PDA

Επιστροφή στο Forum : OTENET νεα συνδρομη?



romas9
29-03-08, 12:24
παιδια καλημερα...εχω φορθνετ,και σημερα η δευτερα θα την κοψω για να βαλω οτενετ...αμα το κανω την δευτερα υπαρχει περιπτωση να ειναι ετοιμη η συνδρομη την ιδια η την επομενη μερα?θυμαμαι οταν ειχα κανει στην φορθνετ την ειχαν ετοιμη σε 2 ωρες αλλα δεν ξερω για οτενετ...οποιος εχει μια ιδεα ας βοηθησει απλως για να ξερω..
ευχαριστω

iznodur
29-03-08, 14:41
κοιταξε να δεις η οτενετ δεν προσφέρει πια συνδεσεις adsl παρα μονο φοιτιτηκά πακέτα στα 2mbs και στα 8mbs και εφόσον απαιτεί μια διαδικασία με fax απο κει και πέρα η ενεργοποίησησ της γραμμής γίνεται απο τον οτε σε περίπου απο 2 μέρες μέχρι και 2 εβδομάδες ..... τώρα αν δεν έχεις φοιτιτική ιδιότητα και θές adsl καλείς 134 η πας απο oteshop και παίρνεις conn-x το οποίο συνήθως κάνει να ενεργοποίηθει σε μια με 2 μέρες ...........
πιστεύω να σε κάλυψα...

romas9
29-03-08, 15:44
φιλε ευχαριστω για την απαντηση...γραμμη adsl εχω οποτε μιλαω μονο για το conn-x!

papail
29-03-08, 16:37
H μετάβαση από ΑΡΥΣ σε CONNX θα γίνει σε μισή ώρα , το πολύ σε μία.Αν θες όμως και αλλαγή ταχύτητας από ότι έχεις τώρα , αυτό θα πάρει 1-2 ημέρες.

romas9
29-03-08, 16:49
την αλλαγη ταχυτητας την ζητησα πριν 2 βδομαδες(απο 4 σε 24) απο τον οτε στο 134 και ολοκληρωθηκε χθες!τωρα εχω συνδρομη στην φορθνετ την οποια θα κοψω την δευτερα για να παω να παρω conn-x στα 24..δεν χρειαζεται κατι αλλο ετσι?

papail
29-03-08, 16:53
την αλλαγη ταχυτητας την ζητησα πριν 2 βδομαδες(απο 4 σε 24) απο τον οτε στο 134 και ολοκληρωθηκε χθες!τωρα εχω συνδρομη στην φορθνετ την οποια θα κοψω την δευτερα για να παω να παρω conn-x στα 24..δεν χρειαζεται κατι αλλο ετσι?

Είχες ξεχωριστά ADSL από τον ΟΤΕ , και πρόσβαση από την FORTHNET;

romas9
29-03-08, 16:54
ναι φιλε..ακριβως ετσι..adsl γραμμη απο τον ΟΤΕ και προσβαση απο την φορθνετ

papail
29-03-08, 16:57
ναι φιλε..ακριβως ετσι..adsl γραμμη απο τον ΟΤΕ και προσβαση απο την φορθνετ

E, τότε δεν χρειάζεται΄καθόλου χρόνος.Κάνεις την αίτηση για CONNX , παίρνεις τους κωδικούς , ενεργοποιείς την πρόσβασή σου φτιάχνοντα user name kai pasword και είσαι εντάξει . Α , και καταργείς την άλλη πρόσβαση.

romas9
01-04-08, 14:24
απο χθες το πρωι πηρα ,μου ειπαν σε 2 ωρες θα ειναι ετοιμοι οι κωδικοι για conn-x στα 24,μετα απο 1,5 μερα τιποτα...καθε φορα που εχω παρει τηλεφωνο μου λενε και διαφορετικη δικαιολογια...εξυπηρετηση του κωλου

Sacred
01-04-08, 14:30
και εγώ ρε παίδες που έκανα αίτηση connextalk σήμερα ,μου είπαν άτι χρειάζονται 10-12 ήμερες για να ενεργοποιηθεί!!!!!!

romas9
01-04-08, 14:36
εσυ θες και γραμμη για αυτο...εγω μιλαω μονο για προσβαση...οι ανθρωποι κανουν γελοιοτητες..πριν λιγο μου ειπε ενα τσοκαρο στο τηλεφωνο ''ε ενταξει κυριε,την βλεπω εδω την αιτηση σας στο συστημα'':whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.