PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρόνος ενεργοποίησης OnDSL kit



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

t300
29-12-05, 15:47
Γιατί δεν έχει στείλει την αίτηση στην otenet. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Μόλις την έστειλε ο Γερμανός η otenet την έστειλε στον ΟΤΕ και σε 3 μέρες είχα γραμμή.
Προφανώς λένε ψέμματα από Γερμανό και απλώς δεν έχουν στείλει την αίτηση.

papathvas
29-12-05, 16:30
Γιατί δεν έχει στείλει την αίτηση στην otenet. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ. Μόλις την έστειλε ο Γερμανός η otenet την έστειλε στον ΟΤΕ και σε 3 μέρες είχα γραμμή.
Προφανώς λένε ψέμματα από Γερμανό και απλώς δεν έχουν στείλει την αίτηση.
τι να σου πω...ίσως
αλλά την παρασκευή μου λέει μόλις φύγεις θα την στείλουμε κ μάλιστα 2 φορές επειδή πολλές φορές δεν την παίρνουν στην otenet!
και μάλιστα χτεσ που πέρασα από εκεί κ τους ξαναρώτησα απάντησαν:
"Τωωωωώρα,την ίδια μέρα την στείλαμε!!"


έρε,ξεκίνησαν τα γλέντια:mad:

Lefteris Karas
29-12-05, 16:54
Εγω μολις σημερα εμαθα απο γνωστο στο 134 πως ο Γερμανος μαζευει ολες τις αιτησεις απο ολα τα καταστηματα και οοοοταν αυτες φτασουν σε εναν συγκεκριμενο αριθμο (π.χ. 50)τοτε τις στελνει ολες μαζι στο 134,απο κει στην οτενετ και παει λεγοντας.

golity
30-12-05, 00:33
Τι να πω και εγώ βρε παιδία, που είπα να ξαναπάρω από την αρχή το πακέτο (γιατί βγαίνει πολύ λιγότερο)....

από τις 16 Δεκεμβρίου που αγόρασα το πακέτο, το fax για την ενεργοποίηση της γραμμής (με τα λεγόμενα της otenet) στάλθηκε στον ΟΤΕ στις 21 και από τότε περιμένωωωω....

και αν βάλουμε και την περίοδο των γιορτών, δηλάδη οι μισοί και βάλε του ΟΤΕ την έχουν κάνει, με βλέπω για τις αρχές του 2006!!!!!!!! :evil::evil::evil:

drakos13
30-12-05, 15:50
Emena telika se 5days

Lefteris Karas
30-12-05, 15:58
Πηρα σημερα τηλ.το Γερμανο τους ειπα πως ακομα δεν εχει παρε στον οτε η αιτηση και ειπαν θα την ξαναστειλουν με την ενδειξη επειγον και αυριο 100% θα ειναι εκει.Στο 134 μου ειπαν επι λεξη "παρε και πιεσε τους" και αυτο εκανα.

bazzil
30-12-05, 16:11
Και εμενα που πηραν την αιτηση την επομένη τι καταλαβα? Παλι απ΄ έξω ειμαι. Αρε dial Up. Αθανατη εισαι!!! Αθανατη!!.
Τεσπα. Οταν με το καλο ενεργοποιηθει θα γραψω πλήρη αναφορα

drakos13
30-12-05, 16:11
:thumbsup1 you did the right thing

SnakeMJK
30-12-05, 22:48
Τελικά είχαν πάρει τηλέφωνο την μάνα μου!!

28/12 μεσημέρι, αγόρασα το πακέτο.
29/12, έφτασε στον ΟΤΕ η αίτηση...

Για να δούμε πότε θα ενεργοποιηθεί! Δυστυχώς είπαν έως 12 εργάσιμες ημέρες...

nnn
31-12-05, 00:08
Emena telika se 5days
Δεν το γράφεις και στα Ελληνικά ?

Sergio01
31-12-05, 12:13
Επιτέλους! Χθές ενεργοποιήθηκε η σύνδεση μου! Κάτι μου λέει πως εάν δεν τους έπριζα στα τηλέφωνα ακόμη και σήμερα θα περίμενα....

drakos13
01-01-06, 03:21
Δεν το γράφεις και στα Ελληνικά ?

E τωρα για 2 λεξεις να γραψω Ελλληνικα, με τα αγγλικα γραφω πολυ πιο γρηγορα

nnn
01-01-06, 13:42
E τωρα για 2 λεξεις να γραψω Ελλληνικα, με τα αγγλικα γραφω πολυ πιο γρηγορα
Οι κανόνες απαγορεύουν τα greeklish.
http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content

drakos13
01-01-06, 18:24
καλα ρε παιδια, ειπαμε να τηρουμε τους κανονες αλλα οχι κ' ετσι!

brwmogazos
01-01-06, 20:36
την προηγουμενη δευτερα πηρα και εγω το κιτ...ο γερμανος εεστειλε μπρεοστα μοθ ολα τα δικαιολογητικα.την τεταρτη μοθπε ο οτε πως τα ελαβε και πως το 12ημερο 8α το ετρωγε ωσ που νσ δω ασπρη μερα.τελικα η γραμμη την παρασκευη ενεργοποιη8ηκεκαι παρολο που τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν κατι π@π@... οτι ΔΕΝ ειναι ακομα ετοιμη η γραμμη και ας φενεται το λαμπακι στο μοντεμ να αναψε και βλακειες και να περιμενω τηλεφωνο...κατι που δεν εγινε ποτε..ενα τηλεφωνο στην φορ8νετ ομως και οι κοδικοι τους για ντεμο μου ελυσαν το προβλημα...λες και τοξερα οτι με οτε 8α εμενα τετραημερο τουλαχιστον χωρις κωδικους...

το πακετο ειναι με το ρουτερ ομως που ψιλοκολλαει οταν δινω ιντερνετ και στου αδερφου μου το πισι...αρα εχουμε ακομα προβληματα να λυσουμε....

Neted
01-01-06, 20:52
Παιδιά μια ερωτήσουλα αν γνωρίζετε.
Το Linksys που δίνει ο Γερμανός κάνει και για ISDN και για PSTN?
Ή έστω, διαθέτει δύο διαφορετικά μοντέλα και για τις δύο περιπτώσεις;

Γιατί εγώ έχω ISDN και στο Πλαίσιο το Netgear είναι μόνο PSTN.

brwmogazos
01-01-06, 21:12
δια8ετει δυο διαφορετικα...εμενα μου ειχαν δωσει λα8ος για isdn και μου το αλλαξαν με την βοη8εια ενος φιλου που το εντοπισε..αλλιως ακομα 8α ετρεχα χωρις να ξερω τι φταιει...

Lefteris Karas
03-01-06, 15:55
Τα νευρα μου...Περασαν καμια 10αρια μερες και ακομα η αιτηση δεν εχει φυγει καν απο τον ΓΕΡΜΑΝΟ.Εχω τρελαθει στα τηλ.και ακομα δεν εχω βγαλει ακρη.Την εστελαν,την ξαναεστειλαν,ξαναεκαναν την αιτηση τηλεφωνικα και μεσω μειλ και παλι τιποτα.HEEEELLLPPPP!!!

sidis
03-01-06, 16:08
Εκανα στον Γερμανο αιτηση για onDSLkit στις 19/12/05. παιρνω τηλ την οτενετ στις 29/12 να μαθω τι γινεται με την αιτηση και μου λενε το τρομερο οτι δεν εχουν τα στοιχεια μου. Παω απο τον Γερμανο οπου το πηρα και με διαβεβαιωνουν οτι εχουν στειλει τα στοιχεια μου (μου δειχνουν και το fax) οπου εγραφε οτι κανονικα στις 28 επρεπε να ενεργοποιηθει
.... 3/1/06 εχουμε κι ακομα περιμενω. Θα περιμενω μεχρι τελος της εβδομαδας και μετα....βλεπουμε.... ισως να ειμαι ατυχος διοτι επεσαν οι γιορτες. Τι να πω????

Lefteris Karas
03-01-06, 19:15
ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ!!!Τωρα το απογευμα η αιτηση πηγε στην ΟΤΕΝΕΤ.sidis πες τους στον ΓΕΡΜΑΝΟ οτι σου ειπαν απο την ΟΤΕΝΕΤ πως δεν βρηκαν την αιτηση τα στοιχεια σου κ.λ.π. και σου ειπαν να ξανακανει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ την αιτηση τηλεφωνικα και μεσω μειλ ΚΑΙ μετα να μιλησουν και με τα κεντρικα τους.(του ΓΕΡΜΑΝΟΥ εννοω...)Γιατι και μενα αυτα που γραφεις παεαπανω μου ελεγαν ΑΛΛΑ δεν ειχαν μιλησει με τα κεντρικα τους.Σημερα που μου ειπε η ΟΤΕΝΕΤ να μιλησει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ με τα κεντρικα του κ.λ.π. σε λιγες ωρες ειχε γινει η δουλεια.Στις 11 το πρωι τους μιλησα στο ΓΕΡΜΑΝΟ,ειναι 18:15 και η δουλεια εγινε.

sidis
03-01-06, 20:42
ειναι να τραβας τα μαλλια σου............
Την ημερα που εκανα την αιτηση, εκανε κι ενας φιλος μου. Μολις πηρα τηλ την οτενετ και μου ειπε οτι τα δικα μου στοιχεια δεν τα εχουν, ενω του φιλου μου τα εχουν και εχει ξεκινηση η διαδικασια ενεργοποιησης της γραμμης....
Παιρνω Γερμανο και μου λενε οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Μετα απο δικη μου επιμονη θα επικοινωνησουν με τα κεντρικα και θα τους ξαναπαρω σε κανα μισαωρο....
Οτι ναναι!!!! Α ρε αθανατη Ellada!!!

sidis
03-01-06, 21:39
Ξαναμιλησα με Γερμανο και θα μιλησουν αυριο τα κεντρικα του με την οτενετ για να δουν τι γινεται....
Ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα τα νεα....

Lefteris Karas
03-01-06, 23:40
Ξαναμιλησα με Γερμανο και θα μιλησουν αυριο τα κεντρικα του με την οτενετ για να δουν τι γινεται....
Ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα τα νεα....

Mε βαση αυτα που εγιναν σημερα θα σου πω πως ειναι δουλεια 10 λεπτων...Χαρακτηριστικα το παλικαρι στο ΓΕΡΜΑΝΟ μου ειπε "κλεσε και παρε με σε 10 λεπτα..."Ετσι κι εγινε σε 10 λεπτα ολα εγιναν.ΑΝ μιλησουν αυριο παντως θα εχεις απαντηση 100% εκτος αν σε δουλευουν. Το κορυφαιο ειναι πως ο τυπος στον ΓΕΡΜΑΝΟ δεν ηξερε καν πως πρεπει να μιλησει με τα κεντρικα ωστε για να γινει η ολη φαση και απο την ΟΤΕΝΕΤ μου ειπαν τι να του πω να κανει...Ηταν πολυ υπομονετικος παντως με την παρτη μου αν υποθεσεις πως τον ειχα ζαλισει στα τηλεφωνα.

fast600
04-01-06, 01:12
Παιδια Εγω Ειμαι Απο Τισ 14-12-05 Σε Αναμονη Για Το Κιτ Και Ακομη Περιμενω..και Ο Γερμανοσ Οποτε Περνω Τηλ Κανει Το Κινεζο.. Εκανε 9 Ημερεσ Να Παει Η Αιτηση Απο Τον Γερμανο Στην Οτενετ Και Αλλεσ Τεσερισ Ημερεσ Στον Οτε

Crosstalk
04-01-06, 01:14
Ταχει χασει ο Γερμανος μαλλον με τις διαδικασιες και τα χαρτια που χρειαζονται οι παροχοι για την ενεργοποιηση!

golity
04-01-06, 05:44
Να κάνω μια ερώτηση...

από την Παρασκευή 30/12 έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή, αλλά ακόμα δεν μου έχουν τηλεφωνήσει για να μου δώσουν το password και επειδή έχω την HOL/RAM συνδρομή, για την ώρα μπαίνω μέσω αυτής.

Η τυπική ενεργοποίηση της υπηρεσίας είναι από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η γραμμή η την στιγμή που θα μου τηλεφωνήσουν για να μου δώσουν τον κωδικό; Αν ισχύει το 2ο τότε έχω μια περίπου βδομάδα free ADSL, αν ισχύει το 1ο, έιμαι στα λεφτά μου! :D

NoYmErOs
04-01-06, 07:47
Αν και νομίζω να το έχεις κάνει αυτό....όταν πάρεις για να σου δώσουν κωδικούς, πες ότι σήμερα ενεργοποιήθηκε όχι πριν 1 βδομάδα...

Επίσης η λογική λέει το 2ο από την μέρα ενεργοποίησης την συνδρομής.. πχ εσύ Έχεις free RAM αν εγώ σαν νέος δεν ξέρω το ντέμο ή το free? Και 1 μήνα να έχω γραμμή μόνο δεν θα ξέρω τι να κάνω..

Σε ένα μήνα δεν θα υπάρχει free RAM για κανέναν.. θα με χρεώνουν για την μισή υπηρεσία ?

golity
04-01-06, 16:59
Αν και νομίζω να το έχεις κάνει αυτό....όταν πάρεις για να σου δώσουν κωδικούς, πες ότι σήμερα ενεργοποιήθηκε όχι πριν 1 βδομάδα...

Δεν μου τηλεφωνήσανε ακόμα για να μου δώσουνε τους κωδικούς. Αν τους πω ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή από την Παρασκευή, τι θα γίνει; Μπορώ βέβαια να πάρω τηλέφωνο και να μη τους πω τίποτα για την γραμμή, αλλά μόνο για το πότε θα με ειδοποιήσουν ότι είναι όλα ο.κ και να μου δώσουν τους κωδικούς!

Τι λες να περιμένω η να πάρω τηλέφωνο; Πάντως εφόσον έχω σύνδεση (έστω και από αλλού) δεν με αγχώνει για το πότε θα με πάρουν! Λέτε να με ξέχασαν;;; :p

GKate
04-01-06, 18:30
20-12-05 -->υποβολη αιτησης στο πλαισιο.
21-12-05-->τηλέφωνο από ΟΤΕ, επιβεβαίωση παραλαβής αίτησης(Μου ειπαν οτι σε 12 ημερες θα ενεργοποιηθει η γραμμη).
04-01-06-->Ενεργοποιηση γραμμης(Αναψε το πρασινο λαμπακι).
Τηλέφωνο σε OTENET για να μου δωσουνε του κωδικους.
Απαντηση-->Κανουμε test ςτην γραμμη, θα σας παρουμε τηλ. σε 3-4 μερες για να σας δωσουμε τους κωδικους.:worthy:
:D Μπραβω testαρουν τωρα και τις γραμμες!:D

sidis
04-01-06, 20:45
Επειτα απο κυνηγι 2 ημερων σημερα πηγε η αιτηση μου στον Οτενετ απο τον Γερμανο. Οποτε αναμενω ακομα 12 εργασιμες για την ενεργοποιηση της γραμμης. Να δουμε θα κλεισω μηνα μεχρι την ενεργοποιηση???:twisted:

BARKOULETOS
04-01-06, 20:49
ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ!!! αιτηση στις 22 δεκεμβρη παρουσια ενος πρωοθητη της οτενετ εκανα αιτηση στο ΦΝΑΚ, ο τυπος μου ειχε πει 5-10 μερες. Εγω φυσικα δεν το πιστεψα και περιμενα το νεο ετος... Με το που συμπληρωθηκαν 10 μερες αρχισα τα τηλεφωνα... Μου ειπαν οτι θα με παρουν οταν ενεργοποιηθει και να μου δωσουν πασγορντ... Σημερον 12 μερες μετα ( Ε ψιλοκαλα ειναι... μερες που ναι...) ξαναπηρα αποφασισμενος για μια πιο "εντονη" συνομιλια, η οποια δεν χρειαστηκε αφου ως εκ θαυματος ο τηλεφωνητης με εβαλε σε αναμονη και μου εδωσε πασγορντ... Σε δεκα λεπτα ημουν μεσα.. Αλλα το ερωτημα παραμενει.... Ο Ξαδερφος μου πως με κονεξ ειχε σε 2 μερες DSL????

NoYmErOs
04-01-06, 20:58
ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ!!! αιτηση στις 22 δεκεμβρη παρουσια ενος πρωοθητη της οτενετ εκανα αιτηση στο ΦΝΑΚ, ο τυπος μου ειχε πει 5-10 μερες. Εγω φυσικα δεν το πιστεψα και περιμενα το νεο ετος... Με το που συμπληρωθηκαν 10 μερες αρχισα τα τηλεφωνα... Μου ειπαν οτι θα με παρουν οταν ενεργοποιηθει και να μου δωσουν πασγορντ... Σημερον 12 μερες μετα ( Ε ψιλοκαλα ειναι... μερες που ναι...) ξαναπηρα αποφασισμενος για μια πιο "εντονη" συνομιλια, η οποια δεν χρειαστηκε αφου ως εκ θαυματος ο τηλεφωνητης με εβαλε σε αναμονη και μου εδωσε πασγορντ... Σε δεκα λεπτα ημουν μεσα.. Αλλα το ερωτημα παραμενει.... Ο Ξαδερφος μου πως με κονεξ ειχε σε 2 μερες DSL????

ναι ..ο ΟΤε γενικά προωθεί μόνο τα πακέτα του και οχι της ΟΤενετ.. τι λέμε τώρα ?

Στο κάτω κάτω τι δεν θέλει να προωθήσει το πακέτο της ΟΤΕνετ ο ΟΤΕ ? απλά δες το και έτσι.. με το conx κάνεις αίτηση στο 134... εκεί που έπρεπε πάει και η αίτηση για τα άλλα πακέτα.. άλλα στα πακέτα για να φτάσει περνάει απο 100 στάδια..(γερμανούς isps κτλπ)

έτυχε στον ξάδερφο σου BARKOULETOS όπως και σε πολλούς απο εμάς να έχουν DSL σε 1 μέρα όταν οι άλλοι έκαναν 1 βδομάδα..

καλά downloads/uploads :thumb_dup

bazzil
05-01-06, 09:11
Παρασκευή 23-12-2005 αγόρασα το ondsl Kit απο multirama. Την επόμενη εργάσιμη 27-12-2005 με πέρνουν τηλ απο ΟΤΕ οτι έχουν πάρει την αίτηση. Στις 3-1-2006 ανάβει το λαμπάκι ενεργοποίησης τησ γραμμής. Εχθές 9 το βράδυ με πήραν τηλ να μου δώσουν τον κωδικό προσβασης.
Συνολικές ημέρες αναμονης 7 ημέρες.
Συνολικά τηλέφωνα προς 134 και 801 11 35555 : 4
Ταχύτητα κατεβάσματος. βαρια βαρια 20 Kbps.

Lefteris Karas
05-01-06, 12:15
Eγω ακομα;Τοοσοοοοο γκαντεμης....;Κλαψ:( :oops: :cry:

bazzil
05-01-06, 15:04
Eγω ακομα;Τοοσοοοοο γκαντεμης....;Κλαψ:( :oops: :cry:
Να περνεις τηλ κάθε μέρα. αν ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλα οχι το ιντερνετ παρε τηλ σε κανενα ISP για demo.

golity
05-01-06, 16:31
Τελικά χθές μου τηλεφώνησαν και μου δώσανε τους κωδικούς

ΕΡΜΗΣ
07-01-06, 22:14
Η ενεργοποίηση του ondsl kit διαρκεί 5-12 εργάσιμες ημέρες εφόσον το κατάστημα(οτε, γερμανος, πλαισιο κτλ) που πήγατε και το αγοράσατε έστειλε την σύνδεση στην οτενετ την ίδια μέρα. Όταν λέω έστειλε, εννοώ τη σύνδεση και τα δικαιολογιτικά που προσκομίζει κάποιος για την αγορά της συγκεκριμένης σύνδεσης. Δίνουμε κάποια έγγραφα οπότε αυτά αν δεν τα στείλει το κατάστημα ή εμείς δεν τα προσκομίσουμε στο κατάστημα (ή λείπει κάποιο) τότε δεν ξεκινάει το 5-12. Το 5-12 ξεκινά αφού ο πωλητής έχει τελειώσει την αποστολή όλων των εγγράφων και της σύνδεσης. Αυτό εγώ έμαθα ;)

iasonakos
08-01-06, 23:44
Αγορασα το πακετο απο τον Γερμανο στις 20/12/2005.
Δεν εστειλαν την αιτηση! Τελικα μετα απο αρκετα τηλέφωνα η αιτηση πηγε στην Otenet στις 29/12/2005! Η Οτενετ προωθει την αιτηση στον οτε στις 2/1/2006! Ξημερώνει 9/1/2006 και ακομα η γραμμη δεν εχει ενεργοποιηθει!!!
Αντε και καλη τυχη μαγκες!

theodoros2004
09-01-06, 00:06
Αγορασα το πακετο απο τον Γερμανο στις 20/12/2005.
Δεν εστειλαν την αιτηση! Τελικα μετα απο αρκετα τηλέφωνα η αιτηση πηγε στην Otenet στις 29/12/2005! Η Οτενετ προωθει την αιτηση στον οτε στις 2/1/2006! Ξημερώνει 9/1/2006 και ακομα η γραμμη δεν εχει ενεργοποιηθει!!!
Αντε και καλη τυχη μαγκες!

Λογικα σε 2-3 το πολυ εργασιμες θα ειναι μια χαρα η adsl σου μην ανυσηχεις...

Neted
09-01-06, 00:40
Εγώ έκανα την αίτησή μου στον Γερμανό στις 5/1 (Πέμπτη).
Η πρώτη εργάσιμη λογικά ξεκινά από αύριο Δευτέρα.

Ποια τηλέφωνα να ξεκινήσω να ενοχλώ για να βεβαιωθώ ότι πήγαν οι αιτήσεις κτλ;
Γίνεται να τα συγκεντρώσει κάποιος;

bazzil
09-01-06, 02:11
Αν δεν σε πάρουν τηλ απο ΟΤΕ τότε πέρνεις τηλ στον γερμανό και ρωτάς αν έχει φυγει η αίτηση.
Οταν σε πάρουν τηλ απο οτε να σου πούν οτι έχουν λάβει την αίτηση τότε ενοχλείς το
134 για τη γραμμή και το 801 11 35555 για το internet.
Ενα τηλ την ημέρα για να ρωτάς σε ποιό στάδιο βρήσκετε.
Αν σου ενεργοποιηθεί η γραμμή τότε παρε κανενα demo απο κάποιον ISP πx. Forthnet για να έχεις internet μέχρι η OTENET να ενεργοποιήσει τη σύνδεση.
Αν είσαι απο τους τυχερούς μέσα σε 3 ημέρες μπορεί να είναι όλα έτοιμα.
Πάντως ξεκίνα να ενοχλείς μετά το τριήμερο απο τη στιγμή που θα σου πούνε οτι έχουν λάβει την αίτηση.

iasonakos
09-01-06, 14:31
Προσπαθω απο την Παρασκευή να βρω το τηλέφωνο της Τεχνικης Υπηρεσιας του Ote Παγκρατίου..
Εχω "ενοχλησει" πολυ κοσμο. Κανεις τους ομως δεν μου λεει το αναθεματισμενο τηλέφωνο...
Αυτες οι 3 μερες ενεργοποιησης, γιατι δεν συμβαινουν και σε εμας???
Το πηγαδι κατουρήσαμε???

Ευχαριστώ τον φίλο για τα ανθαρυντικά του λογια.... Αν και μεγάλε ΧΛΩΜΟ το βλεπω!!!

Ειπαμε.... ΟΤΕ???? ---->>:respekt::worthy: :respekt: :worthy: :respekt: :worthy: :respekt: :worthy: :respekt: :worthy: :haha

Neted
09-01-06, 16:09
Αν δεν σε πάρουν τηλ απο ΟΤΕ τότε πέρνεις τηλ στον γερμανό και ρωτάς αν έχει φυγει η αίτηση.
Οταν σε πάρουν τηλ απο οτε να σου πούν οτι έχουν λάβει την αίτηση τότε ενοχλείς το
134 για τη γραμμή και το 801 11 35555 για το internet.
Ενα τηλ την ημέρα για να ρωτάς σε ποιό στάδιο βρήσκετε.
Αν σου ενεργοποιηθεί η γραμμή τότε παρε κανενα demo απο κάποιον ISP πx. Forthnet για να έχεις internet μέχρι η OTENET να ενεργοποιήσει τη σύνδεση.
Αν είσαι απο τους τυχερούς μέσα σε 3 ημέρες μπορεί να είναι όλα έτοιμα.
Πάντως ξεκίνα να ενοχλείς μετά το τριήμερο απο τη στιγμή που θα σου πούνε οτι έχουν λάβει την αίτηση.
Ευχαριστώ! :thumbsup1

zoya
09-01-06, 21:00
Αίτηση στο Γερμανό 27/12
Τηλεφωνώ σήμερα στο 134 μου λένε η αίτηση έφτασε στις 6/1
Δεν το ήξερα οτι δουλεύουν και των Φωτων στον Π..ΟΤΕ..

Και τώρα αρχίζει η αναμονή...

theodoros2004
09-01-06, 21:04
Αίτηση στο Γερμανό 27/12
Τηλεφωνώ σήμερα στο 134 μου λένε η αίτηση έφτασε στις 6/1
Δεν το ήξερα οτι δουλεύουν και των Φωτων στον Π..ΟΤΕ..

Και τώρα αρχίζει η αναμονή...

Αρχιζε και μετρα...10-12 εργασιμες....μεχρι να αναψει το λαμπακι στο modem σου!!! Υπομονη.:roll::roll::roll:

Lefteris Karas
10-01-06, 02:16
Καλα παιδες αυτο που εζησα σημερα εγω ηταν αποθεωση...Παιρνω τηλ το πρωι στην οτενετ και μου λεει το παλικαρι απ'οτι βλεπω απο το κομπιουτερ μου το πολυ σε 2 μερες θα εχει ενεργοποιηθει η συνδεση σας και ολα τα συναφη...Επειδη γυριζοντας το απογευμα σπιτι βρηκα 2 αναπαντητες απο αποκρυψη λεω..."η οτενετ θα ειναι"...Τους παιρνω αμεσως τηλ.το σηκωνω μια κοπελια και μου λεει...απ οτι βλεπω απο το κομπιουτερ μου η αιτηση σας εχει παραληφθει ΑΛΛΑ ακομα δεν εχει γινει καμια κινηση προς τον οτε για ενεργοποιηση και τα λοιπα...ευτυχως που κρατιομουν να μην πεσω απο την καρεκλα...Τα συμπερασματα δικα σας.

sidis
10-01-06, 03:17
Παιδες, μην βασιζεστε σε αυτα που σας λενε απο τον γερμανο. Παρτε τηλ την οτενετ και μαθετε αν εχουν την αιτηση. Το τι παπατζιλικια μου ελεγαν στον γερμανο δεν λεγεται...
Απο τις 19 με διαβεβαιωναν οτι εχουν στειλει τη αιτηση, πηγα απο το καταστημα μου εδειξαν την φορμα αιτησης, αλλα..... βλακειες...(για να μην εκφραστω πιο απρεπως)
Παρτε και βριστε τους, μονο ετσι καταλαβαινουν. Πηρα στα κεντρικα και τα εχωσα και σε προισταμενουν και την επομενη μα πηραν τηλ οτι η αιτηση μου προωθηθηκε.....στις 5/1, απο τις 19/12 που την ειχα κανει.
και αν δεν πιεζα καταστασεις ουτε το 2007 dsl. Στο ελλαντα μονο με μπινελικι πας μπροστα :roll::p

bazzil
10-01-06, 10:16
Και σε εμένα τα ίδια συνέβησαν. Τη μια ημέρα μου λέγαν οτι είναι ενεργοποιημένη η γραμμή την άλλη πως δέν βλέπουν τίποτα. Το καλό σε όλη την υπόθεση είναι οτι η υπηρεσία είναι 24αωρη.

sidis
10-01-06, 17:02
Επιτελους, επειτα απο διαφορες περιπετειες το led του dsl αναψε!!!!!
Οποτε μεχρι το τελος της ημερας περιμενω τηλ απο οτενετ για την ενεργοποιηση της συνδεσης.
Ποιος την χαρη μου, ουτε μηνα δεν μου πηρε για την ενεργοποιηση. :rolleyes::roll:

poromenos
10-01-06, 17:46
Επιτελους, επειτα απο διαφορες περιπετειες το led του dsl αναψε!!!!!

μην περιμενεις την otenet!παρε τηλ. στην φορθνετ να σου δωσουν ντεμο για 6 μερες!;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.