PDA

Επιστροφή στο Forum : Otenet-->cοnn-x χρειαζεται να κανω αιτηση?



spinemm
22-03-08, 19:55
Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και εαν καποιος ξερει να μου απαντησει γιατι με αυτα που ακουσα σημερα απο τον Γερμανο που πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο θα με τρελλανουν!!!!!

Ας παρω τα πραγματα απο την αρχη.....εκανα αιτηση για αναβαθμιση της γραμμης μου τηλεφωνικα απο 1mb σε 8mb τον Ιανουαριο που ανακοινωθηκαν οι νεες τιμες, μετα απο λιγο καιρο εγινε η συγχωνευση να το πω.....οτενετ και οτε.....και τωρα οι αποριες μου..

1. Εγω παιρνω ακομα λογαριασμο απο την οτενετ και οχι απο τον οτε οπως διαβαζω οτι παιρνουν αρκετα παιδια απο εδω μεσα, ειναι κακο αυτο?:hmm:

2. Στον Γερμανο σημερα απορησαν που ακομα παιρνω λογαριασμο απο την οτενετ και μου ειπαν σε ερωτηση μου οτι εαν δεν κανω ΕΓΩ αιτηση για να περασω σε connx θα μου κοψουν το ιντερνετ και θα πρεπει να ξανακανω αιτηση απο την αρχη. Επισης μου ειπαν να κανω εκει κατευθειαν την αιτηση, γιατι αυτοι μπορουν να το κανουν ΑΜΕΣΑ και πιο γρηγορα απο οτι εγω. Αληθευει αυτο?

3. Τελικα εγω θα πρεπει να κανω αιτηση για να περασω στο connx ή θα γινει αυτοματα η μεταφορα μου? εαν ΝΑΙ ΠΟΥ πρεπει να κανω την αιτηση ?

Παιδια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε μου γιατι πραγματικα παω να τρελλαθω:(:(:(:(

:respekt:Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων!!!!!!!:respekt:

ariadgr
22-03-08, 21:11
Παρε τηλ. στο 134 να ενημερωθείς και να κάνεις αίτηση μεταφοράς σε conn-x αν θέλεις.

spinemm
22-03-08, 21:38
Ευχαριστω για την απαντηση σου. Αλλα να ενημερωθω γιατι πραγμα? :( αφου θελω να συνεχισω στον ΟΤΕ και απο την αλλη, ουτως ή αλλως δεν ειμαι δεσμευμενη για 6 μηνες (το ελαχιστο) αφου ειχα κανει αιτηση για αναβαθμιση?

ariadgr
22-03-08, 21:42
Να ενημερωθείς για τις απορίες που έχεις (βλέπε 1,2,3 στο αρχικό σου μήνυμα)

zeta
25-03-08, 07:30
Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και εαν καποιος ξερει να μου απαντησει γιατι με αυτα που ακουσα σημερα απο τον Γερμανο που πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο θα με τρελλανουν!!!!!

Ας παρω τα πραγματα απο την αρχη.....εκανα αιτηση για αναβαθμιση της γραμμης μου τηλεφωνικα απο 1mb σε 8mb τον Ιανουαριο που ανακοινωθηκαν οι νεες τιμες, μετα απο λιγο καιρο εγινε η συγχωνευση να το πω.....οτενετ και οτε.....και τωρα οι αποριες μου..

1. Εγω παιρνω ακομα λογαριασμο απο την οτενετ και οχι απο τον οτε οπως διαβαζω οτι παιρνουν αρκετα παιδια απο εδω μεσα, ειναι κακο αυτο?:hmm:

2. Στον Γερμανο σημερα απορησαν που ακομα παιρνω λογαριασμο απο την οτενετ και μου ειπαν σε ερωτηση μου οτι εαν δεν κανω ΕΓΩ αιτηση για να περασω σε connx θα μου κοψουν το ιντερνετ και θα πρεπει να ξανακανω αιτηση απο την αρχη. Επισης μου ειπαν να κανω εκει κατευθειαν την αιτηση, γιατι αυτοι μπορουν να το κανουν ΑΜΕΣΑ και πιο γρηγορα απο οτι εγω. Αληθευει αυτο?

3. Τελικα εγω θα πρεπει να κανω αιτηση για να περασω στο connx ή θα γινει αυτοματα η μεταφορα μου? εαν ΝΑΙ ΠΟΥ πρεπει να κανω την αιτηση ?

Παιδια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε μου γιατι πραγματικα παω να τρελλαθω:(:(:(:(

:respekt:Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων!!!!!!!:respekt:

για σίγουρα πάρε στο 134.
πάντως απο όσο ξέρω, η οτενετ δεν εκλεισε, σταματησε η εμπορική διάθεση των προιοντων της. οι πελάτες όμως παραμένουν. Δεν πρόκειται κανεις να σου κόψει το ιντερνετ. τώρα αν εχεις το ondsl home, δε σε συμφέρει να το εχεις, κανε αιτηση μεταφορας σε conn-x. αν εχεις το ondsl bundle ή το ondsl kit, οι χρεώσεις είναι ίδιες με το conn-x, δε χρειάζεται να κανεις κάτι.
καλου κακου κανε ενα τηλεφωνο στο 134.

στο γερμανο εχω μια υποψια οτι δεν ξερουν τι τους γινεται...

tatakis
25-03-08, 15:50
Εμένα με πήραν από τον ΟΤΕ και μου είπαν πως 31/3 θα κοπεί το internet αν δεν κάνω αίτηση για μετάβαση (από OnDSL Kit που είχα) σε conn-x. Τυπική είναι αλλά πρέπει να γίνει.

papail
25-03-08, 16:00
Εμένα με πήραν από τον ΟΤΕ και μου είπαν πως 31/3 θα κοπεί το internet αν δεν κάνω αίτηση για μετάβαση (από OnDSL Kit που είχα) σε conn-x. Τυπική είναι αλλά πρέπει να γίνει.


Είμαι υπάλληλος του ΟΤΕ και σου λέω:
Πάρε την ταυτότητά σου και πηγαινε σε 'ενα κατάστημα ΟΤΕ.Κα΄νε αίτηση για μεταρτοπή από Κιτ σε COnnx.
ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις αίτηση .Ενοείτε ότι το user name kai paswword , παραμεένουν τα ίδια.
Σε μία ωρίτσα θα έχεις connx.
Α και επειδή θεωρείται νέοCONNX ,δικαιούσαι και Router δωρεάν ή έκπτωση 30 ευρώ για ασύρματο router

pnikolo
25-03-08, 18:22
Είμαι υπάλληλος του ΟΤΕ και σου λέω:
Πάρε την ταυτότητά σου και πηγαινε σε 'ενα κατάστημα ΟΤΕ.Κα΄νε αίτηση για μεταρτοπή από Κιτ σε COnnx.
ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις αίτηση .Ενοείτε ότι το user name kai paswword , παραμεένουν τα ίδια.
Σε μία ωρίτσα θα έχεις connx.
Α και επειδή θεωρείται νέοCONNX ,δικαιούσαι και Router δωρεάν ή έκπτωση 30 ευρώ για ασύρματο router

Αλλα με 6μηνη δεσμευση, αλλοιως συνεχιζεις με conn-x αοριστου ;)

papail
25-03-08, 18:25
Αλλα με 6μηνη δεσμευση, αλλοιως συνεχιζεις με conn-x αοριστου ;)

ΣΩΣΤΑ , ΣΥΓΝΓΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ.

thanoolhs
05-06-08, 19:55
γεια σας!!!

εγω εχω otenet ondsl kit φοιτητικο!!!

τι πρεπει να κανω???

σας παρακαλω απαντηστε μου διοτι ειμαι νεος χρηστης.

σας ευχαριστω!

pnikolo
06-06-08, 02:21
γεια σας!!!
εγω εχω otenet ondsl kit φοιτητικο!!!
τι πρεπει να κανω???
σας παρακαλω απαντηστε μου διοτι ειμαι νεος χρηστης.
σας ευχαριστω!

Τιποτα μη κανεις, λογικα θα σου μετατραπει σε διοδος, αλλα καλυτερα συμβουλεψου το 134 ;)

FuS
06-06-08, 12:26
Καλησπερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και εαν καποιος ξερει να μου απαντησει γιατι με αυτα που ακουσα σημερα απο τον Γερμανο που πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο θα με τρελλανουν!!!!!

Ας παρω τα πραγματα απο την αρχη.....εκανα αιτηση για αναβαθμιση της γραμμης μου τηλεφωνικα απο 1mb σε 8mb τον Ιανουαριο που ανακοινωθηκαν οι νεες τιμες, μετα απο λιγο καιρο εγινε η συγχωνευση να το πω.....οτενετ και οτε.....και τωρα οι αποριες μου..

1. Εγω παιρνω ακομα λογαριασμο απο την οτενετ και οχι απο τον οτε οπως διαβαζω οτι παιρνουν αρκετα παιδια απο εδω μεσα, ειναι κακο αυτο?:hmm:

2. Στον Γερμανο σημερα απορησαν που ακομα παιρνω λογαριασμο απο την οτενετ και μου ειπαν σε ερωτηση μου οτι εαν δεν κανω ΕΓΩ αιτηση για να περασω σε connx θα μου κοψουν το ιντερνετ και θα πρεπει να ξανακανω αιτηση απο την αρχη. Επισης μου ειπαν να κανω εκει κατευθειαν την αιτηση, γιατι αυτοι μπορουν να το κανουν ΑΜΕΣΑ και πιο γρηγορα απο οτι εγω. Αληθευει αυτο?

3. Τελικα εγω θα πρεπει να κανω αιτηση για να περασω στο connx ή θα γινει αυτοματα η μεταφορα μου? εαν ΝΑΙ ΠΟΥ πρεπει να κανω την αιτηση ?

Παιδια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε μου γιατι πραγματικα παω να τρελλαθω:(:(:(:(

:respekt:Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων!!!!!!!:respekt:

Πάρε στο 134 να πάρεις πληροφορίες και να σε κάνουν μεταφορά ΑΡΥΣ.

Αυτά που λέει ο Γερμανός είναι οι... γνωστές αερολογίες και κοτσάνες που πετά ο Γερμανός για να πουλήσει ένα προιόν παραπάνω :down: :down:

godfather77
07-06-08, 10:42
Εγώ πάαντως έκανα μια αίτηση σε ένα φιλαράκι μου, έχεει μαγαι ηλεκτρονικων και διαχειρίζεται αι συνδέσεις, πήρα το ...υπέροχο δώρο, Βaudtec.... και τελικά μέσα σε 10 περίπου εργάσιμες από οτenet έγινα connex. Ταυτόχρονα έκανα και αύξηση ταχύτητας. Όλα πήγαν καλά δεν έεινα στιγμή χωρίς σύνδεση,μόνο 5 λεπτά περίπου κατά την αλλαγή. Το σημαντικό είναι ότι επειδή έχεις κωδικούς, πόρτες κ.τ.λ. δεν χρειάζετα αναμονή για τίποτα, έιναι μια τυπική και μόνο αλλάγη. Εδώ και τρείς μέρες που έχω αλλάξει όλα πάνε καλά και ελπίζω να συνεχιστεί έτσι...

vanquish_v12
08-06-08, 21:06
Η διαδικασία είναι: Για αίτηση στο 134 για μεταφορά απο ondsl kit σε connx πρέπει να σου στείλουν με faχ ή με email μια αίτηση εξουσιοδότησης που πρέπει να υπογράψει ο κάτοχος της τηλεφωνικής γραμμής και με μια φωτοτυπία της ταυτοτητας του να επιστρέψει με fax στο 134. Αν δεν ζητήσεις αναβάθμιση της adsl η μετάβαση γίνεται περίπου σε μισή ώρα χωρις διακοπή internet και διατήρησει των κωδικών σου. Σε περίπτωση που ζητήσεις αναβάθμιση η διαδικασία κρατάει ως και 4 εργασιμες και ίσως με διακοπή internet ως και μια μέρα περίπου.

DSLaManiaC
08-06-08, 21:20
Η διαδικασία είναι: Για αίτηση στο 134 για μεταφορά απο ondsl kit σε connx πρέπει να σου στείλουν με faχ ή με email μια αίτηση εξουσιοδότησης που πρέπει να υπογράψει ο κάτοχος της τηλεφωνικής γραμμής και με μια φωτοτυπία της ταυτοτητας του να επιστρέψει με fax στο 134. Αν δεν ζητήσεις αναβάθμιση της adsl η μετάβαση γίνεται περίπου σε μισή ώρα χωρις διακοπή internet και διατήρησει των κωδικών σου. Σε περίπτωση που ζητήσεις αναβάθμιση η διαδικασία κρατάει ως και 4 εργασιμες και ίσως με διακοπή internet ως και μια μέρα περίπου.

Που τα βρίσκεις κ τα γράφεις αυτά?

Ένα απλό τηλέφωνο στο 134 είναι χωρίς φαξ κ ιστορίες.

pnikolo
08-06-08, 23:44
Που τα βρίσκεις κ τα γράφεις αυτά?

Ένα απλό τηλέφωνο στο 134 είναι χωρίς φαξ κ ιστορίες.

Μαλλον στον Παπυρο - Λαρους - Μπριτανικα, στο λημμα "αναβαθμισεις οτε"! :lol:

manoulamou
09-06-08, 17:18
Απλα αυτη η διαδικασια ισως ηταν λιγο last yiiiiiir!:)

pnikolo
09-06-08, 19:51
Απλα αυτη η διαδικασια ισως ηταν λιγο last yiiiiiir!:)

Η last century! :lol:

vanquish_v12
11-06-08, 21:43
Δουλεύω στο 134 Θεσσαλονίκης. Ακόμη και το OnDsl Kit θεωρείτε σύνδεση ΑΡΥΣ οπότε για μετατροπές ο Οτε χρειάζεται εξουσιοδότηση του κατόχου της τηλεφωνικής γραμμής.

@ ADSLgr.com All rights reserved.