PDA

Επιστροφή στο Forum : προπληρωμένη κάρτα και νετ



madboy76
03-07-05, 18:43
παιδιά, να κάνω μία ερώτηση....βασικά θέλω να πάρω ενα λαπ γιατί ταξίδεύω αρκετά συχνά...είχα ρωτίσει σε ενα ξενοδοχείο και μου είχε πει πως έχει γραμμή για νετ.το προβλημα είναι οτι δεν θέλω να πληρώσω στο ξενοδοχείο.ξέρετε αν υπάρχει καμιά κάρτα που να σού δείνει προπληρωμένο χρόνο??? όπως εχει βγεί για τα σταθερά.ευχαριστώ

sdikr
03-07-05, 18:47
παιδιά, να κάνω μία ερώτηση....βασικά θέλω να πάρω ενα λαπ γιατί ταξίδεύω αρκετά συχνά...είχα ρωτίσει σε ενα ξενοδοχείο και μου είχε πει πως έχει γραμμή για νετ.το προβλημα είναι οτι δεν θέλω να πληρώσω στο ξενοδοχείο.ξέρετε αν υπάρχει καμιά κάρτα που να σού δείνει προπληρωμένο χρόνο??? όπως εχει βγεί για τα σταθερά.ευχαριστώ

απο την στιγμή που θα κάνεις χρήση του τηλεφωνικου κέντρου απο το ξενοδοχείο θα πληρώσεις την χρονοχρέωση του ξενοδοχείου!


ΥΓ απο όσο γνώριζω ουτε η τηλεφωνική κάρτα σε γλυτώνει απο τις χρεώσεις τους

madboy76
03-07-05, 18:53
ευχαριστώ αν και νομίζς τέτοιες κάρτες για σταθερά υπάρχουν και λειτουργούν χςρίς να γίνετε χρέωση του συνδρομητή

sdikr
03-07-05, 18:56
ευχαριστώ αν και νομίζς τέτοιες κάρτες για σταθερά υπάρχουν και λειτουργούν χςρίς να γίνετε χρέωση του συνδρομητή

Ναι αλλά όχι στο ξενοδοχείο, η χρεώση εκει ειναι απο την στιγμή που θα πατήσεις 0 ή 9 ( για πρόσβαση σε εξωτερική γραμμή)

madboy76
03-07-05, 19:00
ουπς....σωστός....να σαι καλα βρε...μου έκανε; την καρδιά περιβόλι :))

sdikr
03-07-05, 19:02
ουπς....σωστός....να σαι καλα βρε...μου έκανε; την καρδιά περιβόλι :))
Συγνώμη για αυτό :(

madboy76
03-07-05, 19:06
Συγνώμη για αυτό :(



χε χε...πλάκα έκανα βρε ... δεν πειράζει....θα μου τα φάει το χοτελ...χαλαλι τους :)

puntomania
13-07-05, 04:35
Τα τηλεφωνικά κέντρα των ξενοδοχείων χρεώνουνε με βάση τους παλμούς.. οπότε αν καλέσεις με το 9 η το 0 για εξωτερική γραμμή και καλέσεις το κέντρο για να βάλεις μια κάρτα χρεώνετε η κάρτα οπότε δεν έχει να καταγράψει παλμούς το κέντρο.

Τώρα με τους εναλλακτικούς τη παίζει και πως γίνονται η χρεώσεις δεν το ξέρω ακριβώς.

Βασικά αν βρεις χρονοκαρτα που καλύπτει αριθμούς επακ πιστεύω πως είσαι καλυμμένος.

sa1901
13-07-05, 13:25
Βασικά αν βρεις χρονοκαρτα που καλύπτει αριθμούς επακ πιστεύω πως είσαι καλυμμένος.
Έχω την εντύπωση πως έχει συζητηθεί αυτό παλαιότερα και δεν βρέθηκε τέτοια λύση. Παρακαλώ διορθώστε με αν κάνω λάθος.

kx5
20-07-05, 18:34
Παίζει ανάλογα με το ξενοδοχείο. Όλα είναι θέμα ρυθμίσεων του τηλεφωνικού κέντρου.
πχ στο ξενοδοχείου που δουλεύει ένας φίλος μου ο ιδιοκτήτης έχει βάλει επίτηδες φραγή σε όλες τις χρονοκάρτες-netκάρτες για να μπορεί να χρεώνει του πελάτες στην επιχειρησή του. Ο φίλος μου λέει πως πολλοί τουρίστες κάνουν φασαρία και παράπονα για αυτή την κατάσταση αλλά δεν ιδρώνει το αυτί του αφεντικού...

@ ADSLgr.com All rights reserved.