PDA

Επιστροφή στο Forum : Κομμενο τηλεφωνο



agelos123
31-03-08, 08:00
Καλημερα σε ολους.

Απο την περασμενη παρασκευη το βραδυ 28-03 κοπηκε το τηλεφωνο.Το ιντερνετ δουλευει αψογα.Το σαββατο πρωι πηρα τις βλαβες και μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν και θα με ενημερωσουν στο κινητο που τους εδωσα.Την κυριακη που τους ξαναπηρα μου ειπαν οτι αν το προβλημα στην γραμμη μου ειναι της φορτνετ θα το επισκευασουν αμεσως.Διαφορετικα θα πρεπει να το δηλωσουν στον ΟΤΕ.Το ερωτημα μου ειναι αν μπορει να φταιει το καλωδιο ;Αν ναι τοτε γιατι εχω ιντερνετ;Το ιδιο καλωδιο δεν΄'φερνει"τηλεφωνο και ιντερνετ στο σπιτι μου;Επισης ,τι δουλεια εχει ο ΟΤΕ αφου υποτιθεται οτι η φορτνετ εχει ιδιοκτητο δικτυο;Η συνδρομη που πληρωνω ειναι για Double paly.Μπορει ισως καποιος να μου λυσει αυτες τις αποριες;Τριτη ημερα χωρις τηλεφωνο και δεν με πηραν να μου που τουλαχιστον τι φταει;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Αγγελος

hel
31-03-08, 11:03
Διάβασε λίγο το forum και θα δεις ότι τυχαίνει αρκετές φορές (τώρα τελευταία και σε συνδέσεις ΟΤΕ) να κόβεται το τηλέφωνο λόγω κακής επαφής των καλωδίων στο ΚΑΦΑΟ (ή βραχυκυκλώματος στη γραμμή σου).
Πες στη forthnet να σου απαντήσει γραπτώς για την περίπτωσή σου.
Εγώ θα πρότεινα και καταγγελία σε ΕΕΤΤ γιατί είναι απαράδεκτο να μένεις χωρίς τηλέφωνο. Ζήτα και τα χρήματα που σου αναλογούν από τη forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.