PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ DOUBLE PLAY (FORTHNET)



angelkar
24-03-08, 10:52
Καλημέρα παιδιά.Αποφάσισα να κάνω διακοπή του συμβολαιού μου που έχω στην Forthnet(Double
Play)διότι έχω κάνει αίτηση απο Οκτώβρη έχει ενεργοποιηθεί η τηλεφωνία και απο 10 Ιανουαρίου η
περιοχή μου βρίσκεται σε κάλυψη ιδιόκτητου δικτύου αλλά μέχρι και σήμερα δεν με έχουν βάλει
στην 24άρα στο Internet καθώς επίσης αναγκάζομαι να πληρώνω ακόμα το πάγιο του ΟΤΕ.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα με χρεώσει κάτι η Forthnet για την διακοπή,και τι θα πρέπει να
προσέξω.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
ΑΠΟ ΤΗΝ FORTHNET ΣΩΘΗΚΑ.

Επίσης θέλω να πάω να κάνω μια γραμμή ADSL στον ΟΤΕ να επικοινωνήσω με τον ΟΤΕ
να κάνει κάποιες ενέργειες πρίν γίνει η διακοπή μου απο Fórthnet?

Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων για την βοηθειά σας.

theopan
24-03-08, 11:22
Καλημέρα παιδιά.Αποφάσισα να κάνω διακοπή του συμβολαιού μου που έχω στην Forthnet(Double
Play)διότι έχω κάνει αίτηση απο Οκτώβρη έχει ενεργοποιηθεί η τηλεφωνία και απο 10 Ιανουαρίου η
περιοχή μου βρίσκεται σε κάλυψη ιδιόκτητου δικτύου αλλά μέχρι και σήμερα δεν με έχουν βάλει
στην 24άρα στο Internet καθώς επίσης αναγκάζομαι να πληρώνω ακόμα το πάγιο του ΟΤΕ.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν θα με χρεώσει κάτι η Forthnet για την διακοπή,και τι θα πρέπει να
προσέξω.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ
ΑΠΟ ΤΗΝ FORTHNET ΣΩΘΗΚΑ.

Επίσης θέλω να πάω να κάνω μια γραμμή ADSL στον ΟΤΕ να επικοινωνήσω με τον ΟΤΕ
να κάνει κάποιες ενέργειες πρίν γίνει η διακοπή μου απο Fórthnet?

Ευχαριστώ εκ΄των προτέρων για την βοηθειά σας.

Δε θα κάνεις διακοπή στη forthnet. Θα κάνεις κατευθείαν αίτηση στον επόμενο πάροχο που σκοπεύεις να μεταβείς.

PrisonBreak-7-
24-03-08, 11:33
Και αν σου πουν να δώσεις 70 ευρώ μην τα δώσεις δεν μπορούν να τα πάρουν ποτέ..

angelkar
24-03-08, 12:07
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για της πληροφορίες....!!!!

theopan
24-03-08, 14:02
Και αν σου πουν να δώσεις 70 ευρώ μην τα δώσεις δεν μπορούν να τα πάρουν ποτέ..

Αυτό είναι υπο συζήτηση. Κατά κάποιες πληροφορίες, εμποδίζουν τη μετάβαση στο νέο πάροχο μέχρι να εξοφληθούν (νομότυπα ή μη).

notios7
24-03-08, 14:57
αυτο ψαχνεις?

PrisonBreak-7-
24-03-08, 15:51
Αυτό είναι υπο συζήτηση. Κατά κάποιες πληροφορίες, εμποδίζουν τη μετάβαση στο νέο πάροχο μέχρι να εξοφληθούν (νομότυπα ή μη).

Αυτά θα τα ρυθμίσει ο ΟΤΕ και πίστεψε με ότι μπορεί να τα ρυθμίσει με την εν λόγω εταιρεία...

vasiliadis1
24-03-08, 17:42
και εγώ το ίδιο θα κανω...βαρεθηκα...στο ρετζικι με κοροιδεύουν καιρο τωρα,,,και σημερα με ειπαν πως εχουν τεχνικες δυσκολίες στο κεντρο της ν.βαρνας...ουστ απο εδω.

theopan
25-03-08, 00:33
Αυτά θα τα ρυθμίσει ο ΟΤΕ και πίστεψε με ότι μπορεί να τα ρυθμίσει με την εν λόγω εταιρεία...

Επίτρεψε μου να μη σε πιστέψω, γιατί έχω ακόμα πιο απαράδεκτο πρόβλημα με την εν λόγω εταιρία και ο ΟΤΕ είναι τελείως ανήμπορος να κάνει κάτι.

hel
25-03-08, 15:06
Και μόλις ολοκληρωθεί η μετάβασή σου στον άλλο πάροχο κάνε καλού κακού διακοπή στην forthnet με γραπτή αίτηση διακοπής στο κατάστημά τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.