PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρόνος ενεργοποίησης OnDSL kit



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

patrickdrd
24-10-06, 20:15
Επέτρεψε μου να μην συμφωνώ μαζί σου...

psps
25-10-06, 01:15
Επέτρεψε μου να μην συμφωνώ μαζί σου...

φυσικά! την γνώμη μας λέμε και κάθε γνώμη σεβαστη! :rolleyes:

borboleta
27-10-06, 16:46
Να προσθέσω και την δική μου περίπτωση:
Αγόρασα πακέτο ondsl από τον Γερμανό και εστειλα φαξ με την αίτηση στην otenet. Μετά από μια εβδομάδα παίρνω τηλ. να μάθω τί γινεται, και απλά μου είπαν ότι δεν είχε καταχωρηθεί η αίτηση (πού την έχασαν δεν ξέρω...) Ξαναστέλνω φαξ, και βεβαια παίρνω αμέσως τηλ. να επιβεβαιώσω ότι το έλαβαν. Εν συντομία την επόμενη μέρα η αίτηση καταχωρήθηκε.
Η καταχώρηση έγινε στις 06/10. Ακόμα ομως περιμένω την ενεργοποίηση. Πήρα τηλέφωνο αυτή την εβδομάδα την otenet και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι του ote: υπάρχει έλλειψη πόρτας στην περιοχή μου (Αραγε δεν κάνουν προβλέψεις για την ζήτηση που θα έχουν μελλοντικά;;; ) Οπότε τώρα περιμένω την υλοποίηση της πόρτας

manoulamou
27-10-06, 21:31
:welcome:borboleta:) κανε ενα μικρουλι edit επειδη τα greeklish (http://www.adslgr.com/forum/faq.php)
απαγορευονται στο forum, ειναι κουραστικα και δυσνοητα.
Δυστυχως πρεπει να κανουμε πριν την αγορα του adsl μια μικρη ερευνα για τις διαθεσιμες πορτες στην περιοχη μας
γιατι οι μεταπωλητες ενδιαφερονται μονον να προωθησουν τα πακετα τους και τπτ παραπανω!
Και μετα την ενεργοποιηση παλι μεχρι να ολοκληρωθει και να ειδοποιησει ο ΟΤΕ επισημως
τον παροχο συνδεσης, το μονο που μας σωζει ειναι οι προσωρινοι κωδικοι των demos...

psps
27-10-06, 22:17
:welcome:borboleta:) κανε ενα μικρουλι edit επειδη τα greeklish (http://www.adslgr.com/forum/faq.php)
απαγορευονται στο forum, ειναι κουραστικα και δυσνοητα.
Δυστυχως πρεπει να κανουμε πριν την αγορα του adsl μια μικρη ερευνα για τις διαθεσιμες πορτες στην περιοχη μας
γιατι οι μεταπωλητες ενδιαφερονται μονον να προωθησουν τα πακετα τους και τπτ παραπανω!
Και μετα την ενεργοποιηση παλι μεχρι να ολοκληρωθει και να ειδοποιησει ο ΟΤΕ επισημως
τον παροχο συνδεσης, το μονο που μας σωζει ειναι οι προσωρινοι κωδικοι των demos...

θα συμφωνήσω... ο μεταπωλητης μπορεί να σου πει οτι σε μια μέρα θα το έχεις.. και φυσικά δεν θα ασχοληθεί με το αν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου.. να κανει πώληση θέλει. αρα.. αν ΕΣΥ ΕΓΩ και ο καθένας δεν ενημερωθουμε.. τότε.. πάμε στα τυφλά και δεν πρεπει να διαμαρτυρόμαστε..
βεβαια..δεν ξερω και κατα ποσο μπορεί να γίνει ελεγχος στους μεταπωλητές ή αν γίνεται έστω μια μικρή εκπαίδευση σε αυτους που πουλάνε τέτοια είδη... αλλά τι λέω τώρα.. δεν ειμαι σε forum για ανεκδοτα!!!!!:lol: :lol:

borboleta
28-10-06, 08:29
:oops: Με συγχωρείτε για τα greeklish στο προηγούμενο μήνυμα, το διόρθωσα.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να μάθω αν υπάρχει διαθέσιμη πόρτα σε κάποια περιοχή;;;

nnn
28-10-06, 12:42
:oops: Με συγχωρείτε για τα greeklish στο προηγούμενο μήνυμα, το διόρθωσα.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να μάθω αν υπάρχει διαθέσιμη πόρτα σε κάποια περιοχή;;;
Μπορείς να πάρεις το 134 να ρωτήσεις ή να πας στον τοπικό Οτέ.

Καλώς ήρθες.

patrickdrd
28-10-06, 15:45
Ναι, αλλά όλα αυτά πρέπει να γίνουν ταυτόχρονα, σωστά;
Γιατί πιστεύω ότι αλλάζουν από ώρα σε ώρα...
Δηλαδή πως θα ξέρει ο φίλος που θα ρωτήσει για ελεύθερες πόρτες ότι κάμποσες μέρες που θα πάει να κάνει σύνδεση η οτενετ, ότι θα εξακολουθούν να υπάρχουν πόρτες;
Για αυτές τις περιπτώσεις το καλύτερο είναι το "αυτόνομο" και όχι τα πακέτα.

(Κι εγώ σε πακέτο είμαι βέβαια...)

manoulamou
28-10-06, 19:01
Μονο αν ειναι πολυ λιγες οι πορτες μπορει να χαθουν "απο ωρα σε ωρα",
δυστυχως συμβαινει κι αυτο σε καποιες περιοχες!
Καπως ετσι δημιουργουνται τα clubs των αοριστaκηδων VS πακετακηδων:rolleyes:
φερε πισω την πορτα, εγω την ειδα πρωτος...

Palmos
30-10-06, 16:38
Καλησπερα!
Εμενα παντος εκανε ο οτε να κοψει την παροχη παλαιοτερης συνδεσης ADSL λογο του οτι εγω ημουν απο τους παλιους με παροχη απο τον ΟΤΕ και providing απο αλλη εταιρια οχι πακετο ολα μαζι,λοιπον εκανε εναμιση μηνα να μου το κοψει και τωρα περιμενω την πΟΤΕΝΕΤ εδω και 15 μερες να με συνδεσουν και φυσικα καθε φορα που περνω τηλεφωνο ακουω και διαφορετικα πραγματα οπως οτι μεχρι το απογευμα θα εισαστε συνδεδεμενος,οτι αυριο μεθαυριο το πρωι θα ειστε συνδεδεμενος με αποκορυφωμα το τελευταιο τηλεφωνημα που μου ειπε μια κοπελα το εξης καλο και σοφο...."Ποιος σας ειπε κυριε οτι θα εχετε τοσο συντομα ADSL??"
Ολα αυτα συμβαινουν απο τις αρχες σεπτεμβριου μεχρι και σημερα:oneup:

manoulamou
02-11-06, 00:08
Καλα κανεις και παιρνεις πακετο αν σε συμφερει οικονομικα συνολικα.
Αλλα πριν ξεφορτωθεις την γραμμη σου απο τον ΟΤΕ
ειχες κοιταξει αν και ποσες διαθεσιμες πορτες υπαρχουν στην περιοχη σου?

phone04
02-11-06, 02:19
Αγορασα Ondsl kit 1024 της ΟΤΕΝΕΤ στις 7/10/06 απο τον Γερμανο.Εσταλη με fax η αιτηση μπροστα μου εκεινη την στιγμη αλλα δεν εχω καποια ενημερωση απο εκεινη την στιγμη μεχρι και αυτην την ωρα.Να ανησυχω?

Τελικα ενεργοποιηθηκε στις 26/10/06.

Posedon2468
02-11-06, 13:09
Τωρα εγω να ξανατονισω οτι δεν εχει να κανει με την οτενετ και την καθε οτενετ (σαν παροχο) αλλα καθαρα με τον οτε εαν υπαρχει καθυστερηση στην ενεργοποιηση της γραμμης..? Μπορει να χρειαστουν 3 μερες ή και ενας μηνας αλλα η ευθυνη ειναι του οτε..

patrickdrd
02-11-06, 23:46
Ωραία, οπότε τι προτείνεις;
Το πρόβλημα είναι ότι ο οτε δεν μας εξυπηρετεί εφόσον δεν είναι δικιά του σύνδεση,
αλλά στην τελική εμείς (όπως έχει ξαναγραφτεί) τον ISP πληρώνουμε,
άρα από αυτόν έχουμε απαιτήσεις,
ας πάει εκείνος να "παίξει μπουνιές" με τον οτε.
Δηλαδή τι, οι χρήστες που έχουν πρόβλημα να καταγγέλουν τον οτε;

manoulamou
03-11-06, 08:50
Ωραία, οπότε τι προτείνεις;
Το πρόβλημα είναι ότι ο οτε δεν μας εξυπηρετεί εφόσον δεν είναι δικιά του σύνδεση,
αλλά στην τελική εμείς (όπως έχει ξαναγραφτεί) τον ISP πληρώνουμε,
άρα από αυτόν έχουμε απαιτήσεις,
ας πάει εκείνος να "παίξει μπουνιές" με τον οτε.
Δηλαδή τι, οι χρήστες που έχουν πρόβλημα να καταγγέλουν τον οτε;

Εκει ακριβως ειναι ενα προβλημα με τα πακετα: σε αλλον πληρωνεις και αλλος φταιει,
ομως πρεπει να καθαρισει αυτος που του ανηκει η γραμμη
δλδ ο ISP, εσυ αυτον ξερεις, και σε αυτον "λογοδοτει" ο ΟΤΕ!

Palmos
03-11-06, 14:03
Να σας παραθεσω και το επομενο συμβαν για να πιστουμε ακομα μια φορα οτι δεν προκειτε ποτε να γινουμε κρατος!!
Πριν 3 μερες με χιλιες ακρες καταφερα να μιλησω με καποια προισταμενη στην πΟΤΕΝΕΤ και μου απανταει οτι αυριο αντε σε 2 μερες το πολυ θα εχεις γραμμη και οτι φυσικα ειναι θεμα του πΟΤΕ αλλα επειδη ειχε την τελευταια ενημερωση ελεγε οτι ειναι στο τελικο σταδιο η γραμμη...οκ μεχρι εδω?Περασαν λοιπον οχι μια αλλα και οι 2 μερες που μου ειπε αλλα φυσικα εγω γραμμη δεν εχω,πηρα λοιπον στο NEXT2U να ρωτησω και φυσικα εκει οπως παντα μου λενε ειναι προς υλοποιηση και ειναι θεμα του ΟΤΕ κτλ κτλ....περνω λοιπον τον ΟΤΕ τηλ και μου απαντανε το εξης....δεν ειμαστε αρμοιδιοι να σας απαντησουμε σε πιο σταδιο και ποτε θα ειναι ενεργοποιημενη η γραμμη σας και αρμοδια ειναι η οτενετ να σας απαντησει......κι εγω ρωταω ολους εσας.....εγω γραμμη απο το τον Οτε δεν περιμενω??Μηπως περιμενω απο την British Telecom και δεν το εχω καταλαβει???:hmm:

patrickdrd
03-11-06, 14:11
Δυστυχώς φίλε, ένα ατελείωτο μπάχαλο,
κανείς δεν είναι αρμόδιος σε αυτή την χώρα,
διάβασε και τα δυο posts ακριβώς πάνω από το δικό σου και θα καταλάβεις.

Palmos
03-11-06, 14:23
Μα επειδη τα διαβασα γιαυτο εγραψα εξαλλου εχω πιστει εδω και χρονια οτι τα παντα οτι αφορα τον πΟΤΕ ειναι ενα μπαχαλο αλλα εγω αναρωτιεμαι τα δικα μου τα λεφτα και του καθε αλλου που εχει αγορασει κατι απο αυτους τα πηραν καπου στις πρωτες μερες του σεπτεμβριου φυσικα αν τους το πεις θα σου πουνε μα εμεις δεν σε χρεωνουμε απο τοτε εφοσσον δεν σου παρεχουμε καμια υπηρεσια ακομα αλλα εγω ρωταω τα λεφτα μου και τα λεφτα ολωςν των αλλων που τοκιζονται απο τοτε στα χερια τους θα μου επιστρεψουν τους τοκους που θα εχουν παρει μεχρι να μου παρεχουν υπηρεσιες???:hmm:

psps
04-11-06, 15:29
εδω δεν εχεις ιντερνετ τους τόκους απο τα 130 ευρω θελεις να σου δωσουν??? ας κατασκευασουν την γραμμή σου τουλάχιστον να έχεις ιντερνετ ....:rolleyes:

melodystyle2003
11-11-06, 01:11
Χαιρετώ τη μεγάλη παρέα της οποίας μέλος έγινα μόλις.
Έκανα αίτηση στις 3/11 για adsl ondsl kit 1mb.
Πότε θα ενεργοποιηθεί η γραμμή? Ακόμα τίποτα..
Παρεπιτπόντως γιατί ανέβηκαν οι τιμές του ΟΤΕ? Θυμάμαι 26€ έδιναν τα 2mbit ενώ τώρα το 1mbit..
Καλή αρχή :clap:

nikgr
11-11-06, 11:08
Πότε?
πΟΤΕ!, δεν ξέρεις την απάντηση? :p

Καλά μια βδομάδα περιμένεις μόνο! Ακόμα μπορεί να μην τα έστειλε και η forthnet στον ΟΤΕ...
Εμένα σύνολο έκανε καμια 40αρια μέρες...

26euro έδιναν την 2mbit αρχές Σεπτέμβρη σαν προσφορά. Την έκοψε την προσφορά η OTEnet και καπάκι την έκοψε και η forhnet...
Tί τη θες την 2mbit? Λες και θα δεις ποτέ σου τα 2mbit...
Εδώ λεμε αμαν να δούμε και το 1mbit...
Συνήθως στα 384 πραγματική είμαστε... (σημαδιακό αυτό το νούμερο για τον ΟΤΕ...)

melodystyle2003
11-11-06, 18:37
Γνωστός με 2mbit otenet ondsl kti, εγώ έχω πάρει 1mbit otenet, βλέπει 190-210 σε download σταθερά.
Τόσο απογοήτευση είναι όπως τα λες και το παιδί η εξαίρεση?
:hmm:

Άντε να δούμε πότε θα έρθει να δούμε τι πληρώσαμε...

capricorn
13-11-06, 16:14
20 μερούλες! αλλά του έπρηζα κίολας

melodystyle2003
13-11-06, 18:09
11 και σήμερα... Αύριο θα πάρω τηλέφωνο μη χάσουμε και αυτή τη βδομάδα!!

manoulamou
14-11-06, 19:37
:welcome:melodystyle2003:) Τι εγινε τους πηρες τηλεφωνο?
Συνηθως λενε ενεργοποιηση σε 14 μερες
εφ οσον βεβαια υπαρχουν αρκετες διαθεσιμες πορτες...
Ριξε παντως μια γυροβολια στο forum οσο περιμενεις, ολο και κατι θα μαθεις:oneup:
Μην βιαστεις να βαλεις κωδικους αν δεν αναψει σταθερα
και για πολλες ωρες το λαμπακι της γραμμης ADSL.

patrickdrd
14-11-06, 20:00
Μην βιαστεις να βαλεις κωδικους αν δεν αναψει σταθερα
και για πολλες ωρες το λαμπακι της γραμμης ADSL.

Γιατί; Θα του τους κλέψουνε;

manoulamou
14-11-06, 23:28
Η χρεωση για το Adsl, για οσους δεν ξερουν η δεν θυμουνται, αρα και η τελικη ενεργοποιηση
μετραει απο την στιγμη ενεργοποιησης των κωδικων.
Πολλοι την εχουν πατησει νομιζοντας οτι εχουν δικτυο
και πληρωναν κερατιατικα ή/και εληξε νωριτερα η συνδρομη τους;)

christos1908
15-11-06, 09:24
Θεσσαλονίκη, κέντρο.Otenet kit 1024.
Πέμπτη 02/11/2006 αποστολή fax με τα σχετικά δικαιολογητικά. Τηλέφωνο την επομένη Παρασκευή 03/11/2006 για επιβεβαιωση λήψης του fax και αποστολή ξανά τη φωτοτυπία της ταυτότητας (δεν φαινόταν καλά).
Νέο τηλέφωνο τη Δευτέρα 06/11/2006 και μου είπανε ότι όλα ΟΚ ξεκίνησε η διαδικασία ενεργοποίησης.
Δευτέρα 13/11/2006 τηλεφώνημα από Otenet στο κινητό μου στις 10,00 το βράδυ για κωδικούς :shock:
Τρίτη 14/11/2006 μπήκα για 1η φορά στο κόλπο.
Θεωρητικά σύνολο 5 εργάσιμες ημέρες.
Να ανάψω λαμπάδα ή να παίξω lotto? :hmm:

R2-D2
17-11-06, 00:31
Εγώ πάλι Θεσσαλονίκη κέντρο ΟΤΕ πλατείας δημοκρατίας, έστειλα fax 24 Οκτώβρη, η ΟΤΕΝΕΤ ενημέρωσε τον ΟΤΕ όπως μου είπε Τετάρτη 25/10 και ως σήμερα (16/11)τίποτε. Έχω πάθει σύνδρομο στέρησης. Την προηγούμενη φορά (πριν κάνα χρόνο) μου την είχαν ενεργοποιήσει σε 3 μέρες. Αλλά την έκοψα διότι κέρδισα ένα OnDSL kit 768 για ένα χρόνο σε ένα διαγωνισμό του ΟΤΕ. Αλλά δεν μου την ενεργοποιούν. :cry:

patrickdrd
17-11-06, 03:00
Υπομονή φίλε...
Μάλλον είσαι κοντά...
Κι εμείς ένα μήνα περιμέναμε, όπως και πολλοί άλλοι αν ανατρέξεις σε προηγούμενα post...
Δυστυχώς...

mmari
18-11-06, 08:50
Ασβεστοχώρι Θεσσαλονίκης
8/11/2006 αποστολή με φαξ των δικαιολογητικών
17/11/2006 άναψε το λαμπάκι του μόντεμ
τηλέφωνο για κωδικούς στην ΟΤΕΝΕΤ, απάντηση:"η σύνδεση σας δεν έχει ενεργοποιηθεί, θα περιμένετε απο Δευτέρα". Ευτυχώς χρησιμοποιώ τους κωδικούς του γραφείου και συνδέομαι.
Λετπομέρια: Ταχύτητα σύνδεσης 2048/256 ενώ έχω αγοράσει 768/192. Πάντως η ταχύτητα δεν ξεπερνάει το 768. Μάλλον ο ΟΤΕ έδωσε μεγαλύτερη γραμμή.

psps
19-11-06, 17:01
Αν η γραμμή σου ήταν έτοιμη θα είχες την σωστή ταχύτητα.. Μην ελπίζεις σε τέτοιο λάθος του ΟΤΕ.. απλά οταν ειναι σε τελικό στάδιο η γραμμή κάνει διαφορα κόλπα.. θα μπορουσες για παραδειγμα να έχεις 1024 και να το εβλεπες τωρα στο 768..:oneup:

melodystyle2003
20-11-06, 14:08
Μόλις μίλησα στο τηλέφωνο και μου είπαν πως μέχρι τέλη της βδομάδος τηα έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή.
Αλλά έμαθα κάτι το πολύ κακό. Το dslam απέχει 6.8κμ περίπου από το σπίτι μου και δεν υπάρχει περίπτωση να μπει ένα άλλο σε πιο κοντινή απόσταση.
Οπότε 90% bye bye adsl...

patrickdrd
20-11-06, 14:57
Ενδιαφέρον αυτό με την απόσταση, πως το μαθες;

mmari
20-11-06, 19:54
Αν η γραμμή σου ήταν έτοιμη θα είχες την σωστή ταχύτητα.. Μην ελπίζεις σε τέτοιο λάθος του ΟΤΕ.. απλά οταν ειναι σε τελικό στάδιο η γραμμή κάνει διαφορα κόλπα.. θα μπορουσες για παραδειγμα να έχεις 1024 και να το εβλεπες τωρα στο 768..:oneup:
20/11/2006 16:00 τηλεφωνο απο ΟΤΕΝΕΤ, μου δώσανε κωδικούς.
Η γραμμή εξακολουθεί να είναι 2048/256. Αναρωτιέμαι σε τι θα μου χρησίμευε κάτι τετοιο.

MarkKnopfler
20-11-06, 22:25
Εμένα το ondsl kit τον σεπτέμβριο είχε ενεργοποιηθεί σε 3 εργάσιμες μέρες αλλά τι να το κάνω αφού η γραμμλή είναι για τα πανηγύρια..

melodystyle2003
20-11-06, 23:39
Μίλησα με τον υπύθυνο στον ΟΤΕ καπανδριτιίου xxx
Επίσης μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα που βλέπετε στη φωτογραφία.Τι συμβαίνει?
http://img125.imageshack.us/img125/4975/sagembl3.jpg

melodystyle2003
20-11-06, 23:41
Να συμπληρώσω πως το μήνυμα αυτό το βγάζει από τότε έβαλα το adsl modem στο pc.
Από κάτω βλέπετε τι κάνει όταν πατάω ΟΚ αλλά το ξαναβγάζει το μήνυμα.

R2-D2
24-11-06, 00:03
Όπως είχα πει και παραπάνω είχα κάνει αίτηση για ένα onDSL kit στις 23/10/06 και με ενημέρωσαν μετά από δικό μου τηλεφώνημα ότι επιτέλους ενεργοποιήθηκε σήμερα, 23/11/06, ακριβώς ένα μήνα μετά δηλαδή. Αλλά ADSL δεν έχω. Στο speedtouch μου δεν ανάβει καν το λαμπάκι του ADSL. Δήλωσα βλάβη στο 121 αλλά δεν πρόκειται να ξανά αγοράσω υπηρεσία ΟΤΕ ΠΟΤΕ.

melodystyle2003
01-12-06, 21:37
Στη δική μου περίπτωση χρειάστηκαν 23 ημερολογιακές ημέρες.

chfilis
03-12-06, 12:07
Μίλησα με τον υπύθυνο στον ΟΤΕ καπανδριτιίου xxx
Επίσης μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα που βλέπετε στη φωτογραφία.Τι συμβαίνει?
http://img125.imageshack.us/img125/4975/sagembl3.jpg

κατα 90% φταίει η γραμμή σου ειναι σαν να μην συγχρονίζει....αυτό γίνεται επειδή το μοντεμ παει να τραβήξει παραπάνω ρεύμα από την θύρα για να καταφέρει να συγχρονίσει αλλά δεν το αντέχει το usb controller που έχει το pc σου. κανε το εξής δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση του μοντεμ σε κάποιον αλλον υπολογιστή. αν εκεί παίξει τότε φταίει το pc...δεν αν εχεις πολλές συσκευές usb και οπότε δεν παίρνει απαραίτητο ρεύμα το μοντεμ.

αν και στο αλλο pc κάνει το ίδιο τότε πάρε εκεί που το αγόρασες...και ζήτα αντικατάσταση...

hrliakop
09-12-06, 02:14
Αγόρασα το Ondsl Kit 1024/256 το Σαββατο 2/12/2006 και την ιδια μερα εστειλα και τα απαραιτητα εγγραφα.

Την Δευτερα στις 9 το πρωι σε επικονωνία που είχα με την ΟΤΕΝΕΤ μου ειπαν οτι η αιτηση μου ειναι οκ και εχει ηδη καταχωρηθει και σταλει στον ΟΤΕ.

Την προηγουμενη φορα που ειχα παρει το ιδιο πακετο η ενεργοποιηση κρατησε 15 μερες. Ελπιζω να κινηθει και τωρα στα ιδια φυσιολογικα επιπεδα.

Περιοχη: Παλλήνη Αττικής

Υγ: Παρατηρησα οτι τα ατελειωτα λεπτα αναμονης στο τηλεφωνικο κεντρο της ΟΤΕΝΕΤ δεν υπαρχουν πλεον. 2 φορες που επικονωνησα μαζι τους επιασα αμεσως γραμμη. Λες;;;

psps
10-12-06, 00:17
Μα πλέον δεν έχει να κάνει το θεμα ενεργοποιησης με την ΟΤΕΝΕΤ αλλά με τον ΟΤΕ.

hrliakop
10-12-06, 14:10
Το ξερω φιλε μου οτι δεν εχει να κανει η ενεργοποιηση με την ΟΤΕΝΕΤ αλλα την προηγούμενη φορα εκαναν 5 μερες να μου πουν οτι η αιτηση μου ειναι οκ και οτι εσταλη στον ΟΤΕ. Τουλαχιστον αυτη τη φορα γλιτωσα αυτο το διαστημα. Εχω το τηλεφωνο του συνεργειου στην Παιανια οποτε αν δω οτι αργει θα πεσουν τα πρωτα τηλ.

Σημειωτεον φιλος μου απο Ανθουσα εχει κανει αιτηση απο 3/11 και ακομα περιμενει. Ξερει κανενας αν παιζει προβλημα με το dslam Ανθουσας ( ή αλλιως το dslam 2 Παλλήνης;)

Golfakias
18-12-06, 16:40
Καλησπέρα σε όλους,
Έχω κάνει αίτηση για Conn-x από τις 16/11. Η σύνδεσή μου έχει ενεργοποιηθεί εδώ και 9 μέρες και το απίστευτο είναι ότι δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο από τα Ελτα για να μου φέρουν τον εξοπλισμό. Έλεοςςςςςςςςςςςςςςς.......

Τι να πω. Να έχεις ενεργοποιηθεί (και με καθυστέρηση) και να μην σου έχουν παραδώσει τον εξοπλισμό.

Έχω κάνει πάνω από 20 τηλέφωνο στο 134 και κανείς δεν μπορεί να με εξυπηρετήσει

hrliakop
18-12-06, 19:56
Παιδια ειμαι συγκινημενος...

Μετα απο 11 εργασιμες μου ενεργοποιησαν την γραμμη...Ειναι απιστευτο!!!

Αν μπορουσα θα φιλουσα την κοπελα που με πηρε!!!

1 ΜΒΙΤ και τα μυαλα στα καγκελα!!

dragonfighter
20-12-06, 13:47
Είναι απίστευτοι αυτοί στην otenet!! Έχουν ενεργοποιήσει εδώ κ 10 μέρες την γραμμή και ακόμα τον εξοπλισμό! Είναι απίστευτα απαράδεκτοι να μην μπορούν να εξυπηρετήσουν τον κόσμο! Έλεος!!! Golfakia κ σε μένα το ίδιο πράγμα! 50 τηλέφωνα έχω πάρει κ να μην μπορούν να μου πουν πότε θα μου στείλουν τελικά τον εξοπλισμό ή να μου δώσουν κάποιο τηλέφωνο να συννενοηθώ εγώ!! Να μου λένε να περιμένετε να σας καλέσουν!! :evil:

ΕΜ ΒΕΒΑΙΑ, ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ Κ ΑΥΤΟΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΑ ΕΛΤΑ!!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! :mad:

boozerakatos
23-12-06, 16:39
4 μέρες για να μου την ενεργοποιήσουν. φανταστικό !:oneup:

Net_Exploder
25-12-06, 15:21
Τελικα καποιοι ειναι πολυ τυχεροι. Εγω εχω κανει την αιτηση απο της 24/11 (ναι καλα ακουσατε απο της 24 νοεμβριου και ακομα περιμενω. Εδω και τρεις βδομαδες μου λενε πως ειναι στο τελεφταιο σταδιο και περιμενουν τηλεφωνο απο τον οτε για να τους πει οτι η γραμμη ειναι ενταξει. Ακομα και οι ιδιοι μου λενε: Πραγματι, εχει περασει πολυς καιρος απο την ημερα που κανατε την αιτηση. Τους ειχα ζαλισει στα τηλεφωνα και αποφασισαν να μου δωσουν προταιρεοτητα και να ξαναστειλουν στον οτε τα στοιχεια ενεργοπιησης. Ε τελωσπαντων μου φαινεται οτι θα πρεπει να περιμενω μετα την πρωτοχρονια το dsl. Μην κατηγορουμε απολυτα την οτενετ αφου ειναι φταιξιμο του οτε, αλλωστε ειναι χρονιαρες μερες.
Ho ho ho merry christmas everyone.

kime
26-12-06, 22:42
4 μέρες για να μου την ενεργοποιήσουν. φανταστικό !:oneup:

Παίξε πρωτοχρονιάτικο οπωσδήποτε και δώσε μου 10% :whistle:από τώρα - τόσο σίγουρο είναι :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.