PDA

Επιστροφή στο Forum : Δε μπορω να αποθηκευσω σε partition εξωτερικου σκληρου



Greator
23-03-08, 16:19
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Εχω ενα λαπτοπ και εχω εναν εξωτερικο σκληρο USB2 τον οποιο εχω χωρισει σε 2 partition. Ενω λοιπον το ενα ειναι οκ σημερα που πηγα να μεταφερω ενα αρχειο στο 2ο partition μου πεταξε σφαλμα:


"Δεν ειναι δυνατη η αντιγραφη του αρχειου χχχ. Το αρχειο η ο καταλογος εχει διαγραφει και δεν ειναι δυνατον να αναγνωσει"

Πρωτη φορα βλεπω τετοιο σφαλμα. Εννοειται οτι δοκιμασα να αντιγραψω και αλλα αρχεια παντα με το ιδιο αποτελεσμα. Το διαμερισμα εντωμεταξυ λειτουργει κανονικοτατα, ολα τα αρχεια που περιεχει τρεχουν κανονικα κ δεν παρουσιαζει το παραμικρο. Γιατι να μη μπορω να περασω αρχεια ομως?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις!

Greator
23-03-08, 22:40
Παρεπιπτοντως η Διαχειριση Δισκων δειχνει κανονικα το διαμερισμα και το εχει labeled "Σε καλη κατασταση".

Τι αλλο μπορει να φταιει ρε παιδια? Πρεπει επειγοντως να περασω καποια αρχεια και αυτο το προβλημα με εχει καθυστερησει απιστευτα...

psolord
24-03-08, 00:01
Μήπως τα αρχεία είναι σε καμια γλώσσα που δεν υποστηρίζει το λειτουργικό σου? Η μήπως υπάρχει κάνα path με χαλασμένους χαρακτήρες ή γερμανικά, γαλλικά, ισπανικά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο?

Greator
24-03-08, 00:26
Ενταξει, αυτο ειναι το πιο περιεργο που περιμενα να συμβει. Εκανα μια εξεταση δισκων just in case και αφου τελειωσε μπορω να περασω κανονικα αρχεια στο διαμερισμα...

Τι μπορει να ηταν?Πρωτη φορα μου τυχαινει αυτο και η λυση που βρηκα εντελως τυχαια μου φαινεται τελειως ακυρη...

psolord
24-03-08, 00:34
Ενταξει, αυτο ειναι το πιο περιεργο που περιμενα να συμβει. Εκανα μια εξεταση δισκων just in case και αφου τελειωσε μπορω να περασω κανονικα αρχεια στο διαμερισμα...

Τι μπορει να ηταν?Πρωτη φορα μου τυχαινει αυτο και η λυση που βρηκα εντελως τυχαια μου φαινεται τελειως ακυρη...

Η εξέταση δίσκων διορθώνει ότι προβλήματα βρει! :whistle:

Greator
24-03-08, 19:41
Η εξέταση δίσκων διορθώνει ότι προβλήματα βρει! :whistle:

Lol! Κανεις δεν ειδα να το προτεινει παντως :p Που ειναι η εμπιστοσυνη στην πολυαγαπημενη Micro$oft???:rofl:

psolord
25-03-08, 15:42
Lol! Κανεις δεν ειδα να το προτεινει παντως :p Που ειναι η εμπιστοσυνη στην πολυαγαπημενη Micro$oft???:rofl:

Χαχα! Όντως! Είδες καμιά φορά η πιο απλή λύση? Απλά μια φορά, επι fat32 era, μετά απο κόλλημα, μου έκανε αυτόματα scandisk ο υπολογιστής στην επανεκκίνηση και μου μετάτρεψε 80GB δεδομένων σε .chk, τα οποία δεν έσωσα ποτέ! Από τότε το έχω πάρει απο φόβο.:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.