PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρόνος ενεργοποίησης OnDSL kit



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ysand
05-07-05, 16:03
Επειδή διαβάζω σε άλλα τόπικ ότι πολλών οι γραμμές ενεργοποιούνται σε πολύ μικρό χρονικό διαστημα, θα ήθελα να μάθω πόσες μέρες έκαναν να σας ενεγοποιήσουν τη σύνδεση με το ONDSL kit.
Γιατί εμένα μου είπαν 5-12 εργάσιμες.

poromenos
05-07-05, 16:42
εμενα μου ενεργοπηθηκε σημερα!!!3 εργασιμεσ μερεσ

Freedom
06-07-05, 09:10
εμενα μου ενεργοπηθηκε σημερα!!!3 εργασιμεσ μερεσ

Και σε εμένα ακριβώς το ίδιο...

3 εργάσιμες για να γινει το activation και την επόμενη με πήραν τηλ απο οτενετ για να μου πουν το password...

teo_L20
06-07-05, 09:25
κι εμενα 3 εργασιμες μέρες!!

oplakiaz
08-07-05, 14:24
εγώ ρε παιδιά έκανα την αίτηση την δευτέρα που μας πέρασε και ακόμη περιμένω... :(
δεν με έχουν πάρει κανένα τηλ..

tsiartas
08-07-05, 16:21
Ιδου το χρονικό της ντροπής.
23Ιουνίου: Αίτηση στο Multirama
24 Ιουνίου: τηλέφωνο από ΟΤΕ, επιβεβαίωση παραλαβής αίτησης
6 Ιουλίου: τηλέφωνο σε ΟΤΕ-απάντηση ότι εκκρεμεί η αίτηση
6 Ιουλίου:επίσκεψη στον τοπικό ΟΤΕ(οδός Λαγκαδά, Σταυρούπολη, DSLAM ΠΑύλου Μελά)-Απάντηση: Δεν έχουμε πόρτες, μας τελείωσαν. Θα περιμένετε την αναβαθμιση.Καντήλια από μένα
08 Ιουλίου(Πρωί): Τηλ στην Οτενετ, καντήλια-Αναλαμβάνει ο υπάλληλος και λέει ότι θα μου απαντήσει
08 Ιουλίου(Πριν από λίγο): Τηλ από Οτενετ και ενεργοποίηση

Σύνολο 16 μέρες(12 εργάσιμες)
Τυχαίο ή όχι, δεν ξέρω. Μπορείτε να το κρίνετε εσείς

ysand
09-07-05, 00:04
ωχ, εμένα μόλις πέρασε η 5η εργάσιμη, να αρχίσω να ανησυχω?

power
09-07-05, 02:14
Σύνολο 16 μέρες(12 εργάσιμες)
Τυχαίο ή όχι, δεν ξέρω. Μπορείτε να το κρίνετε εσείς

Σωστά! Θα το κρίνουμε εμείς από τη γενική εικόνα των posts.
Το ξέρεις οτι υπάρχει money return μετά την 12η εργάσιμη, ε?

maxcp
10-07-05, 23:01
Eμένα κάναν κανα μήνα..τους κατείγγειλα στον ΙΝΚΑ και μετα απο 10 μέρες επικοινωνησαν μαζί μου να δούν τι είπα κ τι έγινε κ γιατί τους κατηγγειλα...

teo_L20
11-07-05, 09:45
να κανουμε ενα δημοψήφισμα!!
να δουμε μεσο ορο για ενεργοποιηση!!

ysand
11-07-05, 14:49
6η εργασιμη και περιμένω.....

edit: 9η... :evil: :evil: :evil:

ysand
18-07-05, 17:16
Λοιπόν, επειδή μεθαύριο είναι η 12η και τελευταια από τις "5 με 12 εργασιμες το αργότερο..." θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω σε περιπτωση που δεν έχει ενεργοποιηθεί μέχρι τότε. :(
Ευχαριστω.

teo_L20
19-07-05, 09:47
τους παιρνεις τηλεφωνο του ρωτας πως παει κι αν σου τα μασαν τους κραζεις!!

power
19-07-05, 10:38
Και επίσης αν θες το πας πίσω και σου δίνουν το μαρούλι.

teo_L20
19-07-05, 16:59
πολύ σωστα power!!!

ysand
20-07-05, 18:04
Λοιπόν, 12η και τελευτάια εργάσιμη:

Παίρνω τηλέφωνο να δω τι στο @$#$@ γίνεται.
Η κοπέλα που το σηκώνει μου λέει ότι (προφανώς) δεν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου, και ωα αφήσω τηλέφωνο να με ειδοποιήσει.
Επειδή όμως το'χω δει το έργο, της λέω δεν πειράζει, να επικοινωνήσει τώρα και εγώ περιμένω.
...και μου λέει πως της είπαν ότι η περιοχή μου έχει πρόβλημα!!!!! (Χαλάνδρι)
τώρα τι πρόβλημα αντιμετωπίζουν, πόσο καιρό θα κάνουν να το φτιάξουν και να με ειδοποιήσουν για να συνδεθώ ένας Θεός ξέρει.....

Listarxos
20-07-05, 19:21
Δε ξερω για σενα αλλα η συνδεση μου εγινε και πεταει.... Εχω κατεβασει 250 μεγαβαιτ τραγουδια και αγιος ο θεος....... Μην ανησυχεις θα ερθει και η ωρα σου....... Παντως αν θες ελα σπιτι να κατεβασουμε μαζι...... Τα λεμε Δρ.Στειν..... :twisted: :haha :twisted: :haha

ysand
26-07-05, 19:01
Λοιπόν, σήμερα, 24 μέρες μετά την αγορά έχω επιτέλους DSL... :evil:

...και μ'αρέσει :D

viper151
26-07-05, 19:52
Κανονικα επρεπε να σε παρουν τηλεφωνο απο τον οτε οταν παραλαβαν την αποδειξη...

ΚΟΙΤΑΧΤΕ΅::::: Με εμενα τι το εξης τραγικο συνεβη και πηρα τα multirama και τα εβρισα... λοιπον παω ωραια ωραια να παρω ενα dsl κιτ σαν παιδι και εγω..παωημερα πεμπτη....μια βδομαδα μετα παιρνω τηλεφωνο την οτενετ και τον οτε να δω τι γινεται.. ΤΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΚΟΥΩ ΛΕΤΕ????? :thumbdown :thumbdown :closed :closed :closed OTI δεν εχουθν καν τα στοιχεια μου εκει...παιρνω λοιπον τηλεφωνο τα multirama και αφου περναω απο 100000 αναμονες μου λενε οτι δεν εχει αποσταλει ακομη η αποδειξη παραδοσης... :scared: :scared: :sorry: :sorry:
εε εφαγαν ενα βρισιδι..της χρονιας τους..να μην τα πολυλεω πηγε η μερα δευτερα με παιρνουν απο την οτενετ εφτασε η αποδειξη αγορας σε μας μου λενε...και ετοιμαζουν την συνδεση απο τον οτε...και ημερα πεμπτη 3 μερες μετα ερχεται η συνδεση... κανονικα λενε απο 5-12 μερες αλλα εκαναν 3-4 που σημαινει οτι δινουν περιθωριο στους διακομιστες(μαγαζια) να τους στειλουν(σημεωτεον με fax) τις αποδειξεις...ελεος πια....

beastboy
09-12-05, 14:35
Re oi an8rwpoi den pane kala! 5h ergasimh hmera kai akoma na energopih8ei, kai meta lene oti exeis kai 4 mines tsampa, @@~!!!!! an toso kanei na energopih8ei tipota den sou dinoun tsampa. stin 10-11 hmera 8a tous parw gia agria mpinelikia

8a tous katagklilw opoy brw.

Mia erotish: otan energopih8ei 8a dw to lampaki tou sagem poy leei "adsl" na einai anameno h 8a prepei na exw sindethei gia na anapsei?

sdikr
09-12-05, 14:39
Καλώς ήρθες κάνε σε παρακαλώ τον κόπο και διάβασε τους κανόνες λειτουργείας (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content)

power
09-12-05, 19:59
Re oi an8rwpoi den pane kala! 5h ergasimh hmera kai akoma na energopih8ei, kai meta lene oti exeis kai 4 mines tsampa, @@~!!!!! an toso kanei na energopih8ei tipota den sou dinoun tsampa. stin 10-11 hmera 8a tous parw gia agria mpinelikia

8a tous katagklilw opoy brw.

Mia erotish: otan energopih8ei 8a dw to lampaki tou sagem poy leei "adsl" na einai anameno h 8a prepei na exw sindethei gia na anapsei?

Ο sdikr εννοεί να κάνεις edit το μήνυμά σου και να το γράψεις με Ελληνικά.
Εχεις υπογράψει συμβόλαιο που λέει χρόνος ενεργοποίησης εώς 12 εργάσιμες.
Δεν έχει αρχίσει να μετράει το 4μηνο ακόμα. Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις τα post που αναφαίρονται στο πακέτο που αγόρασες.

NoYmErOs
10-12-05, 12:42
Κανονικα επρεπε να σε παρουν τηλεφωνο απο τον οτε οταν παραλαβαν την αποδειξη... ΤΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΚΟΥΩ ΛΕΤΕ?????

Όσους μεσάζοντες βάσεις ανάμεσα στην σύνδεσή σου τόσο χειρότερα.. εγώ πήρα DSL με να τηλέφωνο στο 134 ..εσύ πήγες στα multirama, εκείνοι πρέπει να μαζέψουν κάποια πακέτα να τα στείλουν στην ΟΤΕνετ και η ΟΤΕνετ να τα στείλει στον ΟΤΕ.... δεν είναι το ίδιο.. πάντως λίγο υπομονή και θα είναι εντάξει:thumbsup1

guido
12-12-05, 12:40
τρίτη αίτηση στον γερμανό και σήμερα ενεργοποίηση γραμμής (5 εργάσιμες δηλ)

αλλα ακόμα περιμένω τηλ. για το password και μπαίνω με dialup :(

drakos13
17-12-05, 00:51
τελικα κατεληξα στο OnDSLkit . Δηλαδη μετα απο 5 μερες να περιμενω ενεργοποιηση
Επισης το ποσο θα παρει για να ενεργοπιηθει η γραμμη εξαρταται απο το κομβο και τη περιοχη? Το πασγορντ ειναι εκεινο που γραφει πανω η αιτηση η θα μου το δωσουν εκεινοι?

yositosi
17-12-05, 11:47
Τη Δευτέρα, 5/12 το μεσημέρι έδωσα την αίτηση, τη Δευτέρα 12/12 το πρωί είχε γίνει η ενεργοποίηση (άναψε το πράσινο λαμπάκι στο μόντεμ), και από το μεσημέρι μπορούσα να μπω (το password δεν είχε αλλάξει μιας και είχα κάνει αναβάθμιση της PSTN σύνδεσης που είχα σε αυτούς). Το ίδιο βράδυ επικοινώνησαν και αυτοί μαζί μου για να με ενημερώσουν.. αλλά ήδη εγώ κατέβαζα! :D

drakos13
19-12-05, 21:26
Τυχεροι ολοι σας. 1η εργασιμη και περιμενω. Κανενας απο Πυργο Ηλειας?

edit: 3η και περμιμένω... χτες με πηραν τηλεφωνο οτι ελαβαν την αιτηση.

iasonakos
20-12-05, 21:59
To the mall δεν το ειχα δει! Αποφάσισα λοιπον σήμερα το πρωι να πάω να αγορασω και εγώ το Ondsl Kit. Πηγα λοιπον στον Γερμανο στο the mall! Τα παιδια συγχωρουνται... H ταμιας μου έκοψε απόδειξη για 270ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομιζε οτι το linksys wireless modem/router επρεπε να το πληρώσω!! Αφου επαθα το εγκεφαλικό μου και συνήλθα της εξήγησα πολυ ευγενικά οτι το modem ειναι δωρο απο εσας!! Μου ζητησε συγνωμη και προχωρησα προς την εξοδο με το πακέτο αγκαλια!!!!!!!:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνεπώς.... 1η Μέρα! and counting!!!
2η Μέρα! and counting!!!
3η Μέρα! and counting!!!
4η Μέρα! and counting!!! (Ακομα το fax στην Οτενετ δεν το εχουνε λαβει... 24/12/05)

t300
20-12-05, 22:06
To the mall δεν το ειχα δει! Αποφάσισα λοιπον σήμερα το πρωι να πάω να αγορασω και εγώ το Ondsl Kit. Πηγα λοιπον στον Γερμανο στο the mall! Τα παιδια συγχωρουνται... H ταμιας μου έκοψε απόδειξη για 270ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομιζε οτι το linksys wireless modem/router επρεπε να το πληρώσω!! Αφου επαθα το εγκεφαλικό μου και συνήλθα της εξήγησα πολυ ευγενικά οτι το modem ειναι δωρο απο εσας!! Μου ζητησε συγνωμη και προχωρησα προς την εξοδο με το πακέτο αγκαλια!!!!!!!:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνεπώς.... 1η Μέρα! and counting!!!

Τώρα το router το δίνουν αμέσως; Δεν είναι όπως τον Οκτώβρη που έπρεπε να πάρεις πρώτα το kit και μετά να περιμένεις να έρθει από τα κεντρικά το linksys;

iasonakos
21-12-05, 13:21
Μου το δωσανε αμέσως όλο το πακέτο παρέα με το linksys. Λοιπον το sagem ειναι μεγαλη ******* !!! Πηρα σήμερα τηλέφωνο στην Οτενετ και μου είπανε πως δεν έχουν λάβει ακόμα την αίτηση. Πηρα στον Γερμανο και μου είπανε οτι την στείλανε αμέσως μόλις έφυγα... Που ειναι η αιτηση μου??? Ψαξε ψαξε δεν θα τη βρείς, και άμα την βρεις τοτε να χαρείς!!!!

Εξαλου είπαμε Οτενετ = :respekt:
Γερμανος = :respekt:

t300
21-12-05, 17:14
To kit με δώρο το router το πήρες με 12μηνη δέσμευση; Γιατί σήμερα στο Γερμανό μου έλεγαν κάτι περίεργα του τύπου ότι το router το παίρνω μόνο αν δεσμευτώ 12 μήνες και έτσι έχω παγώσει τη διαδικασία μέχρι να δω τι ισχύει.

drakos13
21-12-05, 20:38
παει σημερα και η 3η εργασιμη... παω τωρα στη 4η:-k

NoYmErOs
21-12-05, 22:56
Να μετράς τις εργάσιμες μετά τις μέρες που σου έχουν πει σαν μέγιστο της ενεργοποίησης και όχι από την 3 μέρα..

Τότε θα έχεις και δίκαιο..

iasonakos
23-12-05, 04:32
To router το παιρνεις με 12μηνη δεσμευση.
Τι έπαθα σήμερα: Οπως αραζα στον καναπέ και έβλεπα TV χτυπάει το κινητο..
-Παρακαλω?
-Ναι, καλησπέρα σας. Τηλεφωνω απο τον Γερμανο στο The Mall..
-Πειτε μου
-Ξερετε, καναμε ενα λαθος.. Το router που σας δωσαμε προχθές ειναι για ISDN γραμμη ενω εσεις εχετε PSTN..
-Σας το ειπα νομιζω οταν το αγορασα και με διαβεβαιωσατε πως δουλευει και σε PSTN...
-Ξερετε, ειμαι καινουριος στο καταστημα και....... καταλαβαινετε...
Μπορειτε να περασετε απο εδω καποια στιγμη να σας το αλλαξουμε?
-ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??? Μενω Βυρωνα και ειστε Μαρουσι!!!!!!!!
-Οποτε μπορειτε περαστε να σας το αλλαξουμε.......
-Ειμαι 2 ωρες απόσταση.....
κτλ
κτλ
κτλ

Τελικα πηγα και το άλλαξα. Ουτε συγνωμη δεν ειπανε!
Να δω με την γραμμη τι θα γινει. 2η μερα και στην ΟΤΕΝΕΤ δεν εχουν λάβει fax.. Ο γερμανος λεει οτι στειλανε την αιτηση αμεσως αφοτου εφυγα...

Wish me good luck!!!

Sergio01
23-12-05, 17:18
Ρε παιδιά εγώ πήγα στον ΟΤΕ στις 18/12 αλλά μου έδωσαν το παλιό πακέτο με το modem SAGEM F@ST 800. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου έδιναν το καινούργιο με το modem της Linksys. Α, και ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση. Και κάτι ακόμη θα μπορώ να μιλάω στο τηλ. ενώ είμαι online; Αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω??

drakos13
23-12-05, 19:16
Εχω DSL!!!!!!!!!!!!!!! H download speed μου ειναι 41-50κ με 384κ!!!!!!!!!!!!

NoYmErOs
24-12-05, 11:09
Εχω DSL!!!!!!!!!!!!!!! H download speed μου ειναι 41-50κ με 384κ!!!!!!!!!!!!

Τα παραλέμε λίγο.. :cool:

Καλορίζικη

iasonakos
25-12-05, 02:42
Ρε παιδιά εγώ πήγα στον ΟΤΕ στις 18/12 αλλά μου έδωσαν το παλιό πακέτο με το modem SAGEM F@ST 800. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου έδιναν το καινούργιο με το modem της Linksys. Α, και ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση. Και κάτι ακόμη θα μπορώ να μιλάω στο τηλ. ενώ είμαι online; Αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω??

To linksys to δινει μονο ο γερμανος! Εαν το πηρες απο τον οτε εφαγες πακετο!!
Για να μιλας στο τηλ θα πρεπει να βαλεις το φιλτρο εαν εχεις pstn σε μια μπριζα στο σπιτι σου. Εαν διαβασεις τις οδηγιες απο το πακετο θα καταλαβεις!

drakos13
26-12-05, 12:58
Τα παραλέμε λίγο.. :cool:

Καλορίζικη

Oxi, καθόλου. Στα αλήθεια η συνδεση μου σπανια πεφτει κατω απο 39. Τριγυριζει γυρω στα 44kb-41kb-39kb. για μερικα δευτερολεπτα μου κρατιεται στο 50(με χρηση DOWNLOAD MANAGER)

d!d
26-12-05, 20:01
Εξαλου είπαμε Οτενετ = :respekt:
Γερμανος = :respekt:
Γαμώτο θέλω να αρχίσω να γράφω στο forum για ερωτήσεις - εμπειρίες σχετικά με τη adsl συνδεσή μου, αλλά λόγω αυτού του συνδιασμού δεν έχει ενεργοποιηθεί το kit Α - Κ - Ο - Μ - Α :evil: (Η αίτηση έγινε 3/12, σήμερα είναι 26)

Το ωραίο είναι ότι μετά απο δικές μου πιέσεις οι τεχνικοί αποφάσισαν να ενεργοποιήσουν τη γραμμή την παρασκευή 23/12 11 το πρωί.. (άναψε το λαμπάκι ατο modem
Kαι επειδή μυρίστηκα τη δουλεία έπαιρνα ΟΤΕ και Οtenet όλη μέρα Παρασκευή να τους το πώ ΕΓΩ (δεν το ήξεραν!!!, με πήραν μάλιστα συμπτωματικά εκείνη την μέρα από Otenet να δικαιολογηθούν που καθυστερεί να έρθει η γραμμή!!!)
ΕΛΕΟΣ ούτε ο ΟΤΕ 134 ήξερε ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή όλη μέρα:mad:

Οπότε κάθομαι εγώ σαν το μ*αλάκα, να περάσουν το ωραίο 3μερό τους, μήπως και αύριο τρίτη κάνουν 2 τηλέφωνα μεταξύ τους (το τραγικό είναι ότι επέλεξα Otenet και καλά για να συνεννοήται καλύτερα με ΟΤΕ:cry:) και μου πουν τους κωδικούς τους
Μακάρι να είναι καλή η σύνδεση τουλάχιστον (μεγάλα λόγια λέω τώρα...:haha) απ' ότι μου είπαν είμαι σε DSLAM Siemens ISDN 384K Τερψιθέας)

NoYmErOs
27-12-05, 10:42
Oxi, καθόλου. Στα αλήθεια η συνδεση μου σπανια πεφτει κατω απο 39. Τριγυριζει γυρω στα 44kb-41kb-39kb. για μερικα δευτερολεπτα μου κρατιεται στο 50(με χρηση DOWNLOAD MANAGER)

Έτσι όπως το έχεις γράψει και δες το καλά αυτό.. σαν να λες ότι πιάνω 50 που δεν γίνεται.. το μέσο όρο μετράμε και όχι το τι θα κατεβάσει εκείνη την στιγμή για 1-2 sec.
Επίσης στις καλές γραμμές όλοι ξεκινάνε με 70-60 και σιγά σιγά κατεβάζουν.. και μένει σταθερά στα 40-42...

Πόσα επιτέλους kbps πρέπει να παίρνω καθαρά από το ADSL (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14986)

drakos13
27-12-05, 12:17
εμενα το download mou ξεκιναει στα 170κ, οεφτει σταδιακα στα 50 οπου εκει μενει λιγο και μετα τριγυριζει απο 39-44. αληθεια σας λεω ρε παιδια πιστεψτε με, ΑΜΑΝ!

papathvas
28-12-05, 22:10
παρασκευή έκανα την αίτηση και πήρα το πακετάκι με το sagem
σήμερα πήρα το linkys αλλα στην otenet που πήρα το μεσημέρι δεν είχαν ακόμη την αίτησή μου :evil: (ο γερμανός την είχε στείλει κατευθείαν!)

άρα αύριο είναι η 3 εργάσιμη...για να δούμε πόσα καντήλια θα ρίξω :roll:

d!d
28-12-05, 23:39
για να δούμε πόσα καντήλια θα ρίξω :roll:

Καλύτερα να ασπαστείς το Βουδισμό για να έχεις υπομονή, σου εύχομαι καλή τύχη πάντως..

Εγώ ήμουν ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα, έκανα αίτηση 3/12 τελικά πήρα σήμερα 28/12 κωδικούς για να μπω (το ότι έπρεπε να περάσουν 6 μέρες αφ'ότου αποφάσισε ο ΟΤΕ να ενεργοποιήσει τη γραμμή, που με πετάγαν μπαλάκι Otenet σε ο ΟΤΕ γιατι δεν μπορούσαν (δεν ήξεραν αυτοί που έπερνα τηλέφωνο πως να ενημερωθεί κ η Otenet) δεν το σχολιάζω γιατι με νευριάζει περαιτέρω, ειδικά:
αφού μόλις είδα το "μαγικό" κόσμο του OnDsl kit με το sagem να μου κρασάρει στα 2 μια χαρά συστήματα (πρόσφατο format, updated antivirus, firewall) μετά απο λίγη ώρα χωρίς να έχω κάνει κάποια μλκια εγώ
και προσπαθώντας μολις να τρέξω το VoipBuster (χωρις να τρέχω τίποτε άλλο) στο κάτω διαμέρισμα και να έιναι άθλια, αδύνατη να επικοινωνήσεις η σύνδεση(που σε ISDN 64 έτρεχε μια χαρά και υπεραστικά)...
Ελπίζω να μην σε απογοητεύω
Το download κυμαίνεται γύρω στο 33

metchnikoff
29-12-05, 01:54
Ωραία τα λέτε βρε παιδιά και καλές γιορτές!Τελικά Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα!
Εγώ μένω στην Ηγουμενίτσα,όπως λέμε άνω-κάτω κολοπετινίτσα να πούμε και τα κεντρικά του ΟΤΕ μας είναι στην Πάτρα!Και όμως μετά από τρεις ημέρες είχα και την ενεργοποίηση της γραμμής και το ρούτερ που μου έστειλαν,αν και δεν το χρειάστηκα γιατί είχα πάρει εν τω μεταξύ ,διαβάζοντας τα σχετικά στο φόρουμ!
Είναι όπως σου κάτσει τελικά!
P.S.Tην σύνδεση και όλο το πακέτο το πήρα από το 134 μετά από δικό τους τηλεφώνημα....promotion των υπηρεσιών τους και δεν το μετάνιωσα!Να συμπληρώσω ότι στο μουλάρι πιάνω 30-35 ΚΒ περίπου με 25 μέσο όρο,στα torrents ακόμα και 40 KB με το μtorrent!Βέβαια τα ρύθμισα ρωσικά,μιας και όλο στα site τους είμαι,καθώς γνωρίζω τη γλώσσα τους!
Υπομονή και καλές γιορτές σε όλους!

SnakeMJK
29-12-05, 12:58
Χθες το μεσημέρι, 28 Δεκεμβρίου, πήρα και εγώ το OnDSL kit από το πλαίσιο, με 12μηνη δέσμευση, και δώρο φυσικά το Netgear. Σύνδεσα τα πάντα και περιμένω τηλεφώνημα τους... Θα περιμένω πολύ;

t300
29-12-05, 15:34
Δε θα αργήσει! Εμένα σε 3 μέρες από τη στιγμή που πήρε η otenet την αίτηση, ενεργοποιήθηκε η γραμμή.

papathvas
29-12-05, 15:35
είναι έκπληξη!!...υπομονή να έχεις...

που λέτε,πήρα τηλ.πάλι σήμερα(3η εργάσιμη) κ από την παρασκευή που έστειλε ο Γερμανός την αίτηση ακόμη δεν έχει φτάσει σε αυτούς!!!
και την ρωτάω την κοπελιά"3 μέρες κάνει να έρθει ένα fax?? μήπως δεν ξέρει τον δρόμο??":evil:

και μου είπε το κλασικό:αφήστε ένα όνομα κ τηλέφωνο για να σας πάρουμε εμείς μέχρι αύριο το πρωι!

για να δούμε...

t300
29-12-05, 15:38
Φταίει ο Γερμανός και όχι η otenet.

papathvas
29-12-05, 15:41
Φταίει ο Γερμανός και όχι η otenet.
για ποιο λόγο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.