PDA

Επιστροφή στο Forum : Η ΟΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?



jason_boy
29-03-08, 10:56
Γεία σας,
ποιοι πιστέυουν οτι η On telecoms το τελευτέο καιρό εχει αρχίσει και διορθόνει πολλά προβλήματα και βελτιστοποιήτε γενικά έστω και αργοποριμένα? (όπως εξυπηρέτηση πελατών, ποιότιτα δυκτίου, γριγορότερη επίληση προβλημάτων απο το τεχνικό τμήμα κ.τ.λ)

lefteris
29-03-08, 11:06
Παντως εγω το εχω συναντηση αρκετες φορες τον τελευταιο μηνα αυτο...
Αμεσση επιλυση σε οποιο θεμα...

SilentEnigma
29-03-08, 11:27
ας κοιτάξουν να επιλύσουν τα 15λεπτα-20λεπτα αναμονής στην εξυπηρέτηση πελατών, και βλέπουμε.. με αυτήν την σπαστική(που σου έρχεται να σπάσεις το τηλέφωνο) μουσική!

Οι πιο πολλοί συνδρομητές της ον είναι συνδεδεμένοι με κάτω από 7Μβ/ς.Και για αυτήν την ταχύτητα σου έχουν βγάλει την πίστη, με τηλέφωνα, εξηγήσεις, μπετόβλακες τεχνικούς και απατεώνες αφεντικά.
Έτσι είναι δυστυχώς.Απλά όταν οι συνδρομητές τους αρχίζουν να την κάνουν με "ελαφρά" θα τους δώσει το μύνημα τους... ...αν το πάρουν.

nikoslykos
29-03-08, 12:14
μακαρι...θα το καταλαβω και εγω συντομα :p

atheos71
29-03-08, 14:41
Δε νομίζω ότι είναι θέμα σοβαρότητας η επίλυση προβλημάτων ,αλλά βούλησης.
Μου δίνει την εντύπωση η ΟΝ ότι δε στερείται σοβαρότητας αλλά θέλησης κι
αυτό ,κατ' εμέ είναι χειρότερο.

nspan
29-03-08, 18:42
Γεία σας,
ποιοι πιστέυουν οτι η On telecoms το τελευτέο καιρό εχει αρχίσει και διορθόνει πολλά προβλήματα και βελτιστοποιήτε γενικά έστω και αργοποριμένα? (όπως εξυπηρέτηση πελατών, ποιότιτα δυκτίου, γριγορότερη επίληση προβλημάτων απο το τεχνικό τμήμα κ.τ.λ)

Αυτό τό λές γιατί έχεις προσωπική εμπειρία η τό άκουσες απο αλλού. Εγώ πάντως δεν έχω ανάλογη γνώμη γιατί είμαι εδώ μιάμιση εβδομάδα χωρίς ιντερνετ και το έστω κακό τηλέφωνο που είχα μέχρι τώρα (τα γνωστά και χιλιοειπωμένα προβλήματα).Το αποκορύφωμα χθές βράδυ που τους καλέσα ξανά μου είπαν οτι δεν μπορούν να μου πουν κάτι συγκεριμένο γιατί αυτή τή στιγμή οι τεχνικοί εξετάζουν το θέμα μου!!!!. Τουλάχιστον είναι ευρυματικοί στις απαντήσεις τους.

atheos71
29-03-08, 18:45
Aρχίζω ν'αναθεωρώ τα περί σοβαρότητος...:whistle:

anaksagoras
29-03-08, 19:46
αν μενετε κοντα στο μαρουσι καντε τους μια επισκεψη να αξιολογησετε ορθα τη συμπεριφορα τους ;)

SilentEnigma
29-03-08, 19:56
Η αλλαγή πάροχου είναι μια λύση...
μια λύση στην οποία κατέφυγα και εγώ αφού πρώτα απο τα 12.9Μβ/ς "προσγειώθηκα" στα 1.8ΜΒ/ς με την γνώμη των τεχνικών ότι φταίνε οι καλωδιώσεις στο σπίτι μου...
Μου είπαν μέχρι και να ξηλώσω τα καλώδια που υπήρχαν μέσα στην πρίζα τηλεφώνου και έδιναν στις άλλες πρίζες του σπιτιού... αν έχεις το θεό σου...
Και φυσικά όπως προείπα τα 15λεπτά και 20λεπτά αναμόνης στην γραμμή... στο τέλος παρακαλούσα να μου "κλειδώσουν" στα 2Μβ/ς για να έχω internet.
τέλος πάντων θα πληρώσω και το τέλος απενεργοποίησης και ελπίζω σε κάτι καλύτερο με την netone..

dimitris_74
29-03-08, 23:55
απο την αλλη εγω πιστεύω ότι εχουν γινει χειρότερα τα πράγματα.
εφαγα τις προάλλες μιση ωρα να μιλάω σε ένα τουβλο στην τηλεφωνική υποστήριξη για να καταφερω να μιλήσω με τεχνικό που λυθηκε το πρόβλημα μου σε 2 λεπτά.
30 λεπτά ασκοπης συνομιλίας για να τον καντηλιάσω στο τέλος να με συνδέσει με τεχνικό.

Tem
30-03-08, 00:00
απο την αλλη εγω πιστεύω ότι εχουν γινει χειρότερα τα πράγματα.
εφαγα τις προάλλες μιση ωρα να μιλάω σε ένα τουβλο στην τηλεφωνική υποστήριξη για να καταφερω να μιλήσω με τεχνικό ........
το ίδιο έχω διαπιστώσει και εγώ

SilentEnigma
30-03-08, 18:32
μα αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας...
μιλάτε στον κόσμο, να πέφτουν τα ευρώ...
ή τι να πώ? για να έχουν τόση μεγάλη αναμονή φαντάζεστε πόσος κόσμος έχει πρόβλημα..

atheos71
30-03-08, 18:38
μα αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας...
μιλάτε στον κόσμο, να πέφτουν τα ευρώ...
ή τι να πώ? για να έχουν τόση μεγάλη αναμονή φαντάζεστε πόσος κόσμος έχει πρόβλημα..

... ή και πόσο μεγάλη έλλειψη προσωπικού υπάρχει.

SilentEnigma
30-03-08, 18:46
Σωστός.
Εν τω μεταξύ ο jason boy έχει ανοίξει και άλλο thread για την ον, λέγοντας ότι είναι πολύ ευχαριστημένος... καλά οκ μαγκιά του.μια ερώτηση μόνο..?
που μένει? δίπλα απο τις κεραίες τις ον..??? :)

........Auto merged post: SilentEnigma added 1 Minutes and 15 Seconds later........

άσχετο αυτό με τις κεραίες... :oops:

dimitris_74
30-03-08, 18:46
μα αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας...
μιλάτε στον κόσμο, να πέφτουν τα ευρώ...
ή τι να πώ? για να έχουν τόση μεγάλη αναμονή φαντάζεστε πόσος κόσμος έχει πρόβλημα..
δεν με κατάλαβες,
απαντησε αν θυμαμαι καλά μεσα σε δυο τρια λεπτα, χρεωση δεν ειχα μιας και πηρα απο το 2108097400
απλα ο τυπος δεν μου εκανε προώθηση την κλήση μου απαιτώντας να καταγράψει το αιτημα μου με τον κλασσικο τρόπο οτι θα επικοινωνήσει κάποιος μαζι μου κλπ κλπ κλπ.

και κατι τωρα που το θυμήθηκα,
αρνουνται τεχνική υποστήριξη αν έχεις διαφορετικό ρουτερ επάνω στην γραμμή περα απο το pirelli.
οποτε αν παρει κανεις τηλέφωνο ας το προσπεράσει το συγκεκριμένο και θέμα και ας πει οτι εχει το pirelli ασχετα αν δεν το εχει.

atheos71
30-03-08, 18:51
και κατι τωρα που το θυμήθηκα,
αρνουνται τεχνική υποστήριξη αν έχεις διαφορετικό ρουτερ επάνω στην γραμμή περα απο το pirelli.
οποτε αν παρει κανεις τηλέφωνο ας το προσπεράσει το συγκεκριμένο και θέμα και ας πει οτι εχει το pirelli ασχετα αν δεν το εχει.

...έχουμε θέμα αλλαγής ελαστικών;:p

dimitris_74
30-03-08, 18:59
...έχουμε θέμα αλλαγής ελαστικών;:p
αστα,
η πλακα ειναι οτι εκει με φουντωσε περισσοτερο ο τυπος και πρεπει να εχει καταγραφει ενα αρχειο με γαλλικα στο CC. michelin road2 rulezzz :p

ευτηχως ο τεχνικος κατάλαβε οτι ξέρω κατι παραπάνω και συννενοηθήκαμε αμεσα και εκανα την δουλεια μου.

atheos71
30-03-08, 19:05
H εντύπωση που δίνει -μπορεί και να είναι λάθος- η ΟΝ ,είναι ότι τις καλές γραμμές δεν τις
πειράζουν και τις κακές δε μπορούν να τις φτιάξουν.Οι αιτίες ,βέβαια ,είναι σ'αρκετά επίπεδα
και δε φταίει μόνο η ΟΝ...

SilentEnigma
30-03-08, 22:58
η διαφήμηση τα λέει όλα...

μάλλον θα φταίει ο οτε....:p

goddesszoi
31-03-08, 04:34
H εντύπωση που δίνει -μπορεί και να είναι λάθος- η ΟΝ ,είναι ότι τις καλές γραμμές δεν τις
πειράζουν και τις κακές δε μπορούν να τις φτιάξουν.Οι αιτίες ,βέβαια ,είναι σ'αρκετά επίπεδα
και δε φταίει μόνο η ΟΝ...

Ναι ναι οπωσδήποτε!!

Αν ήταν έτσι εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...

stef128
31-03-08, 06:10
To πιο σπουδαιο ειναι η αναμονη την οποια εδω και ενα μηνα πραγματικα εχει αλλαξει .Οσες φορες και εαν εχω καλεσει περιπου 20 σου λεει οτι ο μεγαλυτερος χρονοσ αναμονης ειναι λιγοτερο απο 5 λεπτα και απο τις 20 φορες μονο 1 εκανε 8 λεπτα !!!!!!
Μην ξεχναμε οτι οτι με την μαζικη προσελευση στον οτε για την 24 να σας θυμισω οτι το 1242 απλα ειχε κατεβασει ρολλα για μερες κοιταξτε και το forum του οτε !!!
Προσωπικα προτιμω να περιμενω και 1 ωρα για να το σηκωσει καποιος παρα να πληρωνω παγια για υποτηθεμενη πραγματικη υποστηριξη δικτυου , λες και εαν ειμουν στον οτε θα μου αλλαζαν το χαλκινο ζευγος σε περιπτωση βλαβης η φθορας του !!!!!!!!!!Εαν ειμουν μεγαλοδικηγος η γιατρος η υπουργος η εστω τυχερος μπορει και να γινοταν!!!
Δεν διαφωνω ο οτε νοιαζεται και τρεχει πρωτα απολα για τους δικουσ του πελατες και λογικοτατο παρολα αυτα πιστευω οτι εφοσον περνουν ανουσια παγια θα επρεπε να ειχαν εστω το 1242 ανοιχτο και με αναμονη !!!!!!!
Οσο για την οn την οποια επισκεφθηκα και στο μαρουσι και στην μεταμορφωση για αλλαγη μοντεμ σας πληροφορω οτι δεν εχουν ουτε καταπληκτικα κτηρια , ουτε εργαζομενους με κεφι πλεον για δουλεια , ουτε πελατες γνωστες εστω των χρεωσεων της εταιριας ακομη πιο πολυ για το ιντερνετ και την τηλεοραση!!!!!!Η ον προσπαθει με αθλιες συνθηκες και εχει πετυχει πολλα κατεμε , και εχω καταληξει οτι ουτε η ιδια ουτε οι ελληνες πελατες δεν ηταν ετοιμοι για τετοιες υπηρεσιες , παρολα αυτα εχει μεγαλο πελατολογιο μεσα σε ενα χρονο .
Τελος να τονισω οτι καθενας εχει την κριση του συμφωνα με αυτα που εχει περασει , μια κοπελα στην δουλεια μου ζητησε να την βαλω καπου για να μην πληρωνει τοσα πολλα , διπλα της ηταν μια αλλη κοπελα που μολις το ακουσε ξεφωνησε προς θεου οχι στην forthnet δεν θα εχεις τηλ , φιλοι μου σας διαβεβαιω οτι ξερω πολυ κοσμο ππου ειναι στην forthnet , hol , vivodi , οn, χωρις προβληματα και εχω πραγματικα κουραστει και απο τον κοσμο και απο το forum να ακουω τα διαφορα και οταν τους λυθει το οπιοδηποτε προβλημα να σωπασουν !!Στο κατω κατω εαν δεν λυθει και παραμεινει το προβλημα καθημερινο και αλυτο για πανω απο 2 μηνες κατεμε γυριστε στον οτε να τελειωνουμε η επιλεξτε καποιον αλλο παροχο !!!!!!!
Πλεον ολοι γνωριζουν τα των εργαζομενων του οτε για σαμποταζ η απλως τυχαια λαθη !, τα λαθη των παροχων , των γραμμων , των κεντρων εξυπηρετησης , των λογαριασμων .
Προσωπικα δεν θα ξαναγραψω σε αυτο το forum για το ποια ειναι καλη εταιρια η οχι , εστω και εαν αποκτησω ξαφνικα προβλημα με την γραμμη μου , θα απαντω μονο σε αυτους που αντιμετωπιζουν προβληματα συμφωνα με τις γνωσεις μου και την εμπειρια μου !!
Σας ευχαριστω

SilentEnigma
31-03-08, 14:57
θα ήθελα να σε ρωτήσω stef128 πόσο καιρό είσαι στην ον? το λέω διότι και εγώ μένω δάσος χαιδαρίου και τους πρωτους 2 μήνες κανένα πρόβλημα.όλα κομπλέ.μετά άρχισαν τα προβλήματα.
Τέλος πάντων δεν είμαι στον οτε, ουτε θα πάω γιατί δεν θέλω να πληρώνω το πάγιο. Απλά η αδιαφορία τους στο πρόβλημα μου (κ θεωρώ όχι μόνο σε εμένα τις on telecom), η ποιότητα των υπηρεσιών τους (για τις οποίες τους πληρώνω και αυτοί,επαναλαμβάνω ΑΥΤΟΙ διαφημίζουν), όχι μόνο για το ίντερνετ αλλα και το τηλέφωνο, με έκαναν να αλλάξω πάροχο.
Γιατί θα πρέπει να δικαιολογήσω κάποια "κακώς κέιμενα?" Την γνώμη μου εκφράζω και το πρόβλημα μου.Και το εάν θα αλλάξω πάροχο δικό μου θέμα είναι.
Και να σου πω κάτι ακόμα αν μου επιτρέπεις... Αν δεν μπορούνε ας το αφήσουν, και αυτό ισχύει για όλους.Ίσως έτσι πλησιάσουμε κάποια στιγμή τα επίπεδα της ευρώπης... κάποια στιγμή..

atheos71
31-03-08, 15:09
Ναι ναι οπωσδήποτε!!

Αν ήταν έτσι εγώ δεν θα είχα κανένα πρόβλημα...

...ίσως και να μην ήταν και τόσο "καλή" η γραμμή σου...:p

........Auto merged post: atheos71 added 1 Minutes and 39 Seconds later........


Αν δεν μπορούνε ας το αφήσουν, και αυτό ισχύει για όλους.Ίσως έτσι πλησιάσουμε κάποια στιγμή τα επίπεδα της ευρώπης... κάποια στιγμή..

Αυτοί δεν θα τ'αφήσουν (αποδίδει οικονομικά) ,οι έχοντες προβλήματα θα τους αφήσουν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.