PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυνδεσεις χωρις λογο



pashos
27-03-08, 00:35
εχω συνδεση otenet ondsl kit sta 2mbit και το προβλημα ειναι οτι ενω ειμαι συνδεμενος στο internet δεν εχω συνδεση δηλαδη οταν κατεβαζω ενα αρχειο ενω εχω κανει κανονικα κληση και ειμαι συνδεμενος στα καλα καθομουνα κοβεται η συνδεση και οταν παω στο εικονιδιο του otenet με λεει οτι ειμαι συνδεμενος.εχετε καμια ιδεα παιδια γιατι αυτο γινετε πολλες φορες την μερα

nexus31
27-03-08, 01:38
το εικονιδιο ειναι για το συγχρονησμο της γραμμης σου οι αποσυνδεσεις μπορει να οφειλονται στο οτι καποιος εκεινη την στιγμη σε περνει τηλ και για αυτο πεφτει η συνδεση σου!!

lordanton
27-03-08, 01:42
Σήμερα για κάποιο λόγο και μένα η 24άρα μου πέφτει καθε 1 ώρα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει μιας και δεν άλλαξε τίποτα αυτές τις μέρες. πρίν απο 2 μήνες είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά πολύ συχνότερο και άλλαξα όλη μου την εσωτερική καλωδίωση. Ξέρει κανείς αν κάνουν τίποτα εργασίες ή πειραξαν τίποτα σήμερα?

pashos
27-03-08, 02:21
εχω βαλει φιλτρα κανονικα δεν θα πρεπε να τρωω αποσυνδεσεις

pnikolo
27-03-08, 02:35
εχω βαλει φιλτρα κανονικα δεν θα πρεπε να τρωω αποσυνδεσεις

Ασε μονο του το ρουτερ στη γραμμη του οτε, βγαλτα ολα απο πανω και δες πως παει. :hmm:
Ενημερωσε στο προφιλ σου τα στοιχεια της συνδεσης :whistle:

pashos
27-03-08, 02:47
sry αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα τι εννοεις να αφησω μονο του το ρουτερ στην γραμμη του οτε και να βγαλω ολα τα επανω ειμαι νεος και δεν ξερω πολλα:)

nexus31
27-03-08, 02:54
ναι μονο το ρουτερ τπτ αλλο πανω και παρακολουθησε αν σου κανει αποσυνδεσεις

pnikolo
27-03-08, 03:10
sry αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα τι εννοεις να αφησω μονο του το ρουτερ στην γραμμη του οτε και να βγαλω ολα τα επανω ειμαι νεος και δεν ξερω πολλα:)

Το καλωδιο που ερχεται απο τον οτε κατευθειαν στο ρουτερ. Ουτε τφ φιλτρα, σπλιτερ επανω. Σκετο! ;)
Μη ξεχασεις τα χαρακτηριστικα της συνδεσης. :hmm:

........Auto merged post: pnikolo added 0 Minutes and 58 Seconds later........


ναι μονο το ρουτερ τπτ αλλο πανω και παρακολουθησε αν σου κανει αποσυνδεσεις

:oneup: Σορρυ, δε το ειδα :sorry:

nexus31
27-03-08, 03:40
:oneup: δεν πειραζει ;)

pashos
27-03-08, 12:37
παλλη κανει αποσυνδεσεις εβγαλα τα φιλτρα και παλλη κανει

pnikolo
27-03-08, 13:57
παλλη κανει αποσυνδεσεις εβγαλα τα φιλτρα και παλλη κανει

Σου εγραψα "Μη ξεχασεις τα χαρακτηριστικα της συνδεσης" αν δε μας τα πεις (βαλτα καλυτερα και στο προφιλ σου) δε μπορουμε να κανουμε τιποτα :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.