PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι ισχυει τελικα με τα συμβολαια της Altec?



Thrylos
01-04-08, 02:33
Ρε παιδια, εκανα μια συνδεση i-call unlimited που περιλαμβανει adsl 24mbps και τηλεφωνια voip και ο μονος λογος που πηγα στη λυση της altec ήταν οτι μου ελεγαν τηλεφωνικα οταν ρωτουσα πληροφοριες οτι δεν παιζει καποιο παγιο απενεργοποιησης κλπ και ειναι αοριστου χρονου, και αμα θελω να το κοψω απλα ειδοποιω 1 μηνα πριν.

Τελικα σημερα ερχεται το courier με το modem, ενεργοποιειται η συνδεση και διαβαζω το συμβολαιο και βλεπω οτι αοριστου χρονου ειναι η τηλεφωνια αλλα το adsl λεει εχει 12μηνη δεσμευση.

ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ??

Τελικα ξερει κανεις απο εσας τι ισχυει?

Επισης μεσα στο πακετο υπαρχει και μια αιτηση ακυρωσης της συμβασης που λεει οτι εχεις δικαιωμα να την κανεις εντος 10 ημερων και να μην ισχυσει το συμβολαιο....αν ειναι να δεσμευω για ολοκληρο χρονο το σκεφτομαι πολυ σοβαρα γι'αυτο και σας ρωταω. (αυτη η αιτηση δεν ξεκαθαριζει απο ποτε μετρανε οι 10 μερες, ελπιζω απο την στιγμη ενεργοποιησης γιατι κατα τα αλλα εχει περασει 1 μηνας μεχρι ναμε συνδεσουν...αλλα δεν ειχα και κανενα συμβολαιο στα χερια μου...)

Πλζ βοηθηστε να δω τι να κανω μη την πατησω. Προφανως θα παρω και τηλεφωνο αλλα αμα μου λεγανε παραμυθια πριν γιατι να μου πουν αληθεια τωρα? και δε θελω σε 2 μηνες να παω να την κοψω και ξαφνικα να ερθει ενας λογαριασμος μια μερα "πληρωσε τα υπολοιπα 10 παγια..."

takgeorg
02-04-08, 01:51
Σε όλες τις εταιρίες ισχύει 12μηνη δέσμευση.
Οι 10 μέρες υπαναχώρησης αρχίζουν από την ενεργοποίηση.

Thrylos
02-04-08, 19:18
το ξερω οτι στις περισσοτερες ειναι 12μηνη αλλα στο connex πχ ειναι 6μηνη, και επισης επειδη η altec ειναι η μονη που δινει μεσω δικτυου ΟΤΕ, αρα δεν εχει εξοδα μεταφορας σε ιδιοκτητο θα μπορουσε να μην ειναι ετησια η δεσμευση...και anyway αυτοι μου το ελεγαν δε το εβγαλα απο το μυαλο μου...

Παντως αν ειναι ετσι θα κανω την αιτηση υπαναχωρησης. Αν την κανω φανταζομαι δεν επιστρεφονται τα λεφτα του υπολοιπου μηνα που εχω προπληρωσει ε? Επισης για να κανω μεταφορα γραμμης σε connex να μην κοπει και θελει επανασυνδεση, γινεται αυτο υποβαλοντας την αιτηση υπαναχωρησης?

@ ADSLgr.com All rights reserved.