PDA

Επιστροφή στο Forum : DSL by Lannet



johnny77
01-04-08, 10:29
Αγαπητά μέλη. Μένω στην επαρχία και σκέφτoμαι να προτιμήσω την εταιρεία Lannet για παροχή DSL. Κινδυνεύω να αντιμετωπίσω ένα κάρο τεχνικά προβλήματα ή μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος;;; Ευχαριστώ ...

:hmm:

xristoforos27
01-04-08, 15:58
εγω παντως ειμαι μια χαρα με λαννετ
μη φοβασαι!

nontis
01-04-08, 23:35
ειμαι μια χαρα με λαννετ

Yiannis K
02-04-08, 12:50
επίσης...
μην βλέπεις τί γράφουν χρήστες με άλλες συνδέσεις.
Κανένα πρόβλημα... προς το παρόν,
γιατί "φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά", όπως λέει ο λαός μας

xmperop1
02-04-08, 21:02
Καταλάβατε γιατί δεν μπορεί κανένας να πάρει σοβαρά αυτή την εταιρεία?
Και οι τρείς
ISP: Lannet/Telepassport
DSLAM: ΟΤΕ -
Κατά τα άλλα Lannet για παροχή DSL.

Yiannis K
03-04-08, 15:54
Καταλάβατε γιατί δεν μπορεί κανένας να πάρει σοβαρά αυτή την εταιρεία?
Και οι τρείς
ISP: Lannet/Telepassport
DSLAM: ΟΤΕ -
Κατά τα άλλα Lannet για παροχή DSL.

Αν ήθελε να μάθει για HOL, FORTHNET,TELLAS κλπ θα ρώταγε στα αντίστοιχα forums. Σε χρήστες ΛΑΝΝΕΤ απευθυνόταν αν δεν κάνω λάθος.
Ένα νέο παντελόνι, διαφορετικής εταιρείας από αυτό που φοράς, αν δεν το γνωρίζεις, εσύ πως ξέρεις ότι είναι καλό ή όχι? Ρωτάς μόνο των πωλητή ή ρωτάς και το οικείο περιβάλλον σου?.
Το DSL και μέσω πλανήτη ΑΡΗ να το πάρεις, για την ίδια δουλειά το θέλεις. Αυτό που μετράει είναι να μην σου κάτσει κάποιο πρόβλημα ή χρειαστεί να αναζητήσεις κάποιον γιατί την έκατσες... αυτό που παραπονιούνται πληθώρα χρηστών σε όλα τα άλλα forums των άλλων εταιρειών και ας είναι στην ίδια πόλη! Αυτοί τι κέρδισαν? Ταλαιπωρία... Ευχαριστώ δεν θέλω... άρα δεν τις πέρνω και στα σοβαρά. Αν αντιληφθώ και εδώ κάτι τέτοιο.. έφυγα και με ΑΡΥΣ έφυγα γρηγορότερα.:oneup:

xmperop1
03-04-08, 17:34
Αν ήθελε να μάθει για HOL, FORTHNET,TELLAS κλπ θα ρώταγε στα αντίστοιχα forums. Σε χρήστες ΛΑΝΝΕΤ απευθυνόταν αν δεν κάνω λάθος.
Ένα νέο παντελόνι, διαφορετικής εταιρείας από αυτό που φοράς, αν δεν το γνωρίζεις, εσύ πως ξέρεις ότι είναι καλό ή όχι? Ρωτάς μόνο των πωλητή ή ρωτάς και το οικείο περιβάλλον σου?.
Το DSL και μέσω πλανήτη ΑΡΗ να το πάρεις, για την ίδια δουλειά το θέλεις. Αυτό που μετράει είναι να μην σου κάτσει κάποιο πρόβλημα ή χρειαστεί να αναζητήσεις κάποιον γιατί την έκατσες... αυτό που παραπονιούνται πληθώρα χρηστών σε όλα τα άλλα forums των άλλων εταιρειών και ας είναι στην ίδια πόλη! Αυτοί τι κέρδισαν? Ταλαιπωρία... Ευχαριστώ δεν θέλω... άρα δεν τις πέρνω και στα σοβαρά. Αν αντιληφθώ και εδώ κάτι τέτοιο.. έφυγα και με ΑΡΥΣ έφυγα γρηγορότερα.:oneup:

Απλά το παντελόνι το βρήκε έτοιμο σε stock.
Αλλά όχι από τον ΟΤΕ αγοράζει.
Μα τι λέω δεν παράγει τίποτα.
Απλή μεταπώληση.

Yiannis K
03-04-08, 21:30
THAT IT... NO PROBLEM :oneup:
Δεν λέω κατι αντίθετο!
μόνο που το δίνει πολύ φθηνότερα από τον ΟΤΕ :oneup: το ίδιο παντελόνι :whistle:

SirAggelos
02-05-08, 14:04
Και εγω σκεφτομαι να βαλω τον αλλο μηνα lannet broadnet 2Mbs ( max τοσο σηκωνει το κεντρο μου:down::down:) στη χαλκιδα αστικο κεντρο ΔΟΚΟΣ μεσω ΑΡΥΣ και δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα.Ε ποσο να παρει η ενεργοποιηση σε ΑΡΥΣ?.Να ρωτησω κατι προπληρωνω τους 4 μηνες με 59.9 ευρω και τους υπολοιπους με 14,99 ευρω πληρωνω και παγιο στον Οτε για την γραμμη.?Απαντηστε αμα ξερετε
Ευχαριστω

nontis
02-05-08, 14:14
Και εγω σκεφτομαι να βαλω τον αλλο μηνα lannet broadnet 2Mbs ( max τοσο σηκωνει το κεντρο μου:down::down:) στη χαλκιδα αστικο κεντρο ΔΟΚΟΣ μεσω ΑΡΥΣ και δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα.Ε ποσο να παρει η ενεργοποιηση σε ΑΡΥΣ?.Να ρωτησω κατι προπληρωνω τους 4 μηνες με 59.9 ευρω και τους υπολοιπους με 14,99 ευρω πληρωνω και παγιο στον Οτε για την γραμμη.?Απαντηστε αμα ξερετε
Ευχαριστω

θα δωσεις 59,90 για 4 μηνες και μετα 14,99 το μηνα ( για 8 μηνες)...το παγιο οτε θα το πληρωνεις καθως και οποιεσδηποτε κλησεις κανεις...

SirAggelos
02-05-08, 19:53
Οχι παγιο ΟΤΕ εννουσα παγιο γραμμης για το adsl σαν κι αυτον που χρεωνουν στο connex,οχι παγιο τηλεφωνιας το ξερω οτι αυτο θα συνεχισει υπαρχει.Ενεργοποιηση ΑΡΥΣ να περιμενω σε κανα δυο βδομαδες?

argisnats
03-05-08, 14:33
θα κανεις καλα να βαλεις lannet ειναι πολυ καλυτερη απο τους αλλους

nontis
03-05-08, 14:49
Οχι παγιο ΟΤΕ εννουσα παγιο γραμμης για το adsl σαν κι αυτον που χρεωνουν στο connex,οχι παγιο τηλεφωνιας το ξερω οτι αυτο θα συνεχισει υπαρχει.Ενεργοποιηση ΑΡΥΣ να περιμενω σε κανα δυο βδομαδες?

δεν ξερω τι χρεωνει το κονεξ....στη λανετ θα πληρωνεις αυτο που ξεκαθαρα αναφερεται...14.99 € το μηνα ...τιποτα αλλο....μονο για dsl.
Οι ενεργοποιησεις θα γινουν εντος των πλαισιων που λενε....10-15 εργασιμες....

Art2007
03-05-08, 17:48
Οχι παγιο ΟΤΕ εννουσα παγιο γραμμης για το adsl σαν κι αυτον που χρεωνουν στο connex,οχι παγιο τηλεφωνιας το ξερω οτι αυτο θα συνεχισει υπαρχει.Ενεργοποιηση ΑΡΥΣ να περιμενω σε κανα δυο βδομαδες?

Οχι, εννοείται πως ΔΕΝ θα πληρώνεις τιποτα στον οτε για το adsl, αφού είναι πακέτο χονδρικής. Εσύ πληρώνεις τη λαννετ, κι αυτή με τη σειρά της, πληρώνει τον οτε, σε χαμηλότερες τιμες, χονδρικής.

btw, είσαι σίγουρος πως λέγεται broadnet το πακέτο? Τώρα πια δεν πουλάει μόνο Livebox? Δεσμεύεσαι δηλαδή 12 μήνες, τουλάχιστον να πάρεις κανένα καλό ρουτεράκι...

SirAggelos
03-05-08, 17:56
Το Livebox νομιζω ειναι για double play εγω δεν θελω τηλεφωνια μονο adsl και στο site ελεγε broadnet adsl.Βεβαια δεν βρηκα καπου να το πουλαε μονο Livebox εχει.Θα ριξω τηλ στο τελος του μηνα και στα καπακια την αιτηση για να το εχω οταν τελειωσω εξεταστικη...
Απο μοντεμ εχω ενα ρουτερ και ενα Usb και μαλλον θα αποκτησω και τριτο με το πακετο

nontis
03-05-08, 22:18
Το Livebox νομιζω ειναι για double play εγω δεν θελω τηλεφωνια μονο adsl και στο site ελεγε broadnet adsl.Βεβαια δεν βρηκα καπου να το πουλαε μονο Livebox εχει.Θα ριξω τηλ στο τελος του μηνα και στα καπακια την αιτηση για να το εχω οταν τελειωσω εξεταστικη...
Απο μοντεμ εχω ενα ρουτερ και ενα Usb και μαλλον θα αποκτησω και τριτο με το πακετο

ετσι ειναι....αλλα μπορεις να παρεις και το live box με μονο dsl με 14,99€ αλλα παντα με 12 μηνη δεσμευση και το ρουτερ επιστρεφεται στο τελος.

SirAggelos
27-05-08, 15:57
Μ επηραν τηλεφωνο και μου ειπαν το εξης:οτι λεει για να μου παρεχουν ιντερνετ πρπει να εγγραψουν το τηλεφωνο μου στο προγραμμα της τηλεφωνιας χωρις να πληρωσω τιποτα εφ οσον δεν το χρησιμοποιω.Για να το χρησιμοποιησω πρπει να βαλω μπροστα τον κωδικο της εταιριας λεει.Ειναι αληθεια οτι δεν θα πληρωσω τπτ?Εγω οπως ειχα πει και παραπανω δεν ενδιαφερομαι για τηλεφωνια πλην αυτη που εχω τωρα.Αλλη μια ερωτηση η γραμμη που θελω να βαλω ειναι ΑΡΥΣ γιατι δεν υπαρχει δικτυο της lannet και ψαχνοντας στο φορουμ ειδα οτι σε ενα φιλο που ηταν στην Lannet 2+ χρονια τον εβαλαν να πληρωσει τελος αποσυνδεσης 45 ευρω οταν ηθελε να φυγει,αυτο ισχυει και στο ΑΡΥΣ ή μονο στο δικτυο τους?ι.Η κοπελα μου ειπε για δεσμευση 6 μηνων, απ οτι εχω καταλαβει η δεσμευση ειναι ετησια!τι πραγματικα συμβαινει ας πει καποιος που ξερει
ευχαριστω

GiorgisGalatsi
27-05-08, 16:13
http://www.lannet.gr/index.php?id=102
Αποτι ειδα σε αυτο το σαιτ, η δεσμευση ειναι εξαμηνη. Οποτε μετα τους 6 μηνες εισαι ελευθερος να πας οπου θελεις χωρις να πληρωσεις τελος αποσυνδεσης(12μηνη δεσμευση εχει μια αλλη προσφορα με προεπιλογη φορεα)!
Οσο για την τηλεφωνια, μαλλον θα βαλουν το σταθερο σου στην λαννετ (ΟΧΙ προεπιλογη), και αν θες το χρησιμοποιεις(βαζοντας το 17** μπροστα)...

nontis
27-05-08, 16:47
τηλεφωνησε στο 8008014040 και επελεξε αυτο που θελεις, δηλωσε οτι θελεις το συγκεκριμενο, μονο asdl, και να ζητησεις να σου τα στειλουν και με amail ....διοτι καμιά φορα λενε διαφορα και δεν τα πολυκαταλαβαινουμε και οταν παμε να πληρωσουμε ....απορουμε...

SirAggelos
27-05-08, 22:08
Σωστο φιλε μου αλλα γενικα στους ενναλακτικους εχω ακουσει αρκετα κουφα του στυλ να παιρνω τηλ και ο ενας υπαλληλος να λεει ετσι και αλλος αλλιως.Εγω ποιο να πιστεψω?

nontis
27-05-08, 23:06
Σωστο φιλε μου αλλα γενικα στους ενναλακτικους εχω ακουσει αρκετα κουφα του στυλ να παιρνω τηλ και ο ενας υπαλληλος να λεει ετσι και αλλος αλλιως.Εγω ποιο να πιστεψω?

ετσι ειναι, και γι' αυτο οι πωλησεις μεσω τηλεφωνου ηταν παρατυπες , με την εννοια δεν ειχαν ισχυ αν εκανε καποιος καταγγελεια, οτι δηλαδη του πουλησαν μεσω τηλεφωνου, διοτι δεν δινεται η δυνατοτητα στον καταναλωτη να επιλεξει και να ενημερωθει πληρως....τωρα ομως το άλλαξαν και επιτρεπεται, αφου εξηγησουν τα παντα στον καταναλωτη...η επιβεβαιωση πρεπει να επιδιωκιεται απο μερος των καταναλωτων εστω με ενα φαξ, amail κ.λ.π.....προσωπικα παντα ζητω και γραπτη ενημερωση για το προιον που συζητω τηλεφωνικα και αυτο ειναι το σωστο για να μην μπλεξουμε εκει που δεν θελουμε και με την ανεση του χρονου να αποφασισουμε το καλυτερο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.