PDA

Επιστροφή στο Forum : Η tellas ΔΕ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ!



momotis
28-03-08, 01:13
Χαιρετω τα μελη του φορουμ.
Το προβλημα μου ειναι με την Τελλας.
Διεκοψα το συμβολαιο μου τελη Νοεμβριου για να μεταβω σε 4νετ.
Ο τελευταιος λογαριασμος που μου ηρθε απο την εν λογω εταιρεια
ηταν -38 ευρω(επιστροφη).
Εκτοτε εχω τηλεφωνησει πανω απο 15 φορες μεχρι ΚΑΙ σημερα
και η δικαιολογια ειναι η εξης..
-η εταιρεια θα αποστειλει το ποσο επιστροφης μεσω ταχυδρομικης επιταγης που θα εξαργυρωσετε σε τραπεζα.
-Συνηθως το αργοτερο για να σταλει ειναι 1-2 μηνες.
-θα ενημερωσουμε το συστημα να προωθηθει η περιπτωση σας.
-Δε μπορειτε να ερθετε απο τα γραφεια να εισπραξετε.
-Λογικα εντος της βδομαδας θα σταλει κτλ...
Ειναι προφανες βεβαια οτι οι υπαλληλοι τηλεφωνητες δε μπορουν να πουν περισσοτερα απο αυτα που τους εχουν πει να λενε οι ανωτεροι τους.
Ειναι επισης προφανες οτι η εταιρεια ΔΕΝ ειναι αξιοπιστη οπως εν αντιθεσει ειμουν εγω τοσα χρονια απεναντι της.
Κωλυσιεργεια η τιποτα αλλο?
Θελω να ρωτησω λοιπον αν καποιος απο εδω ειχε παρομοια ατυχη
περιπτωση με την εν λογω εταιρεια και ΤΙ λυσεις θα προτεινατε να προβω ουτως ωστε να αποζημιωθω οπως δικαιουμαι.
Να ρωτησω επισης επειδη μπαινουμε στον 4-5 μηνα πλεον που δεν εχω αποζημιωθει αν υπαρχει περιπτωση να παραγραφει το χρεος της Τελλας προς εμε.
Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη!

ermis333
28-03-08, 07:59
Δεν υπάρχει περίπτωση να παραγραφεί τίποτα.......τα χρέη δεν παραγράφοντα, κοίτα λογικά μέσα στο χρόνο θα σου έρθει το ποσo :), Τα λογιστήρια αυτών των εταιριών είναι περίεργα.

house
28-03-08, 12:00
Σε εφαγα σε χρονο αναμονης. :twisted:

Περιμενω απο τον Αυγουστο και εγω επιταγη.

[black humor on]Προφανως φταει οτι δεν εχει παγιο ΟΤΕ.:rofl:[/black humor off]

turboirc
28-03-08, 16:05
Στείλε επιστολή ότι αν δε σε πληρώσουν θα αναθέσεις την εκτέλεση των νομίμων δικαιωμάτων σου σε εξωτερικούς συνεργάτες.

maik
28-03-08, 16:11
Στείλε επιστολή ότι αν δε σε πληρώσουν θα αναθέσεις την εκτέλεση των νομίμων δικαιωμάτων σου σε εξωτερικούς συνεργάτες.

Επειδη το ποσο ειναι μικρο δεν συμφερει. Ελπιζουν οτι καποια στιγμη θα βαρεθει ο πελατης και θα σταματησει να το ζηταει.

house
28-03-08, 16:18
Εγω προσωπικα θα τους τα ζηταω συνεχεια...Ασε που ετοιμαζω και ντου στα γραφεια οπου θα γινει ο κακος χαμος αμα δεν τα παρω εκεινη την ωρα με το ετσι θελω. Θα εχω και εναν φιλο δικηγορο μαζι.

Γιατι προφανως ηταν καλα οταν πληρωνονταν αμεσως μεσω τραπεζικης εντολης.

advantix
28-03-08, 20:45
Εμένα μου ήρθε λογαριασμός να πληρώσω παρόλο που είχα κάνει αίτηση διακοπής και το ποσό που ζητούσαν είχε μέσα το επόμενο δίμηνο όπως δλδ πρέπει να προπληρώσεις.
Τους πήρα τηλ. και μου προτείνανε αν θέλω να μην πληρώσω το λογαριασμό και στον επόμενο θα έρθει διορθωτικός.
Τον αγνόησα λοιπόν και στο επόμενο δίμηνο μου έρχεται πάλι με τα πάγια του επόμενου μήνα και να πληρώσω και τα προηγούμενα.
Τους ξαναπαίρνω τηλέφωνο και ενώ με βάζουν κάνα τέταρτο στην αναμονή, μου λέει έχουν κάνει λάθος από το λογιστήριο ξανά αγνοήστε τον και αυτών και στον επόμενο θα έρθει ο σωστός με αυτά που έπρεπε να πληρώσω για το διάστημα που χρησιμοποίησα.
Αυτός ο λογαριασμός τώρα θα έρθει κατά τον Μάιο μάλλον που είναι το επόμενο δίμηνο.
Τουλάχιστον δεν περιμένω να πάρω πίσω λεφτά εγώ , αλλά να στείλουν το ακριβές ποσό με της προσθαφαιρέσεις τους για τον χρόνο που χρησιμοποιούσα τηλεφωνία και Internet μέχρι την στιγμή που την διέκοψα.

momotis
29-03-08, 02:06
Επειδη τηλεφωνικα μου ειπαν οτι ΔΕΝ θα εισπραξω χρηματα αν παρουσιαστω στα γραφεια,υπαρχει καποιος αλλος τροπος πλην της τηλεφωνικης ΧΡΕΩΣΗΣ που υφισταμαι καθε φορα,ακουγοντας τα ιδια,να βρω ενα τροπο συννενοησης περαν των υπαλληλων τηλεφωνητων που δικαιολογω απολυτα(σε ενα βαθμο),οταν μου λενε αυτα που τους εχουν διαμυνησει να λενε καθε φορα σε τετοια περιστατικα?
Παντως εστειλά στην ΕΕΕΤ και στο ΙΝΚΑ mail ενημερωνοντας και αυτους για την κατασταση και δεν εχω λαβει ουτε απαντηση απο αυτους εδω και 1 μηνα!
Λετε να χαθηκε το mail η να μη το παρεδωσε ο ταχυδρομος της γειτονιας και εκει?
Αραγε Αρχη που να πραττει τα δεοντα σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει?
Η μηπως πρεπει να δαπανησω χρηματα για να προβω σε ενδικα μεσα ζητωντας τη νομιμη αποζημιωση μου?
Τι να πω ρε παιδια,ευχομαι τουλαχιστον να μη μου ρθει κανενας λογαριασμος απο το πουθενα μετα απο 2-3 χρονια που να λεει οτι οφειλω κιολας..
Στο φιλο που περιμενει περισσοτερο χρονο απο οτι εγω για επιστροφη..
Κουραγιο αδελφε!
...ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ!!!

vaskgr
05-04-08, 01:34
Στείλε e-mail ή fax στην Tellas με κοινοποίηση στη ΕΕΕΤ, με το πρόβλημα που έχεις.
Η ΕΕΕΤ θα υποχρεώσει την Tellas να σου απάντήσει γραπτώς και να βρεί λύση στο πρόβλημά σου γιατί αλλιώς έχει πρόστιμο. Σε ένα μήνα το πρόβλημά σου θα έχει λυθεί.

blkik
06-04-08, 13:18
Επειδη είπες ότι διέκοψες για να μεταβεις σε Forthnet να σου πω ότι εγω έκανα το ακριβώς αντίθετω.
Μόνο που δεν πλήρωσα τον τελευταίο λογαρισμό και κυνηγά εμένα η Forthnet για υπηρεσία που δεν μου παρείχε μετα την διακοπή.
Οπότε ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ
Και για αυτόν που είπε για την ΕΕΤΤ ότι θα το λύση σε ένα μήνα.Ηδη σε μένα πέρασε διμηνό και δεν ελαβα απάντηση για την αδικαιολόγητη χρέωση μετά την διακοπή.

Γνώμη μου πάνε και κάνε φασαρία στα γραφεία τους να σε δει και άλλος κόσμος και πάρε και το φίλο δικηγόρο σου μαζι σου.

momotis
14-04-08, 01:49
Λοιπον τελικα την πεμπτη ηρθε με κουριερ ενας φακελος με την επιταγη μεσα!
5+μηνες μετα η τελλας με αποζημιωσε τελικα.
Δεν ξερω αν ηταν τα συνεχη τηλεφωνα η τα μεηλ που εστελνα σε φορεις(οι οποιοι δεν με ενημερωσαν ποτε
με απαντητικο μεηλ για την εξελιξη,αν υπηρξε,του ζητηματος μου).
Μακρια απο τελλας.
Δεν ειναι αξιοπιστη στις οφειλες της.

ermis333
14-04-08, 11:02
Λοιπον τελικα την πεμπτη ηρθε με κουριερ ενας φακελος με την επιταγη μεσα!
5+μηνες μετα η τελλας με αποζημιωσε τελικα.
Δεν ξερω αν ηταν τα συνεχη τηλεφωνα η τα μεηλ που εστελνα σε φορεις(οι οποιοι δεν με ενημερωσαν ποτε
με απαντητικο μεηλ για την εξελιξη,αν υπηρξε,του ζητηματος μου).
Μακρια απο τελλας.
Δεν ειναι αξιοπιστη στις οφειλες της.

Οι περισσότερες εταιρίες μόνο να στα παίρνουν ξέρουν.....αν είναι να σου δώσουν λεφτά σφυρίζουν κλέφτικα.:whistle:

giwrgosth
14-04-08, 11:06
5+μηνες μετα η τελλας με αποζημιωσε τελικα.
Οπότε εγώ που περιμένω από τον Νοέμβριο έχω 2-3 μήνες ακόμη...

abcd5
14-04-08, 11:24
Οι περισσότερες εταιρίες μόνο να στα παίρνουν ξέρουν.....αν είναι να σου δώσουν λεφτά σφυρίζουν κλέφτικα.:whistle:

Είχα αντίστοιχη περίπτωση με την Wind. Αφού περίμενα 8 λεπτά για να μου μιλήσουν και αφού ο υπάλληλος με έβαζε σε αναμονή συνέχεια μου είπε να ξαναπάρω τηλέφωνο σε 10-15 ημέρες. Κάπάκι έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
Μετά από 15 ημέρες πήγα στο κατάστημα που είχα ζητήσει να με πληρώσουν. Οι υπάλληλοι δεν ήξεραν τίποτα για διαδικασία επιστροφής χρημάτων και με έστελναν ο ένας στον άλλο. Όταν την δεύτερη φορά που πέρασα από τον προϊστάμενο μου είπε ότι έχω κάνει αίτηση τηλεφωνικά αλλά και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και θα κάνω δεύτερη σήμερα μου είπα να ψάξουν μήπως τους ήρθε σήμερα email για την υπόθεση μου. Η σχετική εκτύπωση ήταν η δεύτερη στο πάκο των email με ημερομηνία προχθεσινή!
Η ΕΕΤΤ τους έστειλε την καταγγελία τον Σεπτέμβριο, αλλά εάν δεν το είχα αναφέρει θα ήμουν στο περίμενε ακόμα....:whistle:

lewton
14-04-08, 16:39
Να ξέρετε ότι θέματα είσπραξης και επιστροφής χρημάτων δεν είναι στη δικαιοδοσία της ΕΕΤΤ.

roiy1
14-04-08, 16:46
Να ξέρετε ότι θέματα είσπραξης και επιστροφής χρημάτων δεν είναι στη δικαιοδοσία της ΕΕΤΤ.

Σε ποιού τη δικαιοδοσία είναι;

lewton
14-04-08, 16:47
Σε ποιού τη δικαιοδοσία είναι;

Της γενικής γραμματείας καταναλωτή και των καταναλωτικών οργανώσεων.

maik
14-04-08, 18:11
Της γενικής γραμματείας καταναλωτή και των καταναλωτικών οργανώσεων.

Αυτων που γραφουν ανακοινωσεις με ορθογραφικα λαθη; Τι αξιοπιστια να εχουν τετοιες οργανωσεις; :whistle::whistle:

lewton
14-04-08, 18:13
Αυτων που γραφουν ανακοινωσεις με ορθογραφικα λαθη; Τι αξιοπιστια να εχουν τετοιες οργανωσεις; :whistle::whistle:

Για να ασχοληθούν με τα λεφτά που χρωστάει η Tellas στην κυρα-Κατίνα και στον μπαρμπα-Κώστα καλές είναι.

Spanos
14-04-08, 18:27
Αυτα τα πράγματα είναι απαράδεκτα,

Πρέπει λέει να περιμένεις να πάρεις επιταγή για Alpha Bank. Αν ο άλλος δεν έχει δικό του σπίτι και αλλάξει διεύθυνση φύγει απο την Ελλάδα, είναι φοιτητής κλπ κλπ πως θα πάρει την επιταγή;

Είναι δυνατόν να πηγαίνεις με το λογαριασμό στα γραφεία και να μη μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω;

Αλλη φορά να τους αφήνεται ένα δίμηνο μέσα (όταν έρχετε ο επόμενος να πληρώνεται τον προηγούμενο) για σιγουριά.;)

maik
14-04-08, 18:29
Για να ασχοληθούν με τα λεφτά που χρωστάει η Tellas στην κυρα-Κατίνα και στον μπαρμπα-Κώστα καλές είναι.

Φυσικα που να μπλεκουν τωρα με εξειδικευμενα πραγματα. Αυτα εινα μονο για τις ελιτ. Ακους εκει να εχουν γνωμη για το ADSL στην Ελλαδα. Ουυυυυυυυυυυυυυυ :evil::evil:

lewton
14-04-08, 18:31
Φυσικα που να μπλεκουν τωρα με εξειδικευμενα πραγματα. Αυτα εινα μονο για τις ελιτ. Ακους εκει να εχουν γνωμη για το ADSL στην Ελλαδα. Ουυυυυυυυυυυυυυυ :evil::evil:

Να έχουν γνώμη, αλλά να μην απαιτούν να μην τη σχολιάσουμε. :p

maik
14-04-08, 18:34
Να έχουν γνώμη, αλλά να μην απαιτούν να μην τη σχολιάσουμε. :p

Αξιες σχολιασμου ειναι μονο οι γνωμες των ειδικων. Οι αλλοι απλα ειναι ασχετοι.
:cool::cool:

lewton
14-04-08, 23:20
Αξιες σχολιασμου ειναι μονο οι γνωμες των ειδικων. Οι αλλοι απλα ειναι ασχετοι.
:cool::cool:

Άξιες σχολιασμού είναι και οι γνώμες των άσχετων όταν δεν περιορίζονται σε συζήτηση στο καφενείο αλλά μετατρέπονται σε δελτία τύπου για διαφημιστικούς λόγους.

Parazaar
15-04-08, 13:50
ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΑΜΕΣΑ!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ!!ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΑΛΛΑ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!ΤΟ ΟΤΙ ΠΗΡΕΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ - ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΑΞΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΟΤΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΟΥ ΩΣ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙ ΟΝΤΩΣ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΑ ΛΑΒΕΙΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ ΚΡΙΝΕΙ ΩΣ ΙΚΑΝΟ..ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΕΞΟΦΛΗΣΗ..ΟΠΟΤΕ ΠΑΨΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣ ΕΚΔΟΣΗ ΕΠΙΤΑΓΗΣ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΥΠΟΥ ΠΑΡΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ Η' ΣΤΕΙΛΕ MAIL ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΑΔΑΕΙΣ..

momotis
20-04-08, 15:55
Η εταιρεια ουδεποτε ειπε οτι θα τα παρω σιγουρα εντος του Ετους.
Με πηγαινε απο 15νθημερο σε 15νθημερο λεγοντας μου οτι η επιστροφη ειναι θεμα ημερων και μονο.
Οταν περναγε ο μηνας,χρεωνομουν για να επικοινωνω με την εταιρεια για να μαθω τα ιδια πραγματα απο
υπαλληλους που δεν ξεραν τι αλλο να μου πουν,απο το να περιμενω απο βδομαδα σε βδομαδα.
Οταν ενας εκπροσωπος της στο λεει αυτο και παραυτα μετα απο 4 μηνες μου λενε οτι δε γνωριζουν γιατι δεν εχω
λαβει την επιταγη απλα να περιμενω,ακομα και ο πιο αδαης θα νομιζει οτι τον δουλευουν η οτι εχει να κανει με ασχετους,ποσο μαλλον οταν η ιδια η εταιρεια δε σου διευκρινιζει εξαρχης ποτε ακριβως θα λαβεις τα χρηματα σου(στους λογαριασμους χρεωσης ομως ειναι ακριβης).
Παραυτα ΑΝ διαβαζες προσεκτικα το μνμ μου,δεν θα ελεγα οτι "γκρινιαζω" αν οντως η εταιρεια ηταν ενταξει στην δεσμευση της οτι εντος 2μηνου το αργοτερο θα λαβω τα χρηματα μου πισω.
Δεν νομιζω οτι οταν πεφτεις θυμα ελλειπης ενημερωσης,ασυνεννοησιας η κωλυσιεργειας των εκαστοτε υπαλληλων μιας εταιρειας και ψαχνεις το δικιο σου παντα με νομοτυπες διεξοδους λεγεσαι ΑΔΑΗΣ.
Δεν καταλαβαινω το νοημα του ποστ που κανεις παντως σε ενα θεμα που καθαρα φαινεται η αδικαιολογητη
χρονικη καθυστερηση μιας εταιρειας απεναντι σε εναν πελατη που ηταν ΠΑΝΤΑ επιμελης στους χρονους εξοφλησης των οφειλων του.
Δεν καταλαβαινω γιατι να δειξω κατανοηση σε μια εταιρεια που με ΧΡΕΩΝΕΙ για να επικοινωνω μαζι της με
καθυστερηση εσκεμμενη στο τηλεφωνικο κεντρο εξυπηρετησης.
Δεν καταλαβαινω γιατι να δικαιολογησω μια εταιρεια που δεν μου επιτρεπει να εισπραξω τα χρηματα μου
οταν ειμαι διατεθειμενος να περασω απο τα κεντρικα της με το λογαριασμο μου και να διευκολυνω την οποια κατασταση.
Ειμαι αναγκασμενος αν μετακομισω η αν μεταβω σε αλλη χωρα να κινησω διαδικασιες χρονοβορες για να
ενημερωσω την εταιρεια που να με βρει?
Αν οντως αυτο που λες ισχυε,οτι οι εταιρειες που χρωστουν κρινουν οι ιδιες ποτε θα με εξοφλουν τοτε γιατι να με εξοφλησει σε 1 ετος και οχι σε μια 5ετια?
Πιστευω οτι στο παρον θρεντ εχεις κανει το πιο ατοπο σχολιο μακραν φιλε.
Πσσο μαλλον ο χαρακτηρισμος γκρινια οταν καποιος ζηταει το δικιο του,οταν μια εταιρεια παευει να ειναι αξιοπιστη μετα απο καθυστερηση τοσων μηνων.
Καλα θα κανεις να διαβαζεις και να κατανοεις περισσοτερο ενα προβλημα οταν προβαλλεται παρα να λες
ατοπες προτασεις απλα και μονο για κανεις το δικηγορο του διαβολου..

-ΘΑ ΤΑ ΛΑΒΕΙΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΠΟΥ Η ΙΔΙΑ ΚΡΙΝΕΙ ΩΣ ΙΚΑΝΟ..(Απο τα πιο ατοπα τοποθετηματα που εχω διαβασει ποτε)
-ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ!!(Δε με ενημερωσε ποτε κανεις γιαυτο,ανταυθα ελεγαν για 1-2 μηνες το πολυ).
-ΠΑΨΕ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ(τι το ουισκυ να ωριμασει?)

Τελος θα θελα να σε ρωτησω εσενα που κρινεις ως "ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΥΠΟΥ ΠΑΡΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ Η' ΣΤΕΙΛΕ MAIL ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΑΔΑΕΙΣ.."

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΤΕΛΛΑΣ ΣΕ ΕΝΤΥΠΟ (Η ΣΕ ΛΙΝΚ) ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ ΘΑ ΕΞΟΦΛΗΘΩ Η ΟΤΙ
ΑΥΤΗ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕ ΕΞΟΦΛΗΣΕΙ?

ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.
ΓΙΑ ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΣΟ ΑΔΑΗΣ ΕΙΜΟΥΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΟΝΛΑΙΝ
Η ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΗΛ ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

Parazaar
22-04-08, 03:34
"Δεν καταλαβαινω γιατι να δειξω κατανοηση σε μια εταιρεια που με ΧΡΕΩΝΕΙ για να επικοινωνω μαζι της με
καθυστερηση εσκεμμενη στο τηλεφωνικο κεντρο εξυπηρετησης"
ΑΔΑΗΣ-----------Καθυστεριση εσκεμμενη???Παρε το 13800 επιλογη 1 και χρονομετρα!!!Σε προκαλω!!!Εχεις δει εταιρεια που δε χρεωνει οταν την καλουν?? Τουλαχιστον για τους FLLU πελατες της τελλας το 13800 ειναι δωρεαν..εσυ πηγες αν δεν κανω λαθος στη 4νετ?? εκει το 13831 ειναι δωρεαν μηπως για τους 2play πελατες?αστικη χρεωση φιλε μου...αααα!! για παρε λιγο το 13831..και χρονομετρα παλι!!!

"Δεν καταλαβαινω γιατι να δικαιολογησω μια εταιρεια που δεν μου επιτρεπει να εισπραξω τα χρηματα μου
οταν ειμαι διατεθειμενος να περασω απο τα κεντρικα της με το λογαριασμο μου και να διευκολυνω την οποια κατασταση"
ΑΔΑΗΣ-------Σου εξηγησα με εναν λογαριασμο και μια βολτα απο τα κεντρικα δε θα παρεις το πιστωτικο πισω..Πρεπει να δρομολογηθει μια ολοκληρη διαδικασια πρωτα πριν εκδοθει επιταγη..ελεγχος απο το λογιστηριο,υπογραφη απο ολους τους υπευθυνους,ενημερωση alpha bank,εκδοση επιταγης,αποστολη επιταγης στα κουριερ..και ναι λοιπον πρεπει να περιμενεις!!! Σε πληροφορησα οτι μεσα στο ετος θα λαβεις τα χρηματα για να μη δεσμευτω χρονικα!! σου εδωσα ομως και μια μικρη πληροφορια οτι εντος 6μηνου γινεται η εξοφληση αν και δεν ημουν υποχρεομενος να δωσω μια τετοια πληροφορια..αλλα εσυ το χαβα σου..

"Ειμαι αναγκασμενος αν μετακομισω η αν μεταβω σε αλλη χωρα να κινησω διαδικασιες χρονοβορες για να
ενημερωσω την εταιρεια που να με βρει?"
ΑΔΑΗΣ--------Ατυχης αντιγραφη logo αλλου φιλου..και αν η γιαγια μου ειχε πατινι...πιστεψε με σε τετοιες περιπτωσεις υστερα απο την υποβολη απαραιτητων δικαιολογητικων καποιες διαδικασιες επιταχυνονται..

"Αν οντως αυτο που λες ισχυε,οτι οι εταιρειες που χρωστουν κρινουν οι ιδιες ποτε θα με εξοφλουν τοτε γιατι να με εξοφλησει σε 1 ετος και οχι σε μια 5ετια?"
ΑΔΑΗΣ--------Μου θυμιζεις κατι ελληνες που η γκρινια τους μπορει να τους παρασυρει σε παραλυρημα..μιλησε κανεις για 5ετια??? Σου ειπα η πολιτικη της εταιρειας ειναι μεσα σε ενα ετος να διεκπαιρεωνει ολες τις εκκρεμοτητες της!!!Δεν το γραφει πουθενα αυτο αλλα για να στο λεω!!!!!!!! βαλε το μυαλο σου να δουλεψει!!!!!
Καταλαβες τωρα γιατι μιλαω για αγνοια εδω μεσα απο πολλους??? πρεπει να καταλαβεις καποτε οτι πολλες φορες πρεπει να κανουμε υπομονη μεχρι να δικαιωθουμε..μην τα θελουμε ολα τωρα με το ετσι θελω..το πρωτο βημα εχει γινει και ειναι η αναγνωριση απο την τελλας οτι οντως σου οφειλει χρηματα εξ ου και ο πιστωτικος λογαριασμος..απλα περιμενε..

momotis
22-04-08, 14:20
Παρε το 13800 επιλογη 1 και χρονομετρα!!!Σε προκαλω!!!Εχεις δει εταιρεια που δε χρεωνει οταν την καλουν?? Τουλαχιστον για τους FLLU πελατες της τελλας το 13800 ειναι δωρεαν..εσυ πηγες αν δεν κανω λαθος στη 4νετ?? αστικη χρεωση φιλε μου...αααα!! για παρε λιγο το 13831..και χρονομετρα παλι!!!
Δε χρειαζεται να χρονομετρησω εχω στους αναλυτικους απο 5 λεπτα μεχρι 14 λεπτα αναμονη.
Το τοπικ επισης δεν ειναι σχετικα με το ποια εταιρεια χρεωνει η ποσο στην αναμονη.
Δεν ειναι ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΕΛΛΑΣ το οτι εφαρμοζεται και απο αλλες εταιρειες η χρεωση,
αν διαβαζες λιγο θα εβλεπες τα παραπονα για τις πολυωρες αναμονες στα τηλεφωνα απο τους
πελατες.
Θα διαβαζες ισως οτι τελευταια συζητηται και η επιβολη κυρωσεων για τυχον παρελευση καποιου χρονου αναμονης στο τηλεφωνο περαν ενος χρονικου οριου?
Η μηπως και αυτοι που διαμαρτυρονται για τις καθυστερησεις γκρινιαζουν και ειναι ΑΔΑΗΣ και αυτοι?



Μου θυμιζεις κατι ελληνες που η γκρινια τους μπορει να τους παρασυρει σε παραλυρημα..μιλησε κανεις για 5ετια??? Σου ειπα η πολιτικη της εταιρειας ειναι μεσα σε ενα ετος να διεκπαιρεωνει ολες τις εκκρεμοτητες της!!!Δεν το γραφει πουθενα αυτο αλλα για να στο λεω!!!!!!!! βαλε το μυαλο σου να δουλεψει!!!!!
Σε χαλαει η 5ετια?2ετια σου κανει?:twisted:
Δηλαδη προτεινεις να σταθω στα λεγομενα ενος τυπου με 16ποστ και να πιστεψω αυτα που
λεει?
Ειναι παραληρημα να ζηταω να δω που εγραφεται αυτο που ισχυριζεσαι οτι οταν θελει μια εταιρεια τοτε εξοφλει?
Η πολιτικη της εταιρειας δεν ειναι εγεγραμενη για τον πελατη της?
Τελικα θα βρεις κατι που να αναγραφεται στα οσα λες η ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ
απλα και μονο για να λες κατι...
Βαλτο κσυ να δουλεψει,θα δεις οτι δεν ειναι παραληρημα αυτο που ισχυριζεσαι να το αποδεικνυεις που και που..



Καταλαβες τωρα γιατι μιλαω για αγνοια εδω μεσα απο πολλους??? πρεπει να καταλαβεις καποτε οτι πολλες φορες πρεπει να κανουμε υπομονη μεχρι να δικαιωθουμε..μην τα θελουμε ολα τωρα με το ετσι θελω..το πρωτο βημα εχει γινει και ειναι η αναγνωριση απο την τελλας οτι οντως σου οφειλει χρηματα εξ ου και ο πιστωτικος λογαριασμος..απλα περιμενε..
Δε θελω τιποτα με το ετσι θελω,θελω τα νομιμα πισω.
Κανενας δε μιλησε για παραλογισμο και ελλειψη υπομονης εδω,μονο εσυ!!!
Η υπομονη που ανεφερες θα προυπηρχε αν εξαρχης υπηρχε τηρηση στη δεσμευση της τελλας του ποτε θα εισπραξω την οφειλη.
Οταν τηλεφωνω επι 4 μηνες και η απαντηση ειναι η ιδια τοτε δε νομιζω οτι εχει να κανει με υπομονη αλλα με μια εταιρεια που δεν ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις της-αξια εμπιστοσυνης.



απλα περιμενε..
Εχεις καταλαβει οτι εχω παρει τα χρηματα πισω ετσι?
Εχεις καταλαβει επισης οτι λες το αυτονοητο επισης!
Δηλαδη περαν του "περιμενε"¨που το λενε και οι κακομοιροι τηλεφωνητες τι αλλο μπορει να
κανει ενας πελατης?
Α,ναι καταγγελια!
Τοτε να ρωτησω κατι..
Γιατι φτιαχτηκαν κατι γραματειες καταναλωτη,ινκα κτλ?:hmm:
Αφου ο καθενας μπορει να κανει ΥΠΟΜΟΝΗ και να τα βρισκει με την εταιρεια που εχει προβλημα ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ?

Δε θα πιστεψω λογια του αερα επειδη το ...ειπες εσυ!
Θαμουν αδαης!
Πιστευω οταν δω σε δημοσιοποιημενο αρθρο αυτο που υποστηριζεις ομως..
Αυτο οτι η εταιρεια θα πληρωνει οταν ΑΥΤΗ ΚΡΙΝΕΙ..
Περιμενω..:whistle:

Η τελλας ειναι αναξιοπιστη εταιρεια τοσο στις παροχες οσο και στην εξυπηρετηση της.
Δε με νοιαζουν οι λοιπες μεχρι προτινος εγω την τελλα ΠΛΗΡΩΝΑ.
Αν δε πιστευεις οτι ειναι κανε ενα ψαξιμο στο φορουμ να το διαπιστωσεις..
Απορω γιατι σε χρεωνει για τηλεφωνικη εξυπηρετηση οταν η απαντηση που θα ακουσεις ειναι
"υπομονη?":worthy:
Μηπως τελικα δε πρεπει να παιρνουμε καν οταν εχουμε προβληματα με λογαριασμους,τεχνικα,ερωτησεις χρεωσεις γιατι απλα η τελλας ειναι η εταιρεια που πρεπει ναχουμε
εμπιστοσυνη και ..."υπομονη" μαζι της?:p

papasofs
23-04-08, 19:48
ΕΓΩ Ο ΑΔΑΗΣ ΣΑς ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΛΥΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ....Στέλνετε ένα εξωδικο (κάτι σαν επιστολή, για όσους δεν ξέρουν)με κοινοποίοιση στον Εισαγγελέα του τόπου σας,τους βάζετε ένα εύλογο χρονικό διάστημα που θέλετε να σας πληρώσουν και άμα δεν τρέχουν να μη με λένε...Άσε που ο Εισαγγελέας θα διατάξη αμέσως προκαταρκτική έξέταση άν καταλαβαίνει ότι σας κοροϊδεύουν ...θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν σας λέω...

aliosa
24-04-08, 16:15
Δεν υπαρχει ουτε ενας ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ παροχος......

Οι "εκπροσωποι" της Τελλας ειναι συνηθως ατομα με διμηνη (ακομα και μηνιαια!) συμβαση και μισθο 6ωρου. Λογικο ειναι να μην ενδιαφερονται να σε εξυπηετησουν....διαολε...και να σε εβριζαν στο τηλεφωνο (εσενα τον "πελατη") δεν θα τους καιγοταν καρφι.....Μηπως θα φοβοντουσαν την ...απολυση?

Τα λογιστηρια ΟΛΩΝ των εταιρειων (οχι μονο στις Τηλεπικοινωνιες) λειτουργουν χρονοβορα οταν ειναι να πληρωσουν.....Εδω εταιρειες κοβουν στους προμηθευτες τους τριμηνες επιταγες..και εσυ...ο πελατακος..θελεις να τα παρεις αμεσως? Δυστυχως αυτη ειναι η ΧΩΡΑ που ζουμε...Αυτη η χωρα που ΕΜΕΙΣ φτιαξαμε ετσι...Ας τα λουστουμε λοιπον αδιαμαρτυρητα...

Η γνωμη μου για την σταση που πρεπει να κρατησεις?

Υπομονη και ολα θα γινουν..... ετσι και αλλιως πουθενα αλλου δεν θα περιμενεις λιγοτερο....

XARAYGH
24-04-08, 16:30
ωραια μετα το φταει ο οτε....νεο μοτο...
φταιει η κενωνια...:cry: ρε τι γινετε εδω μεσα...

papasofs
25-04-08, 00:03
Τι θέλει ( και δεν μπορεί) να πεί ο ποιητής;;Είπαμε...εγώ ο ΑΔΑΗΣ...

........Auto merged post: papasofs added 1 Minutes and 11 Seconds later........

Και συγνώμη πάλι(εγώ ο ΑΔΑΗΣ)τι γίνεται εδώ μέσα poetry μου;;;

xmperop1
26-04-08, 00:07
Δεν υπαρχει ουτε ενας ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ παροχος......

Οι "εκπροσωποι" της Τελλας ειναι συνηθως ατομα με διμηνη (ακομα και μηνιαια!) συμβαση και μισθο 6ωρου. Λογικο ειναι να μην ενδιαφερονται να σε εξυπηετησουν....διαολε...και να σε εβριζαν στο τηλεφωνο (εσενα τον "πελατη") δεν θα τους καιγοταν καρφι.....Μηπως θα φοβοντουσαν την ...απολυση?

Τα λογιστηρια ΟΛΩΝ των εταιρειων (οχι μονο στις Τηλεπικοινωνιες) λειτουργουν χρονοβορα οταν ειναι να πληρωσουν.....Εδω εταιρειες κοβουν στους προμηθευτες τους τριμηνες επιταγες..και εσυ...ο πελατακος..θελεις να τα παρεις αμεσως? Δυστυχως αυτη ειναι η ΧΩΡΑ που ζουμε...Αυτη η χωρα που ΕΜΕΙΣ φτιαξαμε ετσι...Ας τα λουστουμε λοιπον αδιαμαρτυρητα...

Η γνωμη μου για την σταση που πρεπει να κρατησεις?

Υπομονη και ολα θα γινουν..... ετσι και αλλιως πουθενα αλλου δεν θα περιμενεις λιγοτερο....

Οταν στον ΟΤΕ υπάρχζει πιστωτικό υπόλοιπο σε πελάτη πηγαίνει σε οποιοδήποτε κατάστημα του και εισπράτεται.
Δεν είναι όλα τα λογιστήρια ίδια και ούτε για τα μπάζα.
Ο φίλος αφού έχει πιστωτικό και με αυτό μόνο θα έπρεπε από το ταμείο της Τελλάς να εξοφληθεί άμμεσα, τι επιταγές και καθυστερήσεις.

Parazaar
27-04-08, 17:14
Εσενα παλι ποιος σου ειπε οτι οι εκπροσωποι της τελλας ειναι συνηθως ατομα με διμινη ακομα και μινιαια συμβαση και μισθο 6ωρου?? Μωρε παμε καλα εδω περα?? Τελικα καταλαβα ο καθενας εδω λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι..Αλλος επειδη δεν τον εξοφλει η τελλας εδω και τωρα, οπως θελει, αρχιζει και εκτοξευει κατηγοριες εναντιον της ασχετες παντελως ετσι για να ξεσπασει..Αλλος ειχε ενα παρομοιο προβλημα με τη wind και επειδη εκανε καταγγελια εκεινος αντε να κανει και αυτος απο μια..Αλλος ειχε φιλο δικηγορο και επειδη μονο με δικηγορο γινεται η δουλεια κατα τη γνωμη του παντα, αιντε να παμε ολοι εξω απο την ευελπιδων μπας και αρχισουμε να κανουμε φιλους δικηγορους να παμε ολοι μαζι και να μηνυσουμε την Τελλας..αιντεεεεεεεε.......

momotis
27-04-08, 18:22
Mη φοβασαι parazaar με ολες αυτες τις κατηγοριες που διαβαζεις η εργασιακη σου καριερα στην Μπελλας
δεν κινδυνευει.
Εδω οι συζητησεις γινονται για ν προταθουν λυσεις.αλλο αν αυτες επειδη εσυ εισαι υπαλληλος δε σαρεσουν.
μερικες απο αυτες ισως ειναι και υπερβολικες.
Συνεχιζεις παντως να παιρνεις πολυ σοβαρα το οτι λεγεται για την Μπελλας βλεπω,
μηπως τα παραπονα στο τηλεφωνικο κεντρο πεφτουν κατ εξακολουθηση για την εταιρεια αυτη?
Η τελλας ειναι μια απο τις χειροτερες εταιρειες μακραν,ενταξει υπαρχει και ΟΝ!,
εχει πλακα παντως πως εισαι ο μοναδικος Υπαλληλος μιας απο αυτες που παει να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα!


........Auto merged post: momotis added 6 Minutes and 2 Seconds later........


Αλλος επειδη δεν τον εξοφλει η τελλας εδω και τωρα, οπως θελει, αρχιζει και εκτοξευει κατηγοριες εναντιον της ασχετες παντελως ετσι για να ξεσπασει..

Προφανως δε ξερεις ΤΙ διαβαζεις παλι!
1)Η εταιρεια με εξοφλησε 5!μηνες μετα οποτε το "Εδω και τωρα" ειναι ακυρο παντελως!
2)Οι "κατηγοριες" αγαπητε υπαλληλε της Μπελλας για να γινονται,αιτια ηταν η εξυπηρετηση που ΠΛΗΡΩΝΩ και ουδεποτε με ενημερωσε για 5 μηνη καθυστερηση αντ 1 μηνος το περισσοτερο που μου ειχαν πει εξαρχης.
3)Υπαρχουν πααααααααρα πολλα τοπικ για την Τελλας και για το τι χαλια εξυπηρετηση παρεχει
ποσο μαλλον υπηρεσιες!
Το google ξερεις να το χρησιμοποιεις?Αν ναι τοτε θα δεις οτι δεν ειναι το μοναδικο ποστ
αυτο κατα της Μπελλας.
4)Τωρα που πληρωθηκα μετα; απο 5 μηνες δε καταλαβαινω τι λογους εχω να "ξεσπασω",
μαλλον εσυ εχεις εργασιακη ανασφαλεια απο αυτα που διαβαζεις για την Μπελλας και προσπαθεις να κανεις το δικηγορο του διαβολου..

Συνεχισε ετσι..Ψυχαγωγουμεθα..:oneup:

........Auto merged post: momotis added 20 Minutes and 55 Seconds later........

Τελος παντων,πιστευω οτι το τοπικ πρεπει να κλεισει καθοτι το προβλημα λυθηκε και οι
αποψεις των περισσοτερων μελων καταγραφηκαν και ειναι ολες ΣΕΒΑΣΤΕΣ.
Τυχον αποψεις και δικαιολογησεις για την οποια αντιμετωπιση σε ενα παροχο που δεν ανταποκρινεται
στις υποχρεωσεις του αμεσα στον καταναλωτη ,
πιστευω οτι δεν βγαζουν νοημα και δεν προσθετουν
κατι ουσιωδες αφου ο καθενας μπορει να τα ακουσει αυτα καλωντας απλα το τηλεφωνικο κεντρο της εταιρειας
του.

Parazaar
28-04-08, 19:50
"...Η εταιρεια με εξοφλησε 5!μηνες μετα οποτε το "Εδω και τωρα" ειναι ακυρο παντελως!..."

To "εδω και τωρα" πηγαινε στην ΕΠΙΘΥΜΙΑ σου να εξοφληθεις εδω και τωρα και οχι στη χρονικη περιοδο κατα την οποια εξοφληθεις !! οποτε μαθε πρωτα να διαβαζεις και μετα ανελυσε τις φρουδικες αποψεις περι Μπελλας και τα τιαυτα..
Για να μαθεις και λιγο τη διαδικασια προτου εκστομισεις παλι κατηγοριες αβασιμες περι πιστωσεων σου λεω λοιπον οτι α)Η αποστολη λογαριασμου με πιστωτικο υπολοιπο που στελνει η τελλας ειναι το πρωτο βημα της εταιρειας αναγνωρισης οτι χρωστα χρηματα σε εναν συνδρομητη της..β) η επιταγη δεν κοβεται αγαπητε απο το λογιστηριο..υπαρχει μια ολοκληρη διαδικασια για να την παρεις στα χερια σου που εσυ ως αδαης και ανυπομονος απαιτουσες να την παραλαβεις εδω και τωρα..πρωτα αποστελλεται ειδοποιηση στα κεντρικα της alpha bank για εκδοση επιταγης..απο εκει υπαρχει η ολη κωλυσιεργια και οχι απο την τελλας..Μεχρι να δει η alpha bank την υποθεση κανει 2 και 3 και 4 και 5 μηνες..οπως ειναι φυσικο η alpha bank συνεργαζεται με ενα 1.000.000 οργανισμους εκτος απο την τελλας και μεχρι να δει την υποθεση ενος ταπεινου συνδρομητη της τελλας παιρναει καιρος..γ)οταν τελικα την κοψει, η επιταγη παει στα κεντρικα της τελλας περναει απο ενα σωρο υπογραφες μεχρι τελικα να καθοριστει ραντεβου με τα κουριερ τα οποια θα την αποστειλλουν..καταλαβες τωρα??????

"...Μηπως τα παραπονα στο τηλεφωνικο κεντρο πεφτουν κατ εξακολουθηση για την εταιρεια αυτη?.."

Μηπως τα παραπονα πεφτουν στο τηλεφωνικο κεντρο γιατι οι περισσοτεροι ειναι σαν εσενα που καθονται και γκρινιαζουν ολη μερα κανοντας οτι τα ξερουν ολα και απαιτουν και απο πανω ολα να επιλυονται με το δικο τους τροπο? Μηπως ,επειδη τα ξερεις ολα εσυ, θα πρεπε να σου ανεθετε η τελλας την προεδρια της εταιρειας για να δουμε ολοι εμεις οι συνρομητες της μια καλυτερη μερα?? Γιατι δεν κανεις μια αιτηση? που ξερεις μπορει και να σε ψηφισουν για προεδρο..ειναι σιγουρο οτι η τελλας θα παει ακομα πιο μπροστα!!!

........Auto merged post: Parazaar added 2 Minutes and 44 Seconds later........

Α και κατι τελευταιο σε αυτα που προανεφερες!!

..."εσυ εχεις εργασιακη ανασφαλεια απο αυτα που διαβαζεις για την Μπελλας και προσπαθεις να κανεις το δικηγορο του διαβολου.."

Μηπως εχεις κανει και ψυχολογος τωρα?? Ε ναι λοιπον το παραδεχομαι!!νιωθω μια τεραααααστια εργασιακη ανασφαλεια που καθομαι και απαντω σε καποιον που νομιζει οτι τα ξερει ολα!!! αιντεεεεεεεεεεεεεεε.....το χασαμε τελειως!!!!!!:rofl:

momotis
29-04-08, 07:26
To "εδω και τωρα" πηγαινε στην ΕΠΙΘΥΜΙΑ σου να εξοφληθεις εδω και τωρα και οχι στη χρονικη περιοδο κατα την οποια εξοφληθεις !!

EΛΕΟΣ!
3 σελιδες τωρα και ακομα δεν καταλαβες οτι οι κακομοιροι υπαλληλοι της Μπελλας μου ελεγαν απο βδομαδα σε βδομαδα οτι θα εξοφληθω καθε φορα?
Δεν εκανες καν τον κοπο να διαβασεις τι εγραψα στο 1ο ποστ?:rtfm:



Για να μαθεις και λιγο τη διαδικασια προτου εκστομισεις παλι κατηγοριες αβασιμες περι πιστωσεων σου λεω λοιπον οτι α)Η αποστολη λογαριασμου με πιστωτικο υπολοιπο που στελνει η τελλας ειναι το πρωτο βημα της εταιρειας αναγνωρισης οτι χρωστα χρηματα σε εναν συνδρομητη της..β) η επιταγη δεν κοβεται αγαπητε απο το λογιστηριο..υπαρχει μια ολοκληρη διαδικασια για να την παρεις στα χερια σου που εσυ ως αδαης και ανυπομονος απαιτουσες να την παραλαβεις εδω και τωρα..πρωτα αποστελλεται ειδοποιηση στα κεντρικα της alpha bank για εκδοση επιταγης..απο εκει υπαρχει η ολη κωλυσιεργια και οχι απο την τελλας..Μεχρι να δει η alpha bank την υποθεση κανει 2 και 3 και 4 και 5 μηνες..οπως ειναι φυσικο η alpha bank συνεργαζεται με ενα 1.000.000 οργανισμους εκτος απο την τελλας και μεχρι να δει την υποθεση ενος ταπεινου συνδρομητη της τελλας παιρναει καιρος..γ)οταν τελικα την κοψει, η επιταγη παει στα κεντρικα της τελλας περναει απο ενα σωρο υπογραφες μεχρι τελικα να καθοριστει ραντεβου με τα κουριερ τα οποια θα την αποστειλλουν..καταλαβες τωρα??????

Αγαπητε Υπαλληλε της Μπελλας,οπως βλεπω εκανες στραβα ματια
στο αιτημα μου για το λινκ που λεει οτι "ειναι στην ευχερια της Μπελλας ν με εξοφλησει"
παραυτα ομως
αν οι κακομοιροι συναδελφοι σου,που απο την μια τους καταλαβαινω,
ειναι ΠΟΛΛΑ τα παραπονα
με ειχαν ενημερωσει οπως επρεπε και δεν μου ελεγαν καθε φορα
οτι απο βδομαδα σε βδομαδα θα εξοφληθω επι 4+μηνες
τοτε ισως η αντιμετωπιση ηταν διαφορετικη.
Δεν υπαρχει ομως καμια δικαιολογια οταν η Μπελλας απο μονη της
με αναγκαζει να ΧΡΕΩΘΩ στο τηλεφωνικο της κεντρο,(επειδη σαφως
δεν προβαινει σε εγκαιρη ενημερωση πελατων της για επικειμενες διαδικασιες),ΔΕΝ με παραπεμπει σε αρμοδιο τμημα ο τηλεφωνητης βεβαιως,απλως καταχωρει το αιτημα μου (Για 1 ακομα φορα!!!)
και μου λεει την γνωστη ατακα.."Εντος της εβδομαδος θα σας σταλει".
Ελεος και παλι Παραζααρ,
κανε ενα κοπο να διαβασεις
και να κατανοησεις,
οτι δεν θα υπηρχε ουτε παραπονο αν οι
Μπελλας δουλευε σωστα και οι συναδελφοι σου ενημερωναν σωστα
οπως επρεπε και δεν ειχαν ΑΓΝΟΙΑ και ΑΣΥΝΕΝΟΗΣΙΑ με τα αλλα τμηματα που ηταν αρμοδια.



Μηπως τα παραπονα πεφτουν στο τηλεφωνικο κεντρο γιατι οι περισσοτεροι ειναι σαν εσενα που καθονται και γκρινιαζουν ολη μερα κανοντας οτι τα ξερουν ολα και απαιτουν και απο πανω ολα να επιλυονται με το δικο τους τροπο?

Ελεος Παραζααρ,
δεν θα υπηρχε ουτε 1 δυσαρεστημενος πελατης στην Μπελλας,
αν οι υπαλληλοι εκαναν σωστα την δουλεια τους και ενημερωναν
σωστα και καταλληλα τους πελατες για τις οποιες διαδικασιες και χρονικες καθυστερησεις θα λαμβανουν μερος.
Αντι να λενε "Επρεπε να ειχε ερθει η επιταγη",
"υπαρχει κωλλυμα στο λογιστηριο",
"δε μπορειτε καν να περασετε να εξοφληθειτε απο τα κεντρικα ποσο μαλλον να μιλησετε με καποιον Υπευθυνο τηλεφωνικα".
και το καλυτερο..
"θα ενημερωσω το computer για 1 ακομη φορα για την καθυστερηση".
:rofl::rofl::rofl::rofl:
Ελεος και παλι ρε Παραζααρ,
ενταξει δε λεω,καλο ειναι να υπερασπιζεσαι το χερι που σε ταιζει,αλλα να δικαιολογεις το μπαχαλο στην Μπελλας ειναι αλλο πραγμα!



Μηπως ,επειδη τα ξερεις ολα εσυ, θα πρεπε να σου ανεθετε η τελλας την προεδρια της εταιρειας για να δουμε ολοι εμεις οι συνρομητες της μια καλυτερη μερα?? Γιατι δεν κανεις μια αιτηση? που ξερεις μπορει και να σε ψηφισουν για προεδρο..ειναι σιγουρο οτι η τελλας θα παει ακομα πιο μπροστα!!!

1)Στην Μπελλας δεν δουλευεις κανεις..λειτουργημα!:rofl:
Ποσο μαλλον οταν εισαι τηλεφωνητης και εχεις να αντιμετωπισεις
τοσους πελατες για την αναλγησια της Εταιρειας σου.
Παω στοιχημα οτι οι τηλεφωνητες παιρνουν επιδομα ανθυγιεινης εργασιας επισης.:p
2)Τι διαφορα θα κανει ενας προεδρος ακομα?
Εδω μιλαμε τη σουταρε η ΔΕΗ,εξαγοραστηκε και ακομη δεν βελτιωθηκε στην αγορα.:down:
Aκομα στα 12 mb ειναι!:rofl:
3)Το ειδαμε και αυτο..
"Υπαλληλος της Τελλας να προτεινει σε πρωην συνδρομητη να θεσει
υποψηφιοτητα για προεδρος!":rofl::rofl::rofl:

Parazaar.το αλλο με τον τοτο το ξερεις?:respekt:

Parazaar
29-04-08, 09:54
1)Αγαπητε κυριε momotis-froid για μια ακομα φορα σου τονιζω το γεγονος οτι καποιος πρεπει να σου μαθει να διαβαζεις..επαναλαμβανω με το "εδω και τωρα" εννοουσα οτι επιθυμουσες σφοδρα να εξοφληθεις αμεσα δηλαδη "εδω και τωρα"!!! Δεν με ενδιαφερει τι σου ελεγαν οι υπαλληλοι της τελλας αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο..Αναφερομουν μονο στην επιθυμια - απαιτηση σου, ΜΟΝΟ, καθως επισης και στις χιλιαδες των συνδρομητων σαν εσενα οι οποιοι επιθυμουν - απαιτουν τα αιτηματα τους να διεκπαιρεονονται "εδω και τωρα" εχοντας αγνοια βεβαιως ποσο χρονοβορες μπορει να ειναι μερικες απο τις διαδικασιες..
2)Ειναι δυνατον σε μια εταιρεια με χιλιαδες συνδρομητες να μην υπαρχουν και καποιοι παραπονεμενοι? Δεν ισχυριστικα το αντιθετο ποτε!! Ειναι πολυ φυσιολογικο να συμβαινει κατι τετοιο απο πραξεις η' παραληψεις και απο τα 2 μερη εταιρειας-συνδρομητη..Απλα θεωρω αδικο και ακραιο να κατηγορει καποιος μια εταιρεια που εν τελει τον αποζημιωσε εστω και μετα απο 5 μηνες αναμονης..Αυτο λεγεται εμμονη κυριε momotis-froid και εσεις ως ψυχολογος-ψυχιατρος θα πρεπει να το γνωριζεται καλυτερα απο τον καθενα..
3)Ποιος σου ειπε κυριε momotis-Froid οτι σουταρε η ΔΕΗ την τελλας?? Α ναι ξεχασα..χτες παιξανε μπαλα και κερδισε η ΔΕΗ 1-0 και ειπε δεν αποκλειω την τελλας απο τον τελικο?? αιντεεεεεεεε:clap:
Ποσοι αγνοια ακομα???? Το οτι το 51% εξαγοραστηκε απο την ιταλικη wind σημαινει οτι τη σουταρε η ΔΕΗ??
Τελικα εκτος απο προεδρος της τελλας πρεπει να θεσεις υποψηφιοτητα και για manager..βλεπω κατεχεις τα οικονομικα πολυ καλα!!
4)Α ρε προεδρε-manager-Froid της τελλας αφου περναει απο το χερι σου και ειναι τοσο ευκολο και αφου τα κατεχεις ολα κανε εσυ την υπερβαση!! Λεω απο αυριο να κανεις την ταχυτητα στα 50mbps και ολες οι επιταγες - πιστωσεις να κοβονται εντος 3ημερου..Ε-σε-να θε-λου-με!!!!! :worthy:
5)Το αλλο με τον τοτο το ξερεις μηπως???:lol:

momotis
29-04-08, 10:18
1)
5)Το αλλο με τον τοτο το ξερεις μηπως???:lol:
Eπαναλαμβανεις αυτα που λεω εγω μηπως παλι?
Γιατι ρε parazaar?
Σου τελειωσαν τα ανεκδοτα που λες 3 σελιδες τωρα?
Προσπαθεισε να σκεφτεις κατι αλλο ΥΠΕΡ της Μπελλας,που θα παει θα τα καταφερεις..
Δικαιολογιες ενα σωρο απο υπαλληλους της Μπελλας,ποσο μαλλον απο τηλεφωνητες!



3)Ποιος σου ειπε κυριε momotis-Froid οτι σουταρε η ΔΕΗ την τελλας?? Α ναι ξεχασα..χτες παιξανε μπαλα και κερδισε η ΔΕΗ 1-0 και ειπε δεν αποκλειω την τελλας απο τον τελικο??αιντεεεεεεεε:clap:

Ναι ρε εχεις δικιο τελικα.Οντως η τελλας ΔΕΝ ηταν ζημιογονα και η ΔΕΗ εκανε σφαλμα που ξεφορτωθηκε αυτον το ν..Κολοσσο!


Απλα θεωρω αδικο και ακραιο να κατηγορει καποιος μια εταιρεια που εν τελει τον αποζημιωσε εστω και μετα απο 5 μηνες αναμονης..Αυτο λεγεται εμμονη κυριε momotis-froid και εσεις ως ψυχολογος-ψυχιατρος θα πρεπει να το γνωριζεται καλυτερα απο τον καθενα..

Εμμονη Parazaar θαταν αν ολα μου τα ποστ ηταν κατα της Mπελλας μαλλον δεν εχεις κατανοηση τι σημαινει ο ορος αυτος..Ατυχης και παλι η χρηση που κανεις.




4)Α ρε προεδρε-manager-Froid της τελλας αφου περναει απο το χερι σου και ειναι τοσο ευκολο και αφου τα κατεχεις ολα κανε εσυ την υπερβαση!! Λεω απο αυριο να κανεις την ταχυτητα στα 50mbps και ολες οι επιταγες - πιστωσεις να κοβονται εντος 3ημερου..Ε-σε-να θε-λου-με!!!!! :worthy:

Τωρα σοβαρα,αυτο υποτιθεται οτι ειναι χιουμορ?


Δεν με ενδιαφερει τι σου ελεγαν οι υπαλληλοι της τελλας αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο..
Εκτος απο γαργαρα να φερεις λινκ για το αν εχει δικαιωμα η Μπελλας να "εκπληρωσει τις οφειλες της οποτε θελει"
κανεις βλεπω γαργαρα το γεγονος οτι οι συναδελφοι σου
δεν εκαναν το χρεος τους να πληροφορησουν σωστα τον πελατη.
Μηπως κανεις τον Αλεφαντο επιτηδες εκει που δεν εχεις τι να απαντησεις και βρισκεις
τροπο να αντιλεγεις με προσωπικους χαρακτηρισμους
οπως "προεδρε" και "φρουντ"??
Μηπως ξεχνας Parazaar οτι μπορω ανετα να σε χαρακτηρισω και γω κατι που δεν εχω κανει
μεχρι τωρα?

Επειδη βλεπω οτι θελεις να το γυρισουμε και επι προσωπικου με τους χαρακτηρισμους που
ξεκινησες να μου κανεις
μπορεις ανετα με pm να μου στειλεις ενα τηλεφωνακι να τα πουμε κατ ιδιαν κιολας.
Να μου πεις οταν με γνωρισεις αν οντως ειμαι Προεδρος-Φρουντ-Ψυχολογος-Aδαης και με εμμονες.

XARAYGH
29-04-08, 10:24
ΡΕ παιδιά ας τελειώσει το θεμα...ο άνθρωπος πληρώθηκε, αν θέλετε να τσακώνεστε συνεχίστε με pm.
χρόνια πολλά σε όλους

Parazaar
29-04-08, 11:34
1)To τι ειμαι εγω και τι δουλεια κανω ασε να το ξερω μονο εγω..εξαλλου ως Froid της εποχης μας εβγαλες το συμπερασμα σου εκ των προτερων..συγχαρητηρια!!:clap:
2)Λες η τελλας να ηταν τοσο ζημιογονα που ειπε μια μερα η wind "δεν την παιρνω ουτος ή αλλος ειμαι εταιρεια με αυτοκαταστροφικη διαθεση,κατσε να παρω και την τελλας να αποτελειωθω.." χαχαχαχαχαχ....και η ΔΕΗ απο την αλλη ειπε " Οχι!!!! το 49% μου ανηκει θελω να το εχω ακομα γιατι αυριο - μεθαυριο που ξερεις αυτο το 49% μπορει να με βοηθησει να φαληρισω.."
Ειπαμε απο οικονομικα τα πας εξαιρετικα καλα..συνεχισε να παρεις και το master τωρα
3)Εγραψες οτι "..να φερεις λινκ για το αν εχει δικαιωμα η Μπελλας να "εκπληρωσει τις οφειλες της οποτε θελει.."
Να σε ρωτησω κατι εγω τωρα? σιγουρα εχεις παει τωρα σε μια πιο αξιοπιστη εταιρεια!! θα μου φερεις μηπως εσυ καποιο λινκ που υπεγραψες με την νεα σου εταιρεια να λεει οτι η εταιρεια που πηγες θα εκπληρωνει τις οφειλες της οποτε θελει ο καθε συνδρομητης?? καπου θα το λεει δε μπορει..ψαξε,ψαξε δε θα το βρεις...
Δεν το βρηκες ακομα???? Κριμα....και γω που νομιζα οτι θα πηγαινες σε μια πιο αξιοπιστη εταιρεια..:(
4)Το να χαρακτηριζεις την τελλας ως Μπελλας, τους υπαλληλους ως κακομοιρους,παραπληροφοριοδοτες και αδαεις ε ναι μου δινει μια τετοια συμπεριφορα το δικαιωμα να προβω και εγω σε χαρακτηρισμους προς εσενα..οταν εχω να κανω με εναν ανθρωπο που κατηγορει μια εταιρεια ακομα και μετα την δικαιωση του αιτηματος του αυτο λεγεται εμμονη,λεγεται εμπαθεια..προσεξετο!!
Οταν εχω να κανω με εναν ανθρωπο ο οποιος νομιζει οτι τα ξερει ολα.. πχ η ΔΕΗ σουταρε την τελλας - η τελλας ειναι ζημιογονα εταιρεια - δεν εχει αναβαθμιστει ακομα και μετα την εξαγορα της γιαυτο εχει μεινει στα 12 mbps κτλ κτλ πως μετα να μην υποκληθω στην μεγαλειοτητα του νου και την ευρυτητα των καταιγιστικων και αποστομοτικων επιχειρηματων αυτου του ανθρωπου..:worthy:

momotis
29-04-08, 12:07
1)To τι ειμαι εγω και τι δουλεια κανω ασε να το ξερω μονο εγω..εξαλλου ως Froid της εποχης μας εβγαλες το συμπερασμα σου εκ των προτερων..συγχαρητηρια!!:clap:

Το τοπικ φτιαχτηκε για την Μπελλας και οχι για σενα.


1)
2)Λες η τελλας να ηταν τοσο ζημιογονα που ειπε μια μερα η wind "δεν την παιρνω ουτος ή αλλος ειμαι εταιρεια με αυτοκαταστροφικη διαθεση,κατσε να παρω και την τελλας να αποτελειωθω.." χαχαχαχαχαχ....και η ΔΕΗ απο την αλλη ειπε " Οχι!!!! το 49% μου ανηκει θελω να το εχω ακομα γιατι αυριο - μεθαυριο που ξερεις αυτο το 49% μπορει να με βοηθησει να φαληρισω.."
Ειπαμε απο οικονομικα τα πας εξαιρετικα καλα..συνεχισε να παρεις και το master τωρα

Δε μιλησα ποτε για ποσοστα,ουτε για αυτοκατστροφη-φαληρισμα-αποτελειωμο.
Ειπα οτι εξαγοραστηκε,ποσο μαλλον ποσο ζημιωγονα ηταν για τη ΔΕΗ.
Διαβαζε καλα!


1)
θα μου φερεις μηπως εσυ καποιο λινκ που υπεγραψες με την νεα σου εταιρεια να λεει οτι η εταιρεια που πηγες θα εκπληρωνει τις οφειλες της οποτε θελει ο καθε συνδρομητης?? καπου θα το λεει δε μπορει..ψαξε,ψαξε δε θα το βρεις...
Δεν το βρηκες ακομα???? Κριμα....και γω που νομιζα οτι θα πηγαινες σε μια πιο αξιοπιστη εταιρεια..:(

Δεν ειπα ποτε οτι μια εταιρεια θα με πληρωνει οποτε θελω.
Προσπαθεις ανεπιτυχως να αντιστρεψεις το ερωτημα για να βρεις πατημα.
Θα μουν ΒΛΑΚΑΣ αν το ελεγα ποτε χωρις να παραθεσω λινκ η να το εχω διαβασει καπου
επειδη το εβγαλα απο μυαλο μου.
Επισης στο τοπικ αυτο ποτε δε συνεκρινα την Μπελλας με τον τωρινο παροχο.
Προσπαθεις παλι ανεπιτυχως να ριξεις εκει την κουβεντα μπας και βρεις αλλα επιχειρηματα.


1)

4)Το να χαρακτηριζεις την τελλας ως Μπελλας, τους υπαλληλους ως κακομοιρους,παραπληροφοριοδοτες και αδαεις ε ναι μου δινει μια τετοια συμπεριφορα το δικαιωμα να προβω και εγω σε χαρακτηρισμους προς εσενα..οταν εχω να κανω με εναν ανθρωπο που κατηγορει μια εταιρεια ακομα και μετα την δικαιωση του αιτηματος του αυτο λεγεται εμμονη,λεγεται εμπαθεια..προσεξετο!!

1)Αδαης ειναι χαρακτηρισμος που πρωτος ΕΣΥ ειπες εδω.
2)Εγω απευθυνθηκα στην Τελλας και εσυ σε ΕΜΕΝΑ ως εκπροσωπος της.
Μιλησα για εταιρεια και εσυ μιλας επι προσωπικου και βγαζεις χαρακτηρισμους που εγω
μεχρι τωρα δεν σου εχω κανει.
Μιλαω μονο για Τελλας εδω εξ αρχης.
3)Χρησιμοποιεις ορους "εμπαθεια" "εμμονη" οτι με διακατεχουν?
Ποιος ειναι ο ψυχιατρος τωρα?
Εχεις καταλαβει οτι αν διαβασεις την ερμηνεια τους δε μπορεις να τις προσκολλησεις
στο τοπικ για παραπονα της Τελλας?
Εμπαθεια και εμμονη θα υπηρχε αν ΟΛΑ τα ποστ ηταν κατα της Τελλας και μονο.
Καταλαβε για τι πραγμα μιλας.


1)

Οταν εχω να κανω με εναν ανθρωπο ο οποιος νομιζει οτι τα ξερει ολα..
Ποια ολα?Το τοπικ ειναι για την Τελλας και ενα συγκεκριμενο προβλημα.


πχ η ΔΕΗ σουταρε την τελλας - η τελλας ειναι ζημιογονα εταιρεια - δεν εχει αναβαθμιστει ακομα και μετα την εξαγορα της γιαυτο εχει μεινει στα 12 mbps κτλ κτλ πως μετα να μην υποκληθω στην μεγαλειοτητα του νου και την ευρυτητα των καταιγιστικων και αποστομοτικων επιχειρηματων αυτου του ανθρωπου..:worthy:

Ηταν ζημιογονα.
Η ΔΕΗ ηθελε να την ξεφορτωθει.
Εξαγοραστηκε.
Δεν ειπα ποτε οτι δεν αναβαθμιστηκε ειπα οτι συγκριτικα με τις αλλες εταιρειες ειναι ακομα στα 12mb.
Δεν υπαρχει "κτλ κτλ".
Προσπαθεις τωρα να το πας σε αλλο θεμα που δεν εχει καμια σχεση με το τοπικ αυτο.
Αν θες να μιλησεις για συνθηκες πωλησης της Τελλας,ποσοστα και το ποσο καλη ειναι
στις υπηρεσιες της μπορεις ανετα να φτιαξεις ενα νεο τοπικ.

Λοιπον επειδη εχει βγει εκτος πορειας η συζητηση για το παρον θεμα και ζητω συγνωμη απο τα υπολοιπα μελη εδω για αυτο.
Το τοπικ φτιαχτηκε για ενα προβλημα που ευτυχως λυθηκε με τις οποιες συνεπειες.
Ο καθενας μπορει να βγαλει συμπερασματα για οτιδηποτε διαβασει.

Parazaar σεβασου λοιπον τη σταση που σου δειχνω τοση ωρα και δεν σε ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΩ
σεβασου και το θεμα του τοπικ που καλως η κακως εληξε και η συζητηση ξεφυγε

και ας το σταματησουμε εδω γιατι πλεον μια αντιπαραθεση τετοια μονο βαρεμαρα
και μη αποτελεσματικη μπορει να βγει.
Αξιον αποριας επισης πως οι moderator ακομα δεν εχουν κλειδωσει το τοπικ οταν και πριν παλι το ζητησα.

Parazaar αν δε σε εχω καλυψει καπου στειλε μου πμ απο δω και περα γιατι οπως καταλαβες
απο τελευταιο ποστ ενος μελους το θεμα κουρασε.
Αν επισης θελεις να με χαρακτηρισεις παλι στειλε μου το τηλ σου να το κανονισουμε απο κοντα.

Ευχαριστω τους υπολοιπους για τις προτασεις τους και τη συμμετοχη τους.

manoulamou
29-04-08, 12:15
ωραια μετα το φταει ο οτε....νεο μοτο...
φταιει η κενωνια...:cry: ρε τι γινετε εδω μεσα...


ΡΕ παιδιά ας τελειώσει το θεμα...ο άνθρωπος πληρώθηκε,
αν θέλετε να τσακώνεστε συνεχίστε με pm.
χρόνια πολλά σε όλους
Εσυ τα γραφεις, τα ξαναγραφεις, αλλά απ ο,τι φαινεται σχεδον μονο εσυ τα διαβαζεις!;)
Ας αυξησουμε λιγο και το payroll rank μας:p


Τ ειχες Γιαννημ; τ ειχα παντα ας αυξησουμ λιγο ακομη τα post (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1989217&postcount=1)s μας!:evil:

Parazaar
29-04-08, 13:05
Και επειδη το τελευταιο λογο δε θα τον εχεις εσυ κοιτα προσεκτικα τι εγραφες σε προηγουμενα σχολια σου:

"...ενταξει δε λεω,καλο ειναι να υπερασπιζεσαι το χερι που σε ταιζει,αλλα να δικαιολογεις το μπαχαλο στην Μπελλας ειναι αλλο πραγμα!"

Απο αυτο το σχολιο καταλαβαινει ο καθενας οτι ασχολησε μονο με το τοπικ που φτιαχτηκε για την τελλας και οχι με εμενα προσωπικα..Συγχαρητηρια βρε μας επεισες!!!:down:

Αλλο σχολιο σου:

"...Δε μιλησα ποτε για ποσοστα,ουτε για οικονομικους ορους.
Ειπα οτι εξαγοραστηκε,ποσο μαλλον ποσο ζημιωγονα ηταν για τη ΔΕΗ...."

Σου εχει μαθει κανεις οτι η εξαγορα μιας εταιρειας επιτυγχανεται μονο λογω αιτιων ζημιογονου συμπεριφορας της εταιρειας???Το οτι εξαγοραστηκε η τελλας παραπανω απο το μισο απο μια αλλη εταιρεια σημαινει οτι ηταν ζημιογονα για την προηγουμενη εταιρεια που την ειχε??Ποιος σου εμαθε τετοια οικονομικα?? ελεος!!!

Αλλο σχολιο:

"...Δεν ειπα ποτε οτι μια εταιρεια θα με πληρωνει οποτε θελω.
Προσπαθεις ανεπιτυχως να αντιστρεψεις το ερωτημα για να βρεις πατημα.
Θα μουν ΒΛΑΚΑΣ αν το ελεγα ποτε χωρις να παραθεσω λινκ η να το εχω διαβασει καπου
επειδη το εβγαλα απο μυαλο μου.
Επισης στο τοπικ αυτο ποτε δε συνεκρινα την Μπελλας με τον τωρινο παροχο.
Προσπαθεις παλι ανεπιτυχως να ριξεις εκει την κουβεντα μπας και βρεις αλλα επιχειρηματα..."

Αφου εχεις συνειδητοποιησει τελικα οτι καμμια εταιρεια δεν παραθετει ορους του τυπου ο συνδρομητης μπορει να κανει οτι θελει αλλα αντιθετα ο συνδρομητης με την υπογραφη του δεχεται ολες τις διαταξεις και υποχρεωσεις του απεναντι στην εκαστοτε εταιρεια γιατι γκρινιαζεις τοτε??? Σκοπος μου δεν ηταν να συγκρινω τον τωρινο σου παροχο με την τελλας αλλα να σου αποδειξω οτι αυτο το καθεστος ισχυει για ολες τις εταιρειες ανεξαιρετως γιαυτο η επιδειξη συμπεριφορας εμπαθειας εκ μερους σου ειναι παντελως ασοφη και η αποψη σου περι αντιστροφης επιχειρηματων για να οδηγησω την κουβεντα εκει που θελω εγω ειναι τελειως αστοχη

Αλλο σχολιο:

"...Δεν ειπα ποτε οτι δεν αναβαθμιστηκε ειπα οτι συγκριτικα με τις αλλες εταιρειες ειναι ακομα στα 12mb..."

Αγαπητε κυριε momotis μπορει καποιες φορες να λεμε κατι και να ειναι σωστο,δεν αντιλεγω, αλλα αν αυτο που λεμε υποθαλπει ειρωνια γινεται πικροχολο αυτοματα και κακο..
Μπορει η τελλας να ειναι ακομα στα 12mbps και η δικη σου στα 24 αλλα για πες μου ποσο ταχυτητα πραγματικα πιανεις??
Oταν καλεις το customer care του παροχου σου μηπως χρεωνεσαι για να μιλησεις??
Εχεις μηπως 1 ωρα δωρεαν σε κινητα το μηνα εκτος των αλλων?
Και σε παρακαλω μην πεις παλι οτι αντιστρεφω την κουβεντα απλα σου αναλυω οτι σε καποια σημεια μια εταιρεια υπερτερει της αλλης και σε καποια αλλα σημεια οχι..Δεν χρειαζεται να γινεσαι πικροχολος και ειρων για κανενα λογο!!!

Ελπιζω να μην κουρασα αλλο και εγω τα μελη μας και παντα ευχομαι καλυτερα μυαλα για ολους μας!!!

momotis
29-04-08, 17:32
Εσυ τα γραφεις, τα ξαναγραφεις, αλλά απ ο,τι φαινεται σχεδον μονο εσυ τα διαβαζεις!;)
Ας αυξησουμε λιγο και το payroll rank μας:p
Τ ειχες Γιαννημ; τ ειχα παντα ας αυξησουμ λιγο ακομη τα post (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1989217&postcount=1)s μας!:evil:
Νομιζεις οτι απο το 2005 που ειμαι εγγεγραμενος εχω σκοπο με 1 τοπικ που εκανα για 1 προβλημα
να..αυξησω τα ποστ μου?
Ποσο μαλλον τη στιγμη που βλεπεις ποσα εχουμε?
Παρακαλω για μια ακομη φορα τα mod να κλειδωσουν το θεμα γιατι οπως φαινεται
το προβλημα μερικων ειναι ΚΑΙ ο αριθμος των ποστ που βλεπουν οτι αλλα μελη
τους κυνηγανε να τους ..ξεπερασουν!:respekt:

........Auto merged post: momotis added 7 Minutes and 16 Seconds later........



Ελπιζω να μην κουρασα αλλο και εγω τα μελη μας και παντα ευχομαι καλυτερα μυαλα για ολους μας!!!
Μην ελπιζεις εγινε!



Ελπιζω να μην κουρασα αλλο και εγω τα μελη μας και παντα ευχομαι καλυτερα μυαλα για ολους μας!!!
Και γω ευχομαι ειρηνη για ολον το κοσμο και η ΒΛΑΚΕΙΑ να αποκτησει ορια επιτελους..


Και σε παρακαλω μην πεις παλι οτι αντιστρεφω την κουβεντα απλα σου αναλυω οτι σε καποια σημεια μια εταιρεια υπερτερει της αλλης και σε καποια αλλα σημεια οχι..Δεν χρειαζεται να γινεσαι πικροχολος και ειρων για κανενα λογο!!!
Οχι δεν την αντιστρεφω απλα εσυ θελεις να εχεις τον τελευταιο λογο,ελπιζεις να μην κουρασες
αλλα απο οτι βλεπω θετεις ερωτηματα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΑΛΙ.
Συνεχιζεις να με χαρακτηριζεις "πικροχολο" και "ειρων"
σε ρωταω και γω λοιπον..
σαρεσει να χαρακτηριζεις διαδικτυακα?
Στειλε μου ενα Pm να βρεθουμε Parazaar
να με χαρακτηρισεις οτι αλλο θες και να εχεις και τον τελευταιο λογο και επι προσωπικου
αφουτο συνεχιζεις τι λες?

manoulamou
29-04-08, 17:33
Ο καυγας και η αντιπαραθεση θελει δυο συνηθως, γι αυτο καποιοι ;) προτιμουν να χρησιμοποιουν τα pms!
Εκανα edit στο προηγουμενο μου, για να μπορεσετε να με ξεπερασετε...
αλλά υπαρχει και η αυτοματη συγχωνευση των συνεχομενων μηνυματων δυστυχως:rofl:

momotis
29-04-08, 17:37
Συνεχισε manoula τα offtopik στο θεμα αυτο..Καλα τα πας.

euri
29-04-08, 17:47
Αφού δεν μπορεί κανείς σας να δείξει στοιχειώδη σεβασμό στο συνομιλητή του...
...το παρόν :closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.