PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφή στον OTE...



fender_gr
30-03-08, 17:58
Ειμαι νυν συνδρομητής στην On, αλλά σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω στον οτε... εχω καποιες ηλίθιες απορίες.. Απο On θα κάνω διακοπή και θα κανω αίτηση για νέα σύνδεση στην ΟΤΕ αρα και νεος αριθμος...

1. Πέραν του παγίου του conn-x (πχ. 29,90 / month για τα 24Mb) θα πληρώνω και το κλασσικό πάγιο ~33 ευρώ /διμηνο του ΟΤΕ? Αν ναι, τοτε...
2. Επιλέγοντας επιπλεον το πακετο conn-x talk για απεριοριστα τηλ. 24x7 που εχει παγιο περιπου 16 ευρώ, ποσα θα φτανω το μηνα να πληρώνω? 29,90 +16 + το παγιο οτε/2μηνο?

οπως βλεπετε, εχω μπερδευτεί αρκετα.. μπορει καποιος να με διαφωτίσει ?

thx

vaggoulas
30-03-08, 18:22
Ότι και να επιλέξεις από την στιγμή που γυρνάς στον ΟΤΕ το πάγιο θα το πληρώνεις πάντα.Επίσης αν θες μπορείς να κρατήσεις τον υπάρχον αριθμό σου και να τον κάνεις φορητότητα πίσω στο ΟΤΕ.Εκτος και αν θες απώλεια αριθμού.

fender_gr
30-03-08, 18:35
Ότι και να επιλέξεις από την στιγμή που γυρνάς στον ΟΤΕ το πάγιο θα το πληρώνεις πάντα.Επίσης αν θες μπορείς να κρατήσεις τον υπάρχον αριθμό σου και να τον κάνεις φορητότητα πίσω στο ΟΤΕ.Εκτος και αν θες απώλεια αριθμού.

δεν με απασχολει να κρατησω τον αριθμο μου... ουτως ή άλλως, θα πληρώσω είτε για νεα σύνδεση, είτε για φορητότητα.. αρα, ετσι οπως τα λες θα πληρώνω ~33/διμηνο (παγιο οτε) + 29,90/μηνα (conn-x dsl) + ~16/μηνα για "δωρεαν" 24χ7 σε σταθερα ελλαδας? πολλα βγαινουν ρε γμωτο..

vaggoulas
30-03-08, 18:38
Δυστυχώς έτσι είναι με τον ΟΤΕ.Είναι ακριβά αυτά που δίνει.

odisa
30-03-08, 18:46
1. πληρώνεισ (αν δεν κάνω λάθος) --> 15 ταλκ 24/7+15 πάγιο γραμμης + 30 adsl=60 το μήνα
δηλ.κάπου 120 το δίμηνο. το πρώτο δίμηνο ετοιμάσου για ένα σοκ μιας και θα προπληρώσεις το δίμηνο στο πάγιο γραμμης και το adsl , τα οποία όμως στα δίνουν πίσω αν φύγεις.
2. εγώ έκανα αίτηση φορητότητας από forthnet και δεν μου ζήτησαν τέλος ενεργοποίησης. αν βάλεις άλλο αριθμό ίσως (μπορεί και όχι διευκρινησέ το) πληρώσεις άλλα 35 ευρώ
3. η διαδικασία που ακολούθησα εγώ ήταν τηλ. στο 134, και αφου έστειλα ένα φαξ που μου ζήτησαν, ανέλαβαν τα υπόλοιπα. έστειλα και ένα φαξ εκ των υστέρων στην 4νετ για τη διακοπή και όλα πήγαν εντελώς ομαλά.
4. πάρε το 134 ή πήγαινε σε oteshop που ειναι ανοικτα. ρώτα να σου υπολογίσουν τα σύνολα του πρώτου λογαριασμού και των επόμενων που θα είναι και όσα θα πληρώνεις μετά.

fender_gr
30-03-08, 18:49
μαλιστα.. περιπου 60 το μηνα απο τα περιπου 36 της ον... σοβαρη διαφορα... τουλαχιστον ομως θα εχω παντα τις υπηρεσίες που πληρώνω.. ενώ τωρα εχω υπηρεσίες ανάλογα με τις κ.... της On... Ευχαριστώ ολους για τις διευκρινίσεις :)

ariadgr
30-03-08, 22:20
2. Επιλέγοντας επιπλεον το πακετο conn-x talk για απεριοριστα τηλ. 24x7 ...

Σημείωσε ότι τα "απεριόριστα" ισχύουν μόνο όταν καλείς συνδρομητές ΟΤΕ.

hel
31-03-08, 11:18
Υπάρχουν και άλλοι εναλλακτικοί.;)

geovision
31-03-08, 23:00
Φίλε μου, δεν ρίχνεις μια ματιά σε όλα τα θέματα του forum εδώ μπας και δεις φως? Δεν νομίζω ότι θα σε συμφέρει να γυρίσεις!:hmm:

maik
01-04-08, 16:42
Και ο χορος των παπαγαλακιων καλα κρατει.

Αληθεια πληρωνεστε με το κοματι ή συνολικα;

xmperop1
01-04-08, 21:39
Ειμαι νυν συνδρομητής στην On, αλλά σκέφτομαι σοβαρά να επιστρέψω στον οτε... εχω καποιες ηλίθιες απορίες.. Απο On θα κάνω διακοπή και θα κανω αίτηση για νέα σύνδεση στην ΟΤΕ αρα και νεος αριθμος...

1. Πέραν του παγίου του conn-x (πχ. 29,90 / month για τα 24Mb) θα πληρώνω και το κλασσικό πάγιο ~33 ευρώ /διμηνο του ΟΤΕ? Αν ναι, τοτε...
2. Επιλέγοντας επιπλεον το πακετο conn-x talk για απεριοριστα τηλ. 24x7 που εχει παγιο περιπου 16 ευρώ, ποσα θα φτανω το μηνα να πληρώνω? 29,90 +16 + το παγιο οτε/2μηνο?

οπως βλεπετε, εχω μπερδευτεί αρκετα.. μπορει καποιος να με διαφωτίσει ?

thx

Εξαρτάται πόσο κοστολογείς την ψυχική σου ηρεμία εκτός του χαμένου χρόνου με το ανύπαρκτο support.

Kiriakos_4
01-04-08, 21:50
Εμένα μου ήρθε €170. Απεριόριστα αστικά και υπεραστικά όλο το 24ωρο με 24άρα ταχύτητα. Δες και του φίλου εδώ->http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=185439. Για να έχεις τώρα On λογικά θα έχουν και οι HOL και FORTHNET ιδιόκτυτο στην περιοχή σου οπότε σου συνιστώ μία απο αυτές τις δύο. Όταν είχα HOL μου ερχόταν το πολύ 30 το μήνα. Τώρα δεν μιλάω περισσότερο απλά μάγκεψε κι άλλο ο ΟΤΕ!

sdikr
01-04-08, 21:56
Εμένα μου ήρθε €170. Απεριόριστα αστικά και υπεραστικά όλο το 24ωρο με 24άρα ταχύτητα. Δες και του φίλου εδώ->http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=185439. Για να έχεις τώρα On λογικά θα έχουν και οι HOL και FORTHNET ιδιόκτυτο στην περιοχή σου οπότε σου συνιστώ μία απο αυτές τις δύο. Όταν είχα HOL μου ερχόταν το πολύ 30 το μήνα. Τώρα δεν μιλάω περισσότερο απλά μάγκεψε κι άλλο ο ΟΤΕ!


170 για δυό μήνες και μαζί με τα αναδρομικά κλπ κλπ

σε άλλον πάροχο θα του ερχόταν 2 * 40 + τα αναδρομίκα, και η ερώτηση είναι πόσο θέλεις να το ρισκάρεις;

Kiriakos_4
01-04-08, 22:00
170 για δυό μήνες και μαζί με τα αναδρομικά κλπ κλπ

σε άλλον πάροχο θα του ερχόταν 2 * 40 + τα αναδρομίκα, και η ερώτηση είναι πόσο θέλεις να το ρισκάρεις;Τι εννοείς;

cuper
02-04-08, 02:35
Τι εννοείς;

Εννοεί ότι το 170 του πρώτου λογαριασμού ΟΤΕ με ενεργοποιημένο connx είναι "φουσκωμένο" , γιατί περιέχει αναδρομικά (πληρώνεις από 2 έως 4 μήνες) και θα πρέπει να συγκρίνεται με τον αντίστοιχο πρώτο διμηνιαίο λογαριασμό εναλλακτικού, σε ιδιόκτητο.

Το θέμα του ρίσκου, είναι το "μεγάλο όπλο" του ΟΤΕ έναντι των υπολοίπων, δηλαδή το ότι έχει μεγαλύτερη αξιοπιστία, σταθερότητα, εξυπηρέτηση κτλ, σε γενικές γραμμές.

HarPa
02-04-08, 23:47
Απο την προσωπική μου εμπειρία πάνω στο θέμα:
HOL Αίτημα για σύνδεση στο δικό τους δίκτυο Double Play τον Οκτώβριο. Μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα ο εξοπλισμός με την σύμβαση έρχεται τον Νοέμβριο αφού πρώτα έκανε μια βόλτα στην Καλαμάτα. Όταν πήγα να πάρω τον εξοπλισμό στην Courier μου είπαν ότι έχω δύο εξοπλισμούς να παραλάβω. Παραλαμβάνω τους δύο εξοπλισμούς και έπειτα από συνεννόηση για τον ποιον θα κρατήσω στέλνω τον έναν πίσω. Υπογράφεται η σύμβαση και στις αρχές Δεκεμβρίου συνδέομαι στο Δίκτυο της HOL. Ταχύτητα upload 56k και download περίπου 1 Mb χωρίς τηλεφωνία. Σημειώστε ότι η διάρκεια την απώλειας της τηλεφωνικής γραμμής θα ήταν 2 με 3 ώρες. Στις 23/12 και έπειτα από αλεπάλληλα τηλεφωνήματα και ξενύχτια στην αναμονή (μέχρι και 90 λεπτά περίπου από ξένο τηλέφωνο) ένα καλό παληκάρι από το τεχνικό τμήμα μου λέει να κάνω reset το modem σε factory defaults και αυτός θα έκανε κάτι από το δικό τους μηχάνημα και δεν θα είχα πρόβλημα. Έπειτα από αυτά απέκτησα επιτέλους τηλέφωνο και ιντερνετ στα 5Mb περίπου. Στις 6/1 που επέστρεψα στο σπίτι δεν είχα ούτε τηλέφωνο και το Internet ηταν στα πρώτα χάλια. Έπειτα από συνεχείς οχλήσεις στο τεχνικό τμήμα και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στις 20/1 περίπου κάνω αίτημα διακοπής της ανύπαρκτης σύνδεσης. Φυσικά ο πρώτος λογαριασμός είχε έρθει (το λογιστήριο είναι το μόνο τμήμα που λειτουργεί σωστά). Την επομένη επειδή τους είχα στείλει και φαξ προκειμένου να επικοικωνήσουν μαζί μου μια και δεν μπορούσα εγώ να επικοινωνήσω μαζί τους με κάλεσαν να με ρωτήσουν την επιθυμούσα σχετικά με την σύνδεση χωρίς να γνωρίζουν ότι είχα κάνει αίτημα διακοπής. Δύο μήνες μετά με κάλεσαν άλλες δύο φορές να με ρωτήσουν αν επέστρεψα τον εξοπλισμό τον οποίο τον έπέστρεψα την επομένη της διακοπής. Ακόμα περιμένω πιστωτικό για την διαγραφή του υπολοίπου του πρώτου λογαριασμού. Συνέχεια με την Forthnet

........Auto merged post: HarPa added 22 Minutes and 56 Seconds later........

Forthnet Αφού δεν έβαλα μυαλό με την HOL προσπάθησα να συνδεθώ στην Forthnet. Αναφέρω προσπάθησα γιατί έμεινα στην προσπάθεια. Έκανα αίτηση για σύνδεση την επομένη της διακοπής και όπως ενημερώθηκα από το κατάστημα πώλησης έστειλα fax με την αίτηση στην Forthnet. Την ίδια μέρα κάλεσα την Forthnet για επιβεβαίωση του Fax και μου είπαν ότι για να προωθηθεί η αίτηση χρειάζονται και την πρωτότυπη την οποία μπορούσα να την δώσω σε κάποιο κατάστημα Forthnet για να επισπευθούν οι διαδικάσίες. Έτσι κι έγινε την επομένη. Μία εβδομάδα αργότερα μπαίνω στο site της Forthnet και δίνω τον αριθμό μου για να δώ την πορεία της αίτησης και μου βγάζει μύνημα επικοινωνήστε με την Forthnet. Επικοινωνώ (εδώ να σημειώσω ότι οι χρόνοι αναμονής είναι κατά πολύ μικρότεροι από της HOL 5-20 λεπτά) και μου αναφέρουν ότι δεν έχουν παραλάβει την πρωτότυπη αίτηση και να καλέσω στο κατάστημα που την υπέβαλλα να δω αν την στείλανε. Με βεβαιώνουν ότι την έχουν στελεί όπως και όλες τις άλλες αιτήσεις που είχαν στο κατάστημα (Στο κατάστημα δεν έχουμε καμία αίτηση αύτε από την προηγούμενη μέρα ήταν η απάντηση) ξανακαλώ στα κεντρικά και τους μεταφέρω την παραπάνω συνομιλία και τους ζητώ να προωθήσουν το αίτημα με το fax και να μου στείλουν καινούργια αίτηση να την συμπληρώσω ενόσω τρέχει η διαδικασία της σύνδεσης το οποίο δεν έγινε αποδεκτό. Σαν λύση μου προτείνουν να πάω ξανά στο κατάστημα και να τους δώσω την φωτοτυπία της αίτησης και αφού την σφραγίσουν να την στείλουν με fax και να γράψουν προτεραιότητα επάνω στο fax. Ξαναπάω στο κατάστημα και αναφέρω αυτά στην πωλήτρια η οποία κοιτώντας με το βλέμμα της αγελάδας σφράγισε και έγραψε προτεραιότητα στο αντίγραφο και το τοποθέτησε στην στοίβα με τα υπόλοιπα αιτήματα. Έπειτα από μια εβδομάδα περίπου ξαναμπαίνω στο site να δω την πορεία της αίτησης. Τίποτε. Τήλέφωνο στα κεντρικά και ξανά τα ίδια. Η υπομονή είχε ξεπεράσει τα οριά της. Ζητώ διακοπή και επιστροφή χρημάτων και μου λένε ότι για να μου επιστρέψουν τα χρήματα θα πρέπει να τους επιστρέψω όλη την συσκευασία και όχι μόνο την συσκευασία του router που είχα κρατήσει.

pnikolo
02-04-08, 23:50
Απο την προσωπική μου εμπειρία πάνω στο θέμα:
HOL Αίτημα για σύνδεση στο δικό τους δίκτυο Double Play τον Οκτώβριο. Μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα ο εξοπλισμός με την σύμβαση έρχεται τον Νοέμβριο αφού πρώτα έκανε μια βόλτα στην Καλαμάτα. Όταν πήγα να πάρω τον εξοπλισμό στην Courier μου είπαν ότι έχω δύο εξοπλισμούς να παραλάβω. Παραλαμβάνω τους δύο εξοπλισμούς και έπειτα από συνεννόηση για τον ποιον θα κρατήσω στέλνω τον έναν πίσω. Υπογράφεται η σύμβαση και στις αρχές Δεκεμβρίου συνδέομαι στο Δίκτυο της HOL. Ταχύτητα upload 56k και download περίπου 1 Mb χωρίς τηλεφωνία. Σημειώστε ότι η διάρκεια την απώλειας της τηλεφωνικής γραμμής θα ήταν 2 με 3 ώρες. Στις 23/12 και έπειτα από αλεπάλληλα τηλεφωνήματα και ξενύχτια στην αναμονή (μέχρι και 90 λεπτά περίπου από ξένο τηλέφωνο) ένα καλό παληκάρι από το τεχνικό τμήμα μου λέει να κάνω reset το modem σε factory defaults και αυτός θα έκανε κάτι από το δικό τους μηχάνημα και δεν θα είχα πρόβλημα. Έπειτα από αυτά απέκτησα επιτέλους τηλέφωνο και ιντερνετ στα 5Mb περίπου. Στις 6/1 που επέστρεψα στο σπίτι δεν είχα ούτε τηλέφωνο και το Internet ηταν στα πρώτα χάλια. Έπειτα από συνεχείς οχλήσεις στο τεχνικό τμήμα και στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στις 20/1 περίπου κάνω αίτημα διακοπής της ανύπαρκτης σύνδεσης. Φυσικά ο πρώτος λογαριασμός είχε έρθει (το λογιστήριο είναι το μόνο τμήμα που λειτουργεί σωστά). Την επομένη επειδή τους είχα στείλει και φαξ προκειμένου να επικοικωνήσουν μαζί μου μια και δεν μπορούσα εγώ να επικοινωνήσω μαζί τους με κάλεσαν να με ρωτήσουν την επιθυμούσα σχετικά με την σύνδεση χωρίς να γνωρίζουν ότι είχα κάνει αίτημα διακοπής. Δύο μήνες μετά με κάλεσαν άλλες δύο φορές να με ρωτήσουν αν επέστρεψα τον εξοπλισμό τον οποίο τον έπέστρεψα την επομένη της διακοπής. Ακόμα περιμένω πιστωτικό για την διαγραφή του υπολοίπου του πρώτου λογαριασμού. Συνέχεια με την Forthnet

........Auto merged post: HarPa added 22 Minutes and 56 Seconds later........

Forthnet Αφού δεν έβαλα μυαλό με την HOL προσπάθησα να συνδεθώ στην Forthnet. Αναφέρω προσπάθησα γιατί έμεινα στην προσπάθεια. Έκανα αίτηση για σύνδεση την επομένη της διακοπής και όπως ενημερώθηκα από το κατάστημα πώλησης έστειλα fax με την αίτηση στην Forthnet. Την ίδια μέρα κάλεσα την Forthnet για επιβεβαίωση του Fax και μου είπαν ότι για να προωθηθεί η αίτηση χρειάζονται και την πρωτότυπη την οποία μπορούσα να την δώσω σε κάποιο κατάστημα Forthnet για να επισπευθούν οι διαδικάσίες. Έτσι κι έγινε την επομένη. Μία εβδομάδα αργότερα μπαίνω στο site της Forthnet και δίνω τον αριθμό μου για να δώ την πορεία της αίτησης και μου βγάζει μύνημα επικοινωνήστε με την Forthnet. Επικοινωνώ (εδώ να σημειώσω ότι οι χρόνοι αναμονής είναι κατά πολύ μικρότεροι από της HOL 5-20 λεπτά) και μου αναφέρουν ότι δεν έχουν παραλάβει την πρωτότυπη αίτηση και να καλέσω στο κατάστημα που την υπέβαλλα να δω αν την στείλανε. Με βεβαιώνουν ότι την έχουν στελεί όπως και όλες τις άλλες αιτήσεις που είχαν στο κατάστημα (Στο κατάστημα δεν έχουμε καμία αίτηση αύτε από την προηγούμενη μέρα ήταν η απάντηση) ξανακαλώ στα κεντρικά και τους μεταφέρω την παραπάνω συνομιλία και τους ζητώ να προωθήσουν το αίτημα με το fax και να μου στείλουν καινούργια αίτηση να την συμπληρώσω ενόσω τρέχει η διαδικασία της σύνδεσης το οποίο δεν έγινε αποδεκτό. Σαν λύση μου προτείνουν να πάω ξανά στο κατάστημα και να τους δώσω την φωτοτυπία της αίτησης και αφού την σφραγίσουν να την στείλουν με fax και να γράψουν προτεραιότητα επάνω στο fax. Ξαναπάω στο κατάστημα και αναφέρω αυτά στην πωλήτρια η οποία κοιτώντας με το βλέμμα της αγελάδας σφράγισε και έγραψε προτεραιότητα στο αντίγραφο και το τοποθέτησε στην στοίβα με τα υπόλοιπα αιτήματα. Έπειτα από μια εβδομάδα περίπου ξαναμπαίνω στο site να δω την πορεία της αίτησης. Τίποτε. Τήλέφωνο στα κεντρικά και ξανά τα ίδια. Η υπομονή είχε ξεπεράσει τα οριά της. Ζητώ διακοπή και επιστροφή χρημάτων και μου λένε ότι για να μου επιστρέψουν τα χρήματα θα πρέπει να τους επιστρέψω όλη την συσκευασία και όχι μόνο την συσκευασία του router που είχα κρατήσει.

Εμ δε βαζεις μυαλο με τιποτα! "Το δις εξαμαρτειν οκ ανδρος σοφου"
Και πιος εναλλακτικος εχει σειρα τωρα να πας? :rofl: Δοκιμασε vivodi, on, altec, lannet, netone, teledome, tellas και περνα μετα απο οτε. Αστον στο τελος ομως... μη πληρωνεις και παγιο ;)

HarPa
03-04-08, 00:15
Όταν τους απείλησα ότι θα απευθυνθώ στον συνήγορο του Πολίτη και στο ΙΝΚΑ και στην ΕΕΤΤ απήντησαν ότι μπορώ να κάνω ότι θέλω. Τέλος αφού έκανα αίτημα διακοπής στην Forthnet απευθύνθηκα στον ΟΤΕ. (πίσω τα γίδια στο μαντρί) Σε 3 μέρες από την κλήση που είχα από την Forthnet αν επιθυμούσα όντως την διακοπή είχα τηλέφωνο και σε δεκαπέντε μέρες από την στιγμή που έστειλα την αίτηση για ConnX είχα και DSL 4 Mbit.
Η απώλεια της τηλεφωνικής σύνδεσης για δύο μήνες και η ταλαιπωρία δεν ξεπληρώνονται με τίποτε για μένα. Ο ΟΤΕ αυτή την στιγμή είναι ο μόνος επαγγελματίας στον Χώρο. Σημείώστε ότι από το 95 μέχρι σήμερα είχα αλλάξει πολλούς πάροχους INTERNET (sparknet, Forthnet,Telepassport (με τηλεφωνια μαζί), HOL) οι οποίοι τα κατάφερναν καλά στο θέμα internet. Τώρα που οι απαιτήσεις μεγάλωσαν όλοι τους είναι σαν τον βάτραχο που ήθελε να μοιάσει στο βόδι (Αίσωπος) . Τα χρήματα που δίνουν για διαφήμηση καλύτερα να τα έδιναν για να οργανώσουν την εξυπηρέτηση πελατών, την τεχνική υποστήριξη και τις υποδομές τους.

Αυτά προς το παρόν και ας δούμε όλοι αν πράγματι αξίζει να πληρώσουμε για κάτι που πάει μεχρι 24Mb στην θεωρία και στην πράξη πιάνουμε 5 ή και 8 ή είναι καλύτερα να μειώσουμε τις απαιτήσεις μας και να έχουμε σίγουρα 4 ή 8.

........Auto merged post: HarPa added 11 Minutes and 27 Seconds later........

Σε αυτή την περίπτωση νομίζω ότι φταίει ο ΟΤΕ.

Tiven
03-04-08, 16:04
Ο ΟΤΕ αυτή την στιγμή είναι ο μόνος επαγγελματίας στον Χώρο.

Laughing Out Loud :rofl::rofl::rofl:



Ο μόνος επαγγελματίας ? Δε νομίζω.

Επαγγελματίας ? Ούτε.


Δεν μπορούμε να έχουμε σωστή γνώμη για τους άλλους (παρά μόνο σε θέματα υποστήριξης πελατών,κλπ) γιατί παίρνουν γραμμή από ΟΤΕ και καταλαβαίνεις...

maik
03-04-08, 16:09
Laughing Out Loud :rofl::rofl::rofl:



Ο μόνος επαγγελματίας ? Δε νομίζω.

Επαγγελματίας ? Ούτε.


Δεν μπορούμε να έχουμε σωστή γνώμη για τους άλλους (παρά μόνο σε θέματα υποστήριξης πελατών,κλπ) γιατί παίρνουν γραμμή από ΟΤΕ και καταλαβαίνεις...

Εσυ αληθεια τι επαγγελμα κανεις;

Tiven
03-04-08, 16:13
Εσυ αληθεια τι επαγγελμα κανεις;

Μαθητής είμαι , πιο το νόημα της ερώτησης σου όμως ?

Papados
03-04-08, 16:16
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καποιες φορές υπάρχει τόση εμπάθεια με τον ΟΤΕ?
Εχουμε ελευθερη αγορά.
Προσφορά και ζήτηση. Ο καθένας ας πράξει συμφωνα με τα κριτήρια του.
(Οχι.... δεν θα τα ορίσω εγώ αυτά:))

alany
03-04-08, 16:18
Συμφωνώ ότι έχει την ποιό καλή και ποιό γρήγορη εξυπηρέτηση πελατών. Όταν είσαι πελάτης σε κάποια εταιρεία αυτό σε νοιάζει το "after sale" και σε αυτό ο ΟΤΕ παίρνει 8 σε σχέση με το 2 που παίρνουν οι ενναλακτικοί με άριστα το 10.

Είχα tellas και hol παλιότερα και τώρα που γύρισα στον ΟΤΕ και μπορώ να συγκρίνω.

xmperop1
03-04-08, 17:07
Μαθητής είμαι , πιο το νόημα της ερώτησης σου όμως ?

Ισως ο φόλος Maik49 νόμισε ότι σου έχει πιεί και εσενα το αίμα ο ΟΤΕ.

21706
03-04-08, 17:53
Άλλη μια θλιβερή ιστορία εδώ (http://khatzidakis.blogspot.com/2008/02/blog-post_12.html?showComment=1205260200000#c6312951496153489191).

pnikolo
04-04-08, 01:17
Απλα: "στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος" :p

Tiven
04-04-08, 01:40
Απλα: "στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος" :p

Από την σύνδεση στο μαγαζί του πατέρα μου και γενικότερα την εξυπηρέτηση/υποστήριξη , πιστεύω πως ο μονόφθαλμος είναι η Netone :respekt:

maik
04-04-08, 01:41
Από την σύνδεση στο μαγαζί του πατέρα μου και γενικότερα την εξυπηρέτηση/υποστήριξη , πιστεύω πως ο μονόφθαλμος είναι η Netone :respekt:

Στην Τριπολη εχει μαγαζι ο πατερας σου; Μηπως στα Ιωαννινα, στην Βεροια, στην Ξανθη;

Tiven
04-04-08, 01:42
Στην Τριπολη εχει μαγαζι ο πατερας σου;

Όχι , στη Αμερική.

hel
04-04-08, 15:43
Συμφωνώ ότι έχει την ποιό καλή και ποιό γρήγορη εξυπηρέτηση πελατών. Όταν είσαι πελάτης σε κάποια εταιρεία αυτό σε νοιάζει το "after sale" και σε αυτό ο ΟΤΕ παίρνει 8 σε σχέση με το 2 που παίρνουν οι ενναλακτικοί με άριστα το 10.

Είχα tellas και hol παλιότερα και τώρα που γύρισα στον ΟΤΕ και μπορώ να συγκρίνω.

Εννοείται ότι έχει την δυνατότητα να πληρώνει περισσότερους υπαλλήλους για εξυπηρέτηση πελατών καθώς και τεχνικούς, αφού είναι 5 φορές μεγαλύτερη επιχείρηση από τον πρώτο σε συνδέσεις εναλλακτικό (forthnet). Επίσης, την ώρα που ο ΟΤΕ παρουσιάζει αύξηση των κερδών, οι εναλλακτικοί παρουσιάζουν αύξηση των ζημιών (γιατί οι νέες ενεργοποιήσεις δημιουργούν ζημίες για ένα διάστημα).

@ ADSLgr.com All rights reserved.