PDA

Επιστροφή στο Forum : disconnects με υψηλο Upload..



Nikos_Mpl
31-03-08, 16:27
Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε αν αυτα εδω τα στοιχεια ειναι καλα ή οχι γιατι δεν ξερω κ πολλα..

downstream noise margin:

noise margin downstream: 21 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 13 db

upstream noise margin:
noise margin upstream: 27 db
output power downstream: 20 db
attenuation upstream: 6 db

Το προβλημα που αντιμετωπιζω, ειναι οτι οταν πιανω upload πανω απο 35kb/sec με κανει disconnect... Εξηγειται με τα στοιχεια αυτα?
Εχω ενα zyxel p660h-d1 router που ειναι adsl2+ αλλα στα 10mbps/512kbps δε νομιζω ναχε προβλημα ενα τετοιο ρουτερ...
Εχετε καμια ιδεα?

kanenas3
31-03-08, 18:43
Μπορεί να ανοίγεις πολλά connections. Δοκίμασε να τα περιορίσεις και δες πως θα πάει.

Nikos_Mpl
31-03-08, 19:47
Μπορεί να ανοίγεις πολλά connections. Δοκίμασε να τα περιορίσεις και δες πως θα πάει.

Τι εννοεις?επειδη ειναι στο μtorrent αυτο που λεω,να μειωσω τον "αριθμο θεσεων αποστολης ανα torrent" πχ???

Nikos_Mpl
18-05-08, 18:22
Ξαναεπαναφερω το θεμα μου,τοτε που το ειχα κανει δεν ειχα πολυ χρονο να το ψαξω
Οταν λοιπον τεζαρω το upload μου (512 εχω απο vivodi -Μαχχ10) ,τοτε κανει συνεχεια disconnects!
Αυτο το παθαινει αν εχω προγραμματα ανοιχτα που μοιραζεις αρχεια,οταν στελνω κατι απο το MSN δεν εχω προβλημα,στα αλλα ομως δεν σηκωνει πανω απο 25kb/sec,με πεταει κ ξαναμπαινει..
Τι μπορει να φταιει?πολυ φοβαμαι το ρουτερ

Να κ ο θορυβος για το upload..

noise margin upstream: 27 db
output power downstream: 19 db
attenuation upstream: 6 db

Ειναι καλα??

Για το down ειναι αυτα:

noise margin downstream: 17 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 14 db

Πειτε καμια ιδεα γιατι εχω ξενερωσει τελειως..

alexopth69
22-05-08, 10:37
το πρόβλημα δεν είναι η ταχύτητα, είναι ο αριθμός των connections

Nikos_Mpl
22-05-08, 18:36
μπορεις αυτο να μου το εξηγησεις λιγο?με ενα παραδειγμα πχ ,τυχαιο..

alexopth69
22-05-08, 18:48
π.χ. μέσα από τον torrent client που έχεις πρέπει να πεις οτι τα max connections (κυρίως αυτά που είναι upload) πρέπει να είναι 10 ή οσα πειραματιστείς και βρεις οτι είναι οκ. Δεν έχω τον δικό σου client και δεν ξέρω που ειναι η ρύθμιση. Κάνε ένα google και βρες πως γίνεται...

Nikos_Mpl
22-05-08, 18:54
π.χ. μέσα από τον torrent client που έχεις πρέπει να πεις οτι τα max connections (κυρίως αυτά που είναι upload) πρέπει να είναι 10 ή οσα πειραματιστείς και βρεις οτι είναι οκ. Δεν έχω τον δικό σου client και δεν ξέρω που ειναι η ρύθμιση. Κάνε ένα google και βρες πως γίνεται...

οκ,καταλαβα,ελπιζω να φταιει κατι τετοιο κ οχι το ρουτερακι μου..

@ ADSLgr.com All rights reserved.