PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαρεθηκα...........



Σελίδες : [1] 2

sunrise
24-03-08, 23:53
Να παιζουν με την νοημοσυνη μου....
την μια φταιει η εσωτερικη καλωδιωση
την αλλη το ρουτερ
την αλλη καντε υπομονη και θα το κοιταξουμε
επειτα η αποσταση απ το dslam
3 μηνες περιμενα να ερθει λογαριασμος...
500 τηλεφωνα για να καταλαβουν τα προβληματα μου
688666776 e-mails και τα tickets να κλεινουν...αυτοματα

και ολα αυτα αφου περιμενα και 3 μηνες να με ενεργοποιησουν....


Για ολα τα παραπανω ΑΝΤΙΟ σας κυριοι στην HOL....οταν συμμαζεψετε το μαγαζακι σας ισως τα ξαναπουμε........:whistle:

nikoslykos
25-03-08, 00:17
γενικος πανε απτο κακο στο χειροτερο εγω ανοιξα ticket και μου απαντησαν μετα απο 2 μηνες..

sunrise
25-03-08, 01:06
γενικος πανε απτο κακο στο χειροτερο εγω ανοιξα ticket και μου απαντησαν μετα απο 2 μηνες..

Kαι αυτη τη στιγμη που μιλαμε,ενα ticket ειναι ανοιχτο,το οποιο εχω στειλει με φαξ(!!!) στις 11-1-08.Ελεος

player74
25-03-08, 01:16
βαρέθηκα.... να σβήνω αποτσίγαρα....

kinggreece
25-03-08, 14:03
τιμη και δοξα στον ΟΤΕ τελικα,τουλαχιστον στον ΟΤΕ σηκωνεις το τηλεφωνο και δινεις βλαβη,το πολυ πολυ πας σε ενα υποκαταστημα και κανεις εγγραφη καταγγελια και κοβεις κ.....ους αν δεν φτιαξουν το τηλεφωνο αμμεσα.

SouthDog
25-03-08, 14:42
Πισσα κ πουπουλα στη Χολέρα :down:

πάλι γ@μή8ηκ@ν τα ping...

η ώρα για βόλτα σε μαγαζί του ΟΤΕ πλησιάζει... :twisted:

Stefanos83
25-03-08, 20:19
Να παιζουν με την νοημοσυνη μου....
την μια φταιει η εσωτερικη καλωδιωση
την αλλη το ρουτερ
την αλλη καντε υπομονη και θα το κοιταξουμε
επειτα η αποσταση απ το dslam
3 μηνες περιμενα να ερθει λογαριασμος...
500 τηλεφωνα για να καταλαβουν τα προβληματα μου
688666776 e-mails και τα tickets να κλεινουν...αυτοματα

και ολα αυτα αφου περιμενα και 3 μηνες να με ενεργοποιησουν....


Για ολα τα παραπανω ΑΝΤΙΟ σας κυριοι στην HOL....οταν συμμαζεψετε το μαγαζακι σας ισως τα ξαναπουμε........:whistle:

Πολύ γενικός ο τίτλος σου και δεν νομίζω οτι κατάλαβε κανείς το πρόβλημα τελικά . Τεσπα , δόξα το θεό υπάρχουν πολλοί providers και υπάρχει παντα και ο ΟΤΕ ( αν και νομίζω έχει απεργία τωρα:p ) για να δοκιμάσεις . Good luck εκει που θα πας .

Υ.Γ. Τα pings σε μένα δεν είδα να αυξάνονται καθόλου , και όσο για το bandwidth απλα δίνει full . Με τελευταίο παράδειγμα σημερα 699mb αρχείο να κατεβαίνει σε 21 λεπτά απο torrent με 13mbps συγχρονισμό . Αερααααααααααα! :P

lexios
25-03-08, 21:49
Σέρνονται όλα...browsing, downloads...

Κρίμα, πάλι πέφτει η ποιότητα.

lsavvaid
25-03-08, 22:58
γενικος πανε απτο κακο στο χειροτερο εγω ανοιξα ticket και μου απαντησαν μετα απο 2 μηνες..

γιατί το λές αυτό? :lol:
και εγώ άνοιξα μια φορά θέμα και.......το είδαν όταν πήρα τηλέφωνο να δω τι έγινε

pontius1986
25-03-08, 23:09
πολυ αθλια τα pings των παιχνιδιων τελευταίες μερες τι γινεται?

andreasermones
25-03-08, 23:12
εχεχε καλα ειναι δεν βαριεσαι....αφου δεν ζητησαν αυτοι αποζημιωση για την απασχοληση του προσωπικου τους και την παρακωληση του κοινωνικου τους εργου καλα ειναι.....:rofl:

gkimonas
25-03-08, 23:21
και εγώ έχω πρόβλημα με τους λογαριασμούς,

έχουν περάσει 3 μήνες και πάμε στον 4 μήνα και ακόμα να μου εκδώσουν λογαριασμό.

Φταίει το λογιστήριο ισχυρίστηκαν,

κ εγώ τι φταίω που δεν έχει εκδόσει το λογιστήριο τον λογαριασμό, εγώ θέλω να μου έρχεται και να πληρώνω κάθε μήνα όπως θα έπρεπε.

Καλά θα έχουν να λαβαίνουν. :whistle:

sunrise
26-03-08, 14:25
Πολύ γενικός ο τίτλος σου και δεν νομίζω οτι κατάλαβε κανείς το πρόβλημα τελικά . Τεσπα , δόξα το θεό υπάρχουν πολλοί providers και υπάρχει παντα και ο ΟΤΕ ( αν και νομίζω έχει απεργία τωρα:p ) για να δοκιμάσεις . Good luck εκει που θα πας .

Υ.Γ. Τα pings σε μένα δεν είδα να αυξάνονται καθόλου , και όσο για το bandwidth απλα δίνει full . Με τελευταίο παράδειγμα σημερα 699mb αρχείο να κατεβαίνει σε 21 λεπτά απο torrent με 13mbps συγχρονισμό . Αερααααααααααα! :P

Φιλτατε στεφανε τι δε καταλαβες?Ολα τα παραπανω ειναι η μικρη αμαρτωλη μου ιστορια με την hol(που πιστευω ολοι λιγο πολυ την εχουν βιωσει),την οποια ξεχωρισα απ τους αλλους εναλλακτικους και...εσκασα.Ολο με το ανχος..μια η ταχυτητα προβλημα,να μιλησω με υπευθυνο τεχνικο 1 ωρα και στο τηλ...,σε φαξ δεν απαντανε,σε ε μειλ οποτε γουσταρουν...
Και δεν λεω,σιγουρα θα υπαρχουν κι επαγγελματιες στην εταιρια(ευχομαι να εισαι ενας απο αυτους) αλλα στο γενικο συνολο της ΤΥ χανονται....
Κριμα γιατι την εμπιστευτηκα και ηθελα να ενταξω και την (μικρη) εταιρια μου αλλα.....no way!

r_e_n_i_a
26-03-08, 15:23
Συμφωνώ απόλυτα. ΑΝΤΙΟ HOL και δυσφήμιση παντού και πάντοτε....Εμένα με συνδέσανε μετά από 5 μήνες. Οι ταχύτητές μου τραγικές από την αρχή.Στην αρχή είχα upload 22kb από ta 100kb που έπρεπε να έχω και πρίν σταματήσει το router από μόνο του να συγχρονίζει (την περασμένη Τετάρτη) είχα 5kb upload και ισχυριζόντουσαν οτι φταίει η απόστασή μου από τον ΟΤΕ που άκουσον άκουσον είναι 1041 μέτρα όλο και όλο. Δηλαδή αν απέχεις 1042 και πάνω μέτρα πάρε καλύτερα μια dial up 56kb και είσαι στα ίδια.... Αίσχος και ντροπή. Ακόμα και σήμερα που μιλάμε δεν έχω τηλέφωνο, δεν έχω ίντερνετ και αυτοί ισχυρίζονται οτι φταίει ο ΟΤΕ (ο οποίος παρεπιπτόντως πέρασε και είπε δεν είναι δικιά του η βλάβη). Με πήρε ένας τεχνικός της HOL να εξετάσουμε λέει την ταχύτητα την ώρα που εγώ δεν έχω καν ίντερνετ....και να μου πεί και πάλι οτι φταίει η απόστασή μου από τον ΟΤΕ και ότι έχω Panasonic τηλεφωνική συσκευή..... ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ. Σήμερα έστειλα αίτηση διακοπής. Λέω να πάρω Tellas γιατί στον ΟΤΕ δε θέλω να ξαναγυρίσω. Παίζει καμιά άποψη γι'αυτούς μήπως?

eeep
26-03-08, 15:35
Συμφωνώ απόλυτα. ΑΝΤΙΟ HOL και δυσφήμιση παντού και πάντοτε....Εμένα με συνδέσανε μετά από 5 μήνες. Οι ταχύτητές μου τραγικές από την αρχή.Στην αρχή είχα upload 22kb από ta 100kb που έπρεπε να έχω και πρίν σταματήσει το router από μόνο του να συγχρονίζει (την περασμένη Τετάρτη) είχα 5kb upload και ισχυριζόντουσαν οτι φταίει η απόστασή μου από τον ΟΤΕ που άκουσον άκουσον είναι 1041 μέτρα όλο και όλο. Δηλαδή αν απέχεις 1042 και πάνω μέτρα πάρε καλύτερα μια dial up 56kb και είσαι στα ίδια.... Αίσχος και ντροπή. Ακόμα και σήμερα που μιλάμε δεν έχω τηλέφωνο, δεν έχω ίντερνετ και αυτοί ισχυρίζονται οτι φταίει ο ΟΤΕ (ο οποίος παρεπιπτόντως πέρασε και είπε δεν είναι δικιά του η βλάβη). Με πήρε ένας τεχνικός της HOL να εξετάσουμε λέει την ταχύτητα την ώρα που εγώ δεν έχω καν ίντερνετ....και να μου πεί και πάλι οτι φταίει η απόστασή μου από τον ΟΤΕ και ότι έχω Panasonic τηλεφωνική συσκευή..... ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ. Σήμερα έστειλα αίτηση διακοπής. Λέω να πάρω Tellas γιατί στον ΟΤΕ δε θέλω να ξαναγυρίσω. Παίζει καμιά άποψη γι'αυτούς μήπως?

Αγαπητή, όπου και να πας, σκέψου το εξής: μήπως συμφέρει τελικά τηλέφωνο από ΟΤΕ και adsl από άλλον isp?

Π.χ. αν πάρεις hibox ως 24 , όλο το εύρος των 24 είναι δικό σου.

Αν όμως πάρεις doubleplay τότε το εύρος των 24mbps μοιράζεται με το τηλέφωνο και χάνεις κάτι από το εύρος.

Ακόμα, δε μπλέκεις με προεισπράξεις παγίων Connx, που σε κάνουν να χάσεις το λογαριασμο του ΟΤΕ, με τους ετεροχρονισμούς του.


Τουλάχιστον να έχεις τηλέφωνο βρέξει χιονίσει!

Το κόστος του το μήνα;
Ιντερνετ ως 24 Hibox 17,9 ευρώ το μήνα
Τηλεφωνια ΟΤΕ μόνο το βασικό μηνιαιο πάγιο 15 ευρώ
Voip με το i-call 6,5 ευρώ το μήνα για 500 λεπτά ομιλίας

μία η άλλη είναι στο περίπου

existenz
26-03-08, 20:08
μερικοί γιατί το παίζουνε διαιτητές?

γουστάρουμε να σκούζουμε και να βρίζουμε πειράζει? η HOL είναι απαράδεκτη και μακάρι να κλείσει γιατί μόνο αυτό αξίζει σε μια εταιρία που φέρεται έτσι στους πελάτες τις που αν

μητη άλλο αφήσανε τον ΟΤΕ και της κάνανε την τιμή, αλλά έτσι όπως παει θα την πατήσει σύντομα.Και αν κάποιος διαφωνεί με αυτά που λέω να ας έρθει εδώ να μου φτιάξει το internet

και το τηλέφωνο

eeep
26-03-08, 20:53
μερικοί γιατί το παίζουνε διαιτητές?

γουστάρουμε να σκούζουμε και να βρίζουμε πειράζει? η HOL είναι απαράδεκτη και μακάρι να κλείσει γιατί μόνο αυτό αξίζει σε μια εταιρία που φέρεται έτσι στους πελάτες τις που αν

μητη άλλο αφήσανε τον ΟΤΕ και της κάνανε την τιμή, αλλά έτσι όπως παει θα την πατήσει σύντομα.Και αν κάποιος διαφωνεί με αυτά που λέω να ας έρθει εδώ να μου φτιάξει το internet

και το τηλέφωνο


Οι μερικοί αυτοί ή και περισσότεροι ακόμα δε θα σου λύσουν το πρόβλημα. Όμως θα συμπάσχουν μαζί σου, σαν κοινωνοί των ταλαιπωριών σου.
Μαζί σου!

Ειδικά σήμερα η HOL σέρνεται στην περιοχή μου, καλαμάκι, όλη τη μέρα. μέχρι χτες προχτες καλούτσικα τα πηγαίναμε, αλλά σήμερα, άστα να πάνε!

Μήπως σχετίζεται με την απεργία της ομε-οτε ή τίγκαραν με συνδρομητές το dslam;

ΥΓ. Όλοι οι πάροχοι έχουν τις αδυναμίες τους. Αυτά που λέει η ΕΚΠΟΙΖΩ ισχύουν στο πολλαπλάσιο και για τον ΟΤΕ.

Με την εμπειρία ενός περίπου έτους λειτουργίας των περίφημων εναλλακτικών, αυτό που προκύπτει είναι πως ο καταναλωτής τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, θα πρέπει να είναι πάρα πάρα πολύ επιφυλακτικός, προσεκτικός, ενημερωμένος, υπομονετικός, τυχερός. Κι άλλες αρετές.

Υποτίθεται πως η ΕΕΤΤ είναι για να βάζει τάξη. Κατά την κρίση (και γνώση) μου, γέμισε με κομματόπαιδα - πτυχιούχους κι όχι επιστήμονες με την κοινωνική σημασία της λέξης. Όπου συμβαίνει αυτό, έχουμε κακές υπηρεσίες. Αφήνουν την αγορά στην ησυχία της, να ρυθμιστεί από μόνη της :-)

moriarti
26-03-08, 22:41
μερικοί γιατί το παίζουνε διαιτητές?

γουστάρουμε να σκούζουμε και να βρίζουμε πειράζει? η HOL είναι απαράδεκτη και μακάρι να κλείσει γιατί μόνο αυτό αξίζει σε μια εταιρία που φέρεται έτσι στους πελάτες τις που αν

μητη άλλο αφήσανε τον ΟΤΕ και της κάνανε την τιμή, αλλά έτσι όπως παει θα την πατήσει σύντομα.Και αν κάποιος διαφωνεί με αυτά που λέω να ας έρθει εδώ να μου φτιάξει το internet

και το τηλέφωνο
Φϊλε μου κι εσύ με τη σειρά σου αν διαφωνείς με αυτούς που το παίζουν διαιτητές τότε έλα εδώ και εξήγησέ μου γιατί εδω και 2 χρόνια που είμαι στη ΧΟΛ το ίντερνετ μου πάει σφαίρα, το τηλέφωνό μου δεν διακόπηκε ποτέ και το μέγιστο που έχω αναμείνει στο ακουστικό για να μιλήσω με την τεχνική υποστήριξη ήταν 6 λεπτά.

kinggreece
26-03-08, 23:01
μερικοί γιατί το παίζουνε διαιτητές?

γουστάρουμε να σκούζουμε και να βρίζουμε πειράζει? η HOL είναι απαράδεκτη και μακάρι να κλείσει γιατί μόνο αυτό αξίζει σε μια εταιρία που φέρεται έτσι στους πελάτες τις που αν

μητη άλλο αφήσανε τον ΟΤΕ και της κάνανε την τιμή, αλλά έτσι όπως παει θα την πατήσει σύντομα.Και αν κάποιος διαφωνεί με αυτά που λέω να ας έρθει εδώ να μου φτιάξει το internet

και το τηλέφωνο

Mην εξαπτεσε..... παντα θα βρισκονται ανθρωποι που θα λενε το αντιθετο απο σενα,οταν ομως βρεθουν χωρις νετ και χωρις τηλεφωνο θα καταλαβουν οτι εμεις που γκρινιαζουμε εχουμε να κανουμε καλυτερα πραγματα απο τα να λεμε ολο για την ΧΟΛερα,και ετσι οπως καποιοι ελαφρα την καρδια προσφερουν αλλωθι στους εκαστοτε παροχους να μην μασ φανει παραξενο αμα στο τελος μας ΧΡΕΩΝΟΥΝ και τις αποτυχημενες κλησεις.Και μια και περασαμε και απο ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ να πω οτι αν δεν υπηρχαν καποιοι γκρινιαρηδες ακομα θα ειμασταν ΤΟΥΡΚΟΙ διοτι τα βολεμενα γιουσουφακια δεν θα ξεκινουσαν καμοια επανασταση:respekt:

........Auto merged post: kinggreece added 18 Minutes and 43 Seconds later........


Φϊλε μου κι εσύ με τη σειρά σου αν διαφωνείς με αυτούς που το παίζουν διαιτητές τότε έλα εδώ και εξήγησέ μου γιατί εδω και 2 χρόνια που είμαι στη ΧΟΛ το ίντερνετ μου πάει σφαίρα, το τηλέφωνό μου δεν διακόπηκε ποτέ και το μέγιστο που έχω αναμείνει στο ακουστικό για να μιλήσω με την τεχνική υποστήριξη ήταν 6 λεπτά.
Aφου παει σφαιρα και δεν εχεις διακοπες γιατι πηρες την Τ.Υ? :hmm:

moriarti
27-03-08, 00:15
Mην εξαπτεσε..... παντα θα βρισκονται ανθρωποι που θα λενε το αντιθετο απο σενα,οταν ομως βρεθουν χωρις νετ και χωρις τηλεφωνο θα καταλαβουν οτι εμεις που γκρινιαζουμε εχουμε να κανουμε καλυτερα πραγματα απο τα να λεμε ολο για την ΧΟΛερα,και ετσι οπως καποιοι ελαφρα την καρδια προσφερουν αλλωθι στους εκαστοτε παροχους να μην μασ φανει παραξενο αμα στο τελος μας ΧΡΕΩΝΟΥΝ και τις αποτυχημενες κλησεις.Και μια και περασαμε και απο ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ να πω οτι αν δεν υπηρχαν καποιοι γκρινιαρηδες ακομα θα ειμασταν ΤΟΥΡΚΟΙ διοτι τα βολεμενα γιουσουφακια δεν θα ξεκινουσαν καμοια επανασταση:respekt:Οφείλουν όμως οι γκρινιάρηδες να υποστηρίζουν σωστά το δίκιο τους αλλιώς το χάνουν. Τι θα πει "να κλείσει η ΧΟΛ"? Τους ευχαριστημένους πελάτες τους ρωτήσατε? Σε όλους τους παρόχους πάντα θα υπάρχει μια μικρή μερίδα που θα έχει παράπονα. Τι να γίνει δηλαδή να κλείσουν όλοι οι πάροχοι για να είμαστε ευχαριστημένοι? Κατανοώ την αγανάκτηση όσων έχουν προβλήματα με τη ΧΟΛ αλλά να κατανοήσουν και αυτοί ότι ευτυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν προβλήματα.



Aφου παει σφαιρα και δεν εχεις διακοπες γιατι πηρες την Τ.Υ? :hmm: Ήθελα να δω αν ισχύουν αυτά που λένε για τους μεγάλους χρόνους αναμονής. ;)

sdikr
27-03-08, 00:25
Οφείλουν όμως οι γκρινιάρηδες να υποστηρίζουν σωστά το δίκιο τους αλλιώς το χάνουν. Τι θα πει "να κλείσει η ΧΟΛ"? Τους ευχαριστημένους πελάτες τους ρωτήσατε? Σε όλους τους παρόχους πάντα θα υπάρχει μια μικρή μερίδα που θα έχει παράπονα. Τι να γίνει δηλαδή να κλείσουν όλοι οι πάροχοι για να είμαστε ευχαριστημένοι? Κατανοώ την αγανάκτηση όσων έχουν προβλήματα με τη ΧΟΛ αλλά να κατανοήσουν και αυτοί ότι ευτυχώς οι περισσότεροι δεν έχουν προβλήματα.


Ήθελα να δω αν ισχύουν αυτά που λένε για τους μεγάλους χρόνους αναμονής. ;)

Σε ενα φόρουμ συνήθως θα ψάξουν αυτοί που έχουν πρόβλημα και θα ποστάρουν αυτοί

όσο για την υποστηριξή, πες μου να σου φέρω αναλυτική απο 5 πελάτες που γράφει μεγαλύτερο απο 30, αν θέλεις σου δίνω και τα δικά μου απο το γραφείο.

ααα ναι πλέον δεν έχω πρόβλήμα, περάν του χρόνου που έχασα, για να μάθετε την πορεία της αίτησης σας πατήστε 2, καθώς και το γιατί δεν είχα τηλέφωνο πατηστέ 3

πάντως οι πωλήσεις πάντα απαντούσαν σε κάτω των 30 δεύτερων

moriarti
27-03-08, 01:39
Σε ενα φόρουμ συνήθως θα ψάξουν αυτοί που έχουν πρόβλημα και θα ποστάρουν αυτοί

όσο για την υποστηριξή, πες μου να σου φέρω αναλυτική απο 5 πελάτες που γράφει μεγαλύτερο απο 30, αν θέλεις σου δίνω και τα δικά μου απο το γραφείο.

ααα ναι πλέον δεν έχω πρόβλήμα, περάν του χρόνου που έχασα, για να μάθετε την πορεία της αίτησης σας πατήστε 2, καθώς και το γιατί δεν είχα τηλέφωνο πατηστέ 3

πάντως οι πωλήσεις πάντα απαντούσαν σε κάτω των 30 δεύτερων

Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Έχει κάποιος πρόβλημα με τη σύνδεσή του? Ας το αναφέρει. Δεν δικαιολογείται όμως κανείς να κάνει ποστς του στυλ "μακάρι να κλείσει η ΧΟΛ", "φύγετε όλοι από τη ΧΟΛ όσο είναι καιρός" κλπ. Το ότι 50 ή 500 άτομα δεν έχουν τηλέφωνο δεν σημαίνει κάτι όταν την ίδια στιγμή υπάρχουν δεκάδες χιλιάδες πελάτες χωρίς πρόβλημα.

sdikr
27-03-08, 01:46
Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Έχει κάποιος πρόβλημα με τη σύνδεσή του? Ας το αναφέρει. Δεν δικαιολογείται όμως κανείς να κάνει ποστς του στυλ "μακάρι να κλείσει η ΧΟΛ", "φύγετε όλοι από τη ΧΟΛ όσο είναι καιρός" κλπ. Το ότι 50 ή 500 άτομα δεν έχουν τηλέφωνο δεν σημαίνει κάτι όταν την ίδια στιγμή υπάρχουν δεκάδες χιλιάδες πελάτες χωρίς πρόβλημα.

τους 10αδες χιλιάδες που τους είδατε ;

guybrush07
27-03-08, 04:18
Εγω τα εχω μαζεψει ηδη απο τη hol φτανει πια αυτη η κοροιδια:rtfm::evil::evil:
τεχνικη υποστηριξη χαλια για να μη χρησιμοποιησω αλλες λεξεις......
ταμα πρεπει να κανεις :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy: για να πιασεις γραμμη με τεχνικο...ελεος δηλ. αναμονη μεσο ορο περιπου 20 λεπτα......αφου οσο τσατισμενος ειμαι οταν παω να παρω τηλ τοσο μετα μου φευγει απο την αναμονη (μπορει γιαυτο να το κανουν..:p:p)

2 χρονια συνδρομη κλεινω κ ολο προβληματα η γραμμες ................. οποιο σπιτι κ να αλλαξα, γιατι ειμαι φοιτητης, τα ιδια σκ*** ..ειδικα τωρα στο τελευταιο εκει που δεν ειχα προβλημα ηταν με το upload τωρα εχουμε προβληματα κ εκει (DEAD το upload)


Οπως ειπα λοιπον εχω κανει ηδη αιτηση στη forthnet και περιμενω ενεργοποιηση double play και αντε γεια .......δεν πανα κλεισει να ησυχασει ο κοσμακης ......βρηκαν και κανουν μου φενεται

τα πα κ ξαλαφρωσα δειτε π μας καταντησαν :sorry:

psyxakias
27-03-08, 04:43
Εγώ τελευταία ακούω να βελτιώνεται η HOL, δεν έχω προσωπική εμπειρία όμως (ακόμα). Το live chat και το online helpdesk είναι κάτι διαφορετικό, το εφαρμόζει άλλη εταιρεία; Θα ήθελα προσωπικά να το δω στην Forthnet, ώστε να βλέπω άμεσα ιστορικό των tickets (πιθανόν κρατάνε εσωτερικά, αλλά θα ήθελα να το βλέπω).


Υ.Γ. Τα pings σε μένα δεν είδα να αυξάνονται καθόλου , και όσο για το bandwidth απλα δίνει full . Με τελευταίο παράδειγμα σημερα 699mb αρχείο να κατεβαίνει σε 21 λεπτά απο torrent με 13mbps συγχρονισμό . Αερααααααααααα! :PΣε χάσαμε εδώ λίγο. 699 MB σε 21 λεπτά σημαίνει 568 KB/sec (4.5 Mbps), σχεδόν το 1/3 από το συγχρονισμό σου. Μηπως το γραψες ανάποδα, δηλαδή να ήταν 12 λεπτά (αν όχι 8-9 εφ'όσον είπες full) αντί για 21; ;)

existenz
27-03-08, 09:36
Φίλε moriarti μπορείς να μου λύσεις μια απορία? εντάξει είμαι κόπανος και φωνάζω έτσι γιατί είμαι κάφρος αλλά εσύ μπορεί να μην έχεις πρόβλημα με το internet, να έχεις τα πάντα

τέλεια γιατί απλά έτυχε, μπορεί να μην έχεις παράσιτα στο τηλέφωνο και να μιλάς μια χαρά και να μην κόβεται και όλα καλά, αλλά πως γίνεται να απαντάνε οι τεχνικοί αμέσως και εγώ

να θέλω από 00:20 - 01:15 για να το σηκώσουμε, αυτό είναι όντος περίεργο. χαχαχαχαχα Μήπως να αρχίσω και εγώ να λέω θετικά πράγματα για την ΗΟΛ εδώ μέσα? χαχαχαχ

(that was a joke...)

B3rny
27-03-08, 12:15
Τις 2 τελευταιες μερες εχει αυξηθει δραματικα το ping...Σε ευχαριστω ΗΟΛ,που με απεκλεισες απο το Sunwell Platue(WoW 2.4) λογο 1700ms,ενω ολοι οι αλλοι ειχαν γυρω στο 150ms..Σε ευχαριστω που ποτε δεν ειχες απαντησει σε κανενα Ticket που ειχα,και τελικα σε ευχαριστω που ακουω ολη τη μερα γκρινια επειδη το τηλεφωνο καποιες φορεσ λειτουργει καποιες αλλες oxi (PPPoE errors & Login Failure).

dimstog
27-03-08, 12:20
μερικοί γιατί το παίζουνε διαιτητές?

γουστάρουμε να σκούζουμε και να βρίζουμε πειράζει? η HOL είναι απαράδεκτη και μακάρι να κλείσει γιατί μόνο αυτό αξίζει σε μια εταιρία που φέρεται έτσι στους πελάτες τις που αν

μητη άλλο αφήσανε τον ΟΤΕ και της κάνανε την τιμή, αλλά έτσι όπως παει θα την πατήσει σύντομα.Και αν κάποιος διαφωνεί με αυτά που λέω να ας έρθει εδώ να μου φτιάξει το internet

και το τηλέφωνο

Εμείς που το παίζουμε διαιτητές το μόνο που κάνουμε φίλε μου είναι να σου λέμε πράγματα που δεν θα σου τα πει κανένας άλλος, ούτε η HOL, ούτε ο ΟΤΕ, ούτε το ΕΚΠΟΙΖΩ, ούτε η ΕΕΤΤ. Και αυτό διότι εσύ δεν έχεις την υπομονή να διαβάσεις μερικά thread εδώ να δεις που ακριβώς είναι το πρόβλημα σου και τι μπορείς να κάνεις για να το λύσεις. Γιατί το κάνουμε; Τι να σου πω, ή παίρνουμε μίζες από την HOL ή από την καλή μας την καρδιά, διάλεξε εσύ το πιο είναι το πιο πιθανό.

Εάν δεν μπορείς να το εκτιμήσεις αυτό λυπάμαι. Χτύπα με πείσμα τα πόδια σου κάτω ότι δεν έχεις internet / τηλέφωνο, ρίξε όσες κατάρες θες, δεν θα αλλάξει τίποτα.


Mην εξαπτεσε..... παντα θα βρισκονται ανθρωποι που θα λενε το αντιθετο απο σενα,οταν ομως βρεθουν χωρις νετ και χωρις τηλεφωνο θα καταλαβουν οτι εμεις που γκρινιαζουμε εχουμε να κανουμε καλυτερα πραγματα απο τα να λεμε ολο για την ΧΟΛερα,και ετσι οπως καποιοι ελαφρα την καρδια προσφερουν αλλωθι στους εκαστοτε παροχους να μην μασ φανει παραξενο αμα στο τελος μας ΧΡΕΩΝΟΥΝ και τις αποτυχημενες κλησεις.Και μια και περασαμε και απο ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ να πω οτι αν δεν υπηρχαν καποιοι γκρινιαρηδες ακομα θα ειμασταν ΤΟΥΡΚΟΙ διοτι τα βολεμενα γιουσουφακια δεν θα ξεκινουσαν καμοια επανασταση
Aφου παει σφαιρα και δεν εχεις διακοπες γιατι πηρες την Τ.Υ? :hmm:

"Γιουσουφάκι" να πεις κάποιον όταν τον έχεις μπροστά σου στο 1 μέτρο, όχι πίσω από την οθονίτσα του υπολογιστάκου σου. Για να κρατάμε και ένα επίπεδο δηλαδή.

Έχεις δίκιο, είμαστε βολεμένοι εδώ στη HOL. Συγγνώμη που δεν τσιρίζουμε μαζί σου σαν κακομαθημένοι, δεν κάνουμε post τύπου "πέστα πέστα να δούνε τι είναι HOL", ξέρεις, από αυτά τα τόσο εποικοδομητικά που εξηγούν στον άλλο ποιο είναι το πρόβλημα και τι προτείνουμε να κάνει, κοκ. Υπάρχει καλύτερος τρόπος να κάνεις την μικρή σου επανάσταση, πάρε ένα σπρέυ και βάφε τοίχους "ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ HOL-οπαθείς" σε δρόμους με μεγάλη κυκλοφορία. Εδώ οι περισσότεροι έρχονται για να ζητήσουν συμβουλές και να βρουν λύσεις, όχι για να ακούν συνθήματα "ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΗΝ HOL"

Κατά τα άλλα, γκρίνιαζε όσο θες, είναι σίγουρο ότι έτσι θα λύσεις το πρόβλημα σου. Βασικά, δεν καταλαβαίνω γιατί γκρινιάζεις εδώ, πραγματικά πιστεύεις ότι θα το διαβάσει κάποιος και θα πει, "α, αυτός έχει πρόβλημα, να του το λύσω;"

traderman
27-03-08, 12:34
dimstog .Eσυ γιατι γκρινιαζες εδω οταν ειχες προβλημα,η το ξεχασες?

theopan
27-03-08, 13:01
dimstog .Eσυ γιατι γκρινιαζες εδω οταν ειχες προβλημα,η το ξεχασες?

Γκρίνια από γκρίνια έχει διαφορά. Υπάρχει η απλή παράθεση των προβλημάτων που αντιμετωπίζει κάποιος ώστε να ενημερώσει την κοινότητα, υπάρχει γκρίνια του στυλ "δεν λειτουργεί καλά ο τάδε πάροχος" (έστω και γενικεύοντας λανθασμένα ένα ατομικό πιθανότατα πρόβλημα), "μην πάτε σε αυτόν τον πάροχο", υπάρχει και η γκρίνια "ποδοσφαιρικού" τύπου: "τσακίστε τους, κλείστε τους (ποιοί άραγε και για ποιον λόγο; ) γιατί δεν με εξυπηρέτησαν εμένα" καθώς και το αντίστροφο αυτής της περίπτωσης το "οπαδιλίκι" προς μια ή κάποιες εταιρίες λες και παίρνουν ποσοστά ορισμένοι. Προφανώς η υπ'αριθμόν 3 περίπτωση δεν πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπόψιν. Ο ντόκτορ δεν έχει άδικο στην προκειμένη.

dimstog
27-03-08, 13:48
dimstog .Eσυ γιατι γκρινιαζες εδω οταν ειχες προβλημα,η το ξεχασες?

Δεν γκρίνιαξα ποτέ, αν φάνηκε έτσι ζητώ συγγνώμη.

Έχω ανοίξει δυο thread στα οποία ανέφερα τα προβλήματα που είχα και προσπαθούσα να βρω όποιον άλλον το είχε μπας και έχει κάποια λύση, ή ομοιοπαθής για να διαπιστώσω εάν το πρόβλημα είναι σε εμένα ή στο DSLAM μου (που ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρίσει). Ο λόγος; Επειδή ξέρω ότι η HOL δεν ΜΠΟΡΕΙ να βρει το πρόβλημα, όχι επειδή είναι ανίκανη (που σε μεγάλο βαθμό είναι), όχι επειδή θέλει να κλέψει τα λεφτά μου (που συνεχίζει βέβαια να τα παίρνει, αν και μου χάρισαν ένα μήνα) αλλά επειδή απλά, όπως είναι στημένο το σύστημα εναλλακτικός - ΟΤΕ έχει συγκεκριμένες δυνατότητες.

Ποτέ δεν έχω κάνει post τύπου, "κάψτε τους", "κλείστε τους", "απατεώνες", "ανίκανοι", "κλέφτες". Ούτε καν για τον ΟΤΕ που τον θεωρώ φταίχτη στο 50% των περιπτώσεων. Όχι επειδή δεν τσατίζομαι, όχι επειδή δεν τρώω τον χρόνο μου τζάμπα, αλλά επειδή δεν έχει κανένα νόημα να γεμίζω σελίδες έτσι.

Η αλήθεια είναι ότι σε ένα post για τον ακατανόμαστο είχα ξεφύγει λίγο, τώρα που το σκέφτομαι. :oops::oops::oops:

kinggreece
27-03-08, 14:49
"Γιουσουφάκι" να πεις κάποιον όταν τον έχεις μπροστά σου στο 1 μέτρο, όχι πίσω από την οθονίτσα του υπολογιστάκου σου. Για να κρατάμε και ένα επίπεδο δηλαδή.


;"
αν καταλαβες οτι σε ειπα γιουσουφακι τι να πω? ειναι αυτο που λεμε περι μυγας κ.λ.π

dikal
27-03-08, 16:46
αν δεν υπηρχαν καποιοι γκρινιαρηδες ακομα θα ειμασταν ΤΟΥΡΚΟΙ διοτι τα βολεμενα γιουσουφακια δεν θα ξεκινουσαν καμοια επανασταση:respekt:

Ψυχραιμία παιδιά ... Με τέτοιους ηρωισμούς δε θα κερδίσει κανείς τίποτα. Όπως κανένας δεν είναι Κολοκοτρώνης έτσι και κανένας δεν είναι γιουσουφάκι.


Aφου παει σφαιρα και δεν εχεις διακοπες γιατι πηρες την Τ.Υ? :hmm:


αν καταλαβες οτι σε ειπα γιουσουφακι τι να πω? ειναι αυτο που λεμε περι μυγας κ.λ.π

Επίσης δε νομίζω ότι τέτοιοι προβληματισμοί εξυπηρετούν κάτι άλλο από το να δημιουργούν "ατμόσφαιρα".

zarofoniass
27-03-08, 16:51
βαρεθικα να πσαχνω ειπαρχη κανενα πρωγραμα που να κατεβαζει video clip απο το youtube?

r_e_n_i_a
27-03-08, 16:56
Μαλώστε....μαλώστε....μαλώστε. Σφαχτείτε κιολας αν θέλετε.Δεν ιδρώνει το αυτάκι κανενός από αυτούς που θα έπρεπε συνεπώς μόνοι μας τρωγόμαστε. Και όλοι αυτοί (Hol Mol Kol ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο) σε αυτό βασίζονται. Το θέμα είναι οτι όλες οι εταιρείες όταν βγάλουν 20 διαφημίσεις και κάνουν και 2 χορηγίες τότε γίνονται κράτος. Ειδικά αν από πίσω βρίσκετε μια vodafone και όλοι μας ξέρουμε ποιός είναι πίσω από την vodafone και όλα αυτά.... Συνεπώς εγώ θα σας πώ το εξής. Και μόνο η ασυνενοησία (π.χ. με πήρε κάποιος από την Hol να με ρωτήσει για το πρόβλημα της ταχύτητας και αυτό επειδή είχα γνωστό μέσα στην Hol την ώρα που εγώ δεν έχω τηλέφωνο και ίντερνετ....) φτάνει για να δείξει τί εταιρεία είναι.... Εγώ εξακολουθώ να μην έχω τηλέφωνο και ίντερνετ και με πήραν τηλέφωνο να μου πούνε οτι θα στείλουν τεχνικό την άλλη Τετάρτη. Δε θα πάρω άλλο κύριοι ευχαριστώ. Αν ένας δικός μου πελάτης δεν μπορούσε να δουλέψει το πρόγραμμα που του πουλάω 1 ημέρα την επόμενη θα ήμασταν στα δικαστήρια (που λέει ο λόγος) και θα διεκδικούσε αποζημίωση που έχασε 2-3 χιλιάδες ευρώ εξαιτίας μου. Αλλά εγώ θα νοιαστώ να τον εξυπηρετήσω άμεσα, και αυτός θα ξέρει που να απευθυνθεί. Όταν έχεις να κάνεις με ανεύθυνους/υπεύθυνους τότε τί να λέμε μεταξύ μας. Δε με νοιάζει αν τα παίρνετε, δε με νοιάζει οτι το κάνετε από την καλή σας καρδιά ή επειδή είμαι η θεία σας ή η αδερφή σας. Με νοιάζει που μια εταιρεία που ΠΛΗΡΩΝΩ δε μου λύνει το πρόβλημά μου ΑΜΕΣΑ ενώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ!!!! Αλλά εδώ μέχρι και για τα φρεάτια στους δρόμους δεν υπάρχει υπεύθυνος κανείς....Θα υπάρχει για το δικό μας τηλέφωνο και ίντερνετ?? Ο ένας θα λέει φταίει ο άλλος κ.ο.κ. Δεν υπάρχει ούτε μια εγγύηση που να λέει πόσο θα πιάσεις το λιγότερο στο ίντερνετ αν όλα στις γραμμές σου είναι εντάξει. Δεν υπάρχει καμιά ρήτρα τί γίνεται αν εσύ ξόδεψες 500 ευρώ στο κινητό σου γιατι σε αφήσαν χωρίς σταθερό....Λοιπόν περαστικά μας. Μέχρι να γίνουμε Γερμανία αυτά θα έχουμε δηλαδή DOOMED FOREVER (χωρίς να γουστάρω την Γερμανία για κανέναν λόγο, είναι τρόπος του λέγειν. και για όποιον χαλιέται μέχρι να γίνουμε Σουηδία)

........Auto merged post: r_e_n_i_a added 2 Minutes and 46 Seconds later........


βαρεθικα να πσαχνω ειπαρχη κανενα πρωγραμα που να κατεβαζει video clip απο το youtube?

Μου αρέσει που ενώ είσαι εκτός κλίματος είσαι εντό θέματος.....:clap:

Κατέβασε το orbit για παράδειγμα θα σου κάνει τη δουλειά που θές.

moriarti
27-03-08, 17:48
Φίλε moriarti μπορείς να μου λύσεις μια απορία? εντάξει είμαι κόπανος και φωνάζω έτσι γιατί είμαι κάφρος αλλά εσύ μπορεί να μην έχεις πρόβλημα με το internet, να έχεις τα πάντα

τέλεια γιατί απλά έτυχε, μπορεί να μην έχεις παράσιτα στο τηλέφωνο και να μιλάς μια χαρά και να μην κόβεται και όλα καλά, αλλά πως γίνεται να απαντάνε οι τεχνικοί αμέσως και εγώ

να θέλω από 00:20 - 01:15 για να το σηκώσουμε, αυτό είναι όντος περίεργο. χαχαχαχαχα Μήπως να αρχίσω και εγώ να λέω θετικά πράγματα για την ΗΟΛ εδώ μέσα? χαχαχαχ

(that was a joke...)

Δεν πιστεύω ότι ο κανόνας είναι πως αν βάλεις ΧΟΛ θα σου κοπεί το τηλέφωνο 2 μήνες ενώ αν δεν σου κοπεί τότε θα πρόκειται για τυχαίο περιστατικό. Αν ήταν έτσι τότε η ΧΟΛ (και όχι μόνο) θα είχε κλείσει ήδη. Τυχαία περιστατικά είναι οι περιπτώσεις βλάβης όλων αυτών εδώ μέσα που αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με τη γραμμή τους. Σε αυτούς έτυχε. Σε μένα απλά έγινε αυτό που έπρεπε να γίνει, δηλαδή να λειτουργούν όλα. Και υπερασπίζομαι την ΧΟΛ εγώ που πριν 2 χρόνια αν μου έλεγες ΧΟΛ θα σου έλεγα "φύγε μακριά" επειδή είχα επηρεαστεί από αρνητικά σχόλια που είχα διαβάσει τότε. Όμως πολλοί φίλοι μου που έβαλαν ΧΟΛ δεν είχαν κανένα παράπονο και εγώ αναρωτιόμουν πως είναι δυνατό να συμβαίνει αυτό. Τελικά αποφάσισα να βάλω κι εγώ ΧΟΛ και με έκπληξη στην αρχή (μετά το συνηθισα) διαπίστωσα ότι όλα ήταν εντάξει.

Κατα τ' αλλα οι dimstog και theopan με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο για τα ποστ που γκρινιάζουν αντί να εξηγούν το πρόβλημα.

tolisp
27-03-08, 17:53
Βλέπω ότι εδώ και 2-3 μήνες που λείπω από την HOL δεν ...άλλαξε τίποτα! (τουλάχιστον προς το καλύτερο)
:rofl:
Για να πω την μαύρη μου αλήθεια τα "εξοργισμένα post" μου φαίνονται λίγο ξένα πλέον... και θυμάμαι έχω γράψει αρκετά και εγώ στον 1 χρόνο που με ταλαιπωρούσε η ακατονόμαστη!

Είναι ωραία να ξανά-βρίσκεις την ηρεμία σου και το FAST internet (και ας πληρώνεις και κάτι παραπάνω...) :whistle:

dimstog
27-03-08, 18:42
Βλέπω ότι εδώ και 2-3 μήνες που λείπω από την HOL δεν ...άλλαξε τίποτα! (τουλάχιστον προς το καλύτερο)
:rofl:
Για να πω την μαύρη μου αλήθεια τα "εξοργισμένα post" μου φαίνονται λίγο ξένα πλέον... και θυμάμαι έχω γράψει αρκετά και εγώ στον 1 χρόνο που με ταλαιπωρούσε η ακατονόμαστη!

Είναι ωραία να ξανά-βρίσκεις την ηρεμία σου και το FAST internet (και ας πληρώνεις και κάτι παραπάνω...) :whistle:

Το αστείο είναι ότι τα μισά τουλάχιστον post γκρίνιας ήταν/είναι/και θα είναι από κάποιον που βρίζει τον εναλλακτικό για τα άθλια στατιστικά της γραμμής του που θα ήταν ίδια με αυτά που έχεις τώρα στο προφίλ σου - "16mbit ενώ μου υποσχέθηκαν 24" και "άθλιο 792 upload ενώ μου υποσχέθηκαν 1mibt" και "ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ":p:p:p

Προς θεού, δεν εννοώ εσένα, εσύ είχες αποσυνδέσεις αν θυμάμαι καλά.

tolisp
27-03-08, 19:46
Το αστείο είναι ότι τα μισά τουλάχιστον post γκρίνιας ήταν/είναι/και θα είναι από κάποιον που βρίζει τον εναλλακτικό για τα άθλια στατιστικά της γραμμής του που θα ήταν ίδια με αυτά που έχεις τώρα στο προφίλ σου - "16mbit ενώ μου υποσχέθηκαν 24" και "άθλιο 792 upload ενώ μου υποσχέθηκαν 1mibt" και "ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ":p:p:p

Προς θεού, δεν εννοώ εσένα, εσύ είχες αποσυνδέσεις αν θυμάμαι καλά.


Όχι αποσυνδέσεις δεν είχα (λόγω καλού router ίσως)... 6,5 mbit όμως με SNR να παίζει 7-0 dB και αδιαφορία/κοροϊδία από την HOL όμως είχα ;) (ανάμεσα σε αλλα που φαντάζομαι πολύ μικρή σημασία έχει να επαναλάβω...)

Πάντως συμφωνώ ότι αρκετοί παραπονιούνται για πράγματα που δεν έχουν και πολύ βάση

Μόλις "ψάρεψα" για παράδειγμα από ένα άλλο thread αυτό "ΑΘΛΙΑ τα 24M" και ο τύπος συγχρονίζει
Data Rate :18266 893 kbps :rofl:

lsavvaid
27-03-08, 20:23
Μόλις "ψάρεψα" για παράδειγμα από ένα άλλο thread αυτό "ΑΘΛΙΑ τα 24M" και ο τύπος συγχρονίζει
Data Rate :18266 893 kbps

Εγώ δεν παρεξηγώ κανέναν , δεν λέει πουθενά ότι θα πρέπει να ξέρει ότι τα 24 είναι σε πειραματικές συνθήκες και με δεκαπέντε αστερίσκους προυποθέσεις. Θα άκουσε 24, είδε 18 και απόρρησε. Τι να κάνουμε δεν έχει ο καθένας ούτε την γνώση ούτε....αποκωδικοποιητή διαφημίσεων

Stefanos83
27-03-08, 21:32
Μαλώστε....μαλώστε....μαλώστε. Σφαχτείτε κιολας αν θέλετε.Δεν ιδρώνει το αυτάκι κανενός από αυτούς που θα έπρεπε συνεπώς μόνοι μας τρωγόμαστε. Και όλοι αυτοί (Hol Mol Kol ή δε ξέρω και εγώ τι άλλο) σε αυτό βασίζονται. Το θέμα είναι οτι όλες οι εταιρείες όταν βγάλουν 20 διαφημίσεις και κάνουν και 2 χορηγίες τότε γίνονται κράτος. Ειδικά αν από πίσω βρίσκετε μια vodafone και όλοι μας ξέρουμε ποιός είναι πίσω από την vodafone και όλα αυτά.... Συνεπώς εγώ θα σας πώ το εξής. Και μόνο η ασυνενοησία (π.χ. με πήρε κάποιος από την Hol να με ρωτήσει για το πρόβλημα της ταχύτητας και αυτό επειδή είχα γνωστό μέσα στην Hol την ώρα που εγώ δεν έχω τηλέφωνο και ίντερνετ....) φτάνει για να δείξει τί εταιρεία είναι.... Εγώ εξακολουθώ να μην έχω τηλέφωνο και ίντερνετ και με πήραν τηλέφωνο να μου πούνε οτι θα στείλουν τεχνικό την άλλη Τετάρτη. Δε θα πάρω άλλο κύριοι ευχαριστώ. Αν ένας δικός μου πελάτης δεν μπορούσε να δουλέψει το πρόγραμμα που του πουλάω 1 ημέρα την επόμενη θα ήμασταν στα δικαστήρια (που λέει ο λόγος) και θα διεκδικούσε αποζημίωση που έχασε 2-3 χιλιάδες ευρώ εξαιτίας μου. Αλλά εγώ θα νοιαστώ να τον εξυπηρετήσω άμεσα, και αυτός θα ξέρει που να απευθυνθεί. Όταν έχεις να κάνεις με ανεύθυνους/υπεύθυνους τότε τί να λέμε μεταξύ μας. Δε με νοιάζει αν τα παίρνετε, δε με νοιάζει οτι το κάνετε από την καλή σας καρδιά ή επειδή είμαι η θεία σας ή η αδερφή σας. Με νοιάζει που μια εταιρεία που ΠΛΗΡΩΝΩ δε μου λύνει το πρόβλημά μου ΑΜΕΣΑ ενώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ!!!! Αλλά εδώ μέχρι και για τα φρεάτια στους δρόμους δεν υπάρχει υπεύθυνος κανείς....Θα υπάρχει για το δικό μας τηλέφωνο και ίντερνετ?? Ο ένας θα λέει φταίει ο άλλος κ.ο.κ. Δεν υπάρχει ούτε μια εγγύηση που να λέει πόσο θα πιάσεις το λιγότερο στο ίντερνετ αν όλα στις γραμμές σου είναι εντάξει. Δεν υπάρχει καμιά ρήτρα τί γίνεται αν εσύ ξόδεψες 500 ευρώ στο κινητό σου γιατι σε αφήσαν χωρίς σταθερό....Λοιπόν περαστικά μας. Μέχρι να γίνουμε Γερμανία αυτά θα έχουμε δηλαδή DOOMED FOREVER (χωρίς να γουστάρω την Γερμανία για κανέναν λόγο, είναι τρόπος του λέγειν. και για όποιον χαλιέται μέχρι να γίνουμε Σουηδία)

........Auto merged post: r_e_n_i_a added 2 Minutes and 46 Seconds later........



Μου αρέσει που ενώ είσαι εκτός κλίματος είσαι εντό θέματος.....:clap:

Κατέβασε το orbit για παράδειγμα θα σου κάνει τη δουλειά που θές.

Αρκετά άτομα απο HellasOnLine παρακαλουθούνε το forum και μεταβιβάζουν τα προβλήματα εκει που πρεπει . Μονοι σας δεν τρώγεστε .

lsavvaid
27-03-08, 22:03
Αρκετά άτομα απο HellasOnLine παρακαλουθούνε το forum και μεταβιβάζουν τα προβλήματα εκει που πρεπει . Μονοι σας δεν τρώγεστε .

Εγώ πάντως βρήκα την λύση να ακούς νηφάλια τα όσα λένε στην ΤΥ...:drunk:

sunrise
28-03-08, 02:28
Νομιζω οτι οι τσακωμοι δεν οδηγουν πουθενα και εν κατακλειδι δεν προσφερουν ΛΥΣΗ(??).Προσωπικα 5 μηνες εκανα υπομονη ωσπου ηρθε το τελειωτικο χτυπημα για μενα και αγανακτησα.Δεν θελω ουτε απαιτησα ποτε ιδιαιτερη μεταχειριση υστερα απο 2 χρ πελατειακης σχεσης,ομως η αδιαφορια με εξοργιζει.Αδιαφορω ΑΝ εχει ατομα ικανα η εν λογω εταιρια,αδιαφορω αν εχω 24 ταχυτητα Η 4...απαιτω ομως σεβασμο για ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΩ κι εγω...Με την σταση τους αυτο μου δειξαν...Ενα προβλημα 3 μηνες με ανοιχτο ticket και ξαφνικα το βλεπω κλειστο χωρις καμμια εξηγηση-ενημερωση!!1 μηνα να μ αλλαξουν τον φριτζουλα?Ημαρτον
(κι επειδη καποιος φιλος ειπε οτι τα 'διαβαζουν' αυτοι που πρεπει,εχω να του απαντησω οτι δεν μου λεει τιποτα.ΑΝ ειναι ικανοι ας δωσουν ΛΥΣΗ και οχι να ενημερωνονται απλα με τα προβληματα μας..κοινως ΧΡΗΜΑ ριχτε,για να εχετε να λαβενεται...αλλα...) Το ιδιοκτητο δικτυο απλα ηταν ενα τεστ......μεταξεταστεοι μεινανε...σαν πολλους αλλους παροχους που βλεπαμε και γελαμε....Ας τα λουστουμε λοιπον..
Χαλαλι και τα 55 ευρω..

dimstog
28-03-08, 12:01
Εγώ δεν παρεξηγώ κανέναν , δεν λέει πουθενά ότι θα πρέπει να ξέρει ότι τα 24 είναι σε πειραματικές συνθήκες και με δεκαπέντε αστερίσκους προυποθέσεις. Θα άκουσε 24, είδε 18 και απόρρησε. Τι να κάνουμε δεν έχει ο καθένας ούτε την γνώση ούτε....αποκωδικοποιητή διαφημίσεων

Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Πρώτον, θα έπρεπε να μάθει τι είναι αυτό που αγοράζει. Αλλά ακόμα και αν αυτό είναι πολύ ψαγμένο... να ανοίγει thread ξέρει, να διαβάσει ένα από τα προηγούμενα και μάθει γιατί πιάνει στα 18mbit δεν ξέρει;

lsavvaid
28-03-08, 12:14
Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Πρώτον, θα έπρεπε να μάθει τι είναι αυτό που αγοράζει. Αλλά ακόμα και αν αυτό είναι πολύ ψαγμένο... να ανοίγει thread ξέρει, να διαβάσει ένα από τα προηγούμενα και μάθει γιατί πιάνει στα 18mbit δεν ξέρει;

Οι εταιρίες όταν κάνει αίτηση του λένε κύριε τάδε είσαστε πολύ μακριά μην βάζεται στα 24 ? λένε εως και σωστά αλλά άντε πέστο στον κυρ χρήστο που του είπε το παδί του να βάλουμε ιντερνετ. Χειρότερο από το ψέμα λέμε πάντα είναι η μισή αλήθεια. Τώρα το να ανοίξει κανείς τέτοιο θέμα στο φόρουμ δεν συνεπαγεται το άλλο που λες

tolisp
28-03-08, 13:59
Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Πρώτον, θα έπρεπε να μάθει τι είναι αυτό που αγοράζει. Αλλά ακόμα και αν αυτό είναι πολύ ψαγμένο... να ανοίγει thread ξέρει, να διαβάσει ένα από τα προηγούμενα και μάθει γιατί πιάνει στα 18mbit δεν ξέρει;

+1:oneup:
Κυριολεκτικά από το... keyboard μου το πήρες!

magicdek
28-03-08, 16:32
Εδώ θα διαφωνήσω κάθετα. Πρώτον, θα έπρεπε να μάθει τι είναι αυτό που αγοράζει. Αλλά ακόμα και αν αυτό είναι πολύ ψαγμένο... να ανοίγει thread ξέρει, να διαβάσει ένα από τα προηγούμενα και μάθει γιατί πιάνει στα 18mbit δεν ξέρει;

Να κατσει να διαβασει και να ενημερωθει?Δεν το καταλαβα αυτο.Υπαρχει σχεση εμπιστοσυνης αναμεσα σε πελατη-εταιρεια ή δεν υπαρχει?Οπως λοιπον η εταιρεια εμπιστευεται τον πελατη οτι θα ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του και σ'αυτα που εχει υπογραψει ετσι και ο πελατης ζηταει την αναλογη σταση απο την εταιρεια.Να του παρεχι τις υπηρεσιες που πρεπει.Τωρα αν η εταιρεια αποκρυπτει πληροφοριες και στοιχεια απο τον πελατη συνειδητα τοτε με συγχωρειτε αλλα η εταιρεια εχει προβλημα.Απο ποτε τα ευκολως εννουμενα ,φυσιολογικα , λογικα γινανε ανωμαλα σ'αυτη τη χωρα και καθε ανθρωπος ειναι υπερβολικος που φωναζει οτι δεν εχει αυτα που του υποσχεθηκαν?

Ενταξει προφανως ο τυπος που συγχρονιζει στα 18 και κραζει ειναι υπερβολικος αν αναλογιστουμε οτι υπαρχουν μεγαλυτερα και σοβαροτερα προβληματα απο αυτο.

dikal
28-03-08, 17:07
Να κατσει να διαβασει και να ενημερωθει?Δεν το καταλαβα αυτο.Υπαρχει σχεση εμπιστοσυνης αναμεσα σε πελατη-εταιρεια ή δεν υπαρχει?Οπως λοιπον η εταιρεια εμπιστευεται τον πελατη οτι θα ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του και σ'αυτα που εχει υπογραψει ετσι και ο πελατης ζηταει την αναλογη σταση απο την εταιρεια.Να του παρεχι τις υπηρεσιες που πρεπει.Τωρα αν η εταιρεια αποκρυπτει πληροφοριες και στοιχεια απο τον πελατη συνειδητα τοτε με συγχωρειτε αλλα η εταιρεια εχει προβλημα.Απο ποτε τα ευκολως εννουμενα ,φυσιολογικα , λογικα γινανε ανωμαλα σ'αυτη τη χωρα και καθε ανθρωπος ειναι υπερβολικος που φωναζει οτι δεν εχει αυτα που του υποσχεθηκαν?

Ενταξει προφανως ο τυπος που συγχρονιζει στα 18 και κραζει ειναι υπερβολικος αν αναλογιστουμε οτι υπαρχουν μεγαλυτερα και σοβαροτερα προβληματα απο αυτο.

Με συγχωρείς, αλλά με τη δική σου λογική εγώ που συγχρονίζω στα 18 δεν είμαι καθόλου υπερβολικός. Αντί για 24 έχω 18, δηλαδή 25% κάτω. Αυτό βλέπω εγώ που δεν έχω κάτσει να διαβάσω και να ενημερωθώ. Κι επειδή δεν έχω ψαχτεί, δε γνωρίζω τα άλλα προβλήματα που λες, τα μεγάλα και σοβαρά. :whistle:

magicdek
28-03-08, 17:13
Πιστευεις οτι δεν εισαι υπερβολικος αν αντι για 2 και κατι mb/sec κατεβαζεις με παρα κατι 2 mb?Σου κανε ιτοσο μεγαλη διαφορα το 1 λεπτο παραπανω στο κατεβασμα?Αυτο εννοω οταν λεω για υπερβολικες αντιδρασεις.

dikal
28-03-08, 17:20
Πιστευεις οτι δεν εισαι υπερβολικος αν αντι για 2 και κατι mb/sec κατεβαζεις με παρα κατι 2 mb?Σου κανε ιτοσο μεγαλη διαφορα το 1 λεπτο παραπανω στο κατεβασμα?Αυτο εννοω οταν λεω για υπερβολικες αντιδρασεις.

Όπως θα βλέπεις συγχρονίζω στα 8+ και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και παλιότερα στα 4+ πάλι δεν είχα. Ανέφερα αυτά για να θίξω αυτά που λες, "να κάτσει και να διαβάσει". Φυσικά και πρέπει να κάτσει και να διαβάσει, έστω και κατόπιν εορτής. Για να δει που οφείλονται τα προβλήματα που έχει, και αν είναι κάτι που μπορεί να συμβαίνει φυσιολογικά, όπως το να μην πιάνει 24 αλλά 6 λόγω απόστασης. :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.