για 8άρα.

poedeer7
20-03-08, 02:07
φιλε vaggoulas ευχαριστω!Εκανα αυτο που ειπες με τα τηλ. κ σε ενα δωματιο βρηκα ενα καινουριο!!!(lol το ξερω...)το οποιο δεν ειχε φιλτρακι!!!:evil:το πηρε κ το εβαλε η μανα μου χωρις να πει τιποτα κ γω ελειπα ολη μερα...ελεος!!!κ εψαχνα να βρω τι αλλαξε σε μια μερα!Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας!!!

vaggoulas
20-03-08, 02:09
Έχουμε καταντήσει να είμαστε γρηγορότεροι στις αποκαταστάσεις των βλαβών και από το 121 :worthy::clap::lol:

g_alkis
20-03-08, 02:32
Έχουμε καταντήσει να είμαστε γρηγορότεροι στις αποκαταστάσεις των βλαβών και από το 121 :worthy::clap::lol:

:respekt:

pnikolo
20-03-08, 02:36
Έχουμε καταντήσει να είμαστε γρηγορότεροι στις αποκαταστάσεις των βλαβών και από το 121 :worthy::clap::lol:

Αυτο εξυπακουεται :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.