PDA

Επιστροφή στο Forum : Ισχύει η αναβάθμιση 384 σε με Izi ?



johnkall69
15-07-05, 06:10
Παιδιά ξέρει κανείς για όσους έχουνε Izi By Tellas αν θα ισχύει και γι'αυτούς η αναβάθμιση απο 384 σε 512 που θα κάνει ο ΟΤΕ και αν ναί πότε? Η τσάμπα χέρομαι γιαυτό που θα γίνει ? :P
Θέλω να αναφέρω επίσης πως δεν έχω κλείσει χρόνο συνδρομής.
Σε περίπτωση που δεν με πιάνει η αναβάθμιση μπορώ να διεκόψω το συμβόλαιο ? Γίνετε να βγάλω την γραμμή της Tellas + να βάλω γραμμή ΟΤΕ και ISP Tellas χωρίς να διακόψω το συμβόλαιο ??

Thanxxxxxxxxxxxxxxxxxx! :D

ermis333
15-07-05, 06:45
Κάτσε πρώτα να κάνει την αναβάθμηση ο ΟΤΕ και μετά βλέπουμε.

johnkall69
15-07-05, 06:49
LOL !!!!
Σωστό και αυτό :)

alejandros1967
15-07-05, 10:54
Σωστά.... Να δούμε πρώτα φώς.

HellV1L
15-07-05, 21:18
ρε παιδια , επιδη δεν εχω ασχοληθει και πολυ επι του θεματος τελευταια... ποτε περιπου υπολογιζεται να γινει αυτη η αλλαγη στον οτε?

johnkall69
15-07-05, 22:11
Ώς το τέλος το μήνα λένε... τώρα ποιός ξέρει ..! :(

ZORO
16-07-05, 00:30
Αυτή την στιγμή δεν υπάεχει τίποτα επίσημο από τον ΟΤΕ.
Κάποια μέλη του φόρουμ μας πληροφόρησαν ότι σε συζητήσεις που είχαν με τεχνικούς του ΟΤΕ ανεπίσημα τους ήπαν ότι θα ξεκινούσε η διαδικασία. Σύμφωνα με μια άποψη αυτή η διαδικασία θα ολοκληρωνόταν μέχρι τέλη Ιουλίου κάτι που μάλλον είναι δύσκολο να πραγματοποιηθεί αφού έχουμε φτάσει στην μέση του μήνα και δεν υπάρχουν ούτε συγκεκριμένες αναφορές ότι έγινε σε κάποιους όυτε κάποια ανακοίνωση από πλευράς ΟΤΕ.
Κάτα μια άλλη φήμη αυτό θα γίνει από Σεπτέμβριο μαζί με το φοιτητικό dsl.
Επαναλαμβάνω ότι από τον ΟΤΕ δεν υπάρχει τίποτα επίσημο, οπώτε αυτή την στιγμή είναι σε επίπεδο φήμης το όλο ζήτημα.
Το μοναδικό που υπάρχει από πλευράς ΟΤΕ είναι μια δήλωση κάποιου υπευθύνου του ΟΤΕ σε κάποιο συνέδριο που ανακοίνωσε ότι κάτι τέτοιο θα πραγματοποιηθεί μέσα στο 2004, όπως και η νίξη για κάτι τέτοιο στην απάντηση που έστειλε ο ΟΤΕ σε καταγγελία κάποιου χρήστη για το ύψος των παγίων 'οπυ αναφέρει ότι : "Προβλέπεται επίσης εντός του τρέχοντος έτους η σχέση τιμής/ταχύτητας των υφιστάμενων ADSL προσβάσεων να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο προς όφελος των καταναλωτών."
Περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ :
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18897
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=17961
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18213

Φυσικά έχετε λάβει μέρος στην καταγγελία, για τα πάγια του ΟΤΕ για την adsl πρόσβαση έτσι δεν είναι;

organus
16-07-05, 14:01
μιλουσα στο τηλ με μια κοπελα απο τελλας και ηθελα να μαθω αν ισχυει ο διπλασιασμος του bandwith με το που κλεινεις ενα χρονο στην τελλας και ακουω οτι αυτο ισχυει για αυτους που εχουν izi κι οχι για μενα που απλα ειμαι συνδρομητης στην τελλας (εχω , λεει , γραμμη οτε...) κι ας κλεινω χρονο το φθινοπωρο...lol?

της λεω το πολυ ...απλο : μα οταν εβαλα εγω dsl δεν υπηρχε το izi ...! Η τελλας εδινε απλα αυτο που πηρα...και τωρα αυτο θα παρω μαλλον...το..bird

κλεινοντας , ρωταω ετσι ενημρωτικα : απο σεπτεμβριο μετα απο τις αναγγελιες καραμανλη περι φοιτητικων τιμων κλπ , πως θα μας αντιμετωπισει τιμολγιακα η τελλας? απαντηση : δεν εχω ενημερωθει

gg

ermis333
16-07-05, 14:50
μιλουσα στο τηλ με μια κοπελα απο τελλας και ηθελα να μαθω αν ισχυει ο διπλασιασμος του bandwith με το που κλεινεις ενα χρονο στην τελλας και ακουω οτι αυτο ισχυει για αυτους που εχουν izi κι οχι για μενα που απλα ειμαι συνδρομητης στην τελλας (εχω , λεει , γραμμη οτε...) κι ας κλεινω χρονο το φθινοπωρο...lol?

της λεω το πολυ ...απλο : μα οταν εβαλα εγω dsl δεν υπηρχε το izi ...! Η τελλας εδινε απλα αυτο που πηρα...και τωρα αυτο θα παρω μαλλον...το..bird

κλεινοντας , ρωταω ετσι ενημρωτικα : απο σεπτεμβριο μετα απο τις αναγγελιες καραμανλη περι φοιτητικων τιμων κλπ , πως θα μας αντιμετωπισει τιμολγιακα η τελλας? απαντηση : δεν εχω ενημερωθει

gg

H κοπελιά αναφέρεται στην "προσφορά" όπου υπογράφεις 2 χρόνια κλειστό συμβόλαιο στο Izi και το 2ο χρόνο σου δίνεται δωρεάν αναβάθμηση στο BW. Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν ο ΟΤΕ καταργήσει της 384 και τις κάνει 512 και για το αν η Τελλάς κάνει το ίδιο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.