PDA

Επιστροφή στο Forum : Βλάβη στη τηλεφωνία (Χολαργός)



GTS
21-03-08, 17:59
Πριν από 30-40 λεπτά διακόπηκε το τηλέφωνό μου στο Ζίστο....έχει κάποιος άλλος πρόβλημα?

Γραμμή στο 1212 δε βγάζω με καμία Παναγία

:hmm:

DiM
21-03-08, 18:34
Γράψε στην επικεφαλίδα πως το πρόβλημα είναι στον Χολαργό να σου απαντήσει κανεις συνδημότης σου.

GTS
21-03-08, 20:17
Πήγα για ύπνο και ελύθη. Η μόνη λύση με Τελλάς :rofl:

psolord
21-03-08, 23:44
Πήγα για ύπνο και ελύθη. Η μόνη λύση με Τελλάς :rofl:

Εσυ κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει. Κάνα νουμεράκι τζόκερ μήπως είδες? :lol:

ghostdog
22-03-08, 15:13
είχε κοπεί για κανα 2 ώρες γενικότερα στη περιοχή του χολαργού απ'ότι μου είπανε. Το μεγάλο πρόβλημα με την tellas είναι ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες δε μπορώ να μπω στο hotmail (και κατά συνέπεια msn) και διάφορα άλλα site. Τους το είπα και μου απάντησαν πως και καλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δε μπορεί να συνδεθεί η tellas με κάποια site του εξωτερικού και πως προσπαθούν να το λύσουν. Ήμαρτον !

pestilence
22-03-08, 15:27
είχε κοπεί για κανα 2 ώρες γενικότερα στη περιοχή του χολαργού απ'ότι μου είπανε. Το μεγάλο πρόβλημα με την tellas είναι ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες δε μπορώ να μπω στο hotmail (και κατά συνέπεια msn) και διάφορα άλλα site. Τους το είπα και μου απάντησαν πως και καλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δε μπορεί να συνδεθεί η tellas με κάποια site του εξωτερικού και πως προσπαθούν να το λύσουν. Ήμαρτον !

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο...συνδέομαι κανονικά με hotmail...εκτός και αν αναφέρεσαι στα προβλήματα των προηγούμενων ημερών...

vasiliou
22-03-08, 21:31
είχε κοπεί για κανα 2 ώρες γενικότερα στη περιοχή του χολαργού απ'ότι μου είπανε. Το μεγάλο πρόβλημα με την tellas είναι ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες δε μπορώ να μπω στο hotmail (και κατά συνέπεια msn) και διάφορα άλλα site. Τους το είπα και μου απάντησαν πως και καλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δε μπορεί να συνδεθεί η tellas με κάποια site του εξωτερικού και πως προσπαθούν να το λύσουν. Ήμαρτον !

Για παίξε λίγο με το MTU απο τα 1500 η 1492 βάλτο χαμηλότερα.... και κανε δοκιμές πχ βάλτο 1454 και δες αν μπαίνει...

ghostdog
23-03-08, 15:07
Παιδιά Thanks για τις συμβουλές, το πρόβλημα τελικά ήταν ότι το router το είχα σε ppoA , το έβαλα σε ppoE και όλα εντάξει. Ποιός ξέρει τι έχει κάνει η tellas, με το ppoa μέχρι τώρα όλα δούλευαν οκ , αλλά δε πειράζει μάλλον έπρεπε εξαρχής να το έχω σε ppoe αφού μιλάμε για ADSL2.

ΥΓ: Ευτυχώς που υπάρχει και αυτό το forum γιατί με τις αρλούμπες των τεχνικών της tellas δε βγάζεις άκρη... ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.