PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ?



anergos13
21-03-08, 19:51
Με βαση τη νεα προσφορα της TELLAS μπηκα σε σκεψεις.Εχω οτε απο 1-09-2007 με ταχυτητα
768kbps και το τελευταιο διμηνο 24mbps (πραγματικά γύρω στα 10mbps) Κατεβαζω με 1.2-1.3mb/s. Απέχω περιπου 2.5χλμ απο DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ .Δεν εχω Καμια Αποσυνδεση.
Το βασικο προβλημα ειναι οικονομικο. Αυτη τη στιγμή πληρώνω Μηνιαια:

30Einternet+12-15E ALTEC τηλέφωνα + 20Ε περιπoυ παγια & κινητα = 62-65Ευρω

Αρα τα ερωτήματα ειναι:
1)Απο τηλεφωνια τι λεει η τελλας?
2)Απο νετ τι ταχυτητα πιστευεται οτι μπορω να εχω .Τα ποσα ειναι αναλογα?
οτε απο 24mbps σε 10 λογω αποστασης
τελλας απο 12mbps σε ????? (ανάλογη μείωση????? λογω αποστασης)
3)Απο disconect τι γίνεται?
ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑΤΕ????
Υπαρχει κάποιος ΦΙΛΟΣ απο DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ για εντυπώσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

DiM
21-03-08, 20:03
Με βαση τη νεα προσφορα της TELLAS μπηκα σε σκεψεις.Εχω οτε απο 1-09-2007 με ταχυτητα
768kbps και το τελευταιο διμηνο 24mbps (πραγματικά γύρω στα 10mbps) Κατεβαζω με 1.2-1.3mb/s. Απέχω περιπου 2.5χλμ απο DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ .Δεν εχω Καμια Αποσυνδεση.
Το βασικο προβλημα ειναι οικονομικο. Αυτη τη στιγμή πληρώνω Μηνιαια:

30Einternet+12-15E ALTEC τηλέφωνα + 20Ε περιπoυ παγια & κινητα = 62-65Ευρω

Αρα τα ερωτήματα ειναι:
1)Απο τηλεφωνια τι λεει η τελλας?
2)Απο νετ τι ταχυτητα πιστευεται οτι μπορω να εχω .Τα ποσα ειναι αναλογα?
οτε απο 24mbps σε 10 λογω αποστασης
τελλας απο 12mbps σε ????? (ανάλογη μείωση????? λογω αποστασης)
3)Απο disconect τι γίνεται?
ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΑΛΛΑΖΑΤΕ????
Υπαρχει κάποιος ΦΙΛΟΣ απο DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ για εντυπώσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

1) Καλή
2) Όσο κλείδωνες με ΟΤΕ θεωρητικά τόσο θα κλειδώνεις και με τελλας δηλαδή στα 12/1 Mbps σύμφωνα με ότι βλέπω από το ADSL info σου.
3) Όταν βάλεις θα μάθεις :) Εάν έχεις πρόβλημα η εύκολη λύση μείωνες και κλειδώνεις σε 8/1 Mbps.

Κοίτα άμα δεν σε νοιάζει να παίζεις online games εγχώρια και παρότι έχει κάποια προβλήματα τελευταία οι προβλέπεις λένε ότι θα φτιάξει. Έλα και εσύ να γίνουμε πολλές. :p

GTS που είσαι σε καλεί το καθήκον :p

ralliboy
21-03-08, 20:12
Αν δεν σε πειραζουν οι αποσυνδεσεις καμια φορα πολλες μεσα στην ημερα αλλαξε ..Απο λεφτα καλυτερα θα ειναι.Βαση της αποστασης και μονο βεβαια δυσκολα να πιασεις κατι καλυτερο.Αν παλι για σενα το internet ειναι ΒΑΣΙΚΟ να εχει το μεγιστο δυνατο uptime κανε την καρδια σου πετρα και πληρωνε παραπανω ...αλλα θα εχεις το κεφαλακι σου (οπως το βλεπεις ηδη) ΗΣΥΧΟ!!! Και κατι ακομα... Αν ποτε εισαι off με ΟΤΕΝΕΤ αλλα ειναι οκ η γραμμη σου μπορεις εναλλακτικα να εχεις καποιο αλλο ISP να κανεις την δουλεια σου.Με ΖΙΣΤΟ 2PLAY κλπ ....εισαι στο ελεος τους. Και φυσικα ακομα και pstn να θες να χρησιμοποιησεις πρεπει να πληρωσεις νταβατζιλικι με αστικη χρεωση το ΖΙΣΤΟ το ΞΥΣΤΟ κλπ

GTS
21-03-08, 20:17
Εγώ νομίζω θα συγχρονίζεις λιγότερο με Τελλάς, λόγω μεγαλύτερης εξασθένισης και θορύβου (μεσολαβούν συνδέσεις Τελλάς-ΟΤΕ γι'αυτό)....περίπου στα ίδια βέβαια, όχι τραγικές διαφορές

Σε ποια οδό είσαι?

anergos13
21-03-08, 20:35
Εγώ νομίζω θα συγχρονίζεις λιγότερο με Τελλάς, λόγω μεγαλύτερης εξασθένισης και θορύβου (μεσολαβούν συνδέσεις Τελλάς-ΟΤΕ γι'αυτό)....περίπου στα ίδια βέβαια, όχι τραγικές διαφορές

Σε ποια οδό είσαι?
Φιλε GTS μενω συνορα Αγιας Παρασκευης - Χολοργου στον Τσακο .Στην Κυκλαδων αν γνωρίζεις (παραλληλος Ναυρινου) .Μπορεις να δώσεις τα φωτα σου ??

GTS
21-03-08, 22:30
Είσαι λίγο μακριά....ισχύει αυτό που σου είπα, αν είσαι στα 12 με ΟΤΕ, λίγο παρακάτω λογικά με Τελλάς.....κάνε και το σταυρό σου πρώτα βέβαια

anergos13
21-03-08, 23:34
Είσαι λίγο μακριά....ισχύει αυτό που σου είπα, αν είσαι στα 12 με ΟΤΕ, λίγο παρακάτω λογικά με Τελλάς.....κάνε και το σταυρό σου πρώτα βέβαια
Πριν τα τελευταια προβληματα πως πηγαινε η συνδεση.Αποσυνδέσεις , ταχυτητα (πχ απο rapidshare με premium account)?
Mε το τηλεφωνο κανενα προβλημα? σε ποσο διαστημα σε συνδεσαν?

psolord
21-03-08, 23:42
Δεν έχει συζητηθεί ακριβώς το ίδιο εδώ? http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=184129

anergos13
21-03-08, 23:46
Δεν έχει συζητηθεί ακριβώς το ίδιο εδώ? http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=184129
Απλα ρωταω για Χολαργο συγκεκριμενα φιλε μου

GTS
21-03-08, 23:54
Πριν τα τελευταια προβληματα πως πηγαινε η συνδεση.Αποσυνδέσεις , ταχυτητα (πχ απο rapidshare με premium account)?
Mε το τηλεφωνο κανενα προβλημα? σε ποσο διαστημα σε συνδεσαν?

Αποσυνδέσεις ελάχιστες, ταχύτητα φουλ, τηλεφωνία άψογη. Με συνέδεσαν σε 1 μήνα και έμεινα 3 εβδομάδες χωρίς νετ+τηλέφωνο λόγω "βλάβης".

Απλά κάνε το σταυρό σου:p

anergos13
22-03-08, 00:02
Αποσυνδέσεις ελάχιστες, ταχύτητα φουλ, τηλεφωνία άψογη. Με συνέδεσαν σε 1 μήνα και έμεινα 3 εβδομάδες χωρίς νετ+τηλέφωνο λόγω "βλάβης".

Απλά κάνε το σταυρό σου:p
Ποσο καιρο εχεις Τellas ? .Απο αλλους με Tellas Χολαργο εχεις εικονα? που μενεις?

GTS
22-03-08, 00:05
Ποσο καιρο εχεις Τellas ? .Απο αλλους με Tellas Χολαργο εχεις εικονα? που μενεις?

Τελλάς είχα 2 χρόνια στο δίκτυο του πΟΤΕ και τώρα 6 μήνες στο Ζίστο....μένω σχετικά κοντά στο κέντρο του πΟΤΕ, είμαι στη Πλατεία Κ. Παλαμά...

Τώρα βέβαια μας έχει σπάσει τα νεύρα η Τελλάς με τα καμώματά της:evil:

anergos13
22-03-08, 00:08
Τελλάς είχα 2 χρόνια στο δίκτυο του πΟΤΕ και τώρα 6 μήνες στο Ζίστο....μένω σχετικά κοντά στο κέντρο του πΟΤΕ, είμαι στη Πλατεία Κ. Παλαμά...

Τώρα βέβαια μας έχει σπάσει τα νεύρα η Τελλάς με τα καμώματά της:evil:

Ποσο καιρο υπαρχει προβλημα?& τι ειδους?

GTS
22-03-08, 00:08
Ποσο καιρο υπαρχει προβλημα?& τι ειδους?

Διάβασε στο σχετικό θέμα με το BRAS

gkal66
25-03-08, 11:04
Σκίζει η Tellas στον Χολαργό. Μην μαζευτούμε πολλοί όμως παιδιά, με την ρέγουλα.

anergos13
25-03-08, 11:17
Σκίζει η Tellas στον Χολαργό. Μην μαζευτούμε πολλοί όμως παιδιά, με την ρέγουλα.

Φίλε μου που μενεις?Εχει στρωσει τωρα η κατασταση?Με ποσο κατεβαζεις πχ rapidshare?Αποσυνδεσεις εχεις? Τηλεφωνο οκ?Απο ποτε εχεις Ζisto? εισαι ευχαριστημενος?

dircostas
25-03-08, 12:53
Εγώ παιδιά μένω Παπάγου και είμαι στο DSLAM Χολαργού. Μετά από πολλές ταλαιπωρίες αυτή την στιγμή είμαι στα 12. Κατεβάζω από Rapid με Premium acount με 1,2 - 1,3. Βέβαια υπάρχουν αποσυνδέσεις και μερικές φορές συγχρονίζω στα 6, 8, 10. Αυτό που έχω παρατηρήσει αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι οτι τα προβλήματα υπάρχουν όταν υπάρχει κακοκαιρία. Μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιά οδο είναι ακριβώς το DSLAM; Και το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το τι περιμένουμε στο μέλλον από τις εταιρίες όσον αφορά τα προβλήματα που έχουμε λόγω της απόστασης από τα DSLAM. Δηλαδή θέλω να πω οτι έτσι θα είναι η κατάσταση για πάντα ή πρόκειται να συμβεί κάτι ώστε να μην μετράνε τέτοιοι παράγοντες;

anergos13
25-03-08, 13:40
Εγώ παιδιά μένω Παπάγου και είμαι στο DSLAM Χολαργού. Μετά από πολλές ταλαιπωρίες αυτή την στιγμή είμαι στα 12. Κατεβάζω από Rapid με Premium acount με 1,2 - 1,3. Βέβαια υπάρχουν αποσυνδέσεις και μερικές φορές συγχρονίζω στα 6, 8, 10. Αυτό που έχω παρατηρήσει αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι οτι τα προβλήματα υπάρχουν όταν υπάρχει κακοκαιρία. Μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιά οδο είναι ακριβώς το DSLAM; Και το άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι το τι περιμένουμε στο μέλλον από τις εταιρίες όσον αφορά τα προβλήματα που έχουμε λόγω της απόστασης από τα DSLAM. Δηλαδή θέλω να πω οτι έτσι θα είναι η κατάσταση για πάντα ή πρόκειται να συμβεί κάτι ώστε να μην μετράνε τέτοιοι παράγοντες;
Φιλε το DSLAM ειναι στην Σαρανταπορου.Ποσο καιρο εχεις Ζιστο ? Αυτη την περιοδο, μετά τα προβληματα που υπηρχαν εισαι οκ?γενικα εισαι ευχαριστημενος συνολικα (τηλεφωνο+internet)?Σε ρωταω γιατι θα κανω μαλλον αιτηση.Εγω μενω στην αντιθετη πλευρα στον Τσακο .

dircostas
25-03-08, 13:50
Φίλε στην αρχή ήμουν πάρα πολύ δυσαρεστημένος. Τον τελευταίο καιρό σε γενικές γραμμές είναι καλά τα πράγματα. Βέβαια οι αποσυνδέσεις είναι μέσα στο πρόγραμμα. Αλλά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι πλυν του ΟΤΕ όλες οι άλλες εταιρίες παρουσιάζουν προβλήματα. Για αυτό κσι ρωτάω αν ο παράγοντας απόσταση θα υπάρχει εφ όρου ζωής. Για να μου λες οτι είναι Σαρανταπόρου και εγώ είμαι κοντά στην Ολυμπιάδα (αν ξέρεις) αναρωτιέμαι αν κάποιος μένει στην νεα περιοχή (ψηλά στο βουνό) τι σημαίνει; Οτι δεν θα δει άσπρη μέρα ποτέ;

anergos13
25-03-08, 14:39
Φίλε στην αρχή ήμουν πάρα πολύ δυσαρεστημένος. Τον τελευταίο καιρό σε γενικές γραμμές είναι καλά τα πράγματα. Βέβαια οι αποσυνδέσεις είναι μέσα στο πρόγραμμα. Αλλά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι πλυν του ΟΤΕ όλες οι άλλες εταιρίες παρουσιάζουν προβλήματα. Για αυτό κσι ρωτάω αν ο παράγοντας απόσταση θα υπάρχει εφ όρου ζωής. Για να μου λες οτι είναι Σαρανταπόρου και εγώ είμαι κοντά στην Ολυμπιάδα (αν ξέρεις) αναρωτιέμαι αν κάποιος μένει στην νεα περιοχή (ψηλά στο βουνό) τι σημαίνει; Οτι δεν θα δει άσπρη μέρα ποτέ;
Βασικο ρολο για τΙς αποσυνδεσεις παιζει η ποιοτητα γραμμης μεχρι το dslam .πχ Γνωστος μου που μενει συνορα Αγ.Παρασκευης με Χολαργο με TELLAS (dslam χολαργου) δεν εχει αποσυνδεσεις.
Εγω που μενω στην ιδια περιοχη ειμαι σταθεροτατος με οτε αλλα και με altec παλαιοτερα.

Κατα τ΄αλλα η αποσταση σου απο το Dslam ειναι πολυ μικρη σε σχεση με τη δικη μου αρα το προβλημα σου
ειναι η ποιοτητα του χαλκου προς το Dslam ή μηπως καμια συνδεση πριζας ?
Μια λυση νομιζω για τις αποσυνδεσεις ειναι η αλλαγη router .To speadstream νομιζω ειναι ασταθες.
Το προβλημα σου οπως και πολλοι αλλοι απο τι εχω δει το λυνουν με το speedtouch 585 που δινει
η ΤΕΛΛΑΣ:oneup:

dircostas
25-03-08, 14:44
Το speedtouch είναι το wi-fi που δίνει;

anergos13
25-03-08, 14:59
Το speedtouch είναι το wi-fi που δίνει;

Ναι με 2.9/μηνα.Αυτο σκεφτομαι να παρω και γω στην περιπτωση που κανω συνδεση.

mikeledim
26-03-08, 04:08
Μια χαρα ειναι η tellas στον Χολαργο.Φτου φτου να μην το ματιασουμε...:oneup::oneup:

dircostas
06-04-08, 23:55
Παδιά σήμερα Κυριακή έχετε τρελαθεί στις αποσυνδέσεις ή μόνο εγώ έχω την ατυχία;

GTS
07-04-08, 09:05
Παδιά σήμερα Κυριακή έχετε τρελαθεί στις αποσυνδέσεις ή μόνο εγώ έχω την ατυχία;

Μία αποσύνδεση είχα εγώ γύρω στις 9 αλλά επανήλθε σε 1'

gkal66
13-04-08, 12:10
Η tellas στον Χολαργό σκίζει. Rapidshare σταθερά στα 1.3 όλες τις ώρες και όλες τις μέρες. Uptime 3+ μέρες. :cool: Μη το διαδώσετε όμως. :lol:

dircostas
16-04-08, 08:56
Παιδιά απόι εχτές το βράδυ με έχει τρελάνει πάλι στις αποσυνδέσεις. Να υποθέσω οτι πάλι μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό;:evil:

dircostas
18-04-08, 08:35
Επανέρχομαι έστω και αν δεν έχει απαντήσει κανείς, απλά για τον λόγο μήπως και το διαβάζει κάποιος από Tellas. Τα έχω πάρει εντελώς στο κεφάλι με τους #$%%@. Ξαφνικά και μετά από τηλέφωνό τους γιατί είχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις, και ενώ τους είπα να μην κάνουν καμοία εξυπνάδα και με ρίξουν σε ταχύτητα, με ρίξανε στα 4!!!!!!! Και οι αποσυνδέσεις συνεχίζονται....Ώρα να φεύγω από Tellas σε ένα μήνα όπου τελειώνει και ο χρόνος συμβολαίου.

ermis333
18-04-08, 08:55
Επανέρχομαι έστω και αν δεν έχει απαντήσει κανείς, απλά για τον λόγο μήπως και το διαβάζει κάποιος από Tellas. Τα έχω πάρει εντελώς στο κεφάλι με τους #$%%@. Ξαφνικά και μετά από τηλέφωνό τους γιατί είχα πρόβλημα με αποσυνδέσεις, και ενώ τους είπα να μην κάνουν καμοία εξυπνάδα και με ρίξουν σε ταχύτητα, με ρίξανε στα 4!!!!!!! Και οι αποσυνδέσεις συνεχίζονται....Ώρα να φεύγω από Tellas σε ένα μήνα όπου τελειώνει και ο χρόνος συμβολαίου.

Έχεις μόνο αποσυνδέσεις ή έχεις και αποσυγχρονισμούς;;;;

Αν έχεις μόνο αποσυνδέσεις σε επίπεδο IP ζήτα reset του αccount σου, αλλιώς μάλλον φταίει το modem.

lx911
18-04-08, 09:41
anergos13 μην φοβασαι απο την στιγμη που κανεις φορητοτητα την γραμμη σου στην Tellas οτι επιανες με τον ΟΤΕ, τα ιδια ισως και καλυτερα, θα πιανεις και με την Tellas. Προβληματα στην τηλεφωνια αρχικα υπαρχαν (Φεβρουαριος 2007) αλλα τωρα πολυ σπανια να γινει κατι.
Το Internet μην το φοβασαι ειναι γαϊδουρι. 1 χρονο και κατι δεν εχω παραπωνω.
Μην σου πω οτι ποιο σταθερο ειναι το internet παρα η τηλεφωνια :p
Καλη τυχη οτι και να κανεις...

dircostas
18-04-08, 09:50
Ermis 333 Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω να τα διαχωρίζω αυτά τα δύο. Γενικά τα προβλήματα είναι δύο. Μερικές φορές και ενώ το router δείχνει να έχει adsl το pc μου δεν μπορεί να μπει στο internet και αυτό επανέρχεται μετά από συνεχόμενα restart. Και το δεύτερο και βασικότερο είναι οτι το router κάνει αποσυνδέσεις (αναβοσβήνει το λαμπάκι του adsl). Και αυτή τη στιγμή που γράφω το ίδιο συμβαίνει και κλειδώνει στα 4 ή και 5 μερικές φορές. Γενικότερα έχω βαρεθεί από την Tellas κάθε φορά που πέρνω τηλ τις ερωτήσεις τύπου πόσες τηλεφωνικές συσκευές έχετε πόσο μακρύ είναι το καλόδιο έχετε συναγερμό κλπ.

lx911
18-04-08, 10:02
Εγω σου προτεινω αρχικα να δοκιμασεις την γραμμη σου με καποιο αλλο modem/router και να δεις εαν εχεις ακομα τα ιδια προβληματα. Εαν δεν δεις διαφορα ισως να ειναι υπαρχει προβλημα στην εσωτερικη σου καλωδιοση.

Επισης εχουμε βγει εκτος topic. :p

dircostas
18-04-08, 10:07
Περιμένω να μου ατείλουν το speedtouch αν και δεν με βλέπω να μένω. Και δεύτερον καθόλου off topic δεν έχουμε βγει, τουλάχιστον εγώ. Εάν δεις στο προφίλ μου ανήκω στο κέντρο του Χολαργού και το topic είναι DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ? Δεν νομίζω οτι για να είμαι on topic θα πρέπει να χρησιμοποιώ στα post μου την λέξη "Εντύπωση"

lx911
18-04-08, 10:15
:rofl: omg & 3 lol :rofl:
Οταν πας και σε αλλο παροχο και εχεις τα ιδια προβλημα θα με θυμηθεις. :)

ermis333
18-04-08, 15:33
Περιμένω να μου ατείλουν το speedtouch αν και δεν με βλέπω να μένω. Και δεύτερον καθόλου off topic δεν έχουμε βγει, τουλάχιστον εγώ. Εάν δεις στο προφίλ μου ανήκω στο κέντρο του Χολαργού και το topic είναι DSLAM ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ? Δεν νομίζω οτι για να είμαι on topic θα πρέπει να χρησιμοποιώ στα post μου την λέξη "Εντύπωση"

Όταν πάρεις το Speedtouch θα μπορώ να σε βοηθήσω, οπότε κάνε λίγο υπομονή :)

anergos13
18-04-08, 20:37
anergos13 μην φοβασαι απο την στιγμη που κανεις φορητοτητα την γραμμη σου στην Tellas οτι επιανες με τον ΟΤΕ, τα ιδια ισως και καλυτερα, θα πιανεις και με την Tellas. Προβληματα στην τηλεφωνια αρχικα υπαρχαν (Φεβρουαριος 2007) αλλα τωρα πολυ σπανια να γινει κατι.
Το Internet μην το φοβασαι ειναι γαϊδουρι. 1 χρονο και κατι δεν εχω παραπωνω.
Μην σου πω οτι ποιο σταθερο ειναι το internet παρα η τηλεφωνια :p
Καλη τυχη οτι και να κανεις...
Φιλε μου εχω κανει αιτηση και περιμενω απο 21/03 απαντηση απο ΟΤΕ και τα εχω παρει κρανιο!!!:rant:

anergos13
31-05-08, 13:21
Εχει αναβαθμιστει καποιος φιλος στον Χολαργο?

dircostas
31-05-08, 17:48
Εγώ όχι μόνο δεν εχω αναβαθμιστεί αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι κλειδωμένος στα 10. Και να σου πω την αλήθεια τρεμω στην ιδέα ότι θα με αναβαθμίσουν και θα εχω πάλι τα αλλεπάλληλα προβλήματα αποσύνδεσεων κλπ....

gkal66
31-05-08, 22:42
Εγώ όχι μόνο δεν εχω αναβαθμιστεί αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι κλειδωμένος στα 10. Και να σου πω την αλήθεια τρεμω στην ιδέα ότι θα με αναβαθμίσουν και θα εχω πάλι τα αλλεπάλληλα προβλήματα αποσύνδεσεων κλπ....

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ :nono:

ermis333
02-06-08, 06:53
Μην ανησυχείτε το κατώτερο SNR δεν θα αφήσει τη γραμμή σας να συνδεθεί με τέτοιες ταχύτητες που να είναι επικίνδυνες για αποσυνδέσεις.

harry79
02-06-08, 09:49
το dslam Χολαργού ξέρει κανείς που είναι;

nm96027
02-06-08, 09:55
το dslam Χολαργού ξέρει κανείς που είναι;

Ευτέρπης και Σαρανταπόρου, γωνία αν δεν κανω λαθος....;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.