PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem 800/port forwardin/IP adress ?????



Deorum
02-07-05, 22:52
Καλησπέρα στο forum.

Είμαι με έναν φίλο μου που πρόσφατα πήρε OnDSL KIT, και με το Sagem 800, έχουμε την εξής απλή απορία? Ποιά είναι η διεύθυνση IP του modem, ώστε να μπώ να κάνω forward μερικά ports (για edonkey κτλ κτλ.) ???? Μήπως απλά το modem δεν σηκώνει κάτι τέτοιο?

Εώς τώρα οι ταχύτητες είναι ψιλοαπογοητευτικές σε p2p, (φτάνει κάποιες στιγμές υψηλά αλλά σαν μέσο ώρο κάτω απο 15) + το γεγονός ότι το σερφάρισμα κρεμάει την ώρα που το edonkey είναι ανοιχτό (έχω κάνει limit max half-open TCP connections στο 5, είδα βελτίωση, αλλά και πάλι καμία σχέση με εμένα που είμαι τις Vivodi.) Άρα υποψιάζομαι τα ports...

Καμιά πρόταση?

Thanx, όπως και να έχει.

sdikr
02-07-05, 22:54
Δεν είναι ρουτερ, οπότε δεν έχει port forwarding το Ip to πέρνει ο υπολογιστής

Deorum
03-07-05, 08:14
Καμιά ιδέα τότε γιατί κρεμάει το serfarisma όταν είναι ανοιχτό το edonkey? Γιατί σε εμένα (Vivodi) δεν έχει κανα τέτοιο πρόβλημα? Υποψιάζομαι το half-open connections, αλλά και πάλι γιατί εκεί έχει πρόβλημα και σε μένα όχι? Μήπως το modem είναι για τα μπαζα, και δεν διαχειρίζεται πολλές συνδέσεις ανοιχτές? Στέκει αυτό που λέω? (είμαι άσχετος) Ή είναι όλα θέμα λειτουργικού...?

poromenos
03-07-05, 23:06
κατεβασε τους καινουργιους drivers απο εδω (http://www.sagem.com/support/site/modele_fax.php?page=driver) λεει οτι λυνει πολλα προβληματα οπως το δικο σου.................

ste_pa
04-07-05, 00:18
το περιεργο (η' οχι) ειναι βεβαια οτι εχει link για ολες τις χωρες της Ε.Ε. εκτος της Ελλαδας....

@ ADSLgr.com All rights reserved.