PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλο κλειδωμα με fritz 7050



psyni
29-03-08, 15:12
έχω 24 double play και ενώ με το netfaster συγχρονιζει 17+ με το fritz κλειδονω το πολύ στα 11+ μπορεί κάποιος να μου πει αν θέλει κάποια ειδική ρύθμιση?

guybrush07
29-03-08, 16:09
Λογικα θα θελει να κανεις upgrade το firmware γιαυτο κλειδωνει χαμηλα.
Δεν ξερω αν υποστηριζει ομως το συγκεκριμενο ρουτερ που θελεις να χρησιμοποιησεις τοσο μεγαλες ταχυτητες!
Εχεις προβληματα με το netfaster?

psyni
29-03-08, 16:42
Λογικα θα θελει να κανεις upgrade το firmware γιαυτο κλειδωνει χαμηλα.
Δεν ξερω αν υποστηριζει ομως το συγκεκριμενο ρουτερ που θελεις να χρησιμοποιησεις τοσο μεγαλες ταχυτητες!
Εχεις προβληματα με το netfaster?

δεν έχω πρόβλημα απλά θέλω να έχω και voip σε σταθερό ......έκανα update και μάλλον το έκαψα το fritz αναβοσβήνουν όλα τα λαμπάκια και δεν κάνει σύνδεση ούτε με usb ούτε με lan .....ο θεός βοηθός!αν ξέρει κανεις καμια λύση δεκτη

guybrush07
29-03-08, 17:05
δοκιμασε να κανεις reset με ενα στυλο απο πισω στο fritz.
Μετα παρε τηλ την τεχνικη υποστηριξη της ΗΟΛ πες τους πιο ρουτερ εχεις και θα σου πουν αυτοι αν υποστηριζει τοσο μεγαλες ταχυτητες ή ποιο firmware πρεπει να βαλεις.
Μην κανεις firmware upgrade απο μονος σου γιατι μπορει να το χαλασεις αμα δεν ειναι η εκδοση που πρεπει. Κανε και μια αναζητηση στο forum μπορει να βρεις αυτο που ψαχνεις

Rempetis
29-03-08, 17:27
Το Fritz είναι ένα πολύ καλό ρούτερ,αλλα δυστυχώς έχει το μεονέκτημα ότι κλειδώνει αρκετά πιό χαμηλά σε σχέση με άλλα ρούτερς.
Μπορείς να το συνδέσεις στο netfaster για να έχεις VoiP.
Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=186943)
Όσον αφορά το αν κάηκε,δεν το πιστεύω,κάτι δε σου πήγε καλά με το firmware update.
Κανε reset όπως είπε και ο φίλος πιό πάνω και απο το web interface του Fritz κανε πάλι firmware update.

psyni
29-03-08, 17:30
δεν έχει πίσω να κάνω reset κάπου το 7050 έχω...

guybrush07
29-03-08, 17:44
Απο οτι ειδα στη σελιδα του forum που εστειλε ο Rempetis το τελευταιο firmware για το fritz 7050 ειναι η 14.04.26. Αυτην εβαλες?

Οσο για το reset δεν μπορει καπου 8α υπαρχει κατι ψαξε(ή στο μενου ή πανω στο μοντεμ μια μικρη τριπιτσα) .... για να το επαναφερεις στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

........Auto merged post: guybrush07 added 4 Minutes and 43 Seconds later........


δεν έχει πίσω να κάνω reset κάπου το 7050 έχω...

Κοιταξα το fritz που εχω και εγω και τελικα δεν εχει τρυπα για ρεσετ εχεις δικιο..οποτε λογικα η διαδικασια του ρεσετ θα γινεται μεσα απο το μενου...ψαξε!

psyni
29-03-08, 17:46
αυτή έβαλα αλλα στο μενού δεν μπαίνει

Rempetis
29-03-08, 18:04
Για να κάνεις reset:

Συνδέεις μια τηλεφωνική συσκευή στο Fritz
Σηκώνεις το ακουστικό και πληκτρολογείς #991*15901590*
Κλείνεις το ακουστικό.

Προσοχή

Πρέπει να ξανακάνεις όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή

@ ADSLgr.com All rights reserved.