PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλοπροσαλες ταχυτήτες



Vikentios
30-03-08, 14:52
Λοιπόν συμβαίνει το εξής παράδοξο,εδώ καο πολυ καιρό,και έχοντας υποτίθεται ενργοποιήθει για το
hibox των 24Mbps εμπα'ινα συνέχεια με ταχύτητες της τάξεως του 1500 με 1600,και ξαφνικά εγίνε το εξής παράδοξο εβγαλά τα φιλτράκια απο την πρίζα του τηλεφώνου που είναι στο διπλανό δωμάτιο και ξαφνικά η ταχύητα πήγε στα 3Mbps.Μπορείνα μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται αυτό?
Δηλαδή τραβάει το φιλτράκι bandwith?To router μου είναι το fritz box fon,και το έχω συνδεμένο στην τηλεφωνική γραμμή με splitter και έχω πάνω και ενά φαξ.
Επίσης γίνοναι συνεχώς αποσυνδέσεις,και αμα δεν κάνω reset δεν επανέρχεται.
Οι αποσυνδέσεις γίνονται τώρα που έχω βγάλει τα φιλτράκια.
Πείτε μου μια γνώμη τα έχω παίξει:(

aa144
30-03-08, 14:54
Τάβγαλες και στη θέση τους τι έβαλες; Για πες ακριβώς τη συνδεσμολογία πριν και μετά, αναλυτικά με λεπτομέρειες να καταλάβουμε και εμείς που δεν είμαστε εκεί και δεν το βλέπουμε τι έχεις κάνει.

Vikentios
30-03-08, 15:25
Τάβγαλες και στη θέση τους τι έβαλες; Για πες ακριβώς τη συνδεσμολογία πριν και μετά, αναλυτικά με λεπτομέρειες να καταλάβουμε και εμείς που δεν είμαστε εκεί και δεν το βλέπουμε τι έχεις κάνει.

Απλά είναι χωρίς φιλτρά,εχω συνδέσει κατευθείαν το καλώδιο του τηλεφώνου

lsavvaid
30-03-08, 17:36
δηλάδη όταν βάζεις τα φίλτρα στο διπλανό δωμάτιο ξαναπέφτει η ταχύτητα? Βασικά από το προφίλ σου με τέτοιο attenuation έπρεπε να κάνεις πακέτο στα 6 λογικά. Μήπως πρέπει να δεις τι συνδέεται πάνω στην κεντρική πρίζα και πως? εννοώ οι άλλες πρίζες του σπιτιού. Κάνε τα σχετικά πειράματα και πες μας .

dikal
30-03-08, 17:45
Νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσεις μια από τις δυο λύσεις (ποστ #1 ή την παραλλαγή στο #6) που προτείνονται σ' αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=170808) το θέμα, για να βρεις την υγειά σου.

Vikentios
31-03-08, 18:26
δηλάδη όταν βάζεις τα φίλτρα στο διπλανό δωμάτιο ξαναπέφτει η ταχύτητα? Βασικά από το προφίλ σου με τέτοιο attenuation έπρεπε να κάνεις πακέτο στα 6 λογικά. Μήπως πρέπει να δεις τι συνδέεται πάνω στην κεντρική πρίζα και πως? εννοώ οι άλλες πρίζες του σπιτιού. Κάνε τα σχετικά πειράματα και πες μας .

Ακριβώς αυτό που λες γίνεται όταν βάζω το φιλτράκι στο διπλάνο δωμάτιο ξανπέφτει η ταχύτητα.
Υπόψιν το το attenuation χωρις φιλτρά πέφτει στο 45 και ξαναγίνεται 52 οτάν βάζω το φιλτράκι

aa144
31-03-08, 23:28
Όλα τα φίλτρα μαζί ή ένα ένα, με τη σειρά, τι διαφορά σου κάνει; Πόσα είναι;

lsavvaid
31-03-08, 23:57
Ακριβώς αυτό που λες γίνεται όταν βάζω το φιλτράκι στο διπλάνο δωμάτιο ξανπέφτει η ταχύτητα.
Υπόψιν το το attenuation χωρις φιλτρά πέφτει στο 45 και ξαναγίνεται 52 οτάν βάζω το φιλτράκι

Δοκίμασε το ρούτερ σε όλες τις πρίζες με και χωρίς φίλτρο και πες μα τα στατιστικά που εμφανίζει. Κοίτα και τις πρίζες των δωματίων που καταλήγουν στην κεντρική πως συνδέονται πάνω της.

@ ADSLgr.com All rights reserved.