PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρόνος ενεργοποίησης OnDSL kit



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

hamilcar
21-06-07, 14:15
13/6/2007 Αποστολή της Αίτησης με φαξ
21/6/2007 Πήρα τους κωδικούς σύνδεσης

Αυτό είναι ένα λογικό διάστημα να περιμένει κανείς μια νέα σύνδεση όχι 1-2 μήνες...

Shadowjump
22-06-07, 23:49
Σαββατοκυρικα δεν ενεργοποιουν DSL γραμμες???
(για να ξερω αν ειναι να την βγαλω στο GNET :P )

Makaveli
26-06-07, 18:04
Παρασκευή 22 έστηλα την αίτηση με φαξ και σήμερα τρίτη 26 συνδέθηκε το μοντεμ(άναψε το λαμπακι adsl και το πρόγραμα του μοντεμ εμφανίζει έτοιμο για συνδεση στα 768). Παιριμένω τον κωδικό.

tnpoli
26-06-07, 22:03
Έστειλα την αίτηση με fax το Σάββατο 16/6 και την Τετάρτη 20/6 με πήραν τηλέφωνο για τους κωδικούς!!

ermis
26-06-07, 22:10
Οι χρόνοι σύνδεσης είναι πολύ καλοί για την ΟΤΕΝΕΤ!

Thanasis159
27-06-07, 01:42
5 εργάσιμες !!! Πολύ ευχαριστημένος !

thanasiskak
27-06-07, 16:19
16/06/07 εφυγε με φαξ η αίτηση και ακόμα περιμένω και μάλλον θα περιμένω για πολύ.
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες για PSTN στην περιοχή.

thanasiskak
27-06-07, 16:33
16/06/07 εφυγε με φαξ η αίτηση και ακόμα περιμένω και μάλλον θα περιμένω για πολύ.
Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες για PSTN στην περιοχή.

Τελικά τους παρεξήγησα.
Πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν τους κωδικούς.
Τρέχω σπίτι για να δοκιμάσω

sada12
27-06-07, 17:55
εμένα μου κρατάει μούτρα η φορθνετ που φεύγω απο αυτήν και δεν με έχει αποσυνδέση ακόμα....:nono::nono::twisted:

Makaveli
27-06-07, 19:52
Σήμερα μου έδωσαν τον κωδικό αλλά μου βγαζει σφάλμα 721 όταν προσπαθώ να συνδεθώ. Μου είπαν οτι αύριο θα το φτιάξουν.

tonybros
28-06-07, 02:49
εκανα αιτηση ΟΤΕΝΕΤ παρασκευη 15/6 μεσιμερι με φαξ και την τριτη 19/6 με πηραν τηλ για να με ενημερωσουν οτι η γραμμη μου ειναι ακομη δεσμευμενη και θα το προχωρησουν μολις αποδεσμευτει . Ευγενεστατη η κοπελα και προθυμη να βοηθησει και μου εδωσε και το τηλ. ωστε μολις εχω νεα να την ενημερωσω για να το προχωρησει αμεσος αν και μου ειπε επισης οτι και αυτοι απο την μερια τους θα το ελεξουν τακτικα. Μπραβο τους
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ
και εμενα με ταλαιπορει αφανταστα παρα πολυ η 4νετ. εχω κανει αιτηση διακοπης εδω και δυο εβδομαδες αλλα τιποτα ακομα. την μια μου λενε οτι δεν ελαβαν το φαξ την αλλη οτι το ελαβαν και θα το προχωρησουν αμεσα και την αλλη μου λενε οτι θα πρεπει να εξαντληθει ολος ο προπληρωμενος χρονος (προσφορα 1 ιουνιου) (δλδ μεχρι 3/7 :closed:) και μετα να γινει αποδεσμευσει παρολο που τους εχω εξηγησει οτι εχω αλλαξει γραμμη απο isdn πανω στο οποιο ειχε ενεργοποιηθει αρχικα η γραμμη adsl σε pstn επομενως δεν υπαρχει γραμμη adsl αλλα και παλι επιμενουν να το κρατανε δεσμευμενο. Δεν καταλαβαινω την λογικη. στο κατω-κατω εγω βγαινω χαμενος χανοντας καποιες εβδομαδες. Και κατι αλλο. Εκτος του πρωτου κυριου που μιλησα οποιος ηταν πολυ ευγενικος και μου εστειλε και την αιτηση με εμαιλ (και που δυστιχως δεν θυμαμαι το ονομα του) ολοι η αλλοι που μιλησα το παιζανε δημοσιοι υπαλληλοι
Μαλλον θα το σκεφτο καλα αλλη φορα για 4νετ

Shadowjump
28-06-07, 15:29
7 εργασιμες για να μου ενεργοποιηθει η γραμμη και θα περασω απο τα κεντρικα της OTEnet σημερα να τους κραξω να μου δωσουν τον κωδικο γιατι κατι μπαρουφες λενε οτι δεν μπορουν να δωσουν τον κωδικο αν δεν παρουν ΟΚ απο τον ΟΤΕ οτι εχει ενεργοποιηθει γραμμη aDSL. Τωρα με demo της HOL ειμαι.

SuperBilly16V
28-06-07, 18:30
Είπα να μπω και εγώ στο club των 8mbit. Έστειλα με fax την αιτηση χτες (27/6), και σήμερα με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν οτι ξεκίνησε η διαδικασία της αναβάθμισης.

Στο site της otenet με έχει σε αναμονή ενεργοποίησης.:rolleyes:

tonybros
29-06-07, 00:12
Στο site της otenet με έχει σε αναμονή ενεργοποίησης.:rolleyes:[/QUOTE]

μηπως μπορεις να μου πεις και μενα που μπορεις να βλεπεις την κατασταση που βρισκεται η αιτηση δλδ που ακριβος στην σελιδα της οτενετ. ευχαριστω

difairy
29-06-07, 10:30
γεια σας και καλως σας βρηκα!εχω το ondsl kit student και εκαναν 3 εργασιμες να μου το
συνδεσουν!επισης otenet rulez!

lunatic323
29-06-07, 11:09
ρε παιδια εγω τη παρασκευη εκανα αιτηση για αναβαθμιση της ταχυτητας απο 1024 σε 2048 και χθες το μεσημερι αποσυνδεθηκα απο το ιντερνετ και οταν συνδεθηκα τοτε το πρασινο τριγωνακι του μοντεμ μου(sagem 800) μου εδειχνε οτι ειχα ταχυτητα 2048/256..μα οταν πηγα στο speedtest.net μου εβγαλε download μετρηση 1000!!!και εκανα το τεστ σημερα και παλι τα ιδια....το ερωτημα μου ειναι:να παρω τηλ. στην otenet να τους βρισω??ή να περιμενω μερικες μερες πας και γινει διαφορα??

SuperBilly16V
29-06-07, 11:22
Μήπως δεν σου έχουν κάνει ακόμα την συνδρομή στα 2mbit?
Δοκίμασε να κατεβάσεις κάποιο μεγάλο αρχείο από το site της Nvidia πχ, να δεις εκεί τι ταχύτητες πιάνεις.

Sam_GR
29-06-07, 11:44
εκανα αιτηση ΟΤΕΝΕΤ παρασκευη 15/6 μεσιμερι με φαξ και την τριτη 19/6 με πηραν τηλ για να με ενημερωσουν οτι η γραμμη μου ειναι ακομη δεσμευμενη και θα το προχωρησουν μολις αποδεσμευτει . Ευγενεστατη η κοπελα και προθυμη να βοηθησει και μου εδωσε και το τηλ. ωστε μολις εχω νεα να την ενημερωσω για να το προχωρησει αμεσος αν και μου ειπε επισης οτι και αυτοι απο την μερια τους θα το ελεξουν τακτικα. Μπραβο τους
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ
και εμενα με ταλαιπορει αφανταστα παρα πολυ η 4νετ. εχω κανει αιτηση διακοπης εδω και δυο εβδομαδες αλλα τιποτα ακομα. την μια μου λενε οτι δεν ελαβαν το φαξ την αλλη οτι το ελαβαν και θα το προχωρησουν αμεσα και την αλλη μου λενε οτι θα πρεπει να εξαντληθει ολος ο προπληρωμενος χρονος (προσφορα 1 ιουνιου) (δλδ μεχρι 3/7 :closed:) και μετα να γινει αποδεσμευσει παρολο που τους εχω εξηγησει οτι εχω αλλαξει γραμμη απο isdn πανω στο οποιο ειχε ενεργοποιηθει αρχικα η γραμμη adsl σε pstn επομενως δεν υπαρχει γραμμη adsl αλλα και παλι επιμενουν να το κρατανε δεσμευμενο. Δεν καταλαβαινω την λογικη. στο κατω-κατω εγω βγαινω χαμενος χανοντας καποιες εβδομαδες. Και κατι αλλο. Εκτος του πρωτου κυριου που μιλησα οποιος ηταν πολυ ευγενικος και μου εστειλε και την αιτηση με εμαιλ (και που δυστιχως δεν θυμαμαι το ονομα του) ολοι η αλλοι που μιλησα το παιζανε δημοσιοι υπαλληλοι
Μαλλον θα το σκεφτο καλα αλλη φορα για 4νετ


Οι διακοπές γίνονται ΜΟΝΟ τέλη του μηνός.Αρα τέλη Ιούνη θα γίνει η διακοπή.

lunatic323
29-06-07, 15:53
πηγα να κατεβασω απο τη Νvidia ενα αρχειο 75 mb και μου το κατεβαζε με 100kbs\s...αλλα το αστειο ειναι οτι στο e-mail που μου εχει δωσει η otenet μου εστειλαν μηνυμα για να με καλωσορισουν στην οικογενεια της otenet!!!(σημειωστε πως ειμαι στο δικτυο της otenet για 4 μηνες.....)
hey, ακυρο το alert...με πηραν τηλ. ειχαν κανει καποια βλακεια..τωρα το προβλημα διορθωθηκε....

hayabusa
05-07-07, 22:04
3 εργασιμες και εδω. Βασικα την τροτη εργασιμη τους πηρα ενα τηλεφωνο για να δω τι γινεται και μου ειπαν οτι ενεργοποιηθηκε πριν λιγη ωρα. τους εκανε εντυπωη οτι δεν με ειχαν παρει να μου το πουν νωριτερα. τελικα παντως φαινεται πως ετσι κερδισα και μια παραπανω μερα!

xarists
07-07-07, 18:38
ΟΙ τυποι ειναι απαραδεκτοι ,απο εχθες μς ενημερωσαν απο τον οτε οτι η γραμμη ενεργοποιηθηκε,παιρν στην οτεωετ τους ενβημερωνω ,μου λεε οτι αυτοι δεν εχουν καμια ενημερωση απο τον οτε,και οτι δεν βλεπουν και τετοιο,τους λεω οτι στο μοντεμ μου εγω βλεπω την γραμμη οτι εγινε 8,μου λει παρτε στον οτε να μας στειλει ειδοποιηση,παιρνω οτε μου κλενε οτιδηποτε βλεπουμε εμεις πρεπει να το βλεπει και η οτενετ χωρις ειδοποιηση.Το προβλημα ειναι στην οτενετ και οχι σ ε εμας.Τηλ οτενετ ι ιδια απαντηση,δεν εχθμε ενημερωση απο τον οτε.Αυτο το πραγμα συνεχιζεται για περιπου 10 φορες τι να κανω ρε παιδες?

xarists
07-07-07, 18:41
εχω γινει μπαλακι του τεννις και ακρη δεν βρισκω,ο οτε λει οτι πρεπει να μας ρωτησει η οτενετ για να τους ενημερωσουμε και η οτενετ λεει οι ο οτε στελνει ηλεκτρονικα ενημερωση για να μου αναβαθμισουν τη συνδρομη ,με εχουν μουρλανει

ermis
08-07-07, 11:25
Νομίζω ο ΟΤΕ στέλνει ενημέρωση...Πόσες μέρες περιμένεις?

body125z
09-07-07, 00:11
χαχα παιδια ειδα τους χρονους ενεργοποιησης σας και επαθα πλακα οταν ειδα ατομα που μετα απο μια βδομαδα απο την αιτηση τους παραπονιουνταν για μη ενεργοποιηση της γραμμης... χαχα απιστευτο.. οταν στους αλλους κανουν 1 κ 2 μηνες.....

Ripper18
23-07-07, 23:17
Παιδες εχει κανει καποιος αιτηση για Ondsl kit 4Mbit,τωρα τελευταια στη Καλλιθεα??Εγω εχω κανει απο της 13/7 με Fax και ακομη περμενω.

Ripper18
24-07-07, 16:02
Σημερα το μεσημερι συχρονιστηκε το modem.Πηρα τηλ. την οτενετ και μου οτι τους κωδικους θα τους δωσουν σε μια-δυο μερες!Μπορω να βρω demo κωδικο απο τον οτε ή απο αλλη εταιρια;Πρεπει να παρω τηλ ή μου δινουν μεσω e-mail;

enebdomon
26-07-07, 00:39
Έστειλα την αίτηση: 2007-06-26.
Μου έδωσαν ούζερνάμε και πασγόρντι: 2007-07-25.
Ούτε επίτηδες να το έκαναν για να μην μπορώ να τους κατηγορήσω (ότι έκαναν πάνω από μήνα).
Το γράφω γιατί μου κάνει εντύπωση που κάποιοι ενεργοποιούνται σε 3 μέρες.
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ ως αιτία της καθυστέρησης είναι ότι το τηλέφωνο
είχε παλιότερα dsl από 4νετ, αλλά έχει περάσει κανένας χρόνος από τότε.
Περιοχή Πεύκη-Μαρούσι, isdn, 768kbps (τσιγκούναρος γαρ...)

neleot
29-07-07, 19:19
Έστειλα την αίτηση Σάββατο 14-7 και πήρα κωδικούς την Πέμπτη 19-7.On dsl kit 1024.;)

Torch21
02-08-07, 17:22
Παιδιά θέλω να κάνω μια παρατήρηση...!
Δεν μπορώ να διαβάζω διαφόρους εδω μέσα να κράζουν τον οτε επειδή αντί για 4 εργάσιμες τους ενεργοποίησε σε 10.
Μου είναι αδιανόητο να το καταλάβω, όταν ειδικά σε εναλλακτικούς παρόχους περιμένουν 5 μήνες.
Θα μου πείτε βέβαια: "Γι'αυτό πάμε στον οτε για να μη περιμένουμε..."
Αλλα μιλάμε για 10 μέρες ρε παιδιά! ΥΥΥμαρτων.......

PS: Δεν εννοώ αυτούς που έχουν πρόβλημα όντως (ίσως χαμένες αιτήσεις ή άλλο)
Αλλά αυτούς που έστω και για αναβαθμίσεις σε κόμβους είναι έτοιμοι να κράξουν...

DjDamon
03-08-07, 19:50
παιδια σε εμενα εγινε σε 3μερες απο την στιγμη που εκανα αιτηση να βαλω σταθερη γραμμη:)

δηλ τριτη εκανα αιτηση σε Καταστημα Γ......που δουλευω, τεταρτη μου εβαλαν την γραμμη σταθερου απο τον ΟΤΕ και παρασκευη ειχα τους κωδικους!

Ενα θα σας πω εμπιστευτικα..... Κρατανε παντα πορτες καβαντζα απο τον ΟΤΕ για να χουν για (ετσι λενε) τους Επαγγελματιες Πελατες! πχ αιτησης Conn-X AT WORK! Η Κωδικοι δινονται σε μια μερα

chfilis
07-08-07, 14:40
βασικά δεν τα είπες καλά....κάθε εταιρία μπορεί να αγοράσει πόρτες σε ενα dslam και ας μην τις χρησιμοποιήσει...πχ σε περιοχές με ζήτηση όταν μπει κάποιο νεο dslam ή οταν τελειώνουν οι πορτες αν η εταιρία είναι εξυπνη πάει αγοράζει 20 πορτες και λεει οτι τις θέλω για το δίκτυο μου. οπότε οταν μετά απο δυο τρεις μερες ερθει η αιτηση του πελάτη την έχει κρατήση. αυτό γίνεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.